PDA

View Full Version : Hartia -> jivot za darvetata



bulgarche
05-13-2005, 16:39
Imate li koshcheta za hartiq v domovete si? Znaete li che 1 ton reciklirana hartiq spasiava 17 darvete?

Napu6en-Buhal
05-13-2005, 16:53
a tI zNaeSh Li KoLko e 1 ToN HarTq ? MOjeSh Li dA sI Go PredStaVIsH ?

kellybundy
05-13-2005, 16:59
znam samo 4e predi 2 god v klas imahme nqkvo uprajnenie po angliiski s tekst to4no za durvetata i pesteneto na hartiqta
i min sled kato svur6ihme s teksta polovinata klas po4na da se zamerq s tonove hartiq koqto posle est ni za reciklirane stava6e ni za ni6to
taka 4e... i da znaem i da ne znaem..faida nikva ili pone prekaleno nezna4itelna

bulgarche
05-13-2005, 17:00
a tI zNaeSh Li KoLko e 1 ToN HarTq ? MOjeSh Li dA sI Go PredStaVIsH ?

PISHI PO TEMATA !!!
Da, moga da si predstavia kolko e. Samo znaii, che ne e nujno tochno ti da dadesh tolkova hartia. Na gerba na Bulgaria kakvo pishe? Aide ste ti kaje, zashtoto veroiatnostta da neznaesh e goliama: "Saedinenieto pravi silata"
Shvashtash li zashto ti "kazah" tova za gerba?

incheto
05-13-2005, 17:05
ne nqmam!!!

e4o
05-13-2005, 17:14
as imam :)

Napu6en-Buhal
05-13-2005, 17:20
a tI zNaeSh Li KoLko e 1 ToN HarTq ? MOjeSh Li dA sI Go PredStaVIsH ?

PISHI PO TEMATA !!!
Da, moga da si predstavia kolko e. Samo znaii, che ne e nujno tochno ti da dadesh tolkova hartia. Na gerba na Bulgaria kakvo pishe? Aide ste ti kaje, zashtoto veroiatnostta da neznaesh e goliama: "Saedinenieto pravi silata"
Shvashtash li zashto ti "kazah" tova za gerba?
Ne PIsHA Po TeMatA Li ?! mAI sI sE SBUrkaL NeSHtO...
tA... IskaH dA KAjA cHE sA maLKo TeA LudI dETo sHTe Si KuPqT KOsHCheTa sPeCiaLnO zA harTiq i sHtE HodQT PosLe dA q PredAvAt. mNoGO-pO LeSno E dA POsAdIsh 17 DuRveTa OtKoLKotO dA sUBiraSH HarTiq cqL JivOt. a KoLKotO dO TfA KoeTo PisHE na GeRba... zNaM gO i Ne ViJdaM KfO oBsHTo Ima... sUeDiNeNIe zA PodObNi NeShta MOJeSh dA PraVisH s FeNOvEtE nA KaPItAn PLaNeTa... sTRUva mI sE cHe NqKOi HoRa jIVeqT V PRIkaZki

Napu6en-Buhal
05-13-2005, 17:21
I MoJe PuRvO dA NaUChISh BuLGaRSkIq eZik, PosLe ZnaMeTo.. RoDoLUbEcO

GeRyTo
05-13-2005, 18:05
a tI zNaeSh Li KoLko e 1 ToN HarTq ? MOjeSh Li dA sI Go PredStaVIsH ?

PISHI PO TEMATA !!!
Da, moga da si predstavia kolko e. Samo znaii, che ne e nujno tochno ti da dadesh tolkova hartia. Na gerba na Bulgaria kakvo pishe? Aide ste ti kaje, zashtoto veroiatnostta da neznaesh e goliama: "Saedinenieto pravi silata"
Shvashtash li zashto ti "kazah" tova za gerba?
Ne PIsHA Po TeMatA Li ?! mAI sI sE SBUrkaL NeSHtO...
tA... IskaH dA KAjA cHE sA maLKo TeA LudI dETo sHTe Si KuPqT KOsHCheTa sPeCiaLnO zA harTiq i sHtE HodQT PosLe dA q PredAvAt. mNoGO-pO LeSno E dA POsAdIsh 17 DuRveTa OtKoLKotO dA sUBiraSH HarTiq cqL JivOt. a KoLKotO dO TfA KoeTo PisHE na GeRba... zNaM gO i Ne ViJdaM KfO oBsHTo Ima... sUeDiNeNIe zA PodObNi NeShta MOJeSh dA PraVisH s FeNOvEtE nA KaPItAn PLaNeTa... sTRUva mI sE cHe NqKOi HoRa jIVeqT V PRIkaZki

That's my man! {}
Много точно и правилно казано! :D 8)

miloto_girl_4e
05-13-2005, 19:26
"obedinenieto pravi silata" i kvo nie da se obedinim i da subirame hartia li? :lol:
kakvo da ti kaja tova za hartiata e vqrno,ama ..
de da znam .. nie horata sme tolkova bezotgovorni,4e ..
nqkoi nqma da se trogne ot tova info.. :roll:

LiNkiN4eTo
05-13-2005, 19:36
na koi li mu puka :roll:

naty
05-14-2005, 14:59
i nie mai nqmame ili pone taka islq

Bimper-ska
05-15-2005, 20:13
na koi li mu puka :roll:
На мен :!:
Аз преди имах кошче за хартия, обаче от както си купихме камина с парно, събираме хартията за камината. Така хем дървата по-малко ги горим, хем не си правя труда да нося събраната хартия. А иначе вестниците на баща ми ги носим веднъж в годината с колата на вторични суровини. Освен това, старая се да садя дървета, на село де. Гледам да са ябълки, череши, кайсии, сливи - все неща, дето после да си ги хапваш :)

Извън темата:
Аз съм БЪЛГАРЧЕ, не се ядосвай. Винаги ще има хора, които да си мислят, че да дишат чист въздух е право, а не привилегия, дадена ни от природата.

05-15-2005, 20:16
Nqmam :!:

bulgarche
05-16-2005, 08:28
na koi li mu puka :roll:
На мен :!:
Аз преди имах кошче за хартия, обаче от както си купихме камина с парно, събираме хартията за камината. Така хем дървата по-малко ги горим, хем не си правя труда да нося събраната хартия. А иначе вестниците на баща ми ги носим веднъж в годината с колата на вторични суровини. Освен това, старая се да садя дървета, на село де. Гледам да са ябълки, череши, кайсии, сливи - все неща, дето после да си ги хапваш :)

Извън темата:
Аз съм БЪЛГАРЧЕ, не се ядосвай. Винаги ще има хора, които да си мислят, че да дишат чист въздух е право, а не привилегия, дадена ни от природата.

Нека си говорят каквото искат:( Не ми пука. Даже "Бухльо" не разбра защо му написах "Онова" за герба. Пак, че по-надолу некой в темата беше намерил връзката. До колкото разбрах е по-лесно да посадиш 17 дървета, а той дали е засадил поне едно? И темата я пуснах за да се замислите, че ако си събирате хартия вършите нещо добро за себе си. Не помня цифри но за 100 години българската гора е намаляла повече от 50%. Според Вас дали, ако продължаваме с тоева темпо ще живеем дълго...а хубаво?

Napu6en-Buhal
05-16-2005, 10:57
Аз съм БЪЛГАРЧЕ aZ RaZBrAh zAsHtO MI Go KaZa ToVa zA GerBa nO TI mAI nE RaZbrA kAKvO tI OTGoVoriH. PItaSh dALi sUM zasAdiL eDno DurVo - Ne nE sUm nO I NIkoGa nE sUM sE zaNimAvAL s TaKIVa neSHta. mojE dA ZvuChI eGoiStIcHNo nO mE INteReSuVa purVO kAK sHTe JIVeq aZ i PosLe kAK sHE JIVeqT DuRvetAtA i KfO sHTE STAvA sLeD 200 GodiNi. ISkAm dA tI kAjA cHE PreDpoChItAm dA IzkArAM 1 LeV zA Men OtKoLKotO dA POsaDq eDno DurVo I sUM sIGurEn cHE i s teB e tAkA NezAvIsiMO kAKvO GovORiSh. nE mE RAzBIraI pOGreShNo, dObrE e dA sE PraVqT poDoBnI neSHtA aMa aKO TRUgNa Da SpaSqvAm dURveTAta, OkeAnA, OZonOvIq sLOi i T.n. ... StaVA maLKO tRudNO.

MaD_CaT*
05-16-2005, 11:14
na koi li mu puka :roll:
На мен :!:
Аз преди имах кошче за хартия, обаче от както си купихме камина с парно, събираме хартията за камината. Така хем дървата по-малко ги горим, хем не си правя труда да нося събраната хартия. А иначе вестниците на баща ми ги носим веднъж в годината с колата на вторични суровини. Освен това, старая се да садя дървета, на село де. Гледам да са ябълки, череши, кайсии, сливи - все неща, дето после да си ги хапваш :)

Извън темата:
Аз съм БЪЛГАРЧЕ, не се ядосвай. Винаги ще има хора, които да си мислят, че да дишат чист въздух е право, а не привилегия, дадена ни от природата.

Нека си говорят каквото искат:( Не ми пука. Даже "Бухльо" не разбра защо му написах "Онова" за герба. Пак, че по-надолу некой в темата беше намерил връзката. До колкото разбрах е по-лесно да посадиш 17 дървета, а той дали е засадил поне едно? И темата я пуснах за да се замислите, че ако си събирате хартия вършите нещо добро за себе си. Не помня цифри но за 100 години българската гора е намаляла повече от 50%. Според Вас дали, ако продължаваме с тоева темпо ще живеем дълго...а хубаво?
ам....това наиситина е гадноо.... :? че дръвчетата все повече намаляват...ама ние нищо не можем да направим :? . В чужбина (не знам къде по-точно) имат такива казани...за стъклени работи,хартия ,пластмаса(май :roll: -поправете ме ако греша...)..докато в България...не че няма кой да ни го наложи това...ами може би няма да има кой да го изпълнява.. :?

Bimper-ska
05-16-2005, 20:07
Едно от училищата в моя квартал (във Варна) работеше по еко проект и до оградата му имаше отделни казани за стъкло, пластмаса, хартия и битови отпадъци. Децата много старателно си отделяха отпадъците, никой не хвърляше в другите кошчета, с мисълта, че помагат. Обаче, една сутрин, като минавах покрай въпросното училище, видях колите за боклука, като събират отпадъците. Ами за боклукчиите явно нямаше значение положения труд по сортирането, понеже всичко изсипваха в един камион - този, в който събираха отпадъците и от всички останали контейнери. Това според мен е достатъчно показателно.
Sorry, това е малко офтопик :oops:

Napu6en-Buhal
05-16-2005, 20:54
Едно от училищата в моя квартал (във Варна) работеше по еко проект и до оградата му имаше отделни казани за стъкло, пластмаса, хартия и битови отпадъци. Децата много старателно си отделяха отпадъците, никой не хвърляше в другите кошчета, с мисълта, че помагат. Обаче, една сутрин, като минавах покрай въпросното училище, видях колите за боклука, като събират отпадъците. Ами за боклукчиите явно нямаше значение положения труд по сортирането, понеже всичко изсипваха в един камион - този, в който събираха отпадъците и от всички останали контейнери. Това според мен е достатъчно показателно.
Sorry, това е малко офтопик :oops:
eMi zatovA GoVorQ i Az.. TakIav neSHtA stAvAt sAmo V `KapItAn PLanEtA` :roll: