PDA

View Full Version : Смъртно накакзание



AvLee
05-11-2005, 18:51
Днес си мислих...
за смъртното наказание :?:
За отмяната на това наказание,и че хората лежат до живот в затвора...
Та преди да си дам моето мнение(ако имам такова,де)вие какво ще кажете по темата :?:

Може и още нещо да се включи..разкаянието,прощен ето на грешките.Скоро повтаряха Шоуто на Слави,където беше в затвота и разговаряше с един човек...

Jamalskaaa
05-11-2005, 20:03
Ами аз пък съм "За" смъртното наказание.Според мен е не само заслужено наказание, но и начин да се намалят убийствата, защото един убиец дори и с доживотна винаги ще живее с надежда и шанс да се измъкне от затвора.

05-11-2005, 20:06
престъпление заслужаващо смъртно наказание :!:

miloto_girl_4e
05-11-2005, 20:24
dojivoten zatvor e mnogo po tejko nakazanie ot smurtnoto,za6toto se mu4i6 mnogo pove4e :!:
taaaa po dobre spored men e dojivotnia zatvor,makar4e v BG sled 15-20 godini im otmenqt nakazaniata i ... vsi4ko otiva na kino :roll:

e4o
05-11-2005, 20:38
as sum za dojivot :!:

05-11-2005, 20:39
dojivoten zatvor e mnogo po tejko nakazanie ot smurtnoto,za6toto se mu4i6 mnogo pove4e :!:
taaaa po dobre spored men e dojivotnia zatvor,makar4e v BG sled 15-20 godini im otmenqt nakazaniata i ... vsi4ko otiva na kino :roll:
Обжалването си е обжалване. Една след друга се произнасят инстанциите, една по същество /какво аджеба е станало/, друга от процесуална гледна точка /без значение какво е станало на практика, но дали всичко в самото дело е било по закон/ - и като минат обжалванията и като се произнесе и последната инстанция - край. Остава хипотетична възможност президентът да го помилва някой ден или да излязат някакви супер нови доказателства, ако човекът е невинен, де...

LunaTriCk
05-11-2005, 20:44
зъб за зъб - око за око

BABY_SEXY_GIRL
05-11-2005, 20:47
Ами аз пък съм "За" смъртното наказание.Според мен е не само заслужено наказание, но и начин да се намалят убийствата, защото един убиец дори и с доживотна винаги ще живее с надежда и шанс да се измъкне от затвора.

Колкото и садистично да е съм съгласна с нея, пък и смъртта е по-добрия избор от безкрайно мъчение, отчаяние, обезличаване и т.н. :?

05-11-2005, 20:52
Ами аз пък съм "За" смъртното наказание.Според мен е не само заслужено наказание, но и начин да се намалят убийствата, защото един убиец дори и с доживотна винаги ще живее с надежда и шанс да се измъкне от затвора.

Колкото и садистично да е съм съгласна с нея, пък и смъртта е по-добрия избор от безкрайно мъчение, отчаяние, обезличаване и т.н. :?
Виж сега, не отричам, че гледаш от най-развитите демокрации в света. Това не може да бъде отречено, дори и при максимална воля. Ето, например, САЩ, южните щати. Благодарение на тях 2 пъти беше избрана човекоподобна маймуна. Тези щати последни се съгласяват, че негрите са хора. Но нищо, какво от това, негрите не са хора, нали? Аз съм тексасец.

Русия също е моят еталон за демокрация. Това са колко- 15 години демокрация от 200-600 насам? Истинска, демократична страна. Ау забравих, Александър II е премахнал крепостничеството, това може да се приеме за още 50 години демокрация.


Разбира се, Китайската Народна Република. Там демокрацията просперира от години. Положението е толкова добро, че чак се налагат данъци за повече от 1 деца.


И Индия. Кога ще стигнем това развитие? Над 65% бездомни.

LunaTriCk
05-11-2005, 21:31
[В]aneD, спри да пишеш глупости...меко казано глупости

Bimper-ska
05-12-2005, 06:51
Аз съм с двете ръце за доживотен затвор, но с тежък режим. Ето ги и моите основания, да смятам така:
1. Представете си, че е станала някаква грешка и човекът, който е осъден е невивен. Тогава, ако бъде убит, ще трябва да убием и съдията, постановил присъдата ли???
2. Ако убиецът бъде убит, дущата му едва ли ще отиде в Адът, понеже едва ли има Ад. Най-много да се прероди в, хм, дървесна жаба.
3. Ако някой реши да убие друг човек за да го накаже, също се превръща в убиец. Единствената разлика е, че разрешилият убийството на престъпника има законово право, но според човешките закони. А животът не се подчинява на тях, а на доста по-възвишени.
4. Ако престои много дълго време в затвора, убиецът има възможност да си даде сметка за престъплението. Ако го осъзнае, той сам ще се разкайва и ще съжалява. Ако пък не може да разбере, какво е извършил, ще си умре така или иначе затворник, а после ще го съди вече по-висша сила.
5. Я си помислете, какво предпочитате: всеки ден да ставате с мисълта, че трябва да се спуквате от бачкане и няма да ви се плаща според труда ви, всеки ден да ви е страх, че някой може да ви нападне и пребие, изнасили(ако си мъж е баааси гаднотоо), осъкати за цял живот, и то само за да ви вземе новите обувки, за които сте спестявали цяла година, за да ги купите. Или предпочитате на затворите очи и да ви бият една смъртоносна инжекция, с което всичко ще приключи? Аз определено ще предпочета инжекцията. А щом са толкоз лоши убийците, защо да им даваме този шанс?
6. Освен това, никой не може да каже, че причините да убиеш са едни и същи, още повече, че не всеки убиец се стреми да убие. Просто някои са принудени да го направят, за да оцелеят. Тогава те едва ли имат съзнанието на убийци. Това значи, че могат и да са полезни на обществото, като например работят и създават полезни неща (например във Варна, от където съм аз, в затвора се правят врати, опаковки, разни железни и дървени изделия и т.н.).
Ако все още има някой, който да мисли смъртната присъда за справедлива, нека си помисли, че не се знае накъде ще го отведе живота :wink:

GeRyTo
05-12-2005, 07:41
[В]aneD, спри да пишеш глупости...меко казано глупости

Не мисля, че пише глупости, напротив, иронията му е точно на място. Големите "демократични" държави...как не! Тъпи комунистически страни са те...начело с Китай и Русия. САЩ не е била комунистическа държава, но пък те американците са по тъпи и от самите комунисти, те гледат само да спечелят повече парички в джоба и това е. И защо ние да трябва да следваме техния пример?? Защото са с невероятно развита демокрация ли??

Аз също съм "ЗА" смъртната присъда по няколко причини. Едната е, че е много по голямо облекчение за човек да умре бързо отколко да стои затворен цял живот между четири стени. Освен това мисля, че престъпността ще намалее. Щом някого го грози смъртна присъда едва ли ще си позволи да извърши такива престъпления.

Грахче
05-12-2005, 10:04
Доживотният затвор е агония, това си е чиста гавра със съзнанието на човек, който може всяка сутрин да се събужда и да усеща живота - да може да вдиша въздуха, да отвори очите си, да види слънцето, но не е свободен! Може да зърне близките си, но не и да е с тях. Мога да ви дам куп такива примери. И все пак, честно казано, не мисля, че хора, които биха били осъдени на смъртно наказание имат кои знае какви чувства. :roll: Имам чувството, че вие си мислите, че едва ли не всеки втори е за смъртно казание. Дори и да бъде прието, смъртното наказание се дава за много тежки престъпления, които са си много добре доказани. Тез невинните съм ги гледала само по филмите :?

В отговор на Bimper-ska :
1. В такива тежки престъпления не стават толкова лесно грешки. Пък и да се случи /защото невъзможни неща няма/, от къде накъде да се убива съдията? Той се е произнесъл на базата на доказателства, свидетели и т.н А и съдията обявява присъдата, а не я решава!!! Зад самото решение "невинен" или "виновен" седят съдебните председатели.
2. Е, хайде за да сме сигурни, че ще отиде в Ада, да го оставим на свобода, да си убива на воля!
3. Всеки сам си решава дали ще си заложи душата или не.
4. И като се разкайва и съжалява?! Какво от това? Той може да се разкайва и съжалява от момента, когато е извършил престъпленията си. Е и?
5. Тук не говорим за шанс и за това как да направим бъдещето на виновника по-лесно или не :roll:
6. Причините може да не са едни и същи, но резултатите са едни и същи, а именно заради тях ще те осъдят, а не заради причините :?

Ако все още има някой, който си мисли, че смъртната присъда не е справедлива... НЕ му пожелавам, някой да убие цялото му семейство, да изнасили дъщеря му, след което да я нареже на парчета и да ги разпръсне пред вратата му... по ужасен начин ще разбере защо хората крещят, че искат смъртта на убииците на децата и роднините им!

Napu6en-Buhal
05-12-2005, 10:14
eMi PrI jeStoKi PreStUpLeNiq TrqBVA dA ImA I JeStOKi NAkazAnIq... aZ sUm `zA`

LunaTriCk
05-12-2005, 10:32
GeRyTo ти виждаш ли връзка м/у това, което [B]aneD е копирал и темата ?
Аз щот не я вижам...

^I don't give a fuck^
05-12-2005, 11:15
За :!:

05-12-2005, 11:46
[В]aneD, спри да пишеш глупости...меко казано глупости
Няма смисъл повече да продължавам дискусия
която се води по подобен начин. Ти изказваш просто едно мнение и тъй-като очевидно си мислиш че няма начин точно ти да грешиш ще те оставя да си го мислиш и за напред. Нито тона нито стила ти подхождат за такава отговорна дискусия, а аз повече няма да си губя времето с нея.
btw, глупостите ги бръщолевиш ти.

tedo_davis
05-12-2005, 11:53
btw az sym za!

naty
05-12-2005, 11:56
i az sym za

LunaTriCk
05-12-2005, 11:59
ето пак. аз ти казвам, че няма нищо общо това с демокрацията, което ти си намерил от някъде и основната тема -> смъртната присъда. а ти ко ми отговаряш ? че не съм зачитал другите мнения за верни...имал съм и тон...
Господи помогни му !

GeRyTo
05-12-2005, 16:19
Лунатрик научи се да четеш между редовете. Когато един човек иска да каже не винаги го прави в прав текст, в случая [B]aned просто е използвал ирония, аз лично я разбирам и одобрявам, това че ти не можеш да я разбереш не е мой или негов проблем ;) .

AvLee
05-12-2005, 17:29
Аз не съм за смъртната присъда!
Първо както Грахче каза е по-голяма агония да лежиш в затвора..според мен наистина е така.Като умреш и какво - нищо!Друго е вече да се мъчиш,да си заслужиш заслуженото и поне ако имаш малко съвест,ще е още по-лошо!
Убийците и т.н. си го заслужават!Но ако се убие този човек,това пак си е убийство..само че законно(ама по човешките закони,правосъдие).А ама едно казано нещо "Не убивай"!

05-12-2005, 19:24
Лунатрик научи се да четеш между редовете. Когато един човек иска да каже не винаги го прави в прав текст, в случая [B]aned просто е използвал ирония, аз лично я разбирам и одобрявам, това че ти не можеш да я разбереш не е мой или негов проблем ;) .
1. :arrow: . Не за всеки смъртната присъда е по-лоша от доживотен затвор. Ако аз съм престъпник и трябва да избирам между доживотен затвор и смърт бих избрал смъртта - по-добре кратък миг на страдание и после нищо, отколкото дълги, безрадостни години, лишен от физическа свобода. (Съзнавам че много хора не мислят като мен.) 2. :arrow: За мен е много важно всеки човек (какъвто и да е и каквото и да е извършил) да има правото да живее или да умре според своя собствен избор. Смятам, че никой не бива да бъде насилствено лишаван от живота си или пък от правото си да умре. Също така, в случая, справедливостта помежду престъпниците не е първостепенна грижа на обществото, щом те са на топло и не създават опасност за останалите, щом служат за предупреждение, не е толкова важно дали извършителят на убийство по особено жесток начин ще се чувства онеправдан. Когато е нарушил законите на обществото в което живее, той трябва да поеме последствията, справедливи за същото това общество, а не за него

incheto
05-12-2005, 19:37
mi na men mi e se edno:)

wild{}baby
05-13-2005, 06:26
Доскоро и аз бях 'ЗА'!
Но нека поразмислим! Според мен най-тежкото наказание за един човек е неговата съвест, от която той не може да избяга! Мн по тежко е да живееш с болка в сърцето отколкото да се оттървеш чрез смъртта...
Знам какво ще кажете: е да, ама човек, който убива, изнасилва и върши отвратително тежки престъпления не може да се разкайва... Е нека ви разкажа една случка: ИмаХ един мн добър приятел от квартала, по-голям от мен с няколко години. Един ден той и неговите приятелчета сгафиха яко, направо си бяха за смърт (не искам да казвам точно кво са направили)! Та въпросното момче повися в затвора 2 годинки, а присъдата му беше за 20... Но знаете, че в БГ правосъдие просто НЯМА! И излезна си човека, можеше да си бъде свободен, да си прави пак същите простотии и каквото си иска... НО НЕ! Човека се самоуби, но преди тва написа смъртно писмо: НЯМА ДА ПОНЕСА ДА ПОГЛЕДНА В ОЧИТЕ ЧОВЕКЪТ, КОЙТО ЗАРАДИ МЕН СИ САСИПА ЖИВОТА И ПСИХИКАТА! И така отиде си тоя човек от земния рай... Е да, ама вие ще кажете: ТВА Е 1 НА 100! Може и така да е! Но всеки човек си има съвест и независимо колко го показва страда и се разкайжа за предишните му действия!
Остава си въпроса: АМИ АКО СИ ИЗЛЕЗНЕ И СИ ПРОДЪЛЖИ ДА СИ УБИВА? А моя отговор е: Човек извършил повторо тежко престъпление- смърт!!!
И АЗ СИ ОСТАВАМ С УБЕЖДЕНИЕТО, ЧЕ ПРОБЛЕМА НА НАШАТА МИЛА РОДИНА Е НЕ ТОВА ДАЛИ ИМА ИЛИ НЯМА СМЪРТНО НАКАЗАНИЕ, А ТОВА ЧЕ НЯМА ПРАВОСЪДИЕ!

Resident_Evil_f
05-13-2005, 08:58
Az sum za,6toto e mn po dobre da si umrql,ot kolkoto da se mu4ish tolkova godini v zatvora

kellybundy
05-13-2005, 15:24
tvurdo protiv smurnoto nakazanie sum i eto moite argumenti:
- ot hristiqnska gledna to4ka nqmame pravo da otnemame 4ove6ki jivot a vsi4ki sme hora nezavisimo dali sme ubiici kradsi iznasilva4i i t.n.
- ot moralna gledna to4ka - na zloto ne trqbva da se otvru6ta otnovo sus zlo; maksimata "oko za oko, zub za zub" e otmrqla o6te s otpadaneto na etnosite kato kato vis6i 4ove6ki ob6nosti
- izlejavaiki dulgata prisuda naistina e vuzmojno 4ovek da se pokae - a opro6tenieto na grehovete se slu4va edinstveno pri iskreno razkaqnie - nezavisimo dali sme hristiqni ili ne vseki normalen 4ovek bi se 4ustval po-dobre ako e s 4ista suvest
- ami ako sled smurtta se okaje, 4e 4ovekut e bil nevinen? kak li 6te se po4ustva ekzekutora kakto i proiznesliq prisudata - tqhnoto delo 6te e razvnosilno na edno ubiistvo, izvur6eno ot prestupnika
a tova 4e nqkoi strani nqmat pari da izdurjat zatvornicite ili da izgradqt dostatu4no nadejdni sistemi za ohranqvane e suvsem drug vupros!