PDA

View Full Version : Вярвате ли в Бог?



Bibona
05-23-2005, 19:27
как мислите, дали наистина съществува? ако да- защо, ако не- защо?

Immortality_
05-23-2005, 19:31
pfu...mnogo 6te e hubavo da sa6testvuva, za tezi, koito imat nujda ot nego.
az nyamam..predi vyarvah, za6toto na6te me karaha da hodya na cyrkva, no ot kakto izmrya tolkova narod pokrai men i otkakto vidyah, 4e molitvite ne pomagat- ne vyarvam v bog...!!!
ako go ima- kade e ???
nyama go...t'va e istinata
a za tezi, koito imat nujda ot nego- mislya, 4e sa bezsilni i ne mogat da se izpravyat sami pred trudnostite.
az sam si edinstveniyat bog v moya jivot, ot men si zavisi vsi4ko i ne mi haresva ideyata da znam, 4e nyakoi me napravlyava! :wink:

Sk8er4o
05-23-2005, 19:49
pfu...mnogo 6te e hubavo da sa6testvuva, za tezi, koito imat nujda ot nego.
az nyamam..predi vyarvah, za6toto na6te me karaha da hodya na cyrkva, no ot kakto izmrya tolkova narod pokrai men i otkakto vidyah, 4e molitvite ne pomagat- ne vyarvam v bog...!!!
ako go ima- kade e ???
nyama go...t'va e istinata
a za tezi, koito imat nujda ot nego- mislya, 4e sa bezsilni i ne mogat da se izpravyat sami pred trudnostite.
az sam si edinstveniyat bog v moya jivot, ot men si zavisi vsi4ko i ne mi haresva ideyata da znam, 4e nyakoi me napravlyava! :wink:
Ми не знам...аз вярвам много...аз съм евангелист, ходя на църква когато мога- по възможност всяка седмица...Без БОГ живота ми не би бил същият, не знам дали на някой от вас му е изчезвал рак на тестиса за 1 ден без нищо, но при мен стана така - 1 цял ден се молих и чудото стана, нямаше и следа...Не обичам да се хваля с това, но...
А за теб Иморталити, не мисля, че аз съм слаб човек, аз вярвам в себе си, но а съм нищо без Бог...сега като пиша това се замислям, че понякога го пренебрегвам, но...надявам се това да се промени. Може понякога да не си личи, че съм христианин, но аз го чувствам силно. Молитвите помагат...стига да са от сърце и да знаеш какво искаш, вярвай ми :wink:

LunaTriCk
05-23-2005, 19:59
Аз съм на мнение, че религията е изцяло психологическа измислица, породена от объркване и страх, чийто смисъл е да ни помага да се спасяваме в ежедневния ни опит да живейм и да посрещаме по-спокойно ужасната ни участ на смъртни. Както и средство за манипулация.

wild{}baby
05-23-2005, 20:03
Да!
Аз вярвам мн съм набожна. Нямам обеснение защо, но е мн важно човек да вярвам в нещо. И аз освен в себе си вярвам и в Бог!!!

untoten
05-23-2005, 20:18
не. струва ми се глупаво да си като някаква овца, която се води от християнската религия и вярва на всичко написано в библията. не ми харесва това налагане на тази вяра- ти ще вярваш в този бог, ще спазваш неговите правила, ще му служиш вярно! иначе ще се вариш в котел с кипяща вода и душата ти няма да намери покой...да бе, друг път. освен това го изобразяват като човек седнал на някакъв трон с разни ангелчета и прочие глупости. ако ще има господ, то определено той не изглежда така. много е глупаво да се материализира...да не говорим, че и самата църква се опитва да ни налага правилата на този господ все едно сме във времето на инквизицията.
и все пак не отричам, че има сили, кото движат света, но определено тези сили не са свързани с този бог.
лично мнение, естествено.

Resident_Evil_f
05-23-2005, 20:28
Mi az vqrvam,ama ne sum stupvala v curkva ot godini.Nito puk spazvam nqkvi praznici i t n t...

05-23-2005, 20:36
Oф,то ми омръзна от такива теми!
Какво ще стане като си изкажа мнението :roll:

Bimper-ska
05-23-2005, 20:42
Аз съм на мнение, че религията е изцяло психологическа измислица, породена от объркване и страх, чийто смисъл е да ни помага да се спасяваме в ежедневния ни опит да живейм и да посрещаме по-спокойно ужасната ни участ на смъртни. Както и средство за манипулация.
Само дето тука вече объркваш понятита. Църква и религия са едно, а Бог е съвсем друго нещо. Аз съм в известен смисъл антихристка(но не и сатанистка!), защото не обичам църквите и тем подобни щуротии, но за сметка на това твърдо вярвам, че има Бог. Тоя свят не може да съществува иначе. А това, че църквата казва, че Богът е приличен на човек (създал е хората по свой образ и подобие) е глупост, пълна измислица. Бог лично за мен е нещо много по-висше и не може да се опише. А това, че живота ни е адски гаден си е проблем, идващ от нашата карма - каквото сме си направили ни застига. Бог все пак е справедлив и това, че някой е умрял на 12 или пък се е разболял тежко в изключителен момент, явно не е станало просто заради нечие скимване (на Бог примерно). За всяко нещо си има конкретна причина и от всяко нещо си има последствия. Това, че хората сме много тъпи да ги разберем тези неща не означава, че трябва да сме нихилисти и да отричаме Бога. Абе вярвайте в каквото си искате, след като умрем ще разберем със сигурност как стоят нещата.

miloto_girl_4e
05-23-2005, 21:20
da vqrvam v Gospod :!: moje bi za6toto mnogo puti mi e pomagal :!:
kogato mi se nalaga se molq .. i moje da se kaje,4e molitvite mi NE ostavat ne 4uti :!:
nabojna sam .. i nikoi ne moje da me ubedi,4e Gospod NE su6testvuva :!:

AvLee
05-23-2005, 22:13
da vqrvam v Gospod :!: moje bi za6toto mnogo puti mi e pomagal :!:
kogato mi se nalaga se molq .. i moje da se kaje,4e molitvite mi NE ostavat ne 4uti :!:
nabojna sam .. i nikoi ne moje da me ubedi,4e Gospod NE su6testvuva :!:
Както и ти не можеш да убедиш LunaTriCk,че съществува :D

VirginPunk
05-23-2005, 22:14
ми казвала съм го много пъти
и ще го повторя пак-Не вярвам в
никакъв бог.просто е прекалено
тъпо и измислено да повярвам в
нещо което никой не е виждал, а
всички казват че определяло живота
ми...живота ми си го определям
само и единствено аз...и мама и тати
засега:)ако ми кажете че мама и
тати са бог шсе гръмна

05-23-2005, 23:29
.. i nikoi ne moje da me ubedi,4e Gospod NE su6testvuva :!:

и след като си го видяла и си уверена, че съществува как изглежа ? като по картините ли ?

blackboy
05-24-2005, 05:04
Само заради религията вярвам... :D
иначе....

snowboardlady
05-24-2005, 07:36
4estno da ti kaja,neznam dali su6testvuva,no e edno e sigurno-ima sudba,i za jalost 4ovek ne moje da q promeni!!!dori i da ima BOG ne mislq 4e nie 6te budem sigurni nqkoga v tova!!!

Lil` Bow Wow
05-24-2005, 07:52
Не Вярвам

JaYnE
05-24-2005, 07:54
ami... Az vqrvam i ne vqrvam. ne6o sredno. ima momenti kogato adski mogo se molq i vqrvam, ama ima i takiva dni deto 5 pari ne davam.
do nqkva stepen si mislq 4e na horata im trqbva nqkoi, koito te da si mislqt 4e im pomaga, 6oto te sami ne mogat da si pomognat.
awe, po taq tema ima dosta da se pi6e, a mene me murzi :P

foursquare
05-24-2005, 08:21
Не мога да ви разбера,някой пишат вярвам други невярвам, но когато трябва да стане нещо и не са сигорно или ги е страх ,че може и да не стане а е важно за тях , си казват "Господи моляте "

Аз не вярвам , като влизам в църква не усещам нищо ,не се кръстя ,но когато стане напечено казвам думичката ;)

naty
05-24-2005, 09:33
аз не вярвам...
тва са пълни измислици
всеки сам си определя живота :!:

untoten
05-24-2005, 10:12
а, ако родителите ви са християни, налагат ли ви да вярвате? щото майка ми ме побърква...всеки великден са баси разправийте :shock: но все пак успях да й втълпя в главата, че няма да стъпя в църква, пък квото ще да става. голямо постижение! горда съм!

Mi6
05-24-2005, 19:57
Ne, nqma Bog.Tva sa 4isti gluposti za su6testvuvaneto mu......i kvo, i toi da ne bi da stoi na nebeto.....jivee po oblacite zaedno s angelite(haha) i ni nabludava i se griji za nas....i bla bla bla bla BULLSHITS!!!!!!!!!!
gluposti!!!!!prostotii...pulnqt ni samo glavata!!! :twisted: koito vqrva, da si go zavre otzad. :evil:

DjunDjurliu6ka
05-24-2005, 21:37
Abe Bog moje i da nqma,no mislq che ima neshto koeto dviji vsichko.Ne moje da si jivurkame taka bez syzdatel i predvoditel :)

sherry
05-24-2005, 22:59
Вярвам в Господ с цялото си сърце и душа!Той винаги е с нас,дори с тея ,които не вярват в него,той винаги помага,ако наистина силно вярваш в него.Много пъти съм била в трудни ситуации,от които съм мислила,че няма изход,но той помага.А някой викат"Ти вижадала ли си го,за да казваш,че съществува".Ами за какво ми е да го видя,щом го усещам?Та нали любовта също не може да се снима или види,тя се усеща.Нали"най-хубавите неща не могат да бъдат докоснати или видяни.Те се усещат в сърцето"Така си е...само дето някои от нас си затварят сърцата за това...