PDA

View Full Version : За живота....



ValyaG
05-20-2005, 21:09
Замисляли си сте някога за смисъла на живота?Замисляли ли сте се защо сме тук на този свят,когато живота ни отлита толкова бързо и неусетно?Ученическите години са най-хубавото време от нашието съществуване,макар и често да не го осъзнаваме.Всяко дете бърза да стане възрастен,а след това дълго мечтае да бъде дете отново поне за миг....Истината е,че ние живеем все едно никога няма да умрем,а след това умираме сякаш никога не сме живели-без да оставим нищо след себе си.Ние губим здравето си,за да забогатеем,а след това губим парите си,за да възстановим нашето здраве.Чрез непрестанното си мислене за бъдещето ние забравяме настоящето и не живеем нито в бъдещето нито в настоящето.По време на живота си трябва да се научим,че не можем да накараме някой да ни обича,освен ако не позволим на себе си да бъдем обичани.Да знаем,че отнема няколко секунди да направиш дълбока рана в човек,когото обичаш,но отнема много години,за да заздравиш тази рана.Не е достатъчно да знаем че другите са ни простили,а и сами да си простим.Парите могат да купят всичко,освен щастието,здравето и любовта.Затова богатите хора не са тези,кото имат най-много,а са тези които се нуждаят от най-малкото.Трябва да се научим да прощаваме.И да знаем че има хора,които ни обичат много,но просто не знаят как да покажат чувствата си.Да разберем,че приятелят е човекът,който знае всичко за теб и въпреки това те цени и подкрепя.Не е важно колко години имаме в живота си,важното е колко живот имаме в годините си.И най-вече трябва да се научим да обичаме и да показваме чувствата си,защото хората,които означават най-много за нас скоро може да изчезнат без да успеем да им кажем какво всъщност изпитваме към тях.Една прегръдка и едно топло "Обичам те!" са единствените неща, които идват от сърцето и не струват нито сотинка.Научете се да приемате лошите моменти и да се радвате на хубавите.Направете така,че да се гордеете със себе си и да знаете,че ще оставите нещо след себе си.Просто се Обичайте!

Devilsplaymate
05-20-2005, 21:19
Мисля че това е подобно на твоята тема : http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=9896

LunaTriCk
05-20-2005, 21:23
ем то сичко хубаво ама съмнявам се да ги помня тез неща до утре сутринта.

BroKeN^DreAmZ`f
05-20-2005, 21:30
Da tva naistina si e taka...ima mnoo vqrrni neshta v tva koeto si napisal/a:)))ama tva e gadnoto che ne vsi4ki go osyznavat :? ama nie nishto ne mojem da napravim za sajalenie :? prosto veki jivee taka kakto misli che e pravilno i che trqbva :P

LunaTriCk
05-20-2005, 21:40
това е главно щот се живее ден за ден. или седмица. съмнявам се някой от сега да прави планове за след години.

ValyaG
05-20-2005, 23:18
Мисля че това е подобно на твоята тема : http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=9896
Ами не мисля че са подобни...само дето и двете са за живота...но има много разлики...Освен това не съм искала да прилича на никоя вече съществуваща тема...просто това е мое лично мнение...Чела съм и тази тема другата,напълно е възможно нещо от нея да е останало в главата ми....
А за всички останали коментари....радвам се че ви е харесало....и се надявам да се замислите поне за момент....и да се опитате поне част от него да запазите дълбоко в подсъзнанието си....за да си го спомняте,когато имате нужда от такива думи..... :)

05-21-2005, 01:42
Сега се живее 8) .

bulgarche
05-21-2005, 07:07
Da tva naistina si e taka...ima mnoo vqrrni neshta v tva koeto si napisal/a:)))ama tva e gadnoto che ne vsi4ki go osyznavat :? ama nie nishto ne mojem da napravim za sajalenie :? prosto veki jivee taka kakto misli che e pravilno i che trqbva :P
Да но нищо неможем да променил, или неискаме :?

zelen potrebitel
05-21-2005, 14:27
ne sa samo 2 takiva temi ...
i kakvo kato si go izmislila i si go napisala tova davai da go postne6 vyv vsi4ki vyzmojni forumi... dori i nqkoi( pod4ertavam SAMO nqkoi) ne6ta ot tazi ti tvorba da sa pravilni s kakvo 6te ni pomognat?
6te go pro4etem, nqkoi 6te se zamislqt,drugi ne, treti samo kato vidqt tema dylga pove4e ot 5 reda 6te q mahnat...
(govorq za nas, de4icata)
i kakvo 6te spe4elqt tezi 5 ili 10 4oveka, koito sa se zamislili, ne moje prosto taka da se promeni6 ...
"А за всички останали коментари....радвам се че ви е харесало...." ?! pone az ne zabelqzah nikoi qsno da kazva haresva mi.bravo.ti si velik genii,koito prozrq vajna istina, blagodarq ti.pove4eto prosto kazvat 4e si napisala ne6to pravilno... ima razlika
mai baq vyprosi stanaha, nadqvam se pone da mi otgovori6 a ne prosto da kaje6 "razli4ni hora, razli4ni mneniq" ili tam onzi tvoq laf, koito sy6to ne si izmislila sama no go pi6e6 navsqkyde ...
nakraq, toest predi kraq da obob6tq... vse pak moje da ne si mi razbrala vyprosite.... na vseki se slu4va...vypros4eto mi e "Za6to(s kakva cel) si slojila tazi tema iz forum4etata i s kakvo misli6 4e tq 6te promeni jivota na nqkoi? :?:

ValyaG
05-21-2005, 14:52
Ще ти отговоря само на обобщения въпрос zelen potrebitel Аз не пуснах тази тема във форума защото искам да дразня някои от вас...Много пъти съм се замисляла сама над това,което написах...не съм мислила че ще помогна на някой с нещо....или особено на някой,който не иска или не може да вникне в смисъла .... прочита между редовете и бърза да ме упрекне че било същото като някоя друга тема или нещо от сорта....това ни е проблема на нас българите...всеки иска да е повече от другите,да се изкаже като по умен или нещо такова.Написах тази тема защото мислех че поне някой ще иска да се замисли и ще сметне че думите са верни....но явно всички вие си мислите че се опитвам да се правя на интересна...пускам някаква тема за смисъла на живота и се мисля за много умна...ами не не е така ....просто исках някой да се замисли както аз се замислих...мислих се че ще има хора,които мислят като мен.Това е .....

"razli4ni hora, razli4ni mneniq" ili tam onzi tvoq laf, koito sy6to ne si izmislila sama no go pi6e6 navsqkyde ...
Дори и да не съм го измислила аз защо да не го кажа щом го мисля?Това да не е някоя известна фраза от някой известен човек написана от няколко човека в няколко форума?Ами не мисля така!Казвам го защото го мисля.Това е все едно да кажа че това,което ти си написал не си го измислил ти.Знаеш ли какво ще ти кажа,мисля че ти си от тези хора които както казваш са махнали темата щом са видели че е повече от 5 реда.Не си я махнал вярно,а просто не си я прочел,а се опитаваш да се направиш на много умен.Чесно казано не мислех че ще е такава реакцията на повечето от вас....мога да кажа че съжалявам че пуснах темата...трябваше просто да я запазя за себе си!

tymno lilav potrebitel
05-21-2005, 15:20
Знаеш ли какво ще ти кажа,мисля че ти си от тези хора които както казваш са махнали темата щом са видели че е повече от 5 реда.Не си я махнал вярно,а просто не си я прочел,а се опитаваш да се направиш на много умен.мога да кажа че съжалявам че пуснах темата...трябваше просто да я запазя за себе си!
Samiq fakt 4e sym napisala otgovor po dylyg ot 5 reda, po nqkakyv na4in pokazva 4e ne e to4no taka kakto misli6 ti. Makar 4e si priznavam, 4e ne mojah da zacepq to4no kakvo misli6..."Не си я махнал вярно,а просто не си я прочел,а се опитаваш да се направиш на много умен." tova izre4enie mi se struva s malko pove4e "a"-ta ot normalnoto.No vse pak vsi4ki ne sme tolkova umni 4e da te razbirame ot raz, qvno po prosti4kite kato men prosto ne sme na nivoto na tvoqta tema i velikite ne6ta vmyknati v neq.Qvno oba4e i ti ne si pro4ela pravilno moite 5 reda ... ne kazah 4e temata ti ima ob6to s ne4iq druga tema ili ni6to podobno a prosto iskah da razbera kakvo 6te postigne6 kato q sloji6 ne v 1 ... a primerno 2 foruma?
Vqrvam ti 4e moje6 da kaje6 4e syjalqva6 4e si pusnala temata i 4e e trqbvalo da q zapazi6 za sebe si ...( da priemem 4e si go kazala)
Opredeleno ne iskah s vyprosite si da te karam da syjalqva6,makar 4e spored men tova go napisa prosto taka za da izleze6 ti dobroto momi4ence s mydrata tema... no kakto i da e
Mersi vsse pak za otgovora na obob6teniq vyprosi ako slu4aino nameri6 vreme za otgovori na o6te nqkolko ot moite vyprosi... otnovo mersi
Ta .. noviq mi vypros e svyrzan s izkazvaneto ti, 4e si pusnala temata za6toto misli6 4e nqkoi, sy6to kato teb 6te se zamisli nad neq, i vyprosa e kakvo 6te stane sled kato nqkoi se zamisli, za6toto sym po4ti sigurna 4e pove4eto teen-4eta si gi znaqt tezi ne6ta i edva li sled kato sednat i se zamislqt za 10 minuti ... posle 6te se scepqt ot radost i 6te razberat kakyv vsy6tnost e smisylyt na jivota
P.S.ne moje prosto taka da napi6e6 ne6to za smisyla na jivota ... sy6to kakto horata sa razli4ni, tehnite mneniq sy6to, taka i smisyla na jivota im e razli4en :D

Esprit`f
05-21-2005, 15:36
На мен лично темата много ми харесва.Радвам се, че има хора които се сещат да пускат такива теми, а не такива с които ни занимават само с глупости,защото тук има много правилни неща за които наистина някои хора трябва да се замислят.Аз мисля,4е дори ще е много по-добре ако повече хора пускат такива теми от които други да се замислят поне малко за постъпките си.Но все пак всеки е прав за себе си. :!: :)

05-22-2005, 09:22
Ta .. noviq mi vypros e svyrzan s izkazvaneto ti, 4e si pusnala temata za6toto misli6 4e nqkoi, sy6to kato teb 6te se zamisli nad neq, i vyprosa e kakvo 6te stane sled kato nqkoi se zamisli, za6toto sym po4ti sigurna 4e pove4eto teen-4eta si gi znaqt tezi ne6ta i edva li sled kato sednat i se zamislqt za 10 minuti ... posle 6te se scepqt ot radost i 6te razberat kakyv vsy6tnost e smisylyt na jivota
P.S.ne moje prosto taka da napi6e6 ne6to za smisyla na jivota ... sy6to kakto horata sa razli4ni, tehnite mneniq sy6to, taka i smisyla na jivota im e razli4en
Всъщност не знам какво ще стане след като някой се замисли над това.Просто ми се искаше повече хора да го разберат и осъзнаят .Напълно си права,че като напиша някакви работи за смисъла на живота нищо в хората няма да се промени....по точно в тези хора,които не искат или не могат да се замислят.Но тези,които го осъзнаят със сигурност биха могли да се променят....Не съм искала да кажа.че си глупава или нещо такова ...в някои от нещата,които каза си права...Надявам се че успях да ти отговоря на въпроса. :)

SuNnyTo
05-22-2005, 18:18
Obicham Vi i Nai-Veche aBeP4eTo :lol:

05-22-2005, 21:08
Ами много ми хареса това което е написано в началото, и ми се иска да е така но всъщност като сепогледне реално на нещата не е така.
Всичко се върти около парите, и не може да се отрече така, да ги гледаш как се чудят как да си изхарчат парите а ти де се чудиш от де да намериш някой лев...просто всичко на тоя свят е пари, и колко и да ми се иска не мога да го отрека, парите правят живота ти по-хубва и по-добър и наистина осещаш какво е то живот, защото не си зависим от нищо.
Знам че на никой няма да му хареса тва което написах, ама си е така. Гаден е живота и няма смисъл... всичко е на доизживяване...

devil4e
05-23-2005, 00:26
Тва съмнително много ми напомня на Джордж Гарлин само дето не е пълната статия
иначе това найстина си заслужава да се прочете просто почваш да гледаш с друг поглед на света (е за мен де )

пипс
05-23-2005, 07:25
хубава е темата и някои неща са наистина верни и според мен всички които прочетохме това трябва да се замислим над него