PDA

View Full Version : Fimoza



05-10-2005, 06:44
Isakam a pitam za fimozata i operaciata ako niakoi si q e pravil dali boli kakvo predstavliava i t.n. kajete pls i ne mi davaite linkove 10x

Prismaniac
05-10-2005, 17:18
УФФФФФФФФФФФ.Да си чувал съвсем случайно,ей така от някъде за ТЪРСАЧКА.А по въпроса не са ми правили операция,но от хилядата теми по-назад мога да ти кажа че който си е правил казва че те клъцват под упойка и после ден-два ходиш с превръзка,малко болки при уриниране и после се оправяш.

DrSmurph
05-10-2005, 23:14
Какво представлява Фимозата. Така се нарича стеснението (Болестно) на кожата на члена, която покрива главичката. Но нека най-напред да изясним, че всички бебета се раждат с нормално стеснение на кожата пред главата на члена, поради което тя не може да се забели.
Болестната фимоза се проявява с две усложнения:
1. Струята на урината е много тънка, а кожата над главата се издува при уриниране като балонче от задържаната урина;
2. фимозата е довела до възпаление на кожата, която е отекла и зачервена. В тези два случая се налага лекарят да премахне стеснението чрез малка операция.
Сама по себе си фимозата не се явява заболяване по смисала на понятието, освен в случаите, когао имаме директна "заплаха " за здравето на човека. Най-чести усложнения при фимозата са Баланопостита и Парафимозата. Няма да ги разисквам поотделно тук.
Самата операция по "обрязването" се извършва най-често с локална анестезия и трае около 15-20 минути. Усложнения почти никога не настъпват. Пълното вузстановяване става за около 2 седмици. В случай, че хирурга не е отразал достатъчно от перпуциума е възможно да се наложи повторна интервенция след известен период (рядко). Също така е възможно да се отреже повече кожичка, което пук означава вече почти пълно обрязване. Има много противоречиви мнения за това дали трябва или не трябва да се прави обрязване. Аз лично не съм привърженик, освен в тежки и животозастрашаващи състояния. Преценката оставам на Вас.

05-11-2005, 01:16
Хуууубаво бе докторе, абе няма ли никакъв друг начин да се оправи тва нещо? Пластични и реконструктивни хирурзи нищо ли не могат да измислят по въпроса. Не че имам такъв проблем ама ако знаеш кво ми става като си помисля че на некой му режат хуя :? .

05-11-2005, 06:03
problema mi e takuv 4e kato si go zabeli do niakude zapo4va da me boli 6toto ima edna cipa deto mi zadurja prapciuma i go vru6ta obratno

DrSmurph
05-11-2005, 08:36
Pipash li si glavi4kata svobodno ? V erekcia li e problema? Ne sum kazal che ti rejat huia a koji4kata. Ne e strashno prosto kazah che az ne sum privarjenik. Za da ti kaja kak moje da se opravi problema triabva da vidia sastoianieto ti .

05-13-2005, 07:58
mi kato mi e nadurven moga da si go zabelia samo do nekude kato ne e moga do krai. Ima edna cipa deto vru6ta kajata mi samo tva e i me boli glavai4kata kogato q dokosna normalno li e HELP DR SMURPH

DrSmurph
05-13-2005, 22:39
Да нормално е главичката да е чуствителна. Писах преди малко за това.

05-14-2005, 18:52
a drugoto normalno li e ili ne

DrSmurph
05-14-2005, 19:52
Не мога да си представя за каква ципа дето връща кожичката говориш, но ако е ципа - не трябва да е там, още по-малко да връща кожата. Това също не е въпрос на който може да се отговори еднозначно без да съм видял за какво иде реч.

05-14-2005, 20:17
Не бе докторе, за "юздата" на главичката говори.

DrSmurph
05-14-2005, 20:36
Е ако е за юздичката, тя рядко прави проблем, още по-малко Фимоза. Очевидно проблема не е ясно обяснен.

karl v
05-20-2005, 14:42
da da iuzdi4kata suzdava problemi.
-pribiram se sus jenata v kushti,burzo se mqtame v legloto i ot merak da go vkaram burzo...poznai.
i dvamata sme suhi oshte.butam i kvo ostra bolka,mnooo kruv...
kato sum q napunal na suho sum si cepnal sushtata tazi cipi4ka/haide na lekar s omotana patka kato bozdugan shtoto te4e i ne spira.reshih da si q mahna...i sa mi e super,absolutna svoboda na dvijenie na kojata
a za bolkata da gadni4ko e no malko.prilaga se mestna opoika nqma da kazvam kude ..... :shock: no emnoooogo tunka iglata i ne se useshta/po4ti/

05-22-2005, 21:23
dobre i az imam tozi problem fimoza no ne iskam da me obrqzvat ne moje li da se napravi operaciata bez da mi kulcat koji4kata ne iskam da sa rqzan!

Nekasa4a
05-22-2005, 22:28
УФФФФФФФФФФФ.Да си чувал съвсем случайно,ей така от някъде за ТЪРСАЧКА.А по въпроса не са ми правили операция,но от хилядата теми по-назад мога да ти кажа че който си е правил казва че те клъцват под упойка и после ден-два ходиш с превръзка,малко болки при уриниране и после се оправяш.


Ami sme6nik 4oveka pita tuka da mu se obesni ot nqkoi koito mu e praveno ako ima takiz de ti kat si tolkoz kompetenten 6to ne si tarsi6 kefa po tarsa4kite a se zaqjda6 :!: :twisted:


A po temata na 1 priqtel mu praiha predi 1 godina gore dolo samata operaciq ne e bolqla no okolo 2 sedmici be6e s prevrazki i kaza 4e dosta bolqlo v na4aloto dokato ne po4nalo da zarastva ranata :? No se pak pri seki e razli4no moje teb primerno da ne te boli mn :!:

Prismaniac
05-23-2005, 21:43
УФФФФФФФФФФФ.Да си чувал съвсем случайно,ей така от някъде за ТЪРСАЧКА.А по въпроса не са ми правили операция,но от хилядата теми по-назад мога да ти кажа че който си е правил казва че те клъцват под упойка и после ден-два ходиш с превръзка,малко болки при уриниране и после се оправяш.


Ami sme6nik 4oveka pita tuka da mu se obesni ot nqkoi koito mu e praveno ako ima takiz de ti kat si tolkoz kompetenten 6to ne si tarsi6 kefa po tarsa4kite a se zaqjda6 :!: :twisted:


A po temata na 1 priqtel mu praiha predi 1 godina gore dolo samata operaciq ne e bolqla no okolo 2 sedmici be6e s prevrazki i kaza 4e dosta bolqlo v na4aloto dokato ne po4nalo da zarastva ranata :? No se pak pri seki e razli4no moje teb primerno da ne te boli mn :!:

Eми дай тогава всеки отговор да го пускаме в нова тема ако искаш.Btw вземи си оправи подписа - I don't thinK не thinG

Simeon Katzarov
08-08-2005, 00:27
Iskam da vi kaja 4e pri men bole6e samo parviq den i to normalno > posle samo pri urinirane dva dena > i nai-me bole6e kogato hodeh da mi go 4istiat s kislorodna voda :cry: :cry: :cry: otvratitelna bolka be6e :( no sega si e dobre - predi be6e dalag i tanak - sega e normalen ;) :) taka 4e si ima preimushtestva FIMOZATA :)

gost
08-08-2005, 06:30
Iskam samo da otbeleja neshto koeto Doktor-a e propusnal da otbeleji .. tova koeto narichash fimoza .. moje da ne e nalojitelno da se lekuva s operativna namesa .. pri men imashe sushite simptomi, v kraina smetka se okaza nqkakva gubi4na infekciq .. s po dobra higiena i malko lekarstva se opravih :) kato nov sum :) mejdu drugoto za mom4etata .. dudes .. miite si gi pone po 3 puti na den ako vi e vazmojno osobeno v tezi jegi :) adi