PDA

View Full Version : Човек създаде Господ



LunaTriCk
05-22-2005, 22:46
Ето ви една тема за размисъл:

Влиянието на религията се открива дори и в тежката музика. Религията се намесва най-вече при групите, характеризиращи се със скорострелни барабани, зли вокали, бързи китари и в повечето случаи - с антихристиянски и сатанински текстове. Накратко казано, при т.нар. блекметъл. Този стил е развит най-добре в Скандинавските държави, особенно Норвегия. В песните най-често се споменава Сатаната и се оплюва християнството и стигат до вандализъм и оскверняване на Божи Храмове. Добре, те не споделят дадени възгледи, но нима унищожението и поругаването е адекватна, нормална реакция за 21 век. Не са редки случаите група да преустановява дейността си за известен период, тъй като някой от членовете на групата да излежава присъда. Мнозина от представителите на блек метъла смятат себе си за сатанисти, но малко от тях са запознати със същноста на сатанизма. Други го правят само за имидж.
Една от забележителните фигури на тежката музика - King Diamond, който неведнъж в интервюта е разказвал за окултните си преживявания, на въпроса "Ти сатанист ли си?" отговаря: "Обясни ми какво точно значи това и аз ще ти кажа дали съм такъв."
За имиджа на блекметалистите от съществено значение е и външния вид - задължителни черни дрехи., обърнати кръстове, вериги, гривни и характерния дебел слой грим, с който е покрито цялото лице. В добавка са вече споменатите текстове. Стремежът на блекметълистите е да изглеждат по-интересни, страшни и зловещи. Но това не е ли изтъркано вече ? Доста групи са зарязали този имидж, но продължават да свирят блек. Двете най-обявявани групи в комерсиалност блекгрупи - англичаните Cradle Of Filth и скандинавците Dimmu Borgir, правят всякакви снимки, плакати, видеоклипове и много често красят кориците на списанията. Споменатия имидж важи с пълна сила за тях. От последния албум на норвежците звучи тежка и агресивна музика, преплетена с вълшебни мелодии, смятана за нещо ужасно от масовия слушател. Е, наистина ли са толкова комерсиални ?
А преди няколко дни станах неволен слушател на любопитен разговор. Докато си чаках "любимия" автобус, възрастен мъж се оплакваше на своя връстничка от тежкия си живот. Жената бръкна в чантата си и каза:"Вземи, Исус ще ти помогне." Колко са подвалстни хората на собствените си внушения! Както са го казали едни от лидерите на шведската сцена In Flames:
"Човек създаде Господ."

Nekasa4a
05-22-2005, 22:52
Am mn dalgo i ne mi se 4ete no eto ti moeto mnenie za gospod i religite kato cqlo :arrow:


Spored men religiqta(te) sa napraveni izmisleni ot horata s nqkva cel dali dobra ili lo6a :!: V na4aloto hristiqnstvoto e izmisleno spored men za da sploti naroda i da pomogne za negovoto obedinqvane no sled tova po vreme na Dark Age i ne samo togava religiqta e izpolzvana za da se darjat horata podvlasni na ne6to koeto ne e dokazano :!: Gore dolo tva mi e mnenieto moje da nqma ni6to ob6to s tvoqta tema no pak kazvam ne mi se 4ete6e :twisted:

P.S. Ima ne6to po silno ot nas nare4ete go Bog Sadba Karma kakto i da e no se pak ima ne6to v tova vqrvam az :!:

AvLee
05-22-2005, 22:53
Haha,LunaTriCk to s radioto ne se spori :lol:
"Човек създаде Господ"

05-22-2005, 23:40
Gliposti! Predstavqte li si kolko trqbva da e bil otegchen i go bolka zatapql avtora na gornoto ` tvorenie` pfffff :?

05-23-2005, 21:23
:shock: :shock: :shock:

Bimper-ska
05-23-2005, 21:49
Ох на някои хора как им се ще да е истина... Обаче единственото, което човек е направил е да даде име на Бога - Господ. Това не означава, че го е създал, нали?

VirginPunk
05-23-2005, 23:17
лелей много теми за тъпия
господ напоследък ве...и нито
една за мен хм странно:)
ми да, човек е създал(измислил)
господ щот по онова време хората
са били сдухани и непросветени
и са имали нужда от нещо такова..
до една степен религията им е
била наложена....и аз съм на мнение
че не господ е създал човека,а си е
точно обратното