PDA

View Full Version : Дали съм прекалено нисък?



speedermarto
05-20-2005, 19:40
Значи имам проблем със височината! На 15 съм и съм 160! Някой като ме погледне и казва че съм 5-6 клас! Кофти е :?
Как трябва да постъпя?

Elitooooo
05-20-2005, 19:47
Значи имам проблем със височината! На 15 съм и съм 160! Някой като ме погледне и казва че съм 5-6 клас! Кофти е :?
Как трябва да постъпя?ni6to ne moje6 das napravi6,oseven da tarpi6,nali vajnoto e 4e ti i frendovete si te znaiat koi klas si,i az sam nisi4ka spoks,no si se 4ustvam dobre :D :wink:

speedermarto
05-20-2005, 19:57
Е на мен ми дреме че съм дребен ама като ме види некво момиче на моята възраст и имам чуството че си мисли че съм с 2-3 години по-малък от нея! Изглеждам си дете там е проблема!

DrSmurph
05-20-2005, 20:46
Здрасти, колкото и досадно да ти звучи, горещо препоръчвам да спортуваш "дълъг" спорт: лека атлетика, тенис, плуване, волейбол, бадминтон, баскетбол. Ходи поне 2 пъти седмично на плуване. Искам още да ти кажа, че трябва да се радваш, че си на 15, че си младолик. Колкото и да ти се иска в момента да си пораснал и да си голям, не забравяй, че цял живот си голям, а само няколко години дете. Радвай се на живота си и спортувай!

speedermarto
05-20-2005, 21:06
Mи аз ходя 2 пути седмично на плуване и си се радвам че съм млад ноо някакси това ми пречи че изглеждам така. Та нали за тва си написах темата!

DrSmurph
05-20-2005, 21:27
Това е хубаво. Мислиш ли , че като цяло се развиваш добре? Родителите ти високи ли са, защото малко или много има генна обусловеност на ръста на човека. Въпреки това мисля, че спорта и подходящия хранителен режим, ще ти помогнат да порастнеш. Не забравяй, че си само на 15. Препоръчвам ти да пиеш много мляко, може да си купиш и калмацин , който да пиеш през ден по една таблетка. Това ще ти помогне да набавиш калций и цинк за организма ти.
От колко време плуваш?

wild{}baby
05-20-2005, 21:27
Можеш да си купиш Ел-Гутамин :) Тва е за растеж, незнам дали помага или не амаа нали искаш съвет :) Пробвай нищо не губиш :wink:

05-20-2005, 21:46
недей с тез ел-глутамин, тва се използва във фитнеса за стимулиране за разстежа на мускулите и помага за усвояването на креатина...както и да е... просто поспортувай малко,дори отиди да висиш на лост, но незабравяй че сега ако си нисък може бързо да израстнеш така че не се притеснявай ;)

SpellWeaver
05-20-2005, 22:23
Не мога да ти помогна с нищо за увеличаване на ръста, но само ще ти кажа, че "Бог дал, бог взел." Можеш да компенсираш ръста си с нещо друго. Всеки човек си има чар, така че просто е въпрос на време да откриеш твоя. А и лесно можеш да промениш мнението на някое момиче за теб, когато й покажеш, че всъщност не си дете. Амм, също така да ти кажа, че дори и да беше висок, то повечето ти връстнички пак ще те смятат за дете. На култ е твърдението, че момичетата са (много) по-развити от момчетата и обикновено твоите връстнички ходят с момчета с по 3,4-5 години по-големи. Но всичко си е въпрос на индивидуално развитие, така че се връщам отново на предната си мисъл - покажи на момичетата какъв си всъщност ти и когато почнат да те възприемат така както трябва ще осъзнаеш, че ръстта всъщност не е толкова важен.
(Имах твоя проблем до седми клас, но след това се разбушуваха хормоните;))

speedermarto
05-20-2005, 22:34
и маика ми е 175 баща ми е 198 и общо взето семейството е все от високи освен мен! Брат ми е над 190! незнам аз шо съм така! Аз само мога да се надявам от полвин година плуване и висene на лостa да си порастна ;)

SpellWeaver
05-20-2005, 22:37
Хвани се с някоя, на която и стигаш до/под пъпа.. тя ще те обича вечно... ;)

05-21-2005, 03:12
Е къде си тъгнал бе, аз на 14 си мислех че всички момичета са некви гиганти бай торбалан стайл :lol: и се бех сдухал че съм малък. :lol: А сега съм 2 метра. Пий мляко яж сирене и пий калций на таблетки най вече че в една таблетка има 10кг сирене :lol: И спортуване не ти трябва, аз почнах каратето на 17 а тогава вече си бях толко висок. Преди тва блъсках в фитнеси а тва нали знаеш че не помага особено. Абе тука в тоя форум пълно с комплекси, нисък съм, пишката ми малка, много съм тесна, много бързо свършвам, много бавно свършвам, много ми мирише лайното :lol: . Кво ви ДРЕМЕ БЕ не мога да разбера :wink: къфто станеш такъв ще си останеш не може да се промени.

TupBush
05-21-2005, 12:53
пиши Джоинт от него се расте !

Moderated by ^npocTo^a3^f^
Точка 12 от правилника!
Благодаря!

DrSmurph
05-21-2005, 15:20
Нещата не се получават за половин година и не стават точно с висене на лоста. Не трябва да се притесняваш. Ще настъпи момент в който ще започнеш да израстваш по-бързо, когато се раздвижат хормоните ти. Стимулирай се!

speedermarto
05-21-2005, 22:51
В какъв смисал да се стимулирам?

flirty_girl
05-22-2005, 12:24
Е къде си тъгнал бе, аз на 14 си мислех че всички момичета са некви гиганти бай торбалан стайл :lol: и се бех сдухал че съм малък. :lol: А сега съм 2 метра. Пий мляко яж сирене и пий калций на таблетки най вече че в една таблетка има 10кг сирене :lol: И спортуване не ти трябва, аз почнах каратето на 17 а тогава вече си бях толко висок. Преди тва блъсках в фитнеси а тва нали знаеш че не помага особено. Абе тука в тоя форум пълно с комплекси, нисък съм, пишката ми малка, много съм тесна, много бързо свършвам, много бавно свършвам, много ми мирише лайното :lol: . Кво ви ДРЕМЕ БЕ не мога да разбера :wink: къфто станеш такъв ще си останеш не може да се промени.

Съгласна съм!

Sk8er4o
05-22-2005, 17:54
Е къде си тъгнал бе, аз на 14 си мислех че всички момичета са некви гиганти бай торбалан стайл :lol: и се бех сдухал че съм малък. :lol: А сега съм 2 метра. Пий мляко яж сирене и пий калций на таблетки най вече че в една таблетка има 10кг сирене :lol: И спортуване не ти трябва, аз почнах каратето на 17 а тогава вече си бях толко висок. Преди тва блъсках в фитнеси а тва нали знаеш че не помага особено. Абе тука в тоя форум пълно с комплекси, нисък съм, пишката ми малка, много съм тесна, много бързо свършвам, много бавно свършвам, много ми мирише лайното :lol: . Кво ви ДРЕМЕ БЕ не мога да разбера :wink: къфто станеш такъв ще си останеш не може да се промени.

Съгласна съм!
И АЗ !!! Как може некой да е такъв комплексар ? Аз на 14.5-15 бях 1.58...за година и половина - две съм пораснал с около 25см...и още раста, но не ща, успокой се, хората растат до 20-22г... нема да останеш 1.60 :wink:

DrSmurph
05-23-2005, 01:10
:D Прави го както го разбираш. Аз ти препоръчах спорт.

malkyglezotika
07-26-2008, 20:58
нищо неможе6 да напраиви6 единственото което може6 е да 4ака6

CMEX
07-27-2008, 00:32
Изсвинете ме, аз като съм на 9 и съм висок 1.75 какво да правя ? Към кого трябва да се обърна ? Може ли да ми помогнете ?

soul1199
07-27-2008, 07:21
ne si mn nisak taman za mene :D :D

Viche
08-04-2008, 12:01
Ръста си е 95% ген...колкото и да се опитваш да пораснеш ако трябва да си си нисък ще си нисък приеми го...

lisi4ety
08-14-2008, 08:41
Значи имам проблем със височината! На 15 съм и съм 160! Някой като ме погледне и казва че съм 5-6 клас! Кофти е :?
Как трябва да постъпя?
Примири се например...

pisenceto_94
08-14-2008, 12:12
Виждала съм много такива хора,които са по-нисички,а са по-големи от мен,но не се притеснявай,ще се издължиш

lebron23
08-14-2008, 21:34
и маика ми е 175 баща ми е 198 и общо взето семейството е все от високи освен мен! Брат ми е над 190! незнам аз шо съм така! Аз само мога да се надявам от полвин година плуване и висene на лостa да си порастна ;)
Abe brato spoko vashte sa visoki dosta taka 4e v 8-9 ili 10 klas she porasnesh dosta!I az taka se zduhvah predi ot otbora zashtoto vsi4ki porasnaha (az sum sushto na 15) i v 7 klas vsi4ki porasnaha ( a az v 6 drupnah za edno lqto s 17 santa i sled tva s mn malko) i nashte ne sa niski maika mi e 174 bashta mi e 184 q dqdo mi e 190 v momenta(ina4e predi e bil kum 196-7) taka 4e az mislq 4e she sum kum 195 shot sportuvam basket ot 7 god ve4e A ZA TEBE spoko she stanesh dosta visok daje i ako iskash da ima malko po rano efekt se zapishi na basket povqrvai mi mn pomaga :) :)

HardlyAwakened
08-15-2008, 07:57
Hora, osuznaite se be ! Kolkoto po-mladi izglejdate, tolkova po-dobre..dali shte zabiesh nqkoi gadje poneje ti e porasnala brada ili ne.. GOLQMA RABOTA ..teq na po 13 godini deto imat fizika katona na 20 shte vidish kak shte se sbru4kat i shte izglejdat na 50 kato sa na 20-30 .. radvai se che izglejdash MLAD !

pandelka
08-15-2008, 09:21
Еми няма какво да се направи...с времето ще се оправи ( да се надяваме ) а пък дотогава защо не се запишеш да тренираш нещо ?? Баскет,волейбол ??

wartus
07-16-2009, 11:46
няма те плаша що то и аз съм така като тебе и знам кфо има една такава болест нее опасна или заразна не се умира :D по наследство е хемоглобина сигурно ти е никък като моя и така смисал не ставаш висок не си джудже но все пак 160 165 може би.

slap2trap
07-16-2009, 11:57
Аз лично израстнах около 15 см за последните 10тина месеца,а преди това с досат по бавни темпове, може просто още да не ти е дошло времето,а и наистина ако се заемеш с някакъв спорт може допълнително да забързаш процеса. В моито даскало има доста баскетболисти, питал съм ги макар че е очевидно колко са високи - 184, 186, 179 ... просто няма под 1.75, можеби наистина помага, съвета ми е заеми се и ти със баскетбол, апък и е забавно, не го примай като задължение :)

storex
07-18-2009, 01:27
Добре, бе, драги, ми какво да кажат джуджетата, дето цял живот няма да пораснат? Аз в осми клас бях 150 см, бях най-ниското момче в класа и после изведнъж други, които бяха 160 тогава или 165-170 примерно, си останаха толкова и до ден днешен, а на мен растежът ми взе да взима сила от 9 клас нататъка, един вид с настъпването на пубертета (аре сега само да няма изказвания от типа "теб пубертета в 9 клас ли те хвана" - всеки го хваща различно). Сега съм на 20 години и съм 180 см (допускам неточност с 1см надолу или нагоре :)) Така че мисълта ми е да се оставиш на течението и колкото пораснеш - толкова :) Виж, килограмите до определена степен могат да се коригират от индивида, но ако питате мен - аз лично своите не мога да ги приведа в общоприетата норма, разбирай 20 годишен индивид от мъжки пол да е в границите 70-85 кг примерно. Аз от малък съм си със слабо телосложение и не полагам никакви усилия, за да си променя килограмите, просто си ме устройват и това е :) Успех с израстването ти на височина :П

Sp0t
05-20-2010, 18:50
Аз също съм мноооого нисък... 6сти клас съм и съм само 140см... :( На мен също ми е много криво, но какво да се прави... Надявам се понеже брат ми е 185см, майка ми 170, а баща ми 175-180 да израсна към 8-9 клас. А да попитам бадминтона помага ли за растежа? :)