PDA

View Full Version : Лош късмет



Medivh
05-11-2005, 18:35
Вярвате ли в черните котки, които носят лош късмет? Ми да, глупаво е. И аз до вчера не вярвах. До вчера.

11.05.05(Празник на Ловеч => неучебен ден)

13:45
Трябваше да отида в училище, щот царя дойде да откива барелеф на патрона на даскалото - Екзарх Йосиф(дали заради това?). По пътя към у-ще срещнах една черна котка. Не и обърнах много внимание(еми мръсна, улична черна котка - к'во да я гледам). Царят, естествено закъсня с 30 мин.(че що да идва навреме), каза нещо хм... "позитвну" бла бла бла... не вярвам някой да го е слушал.


15:00
ZzZzZz А! Свърши ли? На връщане същото черно котенце беше на същото място, но тоя път реши да ми пресече пътя... :wink: И аз понеже си падам малко луд и понякога говоря на животни му казах: "Е да ама аз не вярвам в такива неща"

17:30
"Ае, стига съм учил" казвам си и излизам да карам коуеуо с един приятел.
"Ама то ще вали" - предупреди ме той. Ама мене не ми се виси вкъщи и му викам "Като завали ще се приберем"

18:10
"Уеуеее. Как изведнъж заваля. Като из ведро" казвам аз и се скриваме под 1 дърво. "Ще изчакаме да намалее и тръгваме."

18:15
"Хах! Спря! Пак толкова внезапно. Хайде към къщи."
Изведнъж забелязвам че предната гума е твърде мека "Спукала се е! Хайде да бутаме!" Е да, ама пак заваля. Бутахме под дърветата и стигнахме до неговата къща. А дъжда се усили още повече. "Ще изчакам у вас да спре"

19:00
"Няма никакви признаци да спре." По добре да викнем 1 такси" "КАКВО! Как така телефонът ти не работи!" Хайде пеша. А по улиците е ужас. Огромни потоци дъждовна вода се леят от двете страни. Навсякъде по тротоара има огромни локви. "Добре че съм с маратонките - не пропускат." - казвам си аз. И виждам огромният поток през който трябва да прегазя. Оглеждам се. Няма как да го заобиколя. А той е дълбок поне 5 см.! "Джвак, джвак" Усещам как обувките ми се пълнят. Все едно съм стъпил в леген с вода. Спирам, събувам ги и изливам огромното количество дъждовна вода в тях.

19:20

Най сетне съм вкъщи. Адски мокър. Ще взема 1 душ и ще ми мине.
"Ла-ла-ла-тааа" Хей! Топлата вода свърши! Гррр. Какво ли ме очаква още...

Всъщност от какво може да тръгне 1 суеверие, ако не от много такива случаи. Да, звучи абсурдно. Просто защото не можем да си го обясним. Не сте ли се замисляли някога дали наистина има Бог? Кой всъщност "държи мишката"? И все пак следващият път когато видя черна котка няма да дам "кръгом" и да мина през Бургас за центъра. Просто ще внимавам повече.

AvLee
05-11-2005, 18:43
Хаха,ми на това му се вика живот :wink:,не суеверие!

Tiffany
05-11-2005, 18:51
И следваштия път като видиш черна котка да не забравиш да се завъртиш три пъти :!: :wink:

miloto_girl_4e
05-11-2005, 19:47
miiii az vqrvam so-so v takiva ne6ta.. smisal
ako imam vreme moje i da zaobikolq,ako ne prosto
sam predpazliva.. ina4e gledam da ne mi minava 4erna kotka put... :roll:

BlinDBoY
05-11-2005, 20:09
Ако не я видя какво?!?!?!
Нали знаете за онзи човек който не вярвал в суеверието някой му казал ,че ще го блъсне камион и ше умре...обаче човека предпазлив и си стоял винаги...във вкъщи за да не умре нали един ден излязъл на терасата и някво дете си изтарвало камиона играчка...и човека пукалясъл!!!

05-11-2005, 20:10
:lol: :lol: :lol:

e_l_i_z_a
05-12-2005, 06:12
Ако не я видя какво?!?!?!
Нали знаете за онзи човек който не вярвал в суеверието някой му казал ,че ще го блъсне камион и ше умре...обаче човека предпазлив и си стоял винаги...във вкъщи за да не умре нали един ден излязъл на терасата и някво дете си изтарвало камиона играчка...и човека пукалясъл!!!
:lol: :lol: :lol: xaxaxaxaxaxaxaxa
А сега по темата...ами какво да ти кажа?Аз не съм суеверна,мисля че това са глупости...а на това му викам просто ЛОШ КЪСМЕТ!!!Тя котката какво ти е виновна че се е родила с черна коэина?

Bimper-ska
05-12-2005, 06:32
Аз пък не вярвам и грам в тия простотии за черните котки. Какво, като са черни? Същите са като жълтите, шарените, кафявите... Аз имам черен котарак и той си е голям късметлия, а понякога си го гушвам и целувам ей така, да ми донесе късмет. А той е черен, не защото такъв съм го избирала да е, ами просто защото котката ми го роди такъв. А на твойта история - мога само да ти кажа, че и да я нямаше тая котка, една ли царят щеше да дойде навреме и едва ли дъждът щеше да се размине!

Napu6en-Buhal
05-12-2005, 10:20
aBe Ia Z Ne vqrVAm V sUeVeRiq AmA DuJda OPreDeLeNO sI BeShe DoBur... nE ZnaM zA dRuGiTe GradOVe AmA f LovEcH BeShe LudNIca... nA ULiCaTA PreD NAS nE I sE VijdAsHe LenTAta PO sREDaTA oT vOdA :roll: keF

naty
05-12-2005, 12:03
mmm ponqkoga moze da se kaze 4e wqrwam w takiwa ne6ta

kellybundy
05-12-2005, 13:49
da mu mislqt suevernicite utre :lol:

e4o
05-12-2005, 14:07
nqkoi put vqrvam na takiva gluposti, drug put ne :lol:

Mishka
05-12-2005, 15:19
Абе я стига глупости, какво им има на черните котенца...повечето са сладури! Не ги обвинявай, защото скоро ще се връщам в България, ще дойда в Ловеч и ще пусна 500 черни котки по улиците ви! Закъснял царя...ами защо да не закъснее, пък и какво са 30 минути? А вие щом го каните, ще го чакате :!: А за дъжда- на теб нали ти казаха, че ще вали...ти защо излезе? Стой си вкъщи, не се прави на по-бърз от времето! А ако знаеше какъв купон можеш да си направиш в този дъжд, щеше да търсиш черни котки като луд. А за топлата вода...много яко си се прецакал :lol:

Medivh
05-12-2005, 17:14
Абе я стига глупости, какво им има на черните котенца...повечето са сладури! Не ги обвинявай, защото скоро ще се връщам в България, ще дойда в Ловеч и ще пусна 500 черни котки по улиците ви! Закъснял царя...ами защо да не закъснее, пък и какво са 30 минути? А вие щом го каните, ще го чакате :!: А за дъжда- на теб нали ти казаха, че ще вали...ти защо излезе? Стой си вкъщи, не се прави на по-бърз от времето! А ако знаеше какъв купон можеш да си направиш в този дъжд, щеше да търсиш черни котки като луд. А за топлата вода...много яко си се прецакал :lol:

Абе я стига глупости, никой не ги обвинява, просто се зачудих дали наистина няма връзка.

И все пак следващият път когато видя черна котка няма да дам "кръгом" и да мина през Бургас за центъра. Просто ще внимавам повече.
Все пак трябва да има нещо вярно, след като толкова много хора след близки срещи от трети вид с тези сладури имат лош късмет. Колкото до царя - ами не го смятам за лош късмет.То и аз закъснявам, ама само когато не смятам нещо за достатъчно важно, за да дойда навреме. Ама лош късмет си е да спукаш гума, докъто вали, след това да не можеш да викнеш такси и да прегазиш през 5см. локва.

one_touch
05-12-2005, 17:39
stiga be az tamun bqh vzela da ne vqrvam v tova.v nqkoi darjavi 4ernata kotka nosi golqm kasmet a v drugi se vqrva 4e lo6.tva sa pylni gluposti

incheto
05-12-2005, 18:26
jivot :) Kvo iskash? :)

GeRyTo
05-12-2005, 18:35
Аз да ти кажа съм имала също толкова ужасни дни без да са ми минавали черни котки път. Въпреки че не вярвам особено в тези суеверия внимавам да не мина под някоя стълба или улична лампа, да не стъпя върху шахта, и разбира се да не ми мине черна котка пътя. Глупаво, но пък аз искренно се забавлявам със себе си, надсмивам се над глупостите си ;) :D

Iliqn4eto
05-12-2005, 21:08
xaxa stranna istoriq,no mislq 4e 4ernoto pisan4e hi4 ne e vinovno,nqma nikakvna vina;)
e to ako tragna da vqrvam na tova,kogato prez patq mi se izpre4i i premine takova kote,posle denq mi e super.. varvi mi ;)
a otnosno nqkoi sueveriq sa vqrni...:)

wild{}baby
05-13-2005, 06:13
Аз вярвам, мн съм суеверна :/ Дано да не ме срешне мене днеска някой такъф котак, че имам контролно по френски :?

Medivh
05-13-2005, 11:11
Аз вярвам, мн съм суеверна :/ Дано да не ме срешне мене днеска някой такъф котак, че имам контролно по френски :?
Хах. Ами то днеска Петък тринайсти + Контролно е достатъчно зле.

amy lee
05-13-2005, 14:19
awe da, 4ernata kotka bila vinovna :lol: kvo e vinovna? ni6to nqa6e da ti se razmine i ako q nqa6e kotkata:)
xaxa, suevernicite puk gi spohojdat ne6tastiq pri dadeni situacii(dnes, 4erni kotki...)samo za6toto si gi vtulpqvat. az kato ne vqrvam na takiva gluposti kak i 4erna kotka mi e presi4ala putq i ne mi se e slu4valo ni6to? kak dnes mi be6e edin ot nai qkite dni? :) vsi4ko e vtulpqvane :)