PDA

View Full Version : ParADIraNE



pLaMa4eTo
05-20-2005, 16:00
kakvo e za vas nqkoi da paradira s muzikata koqto slu6a??? naskoro edin 4ovek mi spomena 4e sam paradirala s tfa koeto me kefi i mn se iznenadah 6toto nikoi dr ne mi go e kazval,nikoi dr ne go misli.... az samata ne go mislq tfa za sebe si...ta iskah da razbera kvo zna4i tfa da paradira6 s muzikata koqto slu6a6 spored horata vav foruma..aide vie ste :)

Immortality_
05-20-2005, 17:01
bufff... tova e nai-4esto sre6tanoto yavlenie...
tova sa hora, koito se obli4at to4no kato izkarani ot nyakoi videoklibp (bez nza4enie dali rap ili punk, ili metal) a posle si nyamat nikakva rpedstava ot muzikata koyato uj slu6at... :roll:

Out Of Toppic- edno momi4e na 15 godini me vidya v edin goth bar i posle me sre6tna po ulicata i me pita : "kakvo tryabva da pravya, za da bada dobra fenka? kakvo da si obli4am i t.n.?"
popikah se da se hilya :lol:

Elitooooo
05-20-2005, 17:07
Emi tova zna4i da tika6 svoia stil muzika v druygite,osobeno ako te ne ia haresvat,da si misli6 4e tia niaama nikakvi minusi i izob6to ...
da tova 4e si i ahresva6,ne zna4i 4e i drugite ia obi4at.taka 4e hora,paradiraite samo s pravata si,i to ne seki pat :roll: :wink:

girlpower
05-20-2005, 17:08
bufff... tova e nai-4esto sre6tanoto yavlenie...
tova sa hora, koito se obli4at to4no kato izkarani ot nyakoi videoklibp (bez nza4enie dali rap ili punk, ili metal) a posle si nyamat nikakva rpedstava ot muzikata koyato uj slu6at... :roll:

И аз съм на това мнение :?: :roll:

05-20-2005, 17:27
Ми да парадираш означава да се показваш и целенасочено да правиш така че хората по улицата и на оживени места да те забележат. Т.е казано накратко - селяния и избиване на комплекси. Най често тва става чрез дрехи и поведение наподобяващо това на групите и певците от музиката която харесват. Наблюдава се при следните социални групи и музикални стилове- на първо място пънкари - явно най много копнеят за забелязване - луди прически и страни дрехи-кубинки кожени аксесоари вериги и др, 2 - метъли - пак странни дрехи вериги обеци ама също така гримове, рапъри (тука спадат и скейтъри ама тва няма общо с музика) - широки дънки от илиенци с огромни надписи - РАП, Емминем или 50сент, суетшърти с качулка и големи кецове 8) също така пласмасови ланци ама приличат яко на тия на техните идоли, с яко диаманти(абе и мангалите им се смеят :lol: ) , чалгари и чалгарки - Тука вече поне хората гледат да изглеждат красиво и се обличат модно но доста често се прекалява с красивото и жените се оприличават на курви а мъжете на педераси - тук има и изключения , може хората да си се обличат "фешън" ама да не слушат задължително чалга. :D

hateface
05-20-2005, 18:45
Защо непременно, ако се обличаш по даден начин свързан с музиката, която слушаш, показва, че парадираш с нея? Тва за пънкарите не е вярно на 100%.Как очакваш човек, който вярва в анархизъм и т.н. да се облича с гадните блузончета "Harrison" и тем подобни чалгии. Според мене всичко си е на личен вкус, а това, че носи тениски на любимите си групи, само показва уважение и подкрепа към тях самите, щом е дал пари за тях.

05-20-2005, 18:57
[color=red]Защо непременно, ако се обличаш по даден начин свързан с музиката, която слушаш, показва, че парадираш с нея? Тва за пънкарите не е вярно на 100%.Как очакваш човек, който вярва в анархизъм и т.н. да се облича с гадните блузончета "Harrison" и тем подобни чалгии. color]
Ми ти си го каза, няма да се облича като чалгар а като пънкар, щото слуша пънк. Кво като вярва в анархията, по принцип пънкарите ходят така и ти парадираш с тва че си пънкар - от една страна верно е анархията ама кой го ебе. Вече най жалкият вариант е когато стане обратното - да искаш да се обличаш по тоя начин щото приятелите ти са такива и понеже и ти искаш да те приемат в групата прослушваш и ти неква странна музика и вече можеш да си позволиш да се обличаш така- щото слушаш квото те слушат и си от "тях" :wink: Всъщност е много просто ако се замислиш.

pLaMa4eTo
05-20-2005, 19:22
ami vsa6tnost... az li4no si slu6am muzikata koqto me kefi i tfa e rapa... i se nosq po takuv na4in-kecovete,ka4ulki,6ap4ici,qki dunki ala bala... ama ne i s nqkvi velki nadpisi na grupi i t.n... ne paradiram s muzikata koqto slu6am ami prosto iglejdam po takuv na4in za6toto taka mi haresva,,,ne s epod4inqvam na mneniqta na drugite i ne se opitvam da buda zabelqzana..tfa 4e horata si mislqt 4e kat s eobli4a6 po opredelen na4in ili slu6a6 razli4na i stranna muzika ne zna4i 4e si basi otrepkata ili 4e se opitva6 da bude6 zabelqzan..ama horata sami si go pravqt tva-te si mislqt 4e iska6 da bie6 na o4i,a v sa6tnost ( ili pone pri men) ne e taka...tfa e moeto mnenie...

sherry
05-20-2005, 19:27
ami vsa6tnost... az li4no si slu6am muzikata koqto me kefi i tfa e rapa... i se nosq po takuv na4in-kecovete,ka4ulki,6ap4ici,qki dunki ala bala... ama ne i s nqkvi velki nadpisi na grupi i t.n... ne paradiram s muzikata koqto slu6am ami prosto iglejdam po takuv na4in za6toto taka mi haresva,,,ne s epod4inqvam na mneniqta na drugite i ne se opitvam da buda zabelqzana..tfa 4e horata si mislqt 4e kat s eobli4a6 po opredelen na4in ili slu6a6 razli4na i stranna muzika ne zna4i 4e si basi otrepkata ili 4e se opitva6 da bude6 zabelqzan..ama horata sami si go pravqt tva-te si mislqt 4e iska6 da bie6 na o4i,a v sa6tnost ( ili pone pri men) ne e taka...tfa e moeto mnenie...Kakво ти пука тогава?Обличай се така както си искаш!Изобщо не обръщай внимание на това какво мислят другите

pLaMa4eTo
05-20-2005, 19:45
ami vsa6tnost... az li4no si slu6am muzikata koqto me kefi i tfa e rapa... i se nosq po takuv na4in-kecovete,ka4ulki,6ap4ici,qki dunki ala bala... ama ne i s nqkvi velki nadpisi na grupi i t.n... ne paradiram s muzikata koqto slu6am ami prosto iglejdam po takuv na4in za6toto taka mi haresva,,,ne s epod4inqvam na mneniqta na drugite i ne se opitvam da buda zabelqzana..tfa 4e horata si mislqt 4e kat s eobli4a6 po opredelen na4in ili slu6a6 razli4na i stranna muzika ne zna4i 4e si basi otrepkata ili 4e se opitva6 da bude6 zabelqzan..ama horata sami si go pravqt tva-te si mislqt 4e iska6 da bie6 na o4i,a v sa6tnost ( ili pone pri men) ne e taka...tfa e moeto mnenie...Kakво ти пука тогава?Обличай се така както си искаш!Изобщо не обръщай внимание на това какво мислят другите

emi...tfa i pravq..ama stranno mi e 4e nqkoi mi kazva rtakiva gluposti..kat se ima predvid 4e si4ki znaqt 4e sam super istinska ...ama kakto i da e ..

Murderche
05-20-2005, 21:49
еми за мен буквално значи
"ей ето вижте ме колко съм куул
аз слушам различна музика и съм безсмъртен"
хората които парадират с музиката си
мноо рядко са и истински фенове,
често обаче имат сто купа касетки и дискове,
тениски, плочки, суетшърти и кви ли
не говна на определените музики :roll:
най-вероятно и според мен просто не намират с
какво друго да се различават, а и за да
се впишат в определена компания...оттам почва
всичко;)

SmellyShit
05-21-2005, 07:25
Злее стее! Защо трябва да парадираш като просто си се носиш с веригите и работите..Според мен не е така..Аз съм със скейтърски кецове Osiris, ама не съм..Макар, че ми се иска, ама така съм се трепела, че... :lol: И не ми пука кфо мислят другите..Ходя си както ми харесва на мен..И С ТЕНИСКИ НА ГРУПИ..Кфо лошо има в това? Кефиш се на група, а и дори да искаш да видят кфа музика слушаш, защото не винаги си личи от облеклото кфо слушаш..А и дори да се държиш като какичките и чичковците от клиповете,кфо ло6о има ф тфа? Е, естествено не трябва да загърбваш собственото си държание, за да се държиш като тях, ама някое лафче.. мноо приказвам.. :roll: 8)

Immortality_
05-21-2005, 12:38
nikoi ne e kazal, 4e ima ne6to lo6o v tova da nosi6 teniski.
az sa6to nosya teniskina grupi, koito me kefyat.
no razlikata e, 4e ne go izpolzvam, za da se pravya na interesna i razli4na.

pLaMa4eTo
05-22-2005, 11:22
nikoi ne e kazal, 4e ima ne6to lo6o v tova da nosi6 teniski.
az sa6to nosya teniskina grupi, koito me kefyat.
no razlikata e, 4e ne go izpolzvam, za da se pravya na interesna i razli4na.

imenno... prosto ne trqbva da se prekalqva..vs trqbva da e umereno...4ovek si prol4ava kakav e ne po stila na obli4ane i van6niqt mu vid a po tova kakav e ot vatre...

mell-mell
05-22-2005, 20:12
ми аз не пародирам и не се обличам във даден стил. просто това което ме кефи... обаче крайно избягвам чалгарските аксесоари!! не се кафя толкова на вниманието обаче за пънкарите- като ги кефи да се обличт така, какво лошо. мен много ме кефи. по яко е отколкото да излезеш и да изглеждаш като всички останали /лишса на индивидуалност/.
обаче има и още една истина. напоследък положението е такова, че някои ако иска да е оригинален и става метъл без значение дали се кефи на музиката. дори почти всеки втори е така. затва по яко е да си слушаша музичката и да не парадираш много много.