PDA

View Full Version : общи приказки за живота...



aBeP4eTo
05-11-2005, 20:36
та като си седях вкъщи и тапеех си мислех нещо моля ако ще ми казвате колко е тъпо :P спестете си го ! Знам !
Та значи мислех си защо плачем след като ще спрем?
Защо вали като ще спре?
защо обичаме след като забравяме?
Нима всичко е заличимо? Дори и най-най-дълбоките спомени се забравят?
Тогава защо живеем?
Какъв е смисала на нашия живот...
не е ли само едно съществуване или е живот?
А какво всъщност е живота :?: :roll:
Някак си всичко ми изглежда толкова безсмислено, всичко се повтаря и повтаря сякаш живеем в един филм в които всеки ден превъртаме стари и стари моменти и допускаме отново и отново същите грешки които сме допускали и в миналото!

GeRyTo
05-11-2005, 20:49
Разбира се, че има смисъл живота. Смисълът за всеки е различен във различни моменти от живота ни, но най общо казано според мен е именно, за да се самоусъвършенстваме, да се научим да не повтаряме глупави минали грешки, да се научим, че няма смисъл да роним сълзи след като много скоро ще спрем и ще осъзнаем, че не си е заслужавало, да се научим да не се ядосваме толкова на дъжда навън, тъй като след това отново ще пекне усмихнатото слънце. Нима, мила, вярваш, че след като обичаш някой, наистина обичаш някой можеш да го забравиш...не съм съгласна. Във всичко, което става с нас има смисъл щом ни се случва, въпросът е да разберем смисъла му и да си направим съответните изводи, било то добри или лоши. И нали знаеш какво мисля аз...трябва винаги да се усмихваме и да гледаме положително независимо колко тежък е животът ни, а не да го пропиляваме в самосъжаление, черногледство и упреци.

П.П. Мале 'кво напрайх аз бе...цял роман написах. Благодаря на всеки, който си е направил труда да го прочете :D

AvLee
05-11-2005, 20:50
Тц,тц..не съм съгласна с това!
Така мисля,когато съм в кофти настроение...но погледнато от моя гледна точка..всичко е прекрасно :)
Първо,спомените не се забравят!

Вали си за мига..защото след това ще има резултат от този валеж..въздуха ще е свеж,почвата непоена

Обичаме за да изпитаме онова чувство любов..обичаме за да се радваме на мига

Плачем защото това чувстваме в момента

Отговорих на въпросите :D
Всеки ден е едно предизвикателство,има и хубави и лоши моменти..но има едно нещо,което тази вечер ми хареса(един подпис):)

Здрасти!Видя ли го?
Как така кое?Навън е страхотен sunny day...
Подарявам ти го,за да се усмихнеш...SMILE

BlinDBoY
05-11-2005, 21:01
Толкова млад и толкова отвратен от живото....!!!!имах впредвид мен :wink:

techCandy
05-11-2005, 21:02
За мен живота също е без всякакъв смисъл. Просто го
няма, кофти случайност при която хората се раждат, съвсем безсмислено...за да умрат. Някой твърдят че живеят за любовта, доста наивно според мен, защото както каза сама, всичко рано или късно се забравя, а и от една любов винаги боли. Изобщо от всичко боли, може би това е смисъла, да събереш достатъчно гадост в себе си и да умреш...не знам. За мен няма никакъв смисъл, изхода е просто да спреш да го търсиш. Има една мноол велика мисъл: живота е гаден, и накрая умираш, и е точно така :roll:

LunaTriCk
05-11-2005, 21:35
Мисля, че смисъла на живота е да намериш за какво да живейш.

MMF
05-11-2005, 22:00
хехех...ми то живота не е нищо особенно, ако се пробваш да го погледнеш отстрани...това е нещо, което ни се случва, докато кроим други планове...просто минава покрай нас, докато ние сме заети с това да учим,печелим, и разни други подобни щуротии...Всички сме прокълнати(или пък...благословени?)да бъдем вечно ненаситни...стигаме донякъде, но в най-добрия случай, почиваме си малко,преди да тръгнем в съвсем различна посока...може би смъртта е точно една дъъълга почивка на съзнанието след безкрайното тичане след всевъзможни и често противоречиви цели...

BlinDBoY
05-11-2005, 22:30
Мисля, че смисъла на живота е да намериш за какво да живейш.Или по-точно някой за който да се бориш в този живот :lol:

Sk8er4o
05-11-2005, 22:47
та като си седях вкъщи и тапеех си мислех нещо моля ако ще ми казвате колко е тъпо :P спестете си го ! Знам !
Та значи мислех си защо плачем след като ще спрем?
Защо вали като ще спре?
защо обичаме след като забравяме?
Нима всичко е заличимо? Дори и най-най-дълбоките спомени се забравят?
Тогава защо живеем?
Какъв е смисала на нашия живот...
не е ли само едно съществуване или е живот?
А какво всъщност е живота :?: :roll:
Някак си всичко ми изглежда толкова безсмислено, всичко се повтаря и повтаря сякаш живеем в един филм в които всеки ден превъртаме стари и стари моменти и допускаме отново и отново същите грешки които сме допускали и в миналото!
COOL !!! Точно за това съм си мислил винаги !!!
Често си седя и мисля :
Защо сега да ям като после ще ида до тоалетна и...
Защо да пия алкохол като на другия ден нема да има друго освен главоболие...
Защо да слушам някоя песен по 10000 пъти и да си губя времето като все някога ще ни писне...
Защо да си хващам гаджета като едва ли ще издържим над 1-2 години на нашата възръст...
Защо да живеем като все някога ще умрем...
Защо да работим като след 50 години ще живеем в мизерия на неква скапана пенсия...
Защо да карам скейт като знам, че след 10-15 години няма да имам възможност да карам заради болки от многото счупвания и контузии...
АЗ ЗНАМ ЗАЩО...защото без тях живота няма да е живот, а съществуване. А ние съществуваме за да живеем. Затова обичам да казвам "Живота е един мазен педал подобен на Азис, той е гнусен, гаден и много хора го мразят...Ритай живота си все едно е Азис...живей на ръба, прави каквото ти е кеф, стига да не пречиш на другите(като изключим Азис)"
Съжалявам, малко се отнесох, но съм в сантиментален период...имам забрана да карам 1 месец заради : пукната челюст, наранен бял дроб и изваждане на вода от коляното...в такива периоди се унасям, дори пиша поезия, приказки и др. Даже и не съжалявам за тоя break, защото ми дава малко време да помисля добре за този педал - живота. Мисля си какво ще стане с мен след 2 години, когато завърша, когато ще трябва да се мърдам в чужбина, да уча, далеч от нашите, от аверите и моята страна...съжалявам, но трябва да спра до тук защото ставам сълзливо сантиментален(не буквално, но...мога да разсъждавам още 3-4 часа така, а на вас едва ли ви се чете...).

LunaTriCk
05-11-2005, 22:49
да де се там. за някой е някой, за други нещо.
(ебаси изречението.... :shock: )

e_l_i_z_a
05-12-2005, 07:22
Sk8er4o,не си прав!
Ядем,за да живеем!
Ходим до тоалетна,за да не умрем!
А всичко друго се прави эа моментно щастие и водене на поуки!Эащото после можеш да умреш по 2начина:
1.като човек
2.като жалка отрепка...[/b]

miloto_girl_4e
05-12-2005, 08:12
e po tazi logika kakav e smisala da se rajdame,sled kato 6te umrem?!
abe smisal ima :!: pone az namiram smisal v jivota :!:
az kogato ne sam v nastroenie su6to ne namiram,ama kapka smisal v jivota :!:
vsi4ko se povtarq,vsi4ko e ednoobrazno i tvurde sku4no... :roll:
moje i taka da e,ama ne sam suglasna,4e vsi4ko e zali4imo..
lubovta?! lubovta - vinagi 6te si spomnq6 za neq... ni ma ne si spomnq6 za purvata lubov? za purvata celuvka?! spomnq6 razbira se!
spomenite ostavat.. te sgrqvat du6ata ni v trudni momenti...
jivota ima smisal,stiga da go otkrie6.. smisala e v malkite ne6ta,koito za mnogo hora ostavat skriti ili nerazbrani :?

kellybundy
05-12-2005, 15:07
ami samiq jivot predstavqlva krugovrat ot vsi4ko tova - dujd i slunce, sulzi i pla4, na4alo i krai
i smisula mu se vkri v izkustvoto da ima6 sili da do4aka6 hubavite momenti prevuzmogvaiki nepriqtnite takiva :wink:

Dharma
05-12-2005, 17:36
Та значи мислех си защо плачем след като ще спрем?--za6toto ponqkoga vseki ima nujda da si poreve
Защо вали като ще спре?--amm za da ima voda-jivot
защо обичаме след като забравяме?--az ne sum zabravila nikoi, koito sum obi4ala, i dokato sum jiva nqma da zabravq(stiga predi tova da nau4a koi me obi4a, osven za tezi koito znam)
Нима всичко е заличимо? Дори и най-най-дълбоките спомени се забравят?--ni6to ne e ve4no, dori zabravata :wink:
Тогава защо живеем? vseki vuzpriema smisula na jivota po razli4en na4in-edni jiveqt za da sa 6tastlivi, drugi-za drugi raboti i t.n.
Какъв е смисала на нашия живот...--tova e vupros nad, koito sa razsujdavali i 6te razsujdavat mnogo hora
не е ли само едно съществуване или е живот?--po-skoro jivot
А какво всъщност е живота :?: :roll: -- :roll: mnogo ne6ta :D
Някак си всичко ми изглежда толкова безсмислено, всичко се повтаря и повтаря сякаш живеем в един филм в които всеки ден превъртаме стари и стари моменти и допускаме отново и отново същите грешки които сме допускали и в миналото!
ponqkoga naistina e taka, no vinagi ima ne6to novo 8)

one_touch
05-12-2005, 18:54
Za6toto ima smisal :!: a ako nqma pridobiva ili ne e bilo vajno

incheto
05-12-2005, 19:28
zaslujava si da jiveem zashtoto ako ne obichame nikoga nqma da razberem kakvo e..nikoga nqma da znaem kakvo e da plachesh da se smeesh da si obichan..e takiva ne6ta!!Trqbva da gi preejivesh za da kajesh posle ooo ma to e bezsmisleno o ma to neznam si kakvo..Ima smisal da se jivee zaradi hubavite momenti zaradi tova 4e obichame i sme obichani..za tova 4e tqloto ni potrapva ot emotzii:)

Bloody_Tear
05-13-2005, 21:49
Разбира се, че има смисъл живота. Смисълът за всеки е различен във различни моменти от живота ни, но най общо казано според мен е именно, за да се самоусъвършенстваме, да се научим да не повтаряме глупави минали грешки, да се научим, че няма смисъл да роним сълзи след като много скоро ще спрем и ще осъзнаем, че не си е заслужавало, да се научим да не се ядосваме толкова на дъжда навън, тъй като след това отново ще пекне усмихнатото слънце. Нима, мила, вярваш, че след като обичаш някой, наистина обичаш някой можеш да го забравиш...не съм съгласна. Във всичко, което става с нас има смисъл щом ни се случва, въпросът е да разберем смисъла му и да си направим съответните изводи, било то добри или лоши. И нали знаеш какво мисля аз...трябва винаги да се усмихваме и да гледаме положително независимо колко тежък е животът ни, а не да го пропиляваме в самосъжаление, черногледство и упреци.


:!: :!: :!:

Pe666o
05-13-2005, 22:58
Jivotyt e privilegiq samo za tezi koito umeqt da si go zaviuvat...ostanile prosto sa6testvuvat. Jivotyt e borba i taka trqbva da byde. Vseki trqbva da ima cel v jivota i kolkoto po nedosegaema e tq tolkova po-dobre...pone vinagi 6te 4uvstva 4e ima za kakvo da jivee! Jalko e kogato nqkoi ima vsi4ko v jivota si...ili kogato e usa6testvil me4tite si...za6toto togava toi zapo4va samo da sa6testvuva...a tova ne e hubavo. Za tova me4taite i ne mislete postoqnno za "malkite ne6ta" za6toto te zatormozqvat syznanieto...jiveite za momenta za6toto vseki moment ot jivota e skypocenen!...aide..slagaite rozovite o4elki i izlizaite :lol: :lol: :lol:

SisTeR`oN`MaXa
05-14-2005, 00:04
Толкова млад и толкова отвратен от живото....!!!!имах впредвид мен :wink:

I az sam kato tebi.. :cry:
Ina4e vuv vsi4ki ostanali mneniq ima pone po kapka istina...
Samo4e i spored men jivota e kragovrat v koito se reduva i hybavo i lo6o.. 4ovek trqbva da se u4i i na hubavo i lo6o i na dobro i zlo ... moje bi vsi4ko tova e za da se nau4im na ne6to i sled kato si nau4im urocite da ymrem.. ama za men pak nqma smisal v tova tapy e.. aE suX Life :evil:

Elitooooo
05-14-2005, 06:39
та като си седях вкъщи и тапеех си мислех нещо моля ако ще ми казвате колко е тъпо :P спестете си го ! Знам !
Та значи мислех си защо плачем след като ще спрем?
Защо вали като ще спре?
защо обичаме след като забравяме?
Нима всичко е заличимо? Дори и най-най-дълбоките спомени се забравят?
Тогава защо живеем?
Какъв е смисала на нашия живот...
не е ли само едно съществуване или е живот?
А какво всъщност е живота :?: :roll:
Някак си всичко ми изглежда толкова безсмислено, всичко се повтаря и повтаря сякаш живеем в един филм в които всеки ден превъртаме стари и стари моменти и допускаме отново и отново същите грешки които сме допускали и в миналото!
I az malko 6te zema da razmi6liavam dokato me zamervat s lego i koli4ki :? Taka:I az seki pat znam 4e 6te spra da pla4a,no vapreki tova civra i civra :roll:
Mrazia da vali,atmosferata togava mi se struva ujasna :!: :evil: Obi4ame,za6toto 4ustvata ni naddelaivat nad si4ko.
Da no poniakoga spomenite se zabraviat ili ostaviat v minaloto,no drug pat se pomniat :(
Jiveem za da obi4ame,za da ni obi4at,dori i da stradame,jiveem za niakogo :roll: :)
Sa6testvuvane s priznaci na jivot,makar i malki :wink:
Jivota e edin film,no po dobre ot serial,kato si pomislia za"Darzost i krasota" :shock: kolko epizodiiii samo :o