PDA

View Full Version : Zamislete se prosto...



Devilsplaymate
05-05-2005, 13:20
Jivotut ne se meri s broq vdishvaniq , a s momentite koito ni spirat duha ! - Djordj Garlin Kogato suprugata na Djord Garlin po4inala , Garlin - izvesten grub i ustat komik ot 70-te i 80-te godini - napisal tazi neveroqtna izrazitelna statiq - tolkova umestna i do dnes v epohata sled 11 septemvri. Paradoksut na nasheto vreme e , 4e imame po visoki zgradi , po niska turpimost , shiroki magistrali , no tesni vuzgledi.Har4im pove4e , no imame po malko , kupuvame pove4e , no se radvame na po malko.Imame po golemi kushti i po malki semeistfa , pove4e udobstva , no po malko vreme.Imame pove4e obrazovanie, no po malko razum , pove4e znaniq , no po losha precenka , imame pove4e eksperti no i pove4e problemi , pove4e medicina , no po malko zdrave. Piem tvurde mnogo , pushim tvurde mnogo , har4im tvurde bezotgovorno , smeem se tvurde malko , shofirame tvurde burzo , qdosvame se tvurde lesno , lqgame si tvurde kusno , sabyjdame se tvurde umoreni , 4etem tvurde malko , gledame tvurde mnogo televiziq i se molim tvurde rqdko.Uveli4ihme pritejaniqta si no namalihme cennostite si.Govorim tvurde mnogo , obi4ame tvurde rqdko i mrazim tvurde 4esto. Znaem kak da prejivqvame , no neznaem kak da jiveem.Dobavihme godini kum 4oveshkiq jivot , no ne dobavihme jivot kum godinite.Otidohme do lunata i se vurnahme , no ni e trydno da prekosim ulicata i da se zapoznaem s noviq sused.Pokorihme kosmi4eskite shirini , no ne i dushevnite.Pravim po golemi neshta , no ne i po dobri. Pre4istihme vuduha , no zamursihme dushata.Pod4inihme atoma , no ne i predrasudacite si.Pishem pove4e . no nau4avame po malko.Planirame pove4e , no postigame po malko.Nau4ihme se da burzame , no ne i da 4akame.Pravim novi kompiutri , koito skladirvat pove4e informaciq i bulvat pove4e kopiq ot kogoto i da bilo , no obshtuvame po malko. Tova e vremeto na burzoto hranene , i loshoto hranosmilane , golemite muje i drebnite dushi , lesnite pe4albi i trudnite vruzki.Vremeto na po golemite semeini dohodi i pove4e razvodi po krasivi kushti i razbiti domove.Vremeto na kratkite patuvaniq , ednokratnite pampersi i ednokratniq mural , vruzkite za edna nosht i nadnormenoto teglo i na hap4etata koito pravqt vsi4ko - vazbyjdat ni , uspokoqvat ni , ubivat ni.Vreme v koeto ima mnogo na vitrinata , no malko v sklada.Vreme kogato tehnologiqta pozvolqva tova pismo da stigne do vas , no sushto vi pozvolqva da go spodelite ili prosto da natisnete "istrivane". Zapomnete , otdelete pove4e vreme na tezi koito obi4ate , zashtoto te ne sa s vas zavinagi.Zapomnete kajete blaga duma na tozi koito vi gleda otdolu nagore s vuzhishtenie , zashtoto tova malko sushtestvo skoro shte porasne i nqma da e ve4e do vas.Zapomnete i goreshto pregurnete 4oveka do sebe si , zashtoto tova e edinstvenoto sukrovishte , koeto mojete da dadete ot surceto si i to da ne struva nito stotinka. Zapomnete i kazvaite "obi4am te" na lubimite si no nai ve4e naistina go mislete.Celuvka i pregrudka mogat da popravqt vsqka zlina , kogato idvat ot surceto.Zapomnete i se drujte za ruce , i cenete momentite kogato ste zaedno zashtoto edin den tozi 4ovek nqma da e do vas.Otdelete vreme da se obi4ate , namerete vreme da si govorite i namerete vreme da spodelqte vsi4ko , koeto imate da si kajete.ZASHTOTO JIVOTUT NE SE MERI S BROQ VDISHVANIQ KOITO PRAVIM , A S MOMENTITE KOITO SPIRAT DUHA NI ...

zElEnA^mAsLiNkA
05-05-2005, 13:26
Am tfa si4kutu det0 si g0 napisala e mn0g0 hubav0! I super vqrn0 pri t0va! Az sym 06te dete i za rad0st imam d0staty4n0 sv0b0dn0 vreme ama kat0 p04na rab0ta i syzdam semeistv0 (dai b0je) 6te mi e p0-trudn0 da 0cenqvam ne6tata k0it0 imam! Za sega sp0delqm pr0blemite si s maika mi ili s priqtelite , n0 kat0 gledam maika nqma priqteli i jivee dale4 0t baba :arrow: i az nqma da imam s k0i da sp0delqm k0et0 e malk0 stra6ni4k0 ama trqbva da se jivee t0zi jiv0t i da se staraem da uveli4im m0mentite ,k0it0 ni spirat dyha! :}
P.S. Hubava tema!

sladkoto_mime_
05-05-2005, 13:44
Am tfa si4kutu det0 si g0 napisala e mn0g0 hubav0! I super vqrn0 pri t0va! Az sym 06te dete i za rad0st imam d0staty4n0 sv0b0dn0 vreme ama kat0 p04na rab0ta i syzdam semeistv0 (dai b0je) 6te mi e p0-trudn0 da 0cenqvam ne6tata k0it0 imam! Za sega sp0delqm pr0blemite si s maika mi ili s priqtelite , n0 kat0 gledam maika nqma priqteli i jivee dale4 0t baba :arrow: i az nqma da imam s k0i da sp0delqm k0et0 e malk0 stra6ni4k0 ama trqbva da se jivee t0zi jiv0t i da se staraem da uveli4im m0mentite ,k0it0 ni spirat dyha! :}
P.S. Hubava tema!
i az sam na sashtoto mnenie i pri men neshtata stoqt g-d taka
btw temata e naistina mnogo hubava

e_l_i_z_a
05-05-2005, 14:06
emi to tva e vqrno det si go napisala ama jivotat e prekaleno slojen za da se vurne predi6niq rejim na horata :wink:

Impulse
05-05-2005, 14:41
Tozi text i predi e puskan vyv foruma!
Ina4e naistina vsi4ko e ujasno smisleno i mai naistina po-4esti4ko trqbva da e zamislqme za tezi ne6ta, za6toto ne go pravim ako ne ni dadat povod

ValyaG
05-05-2005, 17:08
Тази тема е наистина МНОГО хубава!Надявам се да я прочетат колкото се може повече хора и да се замислят върху всичко това...защото ние рядко се замисляме върху тези проблеми.... :roll: В днешния забързан и модерен свят повечето от нас нямат време да спрат за момент и да се запитат какво е всъщност щастието....и че то не се купува с пари...Живота ни е такъв,какъвто си го направим....колкото по-незабравими мигове имаме,толкова повече започваме да осъзнаваме защо сме на този свят...А според мен сме тук не за да се мразим....а напротив,да обичаме всичко и всички...само и единствено тогава ще сме истински щастливи.Не сме тук за да се радваме само на материалното...Трябва да разберем каква е същността на нашето съществуване.Може би един ден всички ние ще се променим към по-добро,ще даваме повече любов,отколкото омраза,ще правим по-добри неща,макар и по-малки...ще казваме по-вече благи думи на тези,които обичаме и които са до нас в този момент....защото съвсем скоро можем да ги загубим и ще съжаляваме,че не сме им казали това,което чувстваме и мислим.
Най-правилното нещо което можем всъщност да направим е:


Zapomnete i goreshto pregurnete 4oveka do sebe si , zashtoto tova e edinstvenoto sukrovishte , koeto mojete da dadete ot surceto si i to da ne struva nito stotinka. Zapomnete i kazvaite "obi4am te" na lubimite si no nai ve4e naistina go mislete.Celuvka i pregrudka mogat da popravqt vsqka zlina , kogato idvat ot surceto.Zapomnete i se drujte za ruce , i cenete momentite kogato ste zaedno zashtoto edin den tozi 4ovek nqma da e do vas.Otdelete vreme da se obi4ate , namerete vreme da si govorite i namerete vreme da spodelqte vsi4ko , koeto imate da si kajete.ZASHTOTO JIVOTUT NE SE MERI S BROQ VDISHVANIQ KOITO PRAVIM , A S MOMENTITE KOITO SPIRAT DUHA NI ...

Благодаря ти за тази тема *-*Krisito*-* !

AvLee
05-05-2005, 17:29
Това май съм го чела и преди,но сега не ми се чете щото е на латиница..айде някой да го преведе,че така е гадно!
Много е хубаво иначе :wink:

DeaTHroW-ReC_F
05-05-2005, 18:23
пожелавам ви достатъчно:)

incheto
05-05-2005, 18:27
jestoko e i tova naistina mnogo me kefi kadeto go e kazal:)

gazovia
05-05-2005, 18:52
Аха много четеш тоя рекламен вестник дето идва по пощата. И аз го четох тва

CRaZy_IKT
05-06-2005, 14:57
Mnogooooo dylgoooo be-ne uspqh da go procheta-zabolqha me ochite...=) :roll: