PDA

View Full Version : Pak problemi s roditelite



KISSKA_
05-20-2005, 20:58
Zdr...Ta da vi kaja,4e ve4e mi pisna ot roditelite mi!DA vie 6te kajete-te sa ni dali jivot,trqbva da gi obi4ame i uvajavame blq blq...no tova e za6t0t0 sigurno vie nqmate problemi s va6te nali???...KAto se zamislq naistina e taka-dalja vsi4ko na moite roditeli,ako ne bqha te az sega nqma6e da sam tova,koeto sam...da zn go tfa...samo 4e super mn se nervq na misleneto im...imam 4uvstvoto 4e jiveqt v minaliq vek.Poprincip maika mi i ba6ta mi ne sa nekfi starci,naprotiv mladi sa,mn hora mi kaat 4e maika mi prili4a na 25godi6na.I az viinagi sam si mislela 4e roditeli sa savremenni.Ama evno ne e taka.Posledno vreme imam nekfi takia problemi s tqh..Naprimer pregarnala sam se s nekfo mom4e(mejdudrugoto zabravih da spomena-na 13 sam) i varvim tei prez centara i nekoi kazal na maika mi i ve4e golqm problem stanalokak mojelo da sam se kurveela ot malka,bilo grozno blq blq...az i obesnqvam 4e tfa da varvi6 s mom4e e ne6t0 savsem normalno,tq-ne ta ne!Hubu aide razbrahme se za toq problem,obe6tah i 4e pove4e nqma da go pravq tfa(makar 4e prodaljavam :D )Sq oba4e skoro imam RD i tq ne mi dava da go praznuvam v 1 aver,koito ima na sa6tata data...A az ina4e nqma kade da go praznuvam...smisal...ma trqbva6e da po4na po-otzad da vi rakzazvam :) Zna4i az u4a vav Varna,no po4ti sqka sab i ned hodq v...1 po malak grad(nqma da spomenavam koi) kadeto jivee baba mi,lelq mi blq blq....I tei de vsa6nost tam se bqh pregra6tala s onova mom4e i tq ott0gava ne iska mn mn da me puska tam..a na men mi e mn gadno 6t0t0 po4ti vsi4kite mi averi sa tam :cry: I sq ne6te da me puska tam da si praznuvam RDto v 1 priqtel 6t0t da ne sam se pregra6tala i celuvala s mom4eta i dran dran...iska samo da si pokanq vka6ti priqtelki i da se po4erpim :cry: e kajete ne e li tapa? E na takiva raboti se draznq...Vie imate li takiva problemi s va6te?Ako da spodelete kak se spravqte s tqh?I kak da pogovorq s maika mi???

LunaTriCk
05-20-2005, 21:25
тяхното притеснение идва от това, че в момента си в преходната възраст(13) и си супер лабилна. Т.е. си уязвима. Ае направо да си го кажем не винаги мислиш с главата си. И е нормално майка ти да се тревожи за теб. В твоя случай е малко пресилено. Трябва да й покажеш, че може да ти се има доверие. Гледай да я слушаш тез дни преди РД-то ти и като дойде времето му й кажи, че заслужаваш да си го празнуваш в приятеля ти въз основа на държанието ти. Ам за туй се сещам в момента, не давам гаранция да стане обаче!
Айди успех :roll:

BroKeN^DreAmZ`f
05-20-2005, 21:29
ei naistina si e gadnichko tva che vashte praqt taka...i istinata e che nz mnoo mnoo kvo da ti kaja...shtoto az sam ve4e na 16...i pak prodyljavam si imam podobni problemi s nashte...ilipo tochno s bashtami,ai tq maika me razbira,ama vyprosa e che bashta mi ima dumata....az sam ve4e na 16 a toi vse oshte ne me puska po noshtni diskoteki....ei taka da si izlizam vsqka ve4er...ne4e i da mi dava shte go pravq postoqnno de,ama deam vse pak mi stiga samo da znam che moga da praq tva koeto iskam....ili pone povecheto neshta koito iskam...Ama naistina ne e lesno...i te razbiram,ama tva e roditeli shte ne si gi izbirash sam i ne mojesh da gi napravish takiva kakvito ti iskash...moje bi prosto trqa se opitash da pogovorish s tqh...ole zakvo li go kazvam i az tva lyt znam che ne pomaga...abe deam opitai po nqkyv na4in da im vtylpish che ve4e ne si tqhnoto malko dete...a si golqmo momi4e koeto znae kakvo iska i nai-ve4e znae kakvo pravi...aidi kysmet dano se opravish s tqh :P

KISSKA_
05-20-2005, 21:41
тяхното притеснение идва от това, че в момента си в преходната възраст(13) и си супер лабилна. Т.е. си уязвима. Ае направо да си го кажем не винаги мислиш с главата си. И е нормално майка ти да се тревожи за теб. В твоя случай е малко пресилено. Трябва да й покажеш, че може да ти се има доверие. Гледай да я слушаш тез дни преди РД-то ти и като дойде времето му й кажи, че заслужаваш да си го празнуваш в приятеля ти въз основа на държанието ти. Ам за туй се сещам в момента, не давам гаранция да стане обаче!
Айди успех :roll:
Ami tfa napraih taq sedmica,smisal izkarah 4-5 6estici,ot koito 2 po algebra i 2 po literatura!A tfa za vajni predmeti,po koito ne seki den izkarvam 6-ici!Ama na tqh ne im puka,kazvat,4e sam 6tqlada tragna po lo6 pat i dran dran,postoqnno mi davat za primer 1 moq sau4eni4ka,det mn q hvalqt na roditelski sre6ti,4e bilza otgovorna i t.n.,natqkvat mi 4e az ne sam bila takva i...abe izob6t0 nz kak da se opraq s tqh :(

suzanna
05-20-2005, 21:55
skupa.vij ot edna strana gi razbiram a ot druga ne tui kato az sushto imam ujasni problemi a sum pochti na 17 i na tochno taq vuzrast kudeto si suzdavash kontakti i taka da se kaje zapochvash da se sbluskvash s istinskiq jivot e malko kofti shtoto za teb neshtata vurvqt po bavno.tova deto za onva momche sa ti go kazali spored men naistina e glupavo i malko preigravat sushto kakto i nashte i ne mislq che izobshto trqbva da se qdosvash za tova.no az sushto mn mrazq da me sravnqvat s drugi koito sushto ne sa izobshto perfektni(kakto vseki edin chovek razbira se) tova naistina izkarva izvun ravnovesie.reshenieto e da namerish nqkakuv balans-da pokazvash ili pone da se pravish pred tqh che razbirash poziciqta im no da ne se sduhvash kato prekaleno mislesh za tova i si jiveesh kakto sega;)znam che dori i tozi suvet ponqkoga ne vurshi rabota no donqkude pomaga

sini4kata
05-21-2005, 20:28
daaa...i az imam mnogo ama naisitna mnogo problemi s na6te no ne e do6al kraq na sveta.znam gadno e no tova ne ti e posledniq rd 4e da e tolkova vajen problem.a do tova kolko i kak nie teenovete se spavqme roditelite si-mi prosto ne se spravqme :!: skoro nqma i da ni e nujno.vsi4ko e vapros na vreme. :) pomisli si:sled 5 godini 6te si svobodna da praznuva6 kadeto si poiska6 rd-to si i 6te moje6 da pravi6 kakvoto si poiska6 :wink:

^DqVoL^ [-_^]
05-22-2005, 10:58
Spored men tova ne sa 4ak tolkova golemi problemi.Moje pred tqh da si dobra i poslu6na,a ina4e da si prai6 kakvoto si iska6 :wink: Po dobre da si po poslu6na dakato si o6te malka i roditelite ti da si izgradqt hubavo mnenie za tebe,otkolkoto kato porasne6 te da ti nqmat doverie i da si ima6 istinski problemi 8)

Vampire_Lady
06-11-2005, 14:37
познато, смисъл и на мен преди ми викаха 4е съм малка за гаджета (въпреки 4е съм на 17) и 4е 4ак след като се изу4а тогава. Слава богу сега6ният ми приятел , с който ходя от 7 месеца и половина, го приеха даже пове4е от добре, но за сметка на това смао ми пилят да у4а искат да у4а непрекъсната, да стана некъф робот с книга в ръка, който нема нужда от развле4ния, по4ивка и т.н.
за тях, ако полу4а оценка(смисъл теку6та) 4 и е края на света, апък са понеже 6анса да хвана 5 и 50 като успех е много малък и те само пи6тят "така е като не у4и6, ти като у4и6 с гаджето си само се разсейвате, за6то обвинява6 само у4ителите..." верно е 4е у4а с гадйето ми ма у4а де, смисъл порасейваме се отвреме на време ма по-малко, а и как да не обвинявам у4ителите като цял срок никфи контролни и изпитвания и са си4ки са ни урнали и секи ден по 2-3 контролни, класни и изпитвания. бтв не съм се виждала с приятелите си от априлската ваканция, сигурно и с гаджето ми няма6е да се виждам ако не бе6е съседния клас :cry: :cry: :cry: .Как може да са толкова тъпи родителите(е не вси4ки де ма пове4ето),знам 4е го праа за мое добро, ма не е така, 6тото аз сама за себе си искам да имам хубав успех, но 6те6е да ми е много по лесно и спокойно ако не ми пилеха всеки ден, аз по4ти за ни6то др освен за у4или6те не си говоря с тях :( а и наистина и аз имам 4увството 4е на6те йивеят в минали я век, вси4ко сравняват със себе си " ние като бяхме млади не ни пускаха до късно, ние като бяхме млади имахме перфектен успех" и мноо ме дразнят са пак ми викат и ме карат да стаам от компа ужас за6то са толкова зле :cry: :?:

CRaZy_IKT
06-17-2005, 15:56
тяхното притеснение идва от това, че в момента си в преходната възраст(13) и си супер лабилна. Т.е. си уязвима. Ае направо да си го кажем не винаги мислиш с главата си. И е нормално майка ти да се тревожи за теб. В твоя случай е малко пресилено. Трябва да й покажеш, че може да ти се има доверие. Гледай да я слушаш тез дни преди РД-то ти и като дойде времето му й кажи, че заслужаваш да си го празнуваш в приятеля ти въз основа на държанието ти. Ам за туй се сещам в момента, не давам гаранция да стане обаче!
Айди успех :roll:
Ami tfa napraih taq sedmica,smisal izkarah 4-5 6estici,ot koito 2 po algebra i 2 po literatura!A tfa za vajni predmeti,po koito ne seki den izkarvam 6-ici!Ama na tqh ne im puka,kazvat,4e sam 6tqlada tragna po lo6 pat i dran dran,postoqnno mi davat za primer 1 moq sau4eni4ka,det mn q hvalqt na roditelski sre6ti,4e bilza otgovorna i t.n.,natqkvat mi 4e az ne sam bila takva i...abe izob6t0 nz kak da se opraq s tqh :(
I moite roditeli sa syshtite :x Na 14 sym ama to ne 4e ima golqma razlika s 13.Osobeno maika mi i tq gleda zubyrite v daskalo kak se spravqt ABE MANI UJAS

Ollas
06-18-2005, 11:57
И аз имах такива проблеми с нашите, по-точно майка ми. Стисках зъби и направих всичко възможно да ида да уча в друг град, че да не се налага да се занимавам с такива истории. Пък стана ли на 18 съвсем няма да се прибирам.

NeSK
12-26-2006, 15:39
pisna mi beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeee
4akam da doide denqt kogato 6te stana na 18 i vednaj za vinagi 6te se mahna ot obsega na na6te \:D/