PDA

View Full Version : (Не) Всичко може да се купи с пари



lalqla
05-07-2005, 17:54
Целият свят се върти около парите.Те имат влас над хората,техните чувства,положение в обществото и постъпки.Начина на мислене на всеки човек се променя, когато стане въпрос за пари.Дори да си изключително богат,не можеш да купиш радостта от малките неща в живота.Ти си заслепен от блясъка на парите и не можеш да видиш красотата в едно пролетно утро до любимия човек.Ти постигаш всичко, за което някога си мечтал - вече си на върха.Мислиш,че парите са най-важното и вече имаш всичко.Но не си осъзнал колко красиви моменти си можел да изпиташ по пътя до върха.Там е истинското щастие, а ти ... си пропуснал момента, в който да...ЖИВЕЕШ.Сега с цялото това богатство дори не осъзнаваш, че ти липсва близостта на хората, че не си щастлив.Но ти си избрал парите, жертваш се за тях - твоята мечта.
Може би един ден ще съжаляваш за това си решение, за това, че няма да липсваш на никого, когато умреш ... сам.Но парите не те правят щастлив.
Веднъж попитах един приятел, не толкова богат. без много възможности, кой е наи-щастливият ден от живота му.Той ми каза : "Днес.Всеки ден можеш да откриеш щастието."Замислих се... ДА!,но само ако не си загубил способността си да живееш, заради преследването на една мечта - богатството.Можеш да откриеш радостта във всеки жест, всяка усмивка, всяко докосване, всяка мила дума.Те могат да те накарат да полетиш, не и парите.
Усмивката може да те накара да се чувстваш обичан, не и парите.Милата дума може да те накара да се чувстваш значим за някого, не и парите.
Надявам се ... някога ... всички хора да могат да кажат : " ДА.Днес е най-щастливия ми ден."
И то не, защото имат парите, а защото са успели да се радват на най-малките и на пръв поглед незначими неща.

Tedi_sheep
05-07-2005, 18:22
Парите не купуват здравето, когато си душевно болен!
Парите не купуват вярата, когато много малко хора вярват в тях!
Парите не купуват любовта, когато са изкарани с омраза!
Парите не купуват хората, когато са спечелени от труповете им!
Парите не купуват мен, защото съм щастлива и без да съм богата!
Радвам се на това, което имам и без пари мога да бъда щастлива!Освен това многото пари пораждат у хората съмнения, злоба, страх!
Това е мое мнение!Който не е съгласен с нещо от казанато нека да ми каже!

e_l_i_z_a
05-07-2005, 18:23
xaxax tva go znam i vseki mai go znae :wink:

LunaTriCk
05-07-2005, 18:35
...и все пак без пари не може.

AvLee
05-07-2005, 18:55
...и все пак без пари не може.
но и без другото не може!

ycMuBkaTa
05-07-2005, 18:56
xaxax tva go znam i vseki mai go znae :wink:
така е

monka
05-07-2005, 19:17
mda,tova e mnogo vqrno :roll: nasitina s pari ne moje da se kupi vsi4ko,no opredeleno ne moje da se jivee bez pari :!:
6te e mnogo hubavo,ako vsi4ki hora zapo4nat da se radvat i na po-malite i na pryv pogled nezna4imi ne6ta. no pove4eto hora imenno na tezi ne6ta ne mogat da se radvat...na usmivkata,na milata duma...mnogo e lo6o,4e nqkoi hora pravqt naistina lo6i ne6ta,samo i samo da imat pari... :roll:

e4o
05-07-2005, 19:44
taka e :)

05-07-2005, 20:44
Има много неща които немогат да се купят с пари... :wink:

miloto_girl_4e
05-07-2005, 20:44
...и все пак без пари не може.
но и без другото не може!

da,nito bez ednoto,nito bez drugoto 4ovek moje da jivee
zavisim kakto i ot parite(za jalost) taka i ot drebnite ne6ta v tozi jivot :wink: