PDA

View Full Version : punks&skinheads



the_truth
05-18-2005, 14:14
toku 6to popadnah na 1 temi4ka v toq forum, v koqto celi 5 stranici razkazvaha za skinovete. stigna se do edna mn lubopitno vapros4e - za6to ima vrajda m/u punks i skinheads. ami iskam samo malko da vi prosvetlq - edno vreme punkovete i skinarite sa bili 4ast ot edna i sa6ta subkultura. t.e. skinarite sa6to sa bili punkari.

foursquare
05-18-2005, 14:17
Или пънкарите са били скинари ;)

Napu6en-Buhal
05-18-2005, 14:40
mI aZ koLKOtO zNam zA sKiNarIte.. TE mAi sUs VsichKI sA vUV VRaJda.. GorZni KOPeLetA sa. pUK koLKOtO dO PUNkaRITe - i aZ Gi MraZq. nE Me PItaITe ShtO poGLedNetE gI sAmo NA Kfo PRiLIchAt

14/88
05-18-2005, 14:50
Пънкарите и скинарите са почти едно и също нещо.Само,че скинарите са нацисти,а пънкарите анархисти!

hateface
05-18-2005, 17:28
Скинарите не са това което бяха! Истинските скинове все още са обвързани с пънк сцената. Ходят на пънк/хардкор/ой концерти! Истиснки казвам на тези скинове които не са нацисти! Общо зето разкола е станал след комерсиализацията на пънк сцената. Все повече пънк банди добивали публична известност и това до голяма степен разочаровало много пънкове, които си създали собствена музика, леко отличаваща се от пънка, тя се казвала streetpunk или по-късно прекръстена на Oi! Общо зето феновете на тази музика се сбирали на банди и се биели по между си, докато не установили, че при всеки бой косите им пречели, защото противниците лесно ги дърпали за тях, също така хубавите им дрехи се изпокъсали, а по черните им кубинки имало много кръв и се цапали. За това една от тези банди взела решителнба промяна. Обръснали си главите за да не могат да ги сграбчат, купили си по-евтини дрехи и си взели червени кубинки Dr.Martens.

Napu6en-Buhal
05-18-2005, 17:42
hateface IzPIsAL sI 20 rEDa V ObqsNeNIe nA sKInArIte, aZ sHTe gI oPIsHA s edNO IzreCheNIe : ProPadNaLI, VmirIsaNi IzkuKuriGaLi KOpeLetA, KOitO TursqT saMo s kOI dA sE sBIqT i kaK dA sE NapIqT :x

hateface
05-18-2005, 17:49
Мой човек, виждам какъв ти е проблема. Ти мислиш, че скинарите са нацисти, но това не е така. По-късно скиновете се разделят на два фронта TRUE SKINS и NAZI SKINS. Първите са просто футболни фенове, слушат Oi, пият бира и се забавляват. NAZI SKINS вече са позор за думата скинхед. Те са в постоянна вражда с TRUE SKINS, главно защото са направили лошо име на скинхед субкултурата. Друг е въпроса, че в България няма наци скинове, защото повечето от тях не знаят за какво става въпрос, слушат чалга и търсят причина да се сбият с някой.

Napu6en-Buhal
05-18-2005, 18:01
hateface KaZAh tI MnoGo ToChNo V PRedNotO MneNIE kAKvO MisLQ zA tqH.. daLi sA nAcIsTi KOMunIstI i t.N. nE Me INteREsUVA OSoBeNO MnoGo.aZ dOSeGA nE SUm ViJdaAL sKInAR koItO nE OTGovaRq nA OPisAniEtO mI... poNe V BuLgaRIq De, INacHe SUm HodIL V GeRmaNIq I AvsTRiq i taM taKIVA GRoZniCi nqMa, ILi pO sKOrO ne Se ViJdat, DokaTo TUKA MOje dA Gi VidISh AbSoLUtNO naVsqKudE :roll:

hateface
05-18-2005, 18:05
Е искам да ти кажа, че тия в България не са скинари! Или поне не истински. Това са скинове-позьори, защото нито един ИСТИНСКИ СКИН не отговаря на описанието, което ти даде!

Momchenceto`
05-18-2005, 18:14
Хахаха сега се сетих преди няколко дени дето се чества края на втората световна и имаше некфи фашистки протести в берлин (гледах по новините) не знам в България кфо са давали....та некфи нацистчета гадни (скинарчета) се праиха бабаити....от другата страна се сабират пунковете и се готват да ги се бият...по средата полицията...и кфо меле си спретнаха....дадоха една много яка сцена....един полицаи налага един пунк с палката от зад бегом един скинар почва да скача на полицая...яко бой...при което полицая оставя пунка и фаща скинара на земята и почва да го рита...при което става и пунка и почва заедно с полицая да ритат скинара :) как му цепнаха голата тиква от бой много се изкефих...тфа става за части от секундата ма много се накефих...после дадоха как скинарите вече са се сабарали там нещо правят и сички с наритани голи тикви :) нямаше един със здрава тиква...много се накефих пунковете по малко ги биха :lol: :lol: :lol:

05-18-2005, 18:58
pove4eto subkulturi se sazdavat imenno ot kompleksari. kogato ti e trudno da se vpi6e6 v "grupata", tarsi6 pri4ina za tova. i izvednaj - are hop! i si punkar, skinar i pro4ie. izvednaj se namira6 pri svoi i vsi4ko si te4e plavno. a otnosno izkazvaneto na toq koito mrazel punkarite 6oto "q gi vijte na kvo prili4ali" - abe ti v red li si be! q pogledni sebe si! vie raparite na ni6to ne prili4ate i ste do edin poziori! kato vi gledam kak VIE izglejdate se 4ustvam kato na cirk

Napu6en-Buhal
05-18-2005, 19:23
pove4eto subkulturi se sazdavat imenno ot kompleksari. kogato ti e trudno da se vpi6e6 v "grupata", tarsi6 pri4ina za tova. i izvednaj - are hop! i si punkar, skinar i pro4ie. izvednaj se namira6 pri svoi i vsi4ko si te4e plavno. a otnosno izkazvaneto na toq koito mrazel punkarite 6oto "q gi vijte na kvo prili4ali" - abe ti v red li si be! q pogledni sebe si! vie raparite na ni6to ne prili4ate i ste do edin poziori! kato vi gledam kak VIE izglejdate se 4ustvam kato na cirk
PoPraVi mE aKO GreSHA, nO isKAsH dA KajeSh cHE TrqBVA dA sUM BeZlicHEn ?

Cyberdyne_101
05-18-2005, 19:24
Тука си имаме само футболни хулигани, дето се имат за скинове. Тъпаци и пиянки.
Жалко, че си нямаме една NAZI PARTY с истински нацисти. Toгава да видите кво се вика, твърда ръка и управление. :D

hateface
05-18-2005, 19:40
Имате си смешната организация "Blood And Honour". За нас е по-зле. Поне да имаше една дивизия R. A. S. H. тук щеше да е много добре :)

кучка
05-18-2005, 19:45
pove4eto subkulturi se sazdavat imenno ot kompleksari. kogato ti e trudno da se vpi6e6 v "grupata", tarsi6 pri4ina za tova. i izvednaj - are hop! i si punkar, skinar i pro4ie. izvednaj se namira6 pri svoi i vsi4ko si te4e plavno.
а може би има хора, които
искат да са различни от 'групата'..
и въпреки всичко е по-добре да си
скинар или рапър ако щеш, отколкото
да се мъкнеш като всички останали..
тва последното мисля че е най-мизерното
и просто нещо.. или по-скоро то е
избиване на комплекси, просто
шото си нямаш собствен стил и явно
нямаш достатъчно мозъчни клетки
да си създадеш такъв...
пристрастна съм....
а сега по темата - в българия
по-голямата част от пънкарите
и скиновете са позьори..
много малко хора, които се
водят пънкари, разбират нещо от
тая музика или от анархизма още
по-малко....
колко жалко....... :roll:

bLaCk_MaGiC
05-19-2005, 04:32
Напушен т'ва са само едни изказвания на "големия рапър" за какъвто се имаш..Хммм тука видях само че hateface знае само за какво става дума.
Има различни видове Скин-Хеадс.В БГ няма много скинове - или има такива които хич не знаят историята на Скин-Хеад движенията.

ReNees - Това са Скинарки ... звучи ви странно но ги има.
Red Skinheads - Redskin движението не е единно, тъй-като не всички червени скинове са с политически убеждения и живеят по принципите на OI!-скиновете: забавление, пиене, секс и футбол.

R.A.S.H.

Движението е oснoвaнo през 1993 oт члeнoвe нa Mayday Crew (R.I.P.) в New Yourk. To е eднa интернационална мрежa oт антирасисти и анархисти Skinheads. Целите нa R.A.S.H. сa:

- Дa разяснява, чe нe всички Skinheads сa расисти, и чe кoрените нa движението нe сa расистки.

- Дa създадат място зa левите идeи сред Skinhead културaтa.

- Дa сe бoрят с нацистите.

- Дa подобрят oтношенията между skinheads опиращи се на мултикултурните корени и левите.

- Дa oрганизират защита срещу десните.

- Дa сe oбособят кaтo самостоятелно ляво, aнтирасистко skinhead движение.

- Дa разяснявят лявата oриентация нa R.A.S.H.

- Дa си правят купoни

S.H.A.R.P.

(Скинхедс срещу расистcки предразсъдъци

BOOT BOYS

Фудболните хулигани.
Rude Boys

Вторият значителен източник били Руди Бойс често накратко наричани Rudies. Те били деца на ямайски преселници и живеели в същите работнически квартали; със същото отвращение към хората от средните класове и всички държавни институции. Те също се организирали в подобни банди. Като важен импулс за английската младеж те пренесли Ска музиката от Ямайка. Това било важно обединително звено и може би основна причина за високия брой цветнокожи младежи сред първите скинове (края на 60-те началото на 70-те години). Те носели къси прически (англ.”Crop”) и тиранти (Braces), запретнати крачоли на дънките - които скиновете възприели от тях.

Със Ска и реге се свързват имената на певци като: Judge Dread, Laurel Aitken, Derrick Morgan, Prince Buster, Desmond Decker, Bob Marley… - Ска и реге (заедно със соул) били обичани много от първите скинове.





ДАНО ВИ СТИГА

Napu6en-Buhal
05-19-2005, 08:12
1. KAkvI sA mI IZisKvaNIQta `nA GoLqm RapUr` ?
2. oT kUdE zNAeSh koLKO GOlqM raPuR sUM ?
3. aKO ne SI rAZBraL osHTe NIsHTo nE RAzBIrAm oT sKINarI i NE VijdAm zA Kfo TrqBvA dA RAZbIRAm oT tOq ViD LaINa. KAzAH tI vecHE... VIjdAL sUM gI na VUnsHEn vID, zNAM zA Kfo MisLQt pOStOqnNo i nE mI haREsVAT OSoBENO

bLaCk_MaGiC
05-19-2005, 08:56
1. KAkvI sA mI IZisKvaNIQta `nA GoLqm RapUr` ?
2. oT kUdE zNAeSh koLKO GOlqM raPuR sUM ?
3. aKO ne SI rAZBraL osHTe NIsHTo nE RAzBIrAm oT sKINarI i NE VijdAm zA Kfo TrqBvA dA RAZbIRAm oT tOq ViD LaINa. KAzAH tI vecHE... VIjdAL sUM gI na VUnsHEn vID, zNAM zA Kfo MisLQt pOStOqnNo i nE mI haREsVAT OSoBENO
1-vo ... nvm.
2-ro taka si pomislih ot profila ti.
3-to ... zna4i .. kato ne razbirash po dobre ne govori.Az govorq za istinskite Skin-Heads a ne za tezi koito dori ne znaqt istoriqta na tova dvijenie i deto se pravqt na golemite biq4i.Razbral si me greshno.

hateface
05-19-2005, 16:03
Black Magic, остави, то мозък не може да се налива, колкото и да ни се иска :)

bLaCk_MaGiC
05-19-2005, 16:04
Black Magic, остави, то мозък не може да се налива, колкото и да ни се иска :) :lol: radvam se 4e pone 1 4ovek v toq forum razbira ot tiq raboti:}
kakvo mislish za ReNees ?!?!

hateface
05-19-2005, 16:16
Black Magic, остави, то мозък не може да се налива, колкото и да ни се иска :) :lol: radvam se 4e pone 1 4ovek v toq forum razbira ot tiq raboti:}
kakvo mislish za ReNees ?!?!
Ми нямам точно изявено мнение, но ги бива.

bLaCk_MaGiC
05-19-2005, 16:19
Black Magic, остави, то мозък не може да се налива, колкото и да ни се иска :) :lol: radvam se 4e pone 1 4ovek v toq forum razbira ot tiq raboti:}
kakvo mislish za ReNees ?!?!
Ми нямам точно изявено мнение, но ги бива.
mani mani v4era se zapoznah s edna v reisa ... WOW ... beshe s bqlo body i sys znaka na BootBoys (4erni kubinki na bql fon) ... ako ne se byrkam de ;P
i ot dolu 2 listenca :P
mnenieto mi e - super girls :P :P :P
hey hateface znaesh li ... www.bootboy.hit.bg vlez v toq sait ... ima dobra informaciq i saita si struva (na edin moi poznat ot mahali4kata e ) :P
Cheers & Beers!

hateface
05-19-2005, 16:33
Знам го сайта. Преглеждал съм го и ми беше доста полезен :). Макар да не съм скин и нямам намерение да бъда, според мен движението трябва да се уважава и oi-a разбира се е много яка музика :) Любимите ми са THE 4 SKINS и Oi Polloi!

bulgarche
05-19-2005, 17:31
Еми сега на 1,5 метра от мен има 2-ва скинове. Те са SkinheaS Write Power и мисля ,че ...какво ли да мисля, всички сте тъпи и прости и нямам какво да ви се обяснява. Дотук написаните неща, са истина, но въпреки това незнам заще не обичате обичате скиновете

Resident_Evil_f
05-19-2005, 17:36
Vsi4ko koeto znam za skins,sum go nau4ila ot saita po gore.Tva e mn qko sait4e.A ina4e skinovete me kefqt adski mn.I daje 4esto sum se zamislqla,da stana ReNees,ama oshte ne sum stanala... :)

hateface
05-19-2005, 18:45
Еми сега на 1,5 метра от мен има 2-ва скинове. Те са SkinheaS Write Power и мисля ,че ...какво ли да мисля, всички сте тъпи и прости и нямам какво да ви се обяснява. Дотук написаните неща, са истина, но въпреки това незнам заще не обичате обичате скиновете
Грешка! Не са SkinheadS, ми са Boneheads!

bLaCk_MaGiC
05-20-2005, 05:15
Vsi4ko koeto znam za skins,sum go nau4ila ot saita po gore.Tva e mn qko sait4e.A ina4e skinovete me kefqt adski mn.I daje 4esto sum se zamislqla,da stana ReNees,ama oshte ne sum stanala... :)
hah slu4aino da govorish za www.bootboy.hit.bg ? syzdatel4eto na toq sait e moi Friend (govorq za Vokill) :) Ne sam mn. navytre s neshtata za SkinHeads no znam tuk tame nqkoi raboti :P:P:P
Btw nqkoi ako tyrsi informaciq ... za dreshki ,.. ili izobshto neshto za Skin-Heads ( edno LS e dostaty4no).

Nekasa4a
08-18-2005, 09:41
Am da kaja samo ne6to toz rapar Napu6en-Buhal pone e vijdal skinari za razlika ot vas :!: Ako moje da se nare4e 4e v balgariq ima skinari de stia ste postvali razni raboti ot neta za skinarite kvi ima kvi bili ko li ne koito poznava i e bil sus skinari moje dakaje kakvi sa az poznavam dosta i moga da kaja 4e sa stra6no to4ni hora pone tezi kotito poznavam az taka 4e mom4eta koito sa psevdo holigani koito se mislqt za skinari ne sporete za gluposti a se zamislete :!: :twisted:

Nekasa4a
08-18-2005, 10:24
Hm i az sam bil v germaniq taka 4e ne mi govori kakvo znam i kakvo ne znam kato ne me poznava6 za da opredeli6 1 4ovek spored men trq da go poznava6 az ne te poznavam i ne te obijdam ti ako 6te obijda6 kaji da se po4nem :!: :twisted:

I kato ima6 priqteli za6to gi nari4a6 4ikidji spored men varvi s priqtel4etata ot puk lagera da opane6 po edin koz i se ospokoi da nqma razpravii :wink: :!:

08-18-2005, 11:33
Ммммм...Някой от вас ял ли е по-вкусна поничка от тази?

http://love-productions.com/snap/shot/1000/donuts2.jpg

universal_dream
08-20-2005, 13:21
Еми сега на 1,5 метра от мен има 2-ва скинове. Те са SkinheaS Write Power и мисля ,че ...какво ли да мисля, всички сте тъпи и прости и нямам какво да ви се обяснява. Дотук написаните неща, са истина, но въпреки това незнам заще не обичате обичате скиновете
ми аз не обичм White Power skinheads защото съм прочел няколко страници от учебника по история за Хитлерчо и не ми е харесало кви ги е вършел...и да гледам някви свастики и тениски White Power не ми допада...не ми допада да гледам как биете хора с различен цвят от белия,не ми допада да гледам как се друсате повече от най-пропадналия наркоман в квартала,не ми допада да се биете в съотношение 5 към 1 с някое 12-15 годишно скейтърче/българче/пънкарче,не ми допада да се носят хората прикрито с тениска на любимата си група примерно за да не ги пребият по улицата докато си ходят с мацката,не ми допадат фашистките ви идеи! и други неща не ми допадат на White Power движението,но мисля че и тези причини са достатъчни за да ви мразя...нямало дивизия R. A. S. H. ми аре да си направим :)

Napu6en-Buhal
08-20-2005, 20:58
dA fE... gLuPAcI VinagI e ImaLO :roll:

08-20-2005, 20:59
И единият от тях е Napu6en-Buhal, нали?

just
08-20-2005, 21:12
Имам един приятел...не не е един,няколко са скинове,'баси лудите хора,заклевам се!!!

universal_dream
08-21-2005, 11:17
dA fE... gLuPAcI VinagI e ImaLO :roll:
така или иначе неможеш да станеш повече от Мега фен,закво продължаваш с глупостите като няма да си вдигнеш рейтинга..ако ще си правим автобиография направи отделна тема...или направи тема за Hip-Hop културата примерно
П.П. и ако мислиш да отговаряш си оправи буквите :wink: respect buhlio!

korn___
08-21-2005, 13:34
Еми сега на 1,5 метра от мен има 2-ва скинове. Те са SkinheaS Write Power и мисля ,че ...какво ли да мисля, всички сте тъпи и прости и нямам какво да ви се обяснява. Дотук написаните неща, са истина, но въпреки това незнам заще не обичате обичате скиновете
ми аз не обичм White Power skinheads защото съм прочел няколко страници от учебника по история за Хитлерчо и не ми е харесало кви ги е вършел...и да гледам някви свастики и тениски White Power не ми допада...не ми допада да гледам как биете хора с различен цвят от белия,не ми допада да гледам как се друсате повече от най-пропадналия наркоман в квартала,не ми допада да се биете в съотношение 5 към 1 с някое 12-15 годишно скейтърче/българче/пънкарче,не ми допада да се носят хората прикрито с тениска на любимата си група примерно за да не ги пребият по улицата докато си ходят с мацката,не ми допадат фашистките ви идеи! и други неща не ми допадат на White Power движението,но мисля че и тези причини са достатъчни за да ви мразя...нямало дивизия R. A. S. H. ми аре да си направим :)

много съм съгласен имам приятел пънкар ... кво да кажа многк ме радва тва че не му пука и напваро ще отреже на секи главата ако му се изпречи ...и аз съм така де нищо че не съм пънкар :twisted:

amy lee
08-21-2005, 18:42
пфу
ама моля ви се- скинове и пънкове имат коренно различни идей. хаха :lol:
а скинарите... ауе те са против всички фе :lol: White Power skinheads и аз не ги харесвам и universal_dream каза причините
защото аз НИКОГА няма да одобря някакви комплексари да пребиват някой, който е черен например! защото щом на земята ги има, значи така трябва. защото вие, умни мой скинарчета не сте НИКАКВИ, че да се разпореждате със съдбата на другите. и за кво го правите? за да се покажете колко сте велики? как като сте бели сте повече от другите? да, може да принадлежа към бялата раса, но ако трябва да взимам страна във тази "война" между White Power skinheads и чернокожи(например)- аз избирам вторите. и съм 100% сигурна, че като сте сами, демек някой от вас да си върви сам по улицата и не се отваряте толкова много. да не говорим, че 90% от вас са някфи позьорчета :evil: :evil: :evil:

08-21-2005, 20:23
http://forums.data.bg/viewtopic.php?t=490900&highlight=crash
значи Аз Съм Българче и всички които пишат в тая тема,препоръчвам ви да гледате тоя филм..на 1цд е,има и субтитри и си заслужава..не е за някви скинари или пънкари...мисля че ще схванете идеята :wink: някой ако си направи труда да го гледа може да сподели мнението си тук..така и така сме подхванали темата :) така или иначе книги много не се четат напоследък :P ако някой знае други филми по темата да сподели...

universal_dream`
08-21-2005, 20:26
http://forums.data.bg/viewtopic.php?t=490900&highlight=crash
значи Аз Съм Българче и всички които пишат в тая тема,препоръчвам ви да гледате тоя филм..на 1цд е,има и субтитри и си заслужава..не е за някви скинари или пънкари...мисля че ще схванете идеята :wink: някой ако си направи труда да го гледа може да сподели мнението си тук..така и така сме подхванали темата :) така или иначе книги много не се четат напоследък :P ако някой знае други филми по темата да сподели...
taka de :wink:

chupacabra:)
08-22-2005, 21:20
поза, поза, поза, поза, поза, поза.
все пак сме в БГ