PDA

View Full Version : Банално,старо бяло течение



Candy girl
05-12-2005, 03:32
Първо Хаи на всички от форума.Както разбрахте от заглавието имам въпрос звързан с бялото течение.Та имам го от около 3 г.Правила съм си МНОГО изследвания на хормоните и са ми взимани много цитонамаски,но резултатите винаги са добри и не изолират нищо.Не водя полов живот.Имам и друг проблем които предполагам че до известна степен е свързан и със засиленото ми течение.От около година и половина
съм на противозачатъчни,защото 2та ми менструация беше доста силен кръвоизлив.От тогава два пъти съм спирала противозачатъчните,но 3-4 месеца след това не ми идваше и отново започвах хапчетата.Та преди 2 месеца ги спрях otnovo и течението ми се промени.Отидох на гинеколког,но отново нищо.Казват ми че всичко е нормално и няма нищо.Сори че толкова много въпроси задавам и че стана доста оплетено,но главния ми въпрос е:Как да го намаля това течени(засилено е,леко жълтеникаво,гъсто и няма силна миризма).И също така нормално ли е ако течението е всеки ден.Има ли някакви бабешки работи(лайка,сода нещо друга)?
Много ще съм благодарна на тези които ми отговорят и специално ако Dr.Smurph ми разясни положението.

DrSmurph
05-12-2005, 18:21
Няма “нормално” течение! Всяко по-обилно течение от влагалището съпроводено или не от допълнителни симптоми – зачервяване, оток, парене, сърбеж и други, налага задължително гинекологичен преглед, по преценка микробиологично изследване и адекватно лечение. Вероятно знаеш, че кожата е съставена от
клетки, разположени на пластове, и че през целия живот клетките по повърхността на кожата остаряват, умират и се лющят, след което се заменят от млади клетки. Това непрестанно явление, наречено лющене на кожата, не се забелязва с просто око (с изключение например след слънчево обгаряне).
Лигавицата на влагалището има същия строеж като кожата. И от нея непрекъснато се лющят клетки, които се изхвърлят. По време на бременността, а често и през пубертета (въпреки, че не казваш на колко си ) под влияние на голямото количество хормони, отделяни от яйчниците и плацентата, лющенето на клетката става много по-обилно. Те образуват белезникаво гъсто течение, което е съвсем нормално и следователно не бива да те безпокои.
Това бяло течение не бива да се смесва с друго, много по-обилно течение, често оцветено (жълтеникаво или зеленикаво) и придружено с локални сърбежи или парене. То е признак на инфекция - възпаление
на влагалището и на външните полови органи. Диагнозата на тази инфекция трябва да се постави от лекар, който може да вземе проба за изследване (МИКРОБИОЛОГИЧНО ПАК КАЗВАМ). Обикновено при изследването се открива една гъбичка кандида албиканс или един паразит (трихомонас) . Лечението е локално, с гинекологични перли или таблетки. Рядко е необходимо общо лечение. Тези възпаления са упорити и оплакванията се подновяват.

Влажността на женските полови органи до известни граници се приема за нормална. Нормалното влагалищно съдържимо не изтича през вулвата. То е бяло на цвят и с пастовидна консистенция. Усиленото изтичане на секрет се означава като флуор. Течението може да бъде рядко, гъсто, пенесто, белезникаво, жълтеникаво, кръвенисто и др. Понякога то се придружава с чувство на дразнене, сърбеж или тежест в таза. Гениталният флуор може да се дължи на различни основни заболявания. Причинителите могат да бъдат протозои, микози, бактерий, вируси
Равновесието на влагалищната екосистема е много деликатно, лабилно и лесно може да бъде нарушено от външни и вътрешни фактори. Най- чест източник на генитален флуор е влагалището. Нормалното влагалищно съдържимо е 1-2 гр., то е полутечно, пастовидно. При възпалителни изменения се нарушава баланса между трансудацията и резорбцията на течната съставка на влагалищното съдържимо,то се увеличава и започва да изтича навън , мокри вулвата и зацапва бельото. Влагалището има един гениално сътворен от природата биологичен защитен механизъм, който пречи на проникването на инфекция в горните отдели на женския генитален тракт. Физиологично този механизъм отслабва по време на менструация. Могат да го отслабят и други фактори: недостатъчно затваряне на вулвата /родови травми, десцензус/, лоша хигиена, чужди тела, чести и неадекватни влагалищни промивки, хормонални смущения, антибиотична терапия, тежкия хормонален дефицит /менопауза, оперативно отстраняване на яйчниците/ и др. фактори.

Изписвам всичко това да за ти стане ясно колко много могат да бъдат причинно следствените връзки за появата на едно бяло течение.
Лично аз бих ти препоръчал да подобриш личната хигиена. Поне 1 път на ден да се подмиваш добре. Къпи се редовно! Купи си ЛАКТОФЛОР БИО + и смучи по 4 таблетки на ден в продължение на месец минимум. Купи си бирена мая (SOMA) на на таблетки и пий 2 пъти на ден по 2 таблетки пак поне месец.

DrSmurph
05-12-2005, 19:42
Пропуснах да кажа на останалите които четат това, че това което съм препоръчал да се пие е за конкретния случай на девойката, която пита. За да не си навлечете проблеми - питайте преди да пиете глупости!

kapinka
02-16-2008, 10:53
Моя проблем е подобен на candy girl .. с разликата ,че не пия противозачатъчни за да ми намалее цикъла .. Менструацията ми е нормална ,но и аз от няколко години имам бяло течение .. от близо една седмица ми е по-засилено и има парене , сърбеж и зачервяване .. на мене обаче главния проблем ми е ,че ме е срам да отида на генеколог :oops: Може ли някакъв съвет какво да пия ,да намалее течението .. ?

hottie
02-16-2008, 11:57
Ne mislia,4e problema ti e su6tia,za6toto u4evidno avtorkata e hodila ve4e na ginekolog,pravili sa i citonamazki + hormoni i izliza,4e ne e ni6to ot tova.
Pri teb sigurno e infekcia i za tova otidi v nai-skoro vreme,za6toto kolkoto pove4e 4aka6 tolkova po-trudno se maha.

kapinka
02-16-2008, 12:16
Аз искам Dr. Smurph да ми даде някакъв съвет .. явно разбира :)

kapinka
02-16-2008, 12:17
Ne mislia,4e problema ti e su6tia,za6toto u4evidno avtorkata e hodila ve4e na ginekolog,pravili sa i citonamazki + hormoni i izliza,4e ne e ni6to ot tova.
Pri teb sigurno e infekcia i za tova otidi v nai-skoro vreme,za6toto kolkoto pove4e 4aka6 tolkova po-trudno se maha.

На мене ми се появи с идването на цикъла :-&

Seducti0n
02-16-2008, 14:33
Темата е доста стара, ако някой от вас има конкретни питания, нека създаде нова тема.Тази я заключвам. :)