PDA

View Full Version : imam problem s ezika :((((



depresiran
05-14-2005, 14:56
ezika mi e bql i ne mi e komfortno v ustata vuob6te i izbqgvam da si imam gadge za6toto pri celuvaneto 6te imam problem.vsqka sutrin si go 4istq usporedno sus zubite,no sled kato se nahranq toi otnovo pobelqva i taka prez celiq den vkusa v ustata mi ne e priqten :( prosto se 4uvstvam ujasno :((( mojete li da mi pomognete po nqkakuv na4in ili s kakuv lekar da se konsultiram.balgodarq vi za vnimanieto.

Impulse_
05-14-2005, 15:14
Mnogo qsno, 4e 6te otide6 na stomatolog ili taka nare4eni zybolekar! Toi 6te ti kaje kako da pravi6!

6u6inka
05-14-2005, 17:04
Ок, езика на много хора е леко бял, но теб те притеснява факта, че имаш кофти вкус ли? Ако е така има дъвки... Понякога неприятното усещане в устата е признак и за проблем, не знам де - може и просто да си втълпяваш.

naty
05-14-2005, 17:37
mi ako ti e mn bql se konsultirai s lekar a ako ima6 nepriqten wkus w ustata i duh mozebi e za6toto ima6 karies ili nekyf dr problem s zybite

DrSmurph
05-14-2005, 21:34
Обложения език е доста често срещано състояние, което е възможно да е причинено от доста заболявания на някой от които ще се спра. Най-честата причина за облагане на езика е гъбична инфекция, която се среща най-често при бебета, а също така и при възрастни, приемали продължитено време антибиотици или по един или друг начин неразположени, също така и имунокомпроментирани пациенти (болни от СПИН но твоя случай не е такъв), хора боледували продължително време. Друга възможна причина е стоматологичен проблем, който вярвам е твоя случай. Следваща причина може да бъде изкривена носна преграда, която предразполага към образуване на патогенна флора в носа, което от своя страна може да е причина за хрема, която пък ако е достатъчно продължителна може да предиузвика бактериална инфекция в гърлото. Следващата основна причина може да е проблем със стомаха или белите дробове. Както разбираш много и разнообразни са причините. Съветвам те да посетиш личния си лекар и да помолиш за направление и изследване на секрет от нос и гърло с антибиограма. Ако там не се открие нищо - посети зъболекаря си! Относно лошия дъх , състоянието се нарича халитоза. Потърси в интернет има доста изписано за това как да се отървеш от него. Ако не на БГ то ако напишен на търсачката (GOOGLE)- HALITOSIS Ще откриеш много материали. Дано да ползваш английски.

`cannibal`girl
05-15-2005, 01:57
moje6 da pita6 v nqkoq apteka..
tam bi trqbvalo da ti dadat savet:)

05-15-2005, 02:30
Ми то и моя е леко бял, ама не съм го гледал изобщо. А тва че не искаш гадже заради езика звучи супер тъпо. :wink: виждал съм некви дето не се къпят и пак си свалят пички (са верно че са селяни и не мога да ги гледам ама не е в тва смисъла)

08-23-2005, 21:15
moia ezik pobelia kato si probih i purvite 3 dnio beshe s neshto kato nalepi-beli.Pri men se polu4i za shtoto ne se hraneh moje i pri teb da e ot neredovmo hranene ili neshto svurzano sus stomaha. :?