PDA

View Full Version : БГ МУЗИКА - АНАЛИЗ



anti`4alga`fen
05-16-2005, 07:59
Ако си спомняте имаше един период, в който чалгата почти беше замряла. Тогава по дискотеките Ванко 1 и Мишо Шамара псуваха като каруцари, а народната младеж им се възхищаваше. После Пайнера пусна телевизията си и ПОП ФОЛКА навлезе с пълна сила в ежедневието ни. Дори и не само на нашето а и на Европата. Планета е сателитна. Малките момиченца вече не искат да стават принцеси а певици. А певиците искат да имат все по-големи и по-големи ц--и. Снимат клиповите си в къщи, които обикновения българин нарича палат, карат коли, за които обикновения българин ако има работа трябва да спестява около година за да им купи гумите, да не говорим за целият автомобил... А ние какво праим.. Щракеме с пръсти в такт с последния "хит" на Азис...ама за какви хитове само става въпрос. Над 90 процента плагиатствани от комшиите ни. Има разбира се и сносни песни, но те са единици. Признавам, че ми харесват баладите, но само тези със сериозни текстове. Прави ми впечатление високото качество на клиповете, които въпросния пайнер прави. Но всичко това се постига с мноооогоо пари. А те май се дават от приятелите на певиците. Скоро бях чул, че за няколко хиляди лева ти правят клип и издаваш албум.... Интересно ми е до кога ще продължи това и кога българина ще разбере, че има много оп-смислена музика от тази. Не че имаме някаква естрада де. Виждате какви ще ни представят на Евровизия. Целия ни музикален бизнес е изгнил и е прояден с корупция. Един приятел е композитор на музика. Направи супер песен. Супер певица. Дори песента му я пускат по Дарик радио. В радио Атлантик се задържа доста време в топ10. Казва се "Сами". Като отишъл да я предлага на БГ- РАДИО. От там са му казали за 6(или 9. може и да бъркам) евро на минута щели да му пуснат песента. По този начин графа и Руши си пускат тъпизмите по известните радиота, младежта ги слуша и продължава да налива парички в гушките им, а наистина кадърните млади изпълнители не могат да пробият, защото нямат необходимите познанства. Интересен народ сме... :(

bulgarche
05-16-2005, 08:05
В тази държава успяват хората които имат пари, и то в големи количества

miloto_girl_4e
05-16-2005, 08:53
zna4i purvo govori6 za 4algata,a posle mi govori6 za Rushi i Grafa
По този начин графа и Руши си пускат тъпизмите по известните радиота, младежта ги слуша и продължава да налива парички в гушките им, а наистина кадърните млади изпълнители не могат да пробият, защото нямат необходимите познанства. Интересен народ сме...
nadqvam se pravi6 razlika mejdu 4algarite i BG izpulnitelite kato Rushi,Grafa,D2 i t.n
priliki mejdu tqh NQMA :!: :!: :!:
i to4no za Grafa NE moje6 da kaje6,4e NE a kaduren!
zna4i glasa mu e mnogo dobur,a pesnite sa naistina smisleni i sa prosto.. ne znam,ne znam,no spored men Grafa e edin ot malkoto kadurni bulgarski pevci :!:
i molq ti se,ne sravnqvai 4algata s Rushi i Grafa i ne obijdai nared ...
i az NE haresvam 4algata,nooooo vseki si ima vkus,vseki haresva razli4na muzika.. kogato obidi6 daden stil,edinstvenoto,koeto moje da spe4eli6 e ne da "otvori6" o4ite na horata,a da si navle4e6 tehnia negativizum :!:
i vse pak "vseki s vkusa si :!: "
neka horata se kefqt na tova,koeto nai im dopada i koeto im e na du6ata :!:

bLaCk_MaGiC
05-16-2005, 10:32
В тази държава успяват хората които имат пари, и то в големи количестваsyshto taka i horata koito imat vryzki.

AZ SUM AVTORA NA TEMATA
05-16-2005, 10:43
TYI KATO SUM OBEDEN V TOVA KOETO SUM POSTNAL miloto_girl-4e
SHTE ME IZVINQVASH AMA AKO GRAFA BESHE TOLKOVA DOBUR NQMASHE LI DA PEE V MTV ILI TMF AMI MI GO PUSKAT PO NAI DOLNOPROBNITE KANALI KATO 2001 I TN.

miloto_girl_4e
05-16-2005, 10:57
TYI KATO SUM OBEDEN V TOVA KOETO SUM POSTNAL miloto_girl-4e
SHTE ME IZVINQVASH AMA AKO GRAFA BESHE TOLKOVA DOBUR NQMASHE LI DA PEE V MTV ILI TMF AMI MI GO PUSKAT PO NAI DOLNOPROBNITE KANALI KATO 2001 I TN.

a ti da znae6,4e bulgarite mnogo trudno probivat v 4ujbina ?!
kak si predstavq6 Grafa da pee v MTV.. ta tova e.. po4ti nevuzmojno :shock:
moje da e mnogo dobur izpulnitel,ama bulgarskata muzika v 4ujbina ne e mnogo na po4it :!:
taka4e .. takiva fantazii kato bulgarski pevec po MTV..
e vij nali ima6e edna pevica deto i vurtqha neinata pesen ... Svetla Ivanova li be6e ne znam.. ama spored men tq e s vruzki,6toto li4no za mene neinata pesen be6e izumitelno tupa :!: :!: :!:

Napu6en-Buhal
05-16-2005, 11:03
В тази държава успяват хората които имат пари, и то в големи количестваsyshto taka i horata koito imat vryzki.
a KudE nE e tAkA ?

p.S. BtW anti`4alga`fen KogAtO cHaLgAtA BeShe zAmRqLA VanKo 1 NqmSHe NiShTo OBsHtO s R&B :roll:

Dorianchety
05-26-2005, 21:03
vqrno e tfa za darjavata s parite v tez koli4estva :!:

e_l_i_z_a
05-29-2005, 08:47
TYI KATO SUM OBEDEN V TOVA KOETO SUM POSTNAL miloto_girl-4e
SHTE ME IZVINQVASH AMA AKO GRAFA BESHE TOLKOVA DOBUR NQMASHE LI DA PEE V MTV ILI TMF AMI MI GO PUSKAT PO NAI DOLNOPROBNITE KANALI KATO 2001 I TN.
чувала съм как Графа пее на живо...ДОБРЕ Е :!:
Истината е че точно най-големите ИЭРОДИ :twisted: ги пускат по тъпите канали и мога да ти кажа че ММ е много по-як канал от планетариума с плейбойките... :idea:
Каэвам го,эащото по ММ понякога пускат Графа 8)

SisTeR`oN`MaXa
05-29-2005, 09:10
В тази държава успяват хората които имат пари, и то в големи количества

Tova e naI to4noto kazano spored men :) Makar 4e ne bi trqbvalo da e taka no...