PDA

View Full Version : Въпрос,за живеещите в Германия...



аз
05-07-2005, 09:28
Та значи аз сега уча немски и се интересувам(искам след 2-3год. да следвам там)и искам да те попитам некои неща:
1.Уважават ли Ви,или за тях си само един българи?
2.Плаща ли се такса за училището и можеш ли да се справиш без помоща на майка ти и баща ти(финансова)?
3.Работите ли ли?Къде и колко ви плащат да кажем за почасова работа?
4.Времето как е? 8)

yoriko
06-14-2008, 19:51
ne znam pri studentite kak e. Maika mi edna priqtelka besh etuk studentka i s epoburkvashe ot uchene. znam che narochno sa gi kusali. a i sam/a edva li shte mojesh da se opravish. 1 vremeto nqma da ti stiga za rabota 2.ro naemite sa ujasqvashti. E pone za m

vra4ka
06-14-2008, 21:57
Не съм била студентка там, но съм живяла там и ще се опитам да отговоря на въпросите ти.

1.Уважават ли Ви,или за тях си само един българи?
Зависи от човека, но не се притеснявай от това, никой няма да те гледа толкова накриво! Зависи от теб кат ще се аклиматизираш.

2.Плаща ли се такса за училището и можеш ли да се справиш без помоща на майка ти и баща ти(финансова)?
Таксата в държавните университе ти се върти около 500 Е на семестър!
Ако не учиш някоя трудна специалност може да счетаеш с работа.

3.Работите ли ли?Къде и колко ви плащат да кажем за почасова работа?
Не мога да ти кажа колко точно плащат за нещо, но ако имаш късмет можеш доста прилично да се уредиш.

4.Времето как е? 8)
Зависи в коя част на Германия. Нагоре е типично да вали повече, но не е нещо страшно. Въобще няма никъде толкова голяма разлика с БГ.