PDA

View Full Version : ::: ELECTRONIC MUSIC ::: The Right Music Culture!



LunaTriCk
05-23-2005, 09:15
Очаквам всички фенове тук - а за тези които не харесват тази музика, моля въобще да не се хабят да постват, така или иначе никой няма да ги чуе!
Информация за бъдещи мироприятия :wink:
FUTURE PROPHECIES [Subtitles / Renegade Hardware / Breakbeat Kaos / Norway] Live

guests R.O.B.T.F. (BG) Live

date Friday 03 / 06 / 2005

venue Black Box / Sofia

enter 12 LV (6 EUR) till midnight and 14 LV (7 EUR) after

THIEVERY CORP. in BG !!!

5/31: @ HRISTO BOTEV HALL, SOFIA, BULGARIA

заприличваме все повече на европейска държава, евала! future prophecies, thievery corp., underworld, kraftwerk, дори tiesto щом проявяват интерес към скромната ни държава... а дано е така и за напред!


ps. много поздрави с imeon - odissey 2010

Napu6en-Buhal
05-23-2005, 12:04
techno.orbitel.bg

05-23-2005, 13:00
http://www.games.bg/forums/viewtopic.php?t=1344&start=0
ne ti li pisna da krade6 temi ot foruma na Gamer`s Workshop?Ne moje6 li da ismisli6 ne6to sam?Ili moje bi smta6 4e drugite ne 4etem ot tam?a?

LunaTriCk
05-23-2005, 19:26
Така или иначе смятах да пускам тема за да видя колко хора от форума харесват този стил музика не виждам какво толкова има за крадене от нея тема ?? Информацията за концертите ? Дам. Те сами са разбрали сигурно. Никой не им е казал. Колкото и аз толкова и те "крадът" информация. Мързеше ме да го пиша с други думи просто. Копи и пейст най-лесно става. По един или друг начин същото щях да напиша. Плюс това какво друго съм "крал" ? Смешните картинки ? Уау, само не ми казвай, че всички теми от Фън-а са авторски. Така или иначе някой им го е показал дали в чата или от друг форум каква е разликата ? Айди моля ти се не ми се прави на оригинален...

LunaTriCk
05-28-2005, 15:24
офф...триите я таз тема, то се е видяло, че съм единствен....

05-28-2005, 15:43
Я пишете тука яки парчета.
Ето някои от любимите ми, обичам такива с яко басове 8)

music instructor - after party (i drugi negovi)
DJ aligator and vspishkin - dаvaj davaj
blade-soundtrack
snap-see the light
sissoko-sunrise song
faithless-insomnia
bai vulcho-perelik :D

LunaTriCk
05-28-2005, 16:10
Ам това, което ти си споменал си е денс. Т.е. чиста комерсиална музика. Не казвам, че е лошо ама на мен лично не ми харесва. Точно това й харесвам на електронната музика. Че не се прави за пари. Чисто и просто удоволствие.
Относно за "яко бас" ти препоръчвам psychedelic или tribal парчета да си намериш. psychedelic само да те предупредя, че може да ти дойде малко силничко особенно както си свикнал с тези денс хитове. Също ти препоръчвам да си намериш неща на Deep Dish. Ae ето ти малко линкове:
psychedelic (http://www.arenabg.com/details.php?id=8214)<- това е торент само да спомена. изобщо в арената качват доста психеделик де...
tribal (http://info.datacom.bg/gwelmusic/%23antti/setz/The_best_of_tribal_house_cd1.mp3) това е цял сет 70мин, но къса глави !
още tribal (http://info.datacom.bg/gwelmusic/%23psy/setz/Bora%20-%20Tribal%20Passion.mp3)
Ако ти харесат, каже ще ти кажа още :wink:

FeitiCeiRa
05-28-2005, 20:55
Аа тук най-малко съм очаквала да се говори за този стил :shock: :D По принцип не слушам електронно,но в последно време ми е много интересна тази област и по-специално psy-trance и tribal :) В интерес на истината не съм очаквала,че този стил има такава популярност тук в бг..Много събития,мн нещо.Особено като чета в Плд какво е... :o :) А относно Тиесто-без коментар просто..Той в бг уау!Жалко,че нямах възможността да отида.
@ LunaTriCk:Koi sa ti liubimite psychedelic/trance grupi,kakvo spored teb nai-si zaslujava ot tozi stil?Za6toto sega sum v etapa na zaribqvane i o6te mi e adski neoreantirano v tezi sredi.. :)

lalqla
05-29-2005, 10:20
Не вярвах, че някога ще има дори подобна тема в тоя форум:)
Супер.
Аз слушам повече хаус сега съм се изкефила на Danny Tenaglia има страхотни неща.
Тиесто не е кой знае какво..да има готини неща, но не мисля, че е някъв..от най-добрите :)
Иначе Carl Cox имаше невероятен концерт тук.Беше просто размазващо.
Не слушам много trance - Ferry Corsten основно.
Изобщо все по-"леки" неща.
А и Masters At Work се справят/ха доста добре.
Drum & Base - JB AND SPICE!!!
Изобщо electronic - Ladytron българска банда, но със супер sound.

Momchenceto
05-29-2005, 11:27
drum&bass rulzzz ся съм се запалил по тея set-четата мноу яко се цикли на тях ;) www.futuredrumz.com от тука могат да се дръпнат няколко неща ;) Много яка тема ;)

LunaTriCk
05-29-2005, 16:34
:D
Много се радвам, че има поне 3-ма още фенове на тази музика.
FeitiCeiRa - нямам точно определени любими психеделик групи. Аз си тегля смесени компилацийки или сетове. Досега не съм се разочаровал. Най-много в този специално стил е самото усещане, докато слушаш някак те пълни с енергия от вътре(поне при мен). И то с галони енеригия. Ако се сещата имаше една реклама на ОМВ екстра с едно охлювче дет развиваше свръхсветлинна скорост само от една капка. Тук тази капка е песента. Единственото нещо, което може да спре ритъма са съседите или да спре тока. Музиката е предназначена за махане на глави. И си е доста твърдичко, не е като D&B ама все пак е мнооого по-различно от хауса. За tribal мога да ти кажа само, че напоследък го предпочитам пред хауса. Той също е невероятен. Горе съм дал един сет, свали си го няма да сгрешиш.

lalqla
05-29-2005, 20:28
LunaTriCk предложи нещо от psychedelic,не съм слушала много
?!

LunaTriCk
05-29-2005, 20:44
Ако теглиш торенти ето:
Psychedelic Tuning Vol 2 (http://www.arenabg.com/browse.php?search=psychedelic&cat=3.12&incldead=0)
Psycomex Malinali (http://www.arenabg.com/details.php?id=5877)
Exotica (http://www.arenabg.com/details.php?id=8214)
Ако не:
http://free.datacom.bg/browse/insane

tra^la^la
05-30-2005, 11:31
ИииииИИии хора то и аз се кефя на техно,ама не съм зарибен като вас.Вий прекалено много стилова вкарахте тука...обърка ми се главата(класно имах даеба).Ама по принцип се кефя на МОС(3 ГБ имам) хаус и транс.Като ги слушам имам чувстото,че съм ... добре са!Вий продължавайте да слагате линкове-аз си тегля(щот мога и ме кефи):lol: :lol: :lol:
П.С.
Някой ако каже откъде мога си намеря микса(така де линкче) на Кокс в София,ще съм много благодарен;)Щот харддиска се форматира и :cry:

LunaTriCk
05-30-2005, 18:04
пробвай тук (techno.orbitel.bg)

05-31-2005, 12:55
Ne znam shto nqkoi ot vas tolkova se chudvat na temata i predi e imalo takiva! Ne se slusha mn elektonna muzika v bg no nabira populqrnost! Za men ima malko neshta po hubavi ot tova da idesh v nqkoi klub v koito pochvat vecherta s chillout minavat na house tech house, dance, kato si zapil da pusna nakoi trance na astrix ili astral projection i da zakriqt vecherta s chillout pak!

Kato sa zagovori sa psydelic astrix sa mn dobar primer! puskash primerno eye to eye i zabravqsh za sveta. Pak i na house sichko moje da sa prai da se pushi da se pie...
LunaTrick znaesh li edna pesen na enigma - matrix II trance mix - tova za men lichno e nai veikiq trans nqkoga praven, no ne moga da razbera dali e euro ili psy, ima motivi ot 2te no kat cqlo nz...ako q znaesh kaji si mnenieo :)

LunaTriCk
06-01-2005, 18:34
Не съм я чувал... :?
Днес майка ми ме зарадва, като ми съобщи че ми е намерила работа на Златните в някъв хотел на 200м от най-яката дискотека този сезон. Club Massai. Лудница ще еееее...само електронно ще пускат, 3 етажа...
Be there or be squere !

KillaBitte
06-02-2005, 09:58
Здравейте всички. Първо за tra^la^la потърси за сета на Кокс във форума на Дейта.бг заради тъпотията с търсачката... От там съм теглил и двата му сета, при това пълни. А ако те интересува, в дейтаком.бг има и целия сет на Свен Вет от последния му път тук.
LunaTrick - дефинирай трайбъл. Има трайбъл техно, трайбъл хаус, трайбъл транс...Аз лично харесвам vocal house и по-мелодични неща, но съм съгласен че има трайбъл хаус парчета които са страхотни...
А и lalqla - Ladytron не е българска банда, само едната вокалистка е българка, другата англичанка, единия пич също а другия мисля беше японец.

LunaTriCk
06-02-2005, 12:22
трайбал хаус предимно...
сега други трайбъл сетове си търся...

LunaTriCk
06-14-2005, 19:45
(очаквания)
от electric-girl

Електронната музика е нещо, което не всеки е способен да осъзнае. За да вникнеш в нейната същност и да усетиш онова невероятно чувство на себепознание и хармония, ти трябва да се одадеш изцяло на любовта, красотата, на това да живееш пълноценно, на това да си щастлив. За да вникнеш в тази необикновена същност, разкриваща ти един нов свят, прекрасен свят, където ти си индивидуална личност със своите различия, недостатъци и грешки, но и със своето място в обществото и във вселената, ти трябва да притежаваш индивидуалност - частицата, която носи живот и развитие. Защото човекът, пренесъл се веднъж в този свят, става различен. Катализаторът е електронната музика, а резултатът е едно усещане незабравимо, красиво, усещане за безкрайната любов на вселената, която те кара да се чувстваш различен, способен да промениш света.


Удоволствието от едно качествено парти оставя завинаги своя отпечатък в душата, дори след края му човек се опиянява от спомена, той се опитва да осъзнае какво всъщност му се е случило, но знае само че иска да запази това усещане завинаги в съзнанието си. Това което осъзнава е само как постепенно музиката се превръща в начин на живот, обсебва го, той я обича. Това изживяване остава неразбираемо за сегашното ниво на човешката култура и развитие, но може би някой, някъде, някога ще разбере какво всъщност ни носи електронната музика.

така си е подяволите...