PDA

View Full Version : Алкохолни злоупотреби и последствия!



foursquare
05-04-2005, 14:30
Отравяне с алкохол:

Алкохолното отравяне бива остро и хронично.По-често е острото отравяне с алкохол.
Смъртоноста доза на алкохола се движи в големи индивидуални граници и се определя до голяма степен от привикването към него. Хроничните алкохолици могат да употребят големи дози алкохол, без това да предизвика остро отравяне.За несвекналите с тази отрова за възрастни смъртносната доза е около 100-150 г, а за деца - около 25г.

ОСТРОТО АЛКОХОЛНО ОТРАВЯНЕ ПРОТИЧА В ДВА СТАДИЯ:
1) стадий на възбудата
2) стадий на потискането

Първият стадий се нарича още ексцитационен. Той се харектеризира с отслабване на нормалните процеси на задържане в кората на главния мозък, поради което се получава състояние на разговорливост, откровеност. Походката става несигурна. Лицето е зачервено, пулсат пълен. Често отровеният с алкохол повръща и стомашното съдържимо мирише на алкохол.
Втори стадий (стадий на потискането) настъпва като преход от първия. Настъпва санливост, съзнанието му се замъглява, вървежът е силно затруднен.НАСТЪПВА ПЪЛНА КОМА, която се разпознава по миризмата на алкохол, лъхаща от болния. По отровеният избива студена пот. В началото на този стадий зениците са тесни, а при настъпването на пълната кома се разшиеяват и не реагират на светлина. Пулса става все по-мек, дишането
по-забавено.Отровения се изпуска по малка и голяма нужда. В ТАКОВА СЪСТОЯНИЕ ТОЙ МОЖЕ ДА УМРЕ ПОРАДИ ПАРАЛИЗА НА СЪРДЕЧНАТА ДЕЙНОСТ И ДИШАНЕ.

ЛЕЧЕНИЕ:
Трябва да се отстрани отровата. Често пъти отровеният повръща сам, но това не е достатачно! Най-сигурния начин е да се заведе в болница и там да се направи стомашна промивка.
Често пъти алкохолно отровени са деца и младежи, които са злоупотребили за първи път с алкохол. В такава ситуация не трябва да се гледа пренебрежително, а да се помогне. На краката и ръцете могат да се сложат топли грейки, а на главата мехур лед. Полезни са големи дози кофеин.

При чести алкохолни отравяния те стават хронични. Това води до промени в органите преди всичко черния дроб и мозъка.

LetiCherry
05-04-2005, 14:36
Даммм, полезна информация! Браво! Дано повече хора се стреснат, макар че не вярвам! :roll:

05-04-2005, 14:44
http://e.deviantart.com/emoticons/letters/=p.gif

05-04-2005, 14:45
http://e.deviantart.com/emoticons/letters/=p.gif

kellybundy
05-04-2005, 15:51
Даммм, полезна информация! Браво! Дано повече хора се стреснат, макар че не вярвам! :roll:

az se postesnah vupreki 4e ot kazah alkohola predi 4 sedmici
ma az sum si stresnata zaradi dr posledstviq ot prepivane

miloto_girl_4e
05-04-2005, 17:48
kato gi znam pove4eto mladeji ot ednoto im uho 6te vlezne ot drugoto 6te izlezne :roll:

05-04-2005, 17:49
охх утре колко брутално ше се отровя само
аз си знам!писна ми имам нужда да разпусна мамка му

Napu6en-Buhal
05-04-2005, 17:51
PuLnoTo iZTreZnqVanE vOdI dO vNezaPnA sMurT tAKA cHE... tRoveTe sEeEeEEeeee ! :lol:

Chiana
05-04-2005, 17:53
Mdamz interesna informaciq i poznata;}} Vednaj za malko 6tqx da se natrovq taka draifah kato pobarkana i abs vsi4ko mi se varte6e i prosto ne moje6 da se pomradna i da govorq. I drug pat e stavalo tai ama tolkova jestoko ne se bqx napivala do takava stepen. :oops:
A pak ne bqx izpila 4ak tolkvoa mnogo nqkade okolo 250 vodka maximum ama ot mentetata;(( Savoi Club. Mrazq q ve4e taq savoi :evil:
I koftito be6e 4e pix na eks okolo 150-200 6toto edin me iznervi i bqx mn qdosana. Hora 4esno tova meda stra6no pomaga. Qjte med ako ste piqni. I kiselo mlqko sam pila e ne e 4ak tolkova dobro i limonov sok mai po lesno se draifa ot tqx. Ama kafeto e bomba sa6to! I nedeite da piite na eks! piite po malko i kato se usetite 4e vi e hvanalo piinete mani4ko o6te i go ostavete 6toto kato pie6 na eks i ne moje6 da se osaznae6 i sled 5-10 min kato te hvane i si blokaj. Drugoto- ne gi smesvaite! Nedeite da piite kato mene vodka i bira za razreditel i rakiika za zatapka;}}}} Abe nai hubavo nedeite da piete 6toto neznaete kakvo moje da si navle4ete;}}}
Malko polezni saveti ot darta alkoxoli4ka :lol:

Cyberdyne_101
05-04-2005, 18:21
Малее, как ше се орежа на бала :lol: :lol: Само да не отиде костюмацията, че няма да си го простя :!: :D :lol: http://smilies.sofrayt.com/aiw/spiteful.gif

LetiCherry
05-04-2005, 18:26
охх утре колко брутално ше се отровя само
аз си знам!писна ми имам нужда да разпусна мамка му

Да ти кажа, хич не се отпускаш от алкохола, ами напротив така ти се натоварва организма, че направо незнам как издържа! Айдие по-полека с алкохола! :wink:

korn___
05-04-2005, 18:39
da da ... ni6to novo .. tva go u4ih 1 mesec v edin super tup predmet v daskalo ... :evil: be6e tolkova sku4no 4e prosto si spinkah v 4asovete kat por4e

http://korn-666.hit.bg/Korn%20Pics/Korn%2029_29.jpg

`cannibal`girl
05-04-2005, 21:16
охх утре колко брутално ше се отровя само
аз си знам!писна ми имам нужда да разпусна мамка му
saglasna, :roll:

BABY_SEXY_GIRL
05-04-2005, 22:01
Но такава тема има вече, даже е отбелязана като Важна тема :arrow: http://www.teenproblem.net/forum/viewtopic.php?t=9231 , моля тази да се заключи от колежката :wink:

BlinDBoY
05-04-2005, 22:03
Искам да кажа всички да пият като мен по малко и без да прекаляват...вчера се разбих като свиня и паднах с едно скутерче ама няма значение не правете това у дома си!!!Пийте в умерени количества 1Халба 2.Кана 3.Галон