PDA

View Full Version : kak da se borim?



suzanna
05-20-2005, 22:09
naposleduk slusham tolkova mnogo priqteli da govorqt za problemi s roditelite - no ne za edno izrechenie kazano napuk ili za nepodhodqshta dreha a naistina seriozni.az za jalost sum edna ot tezi hora i vinagi si mislq az li gresha che za 15 minuti zakusnenie turpq nqkvi brutalni poboi i vseki den bashta mi si izkarva loshoto nastroenie na men pri polojenie che ucha v hubavo uchilishte imam hubavi ocenki zanimavam se s izvunklasni raboti s rezultat i si imam seriozen priqtel ot baq vreme (stana kato reklama za koeto se izvinqvam no e taka).kude se razminavame s tqh.i vsichki s podobni problemi kakvo ne uspqvame da napravim za da sa te dovolni ot nas?dadenost li e tova i kak mojem da se borim

BroKeN^DreAmZ`f
05-20-2005, 22:41
Ufff...malko slojen vypros e tva mai....istinata e che i az nz tochno ot kyde idva celiq problme...moje bi ako sme na tqhno mqsto shte nie po-lesno da gi razberem....no i obratnoto sashto e vqrno...az lichno vinagi sam si mislila che problema e v tva che te se pritesnqvat i che vsyshtnost i pri nai-malkoto zakysnenie izpaat v panika i sigurno e taka,ama pyk tva che malko se shashkat ne znachi che trqa da opredelqt i kontrolirat jivota ni vse pak,mene lichno nai-me drazni tva che pone nashte,za drugite nz...ne mi davat svobodata ot koeto imam nujda i tva precakva mnoo neshta v samiq mi jivot...i zaredi tva si imam nqkvi drugi takiva problemcheta...pyk i to vse pak neshtata sa si svyrzani...uff deam tva naistina e kofti i mislq che mu e doshlo vremeto tiq roditelida razberat kakvo iskame i da se setqt che nqkoga i te sa bili kato nas :P

San4o
05-21-2005, 00:15
Незнам ама имам чувството че единствено аз от целия форум нямам проблеми с родителите и никога съм ги нямал. От малък излизам с брат ми и по-големи от мене и можеби до таква степен съм свикнал с тяхното мислене и начин на живот, че съм го пренесъл в къщи и наще виждат че мисленето не ми е на 15-16 годишен а на по-голям. А и може би защото майка ми по-цял ден е с деца на по 15-16-17 години (не се обиждайте) и вижда какво е в тяхните семейства и прави точно обратното в къщи за да се старае да има пълно разбирателство. Затова може би и аз не права излишни глупости.

05-21-2005, 00:38
naposleduk slusham tolkova mnogo priqteli da govorqt za problemi s roditelite - no ne za edno izrechenie kazano napuk ili za nepodhodqshta dreha a naistina seriozni.az za jalost sum edna ot tezi hora i vinagi si mislq az li gresha che za 15 minuti zakusnenie turpq nqkvi brutalni poboi i vseki den bashta mi si izkarva loshoto nastroenie na men pri polojenie che ucha v hubavo uchilishte imam hubavi ocenki zanimavam se s izvunklasni raboti s rezultat i si imam seriozen priqtel ot baq vreme (stana kato reklama za koeto se izvinqvam no e taka).kude se razminavame s tqh.i vsichki s podobni problemi kakvo ne uspqvame da napravim za da sa te dovolni ot nas?dadenost li e tova i kak mojem da se borim
ako naistina te biqt za takiva raboti mislq 4e problema e v tqh a ne v teb

Dobrina
05-21-2005, 06:50
suzanna, наистина ли те бият???? Това не е нормално! Ако родителите ти си имат проблеми, това не значи, че трябва да си го изкарват на теб!

Cyberdyne_101
05-21-2005, 14:15
Само с бой се става човек...

sini4kata
05-21-2005, 20:36
roditelite sa dadenost i ne moje da gi promenim...no ne sme i dlajni da pravim tova koeto iskat za6toto i te ne mogat mn mn da ni promenqt po svoite si standarti 8)

nqkoisi
05-22-2005, 19:18
RODITELITE SA DADENOST.EDINSTVENATA MI RAZLIKA S TEB SUZANA E CHE SUM MOMCHE I CHE NE ME BIQT!I NAPOSLEDUK SI MISLQ DALI AKO BASHTA MI ILI MAIKA MI POSEGNAT DALI NQMA DA OTVURNA.NO TE QVNO SA UMNI I NESMEQT.NO ZA SMETKA NA TOVA VSEKI DEN MALKO ILI MNOGO ME MACHKAT PSIHICHESKI.ONAZI VECHER KATO SE PRIBRAH KUM 9:40 MALKO PO KUSNO OT OBIKNOVENO I BQH PIQN(PREDPOLAGAM MI LICHESHE) NISHTO NE MI KAZAHA ZA ALKOHOLA NO ZAPOCHNAHA DA KRESHTQT CHE ME CHAKALI ZA VECHERQ,CHE SUM SE ZABAVIL ,CHE NESHTO MOJE DA MI SE SLUCHI.PROSTO SI MULCHAH I QDOH SHIBANATA SI VECHERQ.A TQ BESHE SUSHENICA I SVINSKO FILE(TOVA ZA VECHERQ!!!).TUPKAH SE KATO SVINQ I PIQNIQ MI MOZUK NE MISLESHE ZA NISHTO.TE VIKAHA KRAI MEN KATO OTKACHENI A AZ SI MULCHAH I SE HRANEH.POSTIGNAH IZVESTEN USPEH MISLQ.NO PITAM ZASHTO DA E TAKA?ZNACHI VMESTO DA MI KAJAT NE PII VREDNO E ILI NESHTO V KOETO VECHE SUM SGRESHIL TE MI GOVORAT BEZSMISLICI.NE ZABELQZVAT LI PONQKOGA CHE IZOBSHTO NE MI SE JIVEE.TA AZ VURVQ SAM PREZ CIGANSKATA MAHALA ZASHTOTO IMAM VQRA V UMENIQTA SI I MOGA DA SE ZASHTIVAM I NE MI PUKA KAKVO SHTE STANE.A TE MI GOVORAT KAK NA DISKOTEKA MOGAT DA ME DROGIRAT,KAK PRIQTELITE MI MOGAT DA ME OTRVOQT NA KUPON,DA ME NAPIQT ILI DA MI POGODAT GADEN NOMER.S VSE SILI ME TLASKAT KUM LOSHOTO.NE MI DAVAT DJOBNI AZ I NE ISKAM.NO TE NE DAVAT.DNES BASHTA MI MI DADE 50 ST.KVO MOGA DA SI KUPQ S 50 ST.?VURNAH MU GI.TOLKOVA SE BQH OTCHAQL CHE PREDI 2-3 MESECA SI BQH OPRQL PISTOLET V GLAVATA I SE CHUDEH DA DRUPNA LI SPUSAKA.SLED TOVA MISLEH DA GO DRUPNA KUM TQH.NA DRUGIQ DEN KARAH S 90KM/H S EDIN MOTOR PREZ GORICHKATA KRAI GRADA.KAK SHTE SVURSHI VSICHKO TOVA?STANAL SUM SHIBAN PSIHOPAT I GO OSUZNAVAM.POMISLI SI NAD VSICHKO TOVA KOETO NAPISAH I OT VSE SURCE TI JELAQ DA SI OPRAVISH JIVOTA!NIKOI NEMOJE DA TI POMOGNE.NITO TUK NITO PRIQTEL.I NE SI POMISLQ ZA SAMOUBIISTVO IL INESHTO TAKOVA.SAMO SHTE IM DOSTAVISH UDOVOLSTVIE.AKO STANE NETURPIMO IZLEZ OT VAS,KUPONQSVAI,NAPII SE,NE SE PRIBIRAI 2-3 DNI I SLED KATO TE PRIBERAT S POLICIQ TI IM OBQSNI ZASHTO NE ISKASH DA JIVEE6 S TQH.DANO SI VZEMAT POUKA.AZ SKORO VREME SHTE NAPRAVA NESHTO PODOBNO.ZASHTOTO TOVA GADNO OTNOSHENIE NE SUM GO ZASLUJIL S NISHTO.IMAM OTGORE DO DOLU SHESTICI I UCHA V ELITNO UCHILISHTE.NQMAM DOSIE V POLICIQTA,NE SE DROGIRAM.ABE AZ SAM EDIN SHIBAN PRIMEREN TINEIDJUR. :cry: :cry: :cry:

sherry
05-22-2005, 22:03
мила мисля,че не бива да ти е толкова кофти заради "строгостта"ако мога да я нарека така.Може би баща ти е изнервен от работата или от нещо друго.Най-важното е,че всичко друго си е както трябва,здрава си,жива,учиш в хубаво училище,имаш момче което да те обича,мисля,че след време ще успееш да изгладиш отношенията си с баща си,така че недей да се разстройваш за това

ycMuBkaTa
05-22-2005, 23:04
Опитай да поговориш с ваште не е нормално да търпиш всичко това и то безпричини в крайна сметка родителите не създават деца за да ги тормозят и бият

mil4eto_
07-07-2005, 13:23
Опитай да поговориш с ваште не е нормално да търпиш всичко това и то безпричини в крайна сметка родителите не създават деца за да ги тормозят и бият
абсолютно съм съгласна :!:

07-07-2005, 17:40
ve4e nz kakvo i az da si mislq.Kakvo li ne sym prejivql dosega(16g).Dnes oba4e vlqzoh v kriti4nata zona.Sedq si az prd bloka i igraem karti.Gledam ba6ta mi se pibira i vikam da mu pomona s bagaja 4e be6e hodil do metro.Vzimam bagaja ise ka4vam do nas da go ostavq.Vednaga sled men v nas vliza i ba6ta mi i po4va da mi kre6ti za6to ne sym go iz4akal da se ka4ime zaedno mi e trqbvalo da 4akama asansiora sled men...Po4na edin skandal..Edno vikane...Po edno vreme hvarli s plika po men i az totalno bqh izpu6il.4udih se kakvo da pravq no edvam sdurjah nervite si.Ot tova "glupavo" problem4e se po4naha o6te 10000 drugi drazgi.Az prosto ti bih edin 6ut i izlqzoh za6toto nz kakvo 6tqh da napravq.Posle se karaha s maika mi.A vsi4ko tova samo za6toto si misleh 4e prosto tati 6te pribere kolata v garaja i posle 6te se ka4i.A toi re6il posle da hodi nqkade.E sorry ama za kfo da si go izkarva na men?

Cur{s}ed
07-07-2005, 19:15
Az sam na 14/f na6te bqha v 4ujbina to4no,kogato mi trqbvaha(kakto na vsqko dete)Predi godina se vurnaha okon4atelno,predi se razbirahme(nali se vijdahme samo za nqkolko dni)no sega ne se ponasqme,az gi mrazq te men su6to,probvat se da mi posqgat no az otbivam udara,te mi kre6tat az su6to,kato sa qdosani koi e vinovnia-az.No na men ne mi puka ve4e,da go duhat,ne sam kato teb primerna,bqgam ot u4ili6te pu6a treva(te samo podoziratsega sam na popravitelen po nqkolko predmeta,abe nikoi ne bi iskal takova dete i te mi go kazvat,no i az ne iskam takiva roditeli.S tqh ne moje da se govori,ba6ta mi nqkav prost :x maika mi nevrozna i kurva,samo az sam normalna(mislia 4e sam osinovena).Pone znam,4e ubih vsi4kite im me4ti za men,az stradam neka i te da stardat :!:

Cyberdyne_101 i az mislia,4e samo s boi se stava 4ovek,no da biqt kogato e trqbvalo,a ne kogato e na 16,to do 7g. na kvo si go nau4il tova e,posle ni6to ne praviat.
suzanna ne si vinovna za ni6to,no ako naistina mnogo te biat moje i kam policia da se obirne6,ne e nujno da tarpi6 poboi6ta :!: :!: :!:

Nokola1
07-08-2005, 10:31
Изобщо не е нормално!!!!! Няма НИКАКВО право да ти посяга! Това е незаконно! Това е все едно ти да пребиеш брутално някой от вашия клас!

Действай от сега за да се поправят нещата. Трябва да видиш как вървят нещата между вашите, какви проблеми имат. Помни, че да се усмихнеш в най-трудния момент, и да кажеш че човека отсреща ти е мил може да обезоръжи повечето хора! Има теория, че при някой хора системния физически тормоз (както изглежда твоя случай) е базиран на проблеми в химията на мозъка (тоест не е свързан директно със някаква причина и се смята за болест - обикновено това са хората които посягат на близките си и после горчиво се разкайват). Другия случай е свързан с причина, примерно липса на пари, но може и да са много други неща. И в двата случая отиди и поговори с психолог. Тези неща могат да се оправят.

Моето лично мнение относно наказанията/тормоза е, че най-честно не изграждат характера, а напротив. Радвам се че ти си запазила добрия си характер (както личи от това, което си писала). Психологът (след като те излуша и ти зададе въпроси) ще ти каже какво да направиш, при следващия път когато ти посегнат, за да го предотвратиш. Моят съвет е: мисли за това, което става с родителите ти и защо става и го анализирай, така като разбереш какво става, ще знаеш и как да въздействаш на нещата в твоя полза и в полза на родителите ти. Поздрави и успех! :)

CRaZy_IKT
07-08-2005, 14:23
Само с бой се става човек...
Da be axxaxxaxax :lol: :lol: :lol: :lol:

monka
07-08-2005, 15:52
az nqmam problemi s moite roditeli. mnogo sa gotini, pe4eni, razbrani i sa mi mn dobri priateli :roll: strahotni sa prosto...
suzanna, ubedena sam, 4e problema ne e v teb..eto v hubavo u4ili6te si, s mn dobri ocenki, sas seriozen priatel...problema ne e v teb!!!
prosto ima roditeli, koito sa s mn staromodno, mnogo konservativno mislene. i da ti kaja 4estno edvali 6te ima golqma polza, ako primerno pogovori6 s tqh. i vse pak nikoga ne e lo6o da opita6.
edna priatelka ima6e do skoro podoben problem. maika i e mn gotin 4ovek, no prosto ne stava za roditel. za nai-malkite ne6ta i vika6e, darje6e se ujasno s neq, prosto nqma dumi. momi4eto re6i da pogovori s maika si, oba4e ne6tata se vlo6iha...be6e mnogo gadno. ama ve4e se razbirat mnogo dobre :)
ne znam...mislq, 4e trqbva prosto da se primiri6. ne kazvam, 4e trqbva da vnimava6 super mnogo da ne zakasnee6 s nqkolko minutki, da si myl4i6, kogato ti vikat za nai-drebnite ne6ta...prosto pravi tova, koeto iska6, kakto ti haresva. vsi4ko go pravi razumno, bez da prekalqva6...a te da si pravqt kakvoto iskat. 6tom ne si vinovna za ne6tata, v koito te obvinqvat, 6tom si znae6, 4e ne si napravila ni6to tolkova lo6o nqma problem.
spokoino, ne dei da se pritesnqva6:)))

LP_girl_14
07-10-2005, 20:16
те са твои родители и ти трябва да ги обичш и уважаваш,ама да те бият?Та ти на си някакво 8-9 годишно хлапе.Та ти си на 15?Аз лично нямам такъв проблем с нашите.Мисля че до бой стига някой само когато не може да надвие другия на думи.Не е правилно да си изкарват лошото настроение на теб.Все пак пробвай да поговориш с тях,когато видиш че са малко по-спокойни.За посягане на дете в чужбина могат да се вземат родителските права,а пък камо ли този побой да се повтаря многократно.

някойси
07-15-2005, 15:32
Сузано какво става?Пооправиха ли се нещата?

07-15-2005, 21:13
А аз си мислех,че всички родители бият.С майкам ми се биехме много сериозно допреди две години,а аз съм на 18.По принцип съм била разумна винаги и сега като се връщам назад осъзнавам,че са ме били за някакви пълни глупости...

az_slunceto
09-02-2006, 07:03
az nqmam takiva problemi [-X i sum 6tasliva :-D no ne proomqvam za kakvo te biqt. ](*,)

sladoled
09-02-2006, 21:26
Никога няма да успееш да угодиш на вашите.Докато изпълниш някакво изискване, ще се е появило ново за което не си подозирала.Най-добре сядай да говорите.И отстоявай себе си като личност.Може би те не са видели още, че си пораснала :smt012

cskamoni4ka
09-02-2006, 21:35
И аз винаги съм се чудила,ама нищо не мога да променя ....

blood_dodo
09-02-2006, 21:48
е, това е. Вече е решено. Утре отивам на църква. Мене са ме удряли (не били, а удряли) точно 3 пъти. 1ви на 3год, втори път - 1ви клас, 3ти в 5ти клас. Толкоз. Гледам тука някви луди родители. А мойте са супер пекани. Просто трябва да се благодаря. На църква.

ista
09-02-2006, 22:34
аз с нашите нямам и грам проблеми... просто говорим. така е. или просто моите родители са от нормалните луди :lol: . въпроса е, че са на моя акъл, явно затова се понасяме така. след като баща ми си консумира Крум с мене, а майка ми от единадесет годишна ме пуска по дискотеки сама... правете си изводите за какво става дума:Р

kiteto
09-03-2006, 20:04
Само с бой се става човек...

ela da te napravq chovek i pak si pomisli :lol: