PDA

View Full Version : Даряване на органи след смъртта?



devil4e
05-25-2005, 14:09
Абе хора искам да ви питам дали знаете нешо за даряването на органи след смъртта защото много бих искала като стана на 18 да подпиша такова нещо. Замен е найстина много добр кауза защото ако случайно аз умра някой друг ще спечели шанс за живот... А и има хиляди хора в списъците на чакащите за органи...
вие как мислите? Готови ли сте да дарите безполезните си вече органи на някой найстина нуждаещ се? Или предпочитате да бъдете погребани цели?

sini4kata
05-25-2005, 14:18
trudno vapros4e :roll: eto i moeto otgovor4e:v zdravnata knijka na poslednata strani4ka(ili na nqkoq druga,ne sam sigurna) se pi6e 4e si saglasna v prisastvieto na li4niq ti lekar i posle se slagat nekvi podpisi i pe4ati i gotovo.a az mai bih darila organ,no 4ak sled smartta mi,za6toto bi bilo mnogo hubavo poslednoto napraveno ne6to ot teb da e spasqvane na ne4ii jivot :!:

ProstoAz
05-25-2005, 14:22
Виж, за това никога не се бях замисляла...
Мисля, че идеята е много добра. Аз бих си дарила органите естествено :!: За какво ще са ми, ако вече не съм жива? :shock:
Много добре щеше да е, ако имаше повече хора, които го правеха...Може би никой не се замисля за тази възможност, защото едва ли има ЕГОИСТИ, които искат да запазят органите си дори и след смъртта (да запазят е малко силно казано, защото след 1-2 седмици или там колкото са необходими, те ще се разложат... :roll: ).
Мисля, че много хора, чакащи органи заслужават да живеят и ако някога мога да им помогна по този начин ще го направя без да се замислям! :wink:

e4o
05-25-2005, 15:01
bih gi darila, za kvo sa mi, po-dobre nqkoi da jivee s tqh i da bude 6tastliv, ot kolkoto 4erveite da mi gi izqdat :shock:

pinK_Baby
05-25-2005, 15:21
много ясно.....за къде са ми...в гроба ли ще си ги нося като могат да бъдат полезни? :wink: :roll:

LiNkiN4eTo
05-25-2005, 16:31
razbira se

`cannibal`girl
05-25-2005, 16:36
ami da. na men i bez tfa ve4e
nqma da mi trqbvat:)) za6to da ne buda
polezna:)) http://smilies.sofrayt.com/aiw/rolleyes.gif

Ekita
05-25-2005, 21:10
6te gi dam estestveno!Tva trqbva da si golqm egoist ako ne iska6 da gi dade6 na nqkoi nujdae6t se!

BABY_SEXY_GIRL
05-25-2005, 21:39
Виж, за това никога не се бях замисляла...
Мисля, че идеята е много добра. Аз бих си дарила органите естествено :!: За какво ще са ми, ако вече не съм жива? :shock:
Много добре щеше да е, ако имаше повече хора, които го правеха...Може би никой не се замисля за тази възможност, защото едва ли има ЕГОИСТИ, които искат да запазят органите си дори и след смъртта (да запазят е малко силно казано, защото след 1-2 седмици или там колкото са необходими, те ще се разложат... :roll: ).
Мисля, че много хора, чакащи органи заслужават да живеят и ако някога мога да им помогна по този начин ще го направя без да се замислям! :wink:

Съгласна съм с това мнение! А ако има някой все пак, който не би дал органите си, нека се постави на мястото на някой, чийто живот зависи от това, и пак да помисли дали би ги дарил :!: Нека не бъдем егоисти наистина :wink:

Bimper-ska
05-26-2005, 18:25
Аз не бих дала орган на никого след смъртта си. Ето и обяснението - не съм сигурна, колко време след мозъчната смърт душата умира! Може да ви су струва егоистично, обаче съм чувала за случаи, в които душата не намира покой, защото е преживяла стрес по време на аутопсията :!: Сега сигурно си мислите, че това са пълни глупости, обаче няма доказателства за противното. Иначе кръв съм дарявала и пак искам да дарявам, обаче имам анемия и не ми позволяват :roll: Предпочитам да дарявам кръв, отколкото органи. А ако намеря доказателство, че душата умира веднала след мозъка, аз ще съм първата, която ще подпише в здравната си книжка!

naty
05-27-2005, 16:39
Аз не бих дала орган на никого след смъртта си. Ето и обяснението - не съм сигурна, колко време след мозъчната смърт душата умира! Може да ви су струва егоистично, обаче съм чувала за случаи, в които душата не намира покой, защото е преживяла стрес по време на аутопсията :!: Сега сигурно си мислите, че това са пълни глупости, обаче няма доказателства за противното. Иначе кръв съм дарявала и пак искам да дарявам, обаче имам анемия и не ми позволяват :roll: Предпочитам да дарявам кръв, отколкото органи. А ако намеря доказателство, че душата умира веднала след мозъка, аз ще съм първата, която ще подпише в здравната си книжка!
I AZ SAM 4UWAKLA TO4NO TAKOWA NE6TO...TKA 4E MN 6TE IMA DA SI POMISLQ ...NO BIH GI DARILA

Prismaniac
06-01-2005, 16:25
Аз съм ЗА.

GeRyTo
06-01-2005, 16:40
Винаги съм искала да направя това. Решила съм си твърдо, че след пълнолетието си ще подпиша или отбележа в здравната книжка, щото не съм наясно какво точно се прави, че искам да бъдат дарени органите ми!!!! Задължително!!!! Искам сега и кръв да дарявам, само че нямам право, защото съм под 18, а и татко нещо не е навит за сега. Ама при първа възможност ще го направя, тъй като е много важно това за мен!!

Cradle of Death
06-01-2005, 18:31
Хайде не ми се искаше да ви разваля темата но и аз да се изкажа аз бих написал кой органи искам да даря защото видях човек след даване на органи копелетата му бяха извадили и костите бяха го разфасовали на пържолки чак ми стана гадно и тъжно за човека затова бих посочил определени органи като:
Сърце бял и черен дроб стомах бъбреци то май друго не е нужно. Е естествено ако стават за употреба ще е хубаво но маи е малко вероятно :(

THE_GANGSTA_GIRL
06-01-2005, 23:12
Идеята е адски добра. До сега не се бях сещала за това, но мисля и аз да подпиша за да даря органите си след като умра! Само като си помисля, че мога да спася и помогна на човек ми става толкова хубаво. :)

Momchenceto
06-02-2005, 14:57
Идеята е адски добра. До сега не се бях сещала за това, но мисля и аз да подпиша за да даря органите си след като умра! Само като си помисля, че мога да спася и помогна на човек ми става толкова хубаво. :) Хах бебчо за да дъряваш органи едно от малкото изисквания е те да са поне малко здрави което не може да се каже за черния ти дробец след като знам кфа си алкохличка :lol: Иначе идеята е супер :)
Колкот до това как става номера обърнете внимание на последната страница на здравната си книжка на корицата има едно малко формулярче за даряването на органи ако го попълниш отказваш да даряваш органи след смъртта си, а ако го оставиш празно след като умреш те разпарят по шевовете и ти вадат сичко дето може да се яде....използва исках да кажа :P

01-17-2006, 23:48
Az bih...

lina15
01-18-2006, 06:46
da,no tova ne re6avame nie ami na6ite roditeli,i na6eto semeistvo(ako stane ne6to takova)

vra4ka
01-18-2006, 08:22
da,no tova ne re6avame nie ami na6ite roditeli,i na6eto semeistvo(ako stane ne6to takova)
Така е,а в здравната книжка на последната страница е ОТКАЗ да дариш органи и тъкани след смъртта си !
Така че единственото,което може да направим е близките ни да знаят,че искаме да дариме органи :wink:

sunny_f
01-18-2006, 09:09
Темката наистина е много интересна!Аз съм се замисляла за това доста пъти,особенно,като дават по телевизията всякакви репортажи.Но остава едно НО....
1 за да дарим органи,трябва да сме в сравнително добро здраве-да не пием и да не пушим като свине- но всички го правим,признавам си го и аз
2 Ако предположим,че ще умрем на преклонна възраст,то нашите органи,няма да са толкова полезни вече,защото ще са на възраст
3Ако предположим,че ще умрем много рано,НЕ ДАЙ БОЖЕ,то тогава си забайте следния въпрос,биха ли дали нашите родители органите не за трансплантация,биха ли могли да понесат гледката,да гледат любимото си малко детенце разфасовано,като обикновенно месо.Мисля че не.Поне мжите не биха го преживели.
Може би няма да сте съгласни с моето мнение,но то си е така

Mo6no
01-18-2006, 11:59
Темката наистина е много интересна!Аз съм се замисляла за това доста пъти,особенно,като дават по телевизията всякакви репортажи.Но остава едно НО....
1 за да дарим органи,трябва да сме в сравнително добро здраве-да не пием и да не пушим като свине- но всички го правим,признавам си го и аз
2 Ако предположим,че ще умрем на преклонна възраст,то нашите органи,няма да са толкова полезни вече,защото ще са на възраст
3Ако предположим,че ще умрем много рано,НЕ ДАЙ БОЖЕ,то тогава си забайте следния въпрос,биха ли дали нашите родители органите не за трансплантация,биха ли могли да понесат гледката,да гледат любимото си малко детенце разфасовано,като обикновенно месо.Мисля че не.Поне мжите не биха го преживели.
Може би няма да сте съгласни с моето мнение,но то си е така
4.В България я няма нужната техника за да се запази органът за трасплантация
5.органът трябва да се вземе 2 макс 3 часа след смъртта което е практически невъзможно,тъй като преди да го вземат трябва да се установи дали е здрав и родителите да са съгласни

Лорда
01-18-2006, 14:52
мисля че сега за сега не бих подписал такова нещо ... знам че хората които ме обичат няма да позволят да вадят каквото и да е от мен !

___kami___
01-20-2006, 16:20
да

miloto_girl_4e
01-20-2006, 16:57
миии добра идея :!:
ноооо съм чувала,че .. аааа .. тъпо звучи,но хората,които искат да си дарят органите след смъртта... еми как да ти кажа,чудят се някой как да ги уморят,за да им се докопат до органите .. примерно, ако влезнат в болница иии като нищо да не направят много,много,за да ги спасят и да врътнат една търговия с органи :roll:

Kypa©
01-20-2006, 17:05
Тук няма да отговоря на анкетата просто защото съм раздвоен. От една страна бих помогнал на човек, но от друга ми се струва малко страшно ти да си вече мъртав, но сърцето ти да бие в нечие чуждо тяло!
:o :shock: :idea: :!: :wink:

Iv4eto^16
01-21-2006, 18:27
Аз опр. бих дала,защото имам една малка манийка,че като умра и след време ще се събудя...гадничко,нали? и така като даря нямам начин да се събудя,практически невъзможно е
М/у другото,ако не напишете нищо отзад на здравните книжки това автоматично го приемат за съгласие..много кофти система

Danielle
01-22-2006, 13:25
ne smqtam che moite organi she sa chitavi
mislila sma nad tva i kolkoto i egoistichno da zvuchi ili gadno predpochitam da me krimirat......
neka sum cqla......
moje puk za po natatuka da promenq mnenieto si..... znam li

DATIGONA4UKAM
01-23-2006, 18:15
1. Тъп ме наричайте, но дълбоко в ума съм си ДЕМОН - как така ще жертвам части от себе си! АБСУРД!
2. Вярвам в безсмъртието на душата и не искам да се съсипвам.
3. Аз съм лош! Гаден! Зъл!

Такааам заключение:
КАТЕГОРИЧНО И НЕОСПОРИМО НЕ!

PY_MACKA
01-23-2006, 18:19
MI DA
6TO NE
ZAKVO SA MI KATO SUM MURTVA???

HeDa
01-23-2006, 21:56
Аз не бих дала орган на никого след смъртта си. Ето и обяснението - не съм сигурна, колко време след мозъчната смърт душата умира! Може да ви су струва егоистично, обаче съм чувала за случаи, в които душата не намира покой, защото е преживяла стрес по време на аутопсията :!: Сега сигурно си мислите, че това са пълни глупости, обаче няма доказателства за противното. Иначе кръв съм дарявала и пак искам да дарявам, обаче имам анемия и не ми позволяват :roll: Предпочитам да дарявам кръв, отколкото органи. А ако намеря доказателство, че душата умира веднала след мозъка, аз ще съм първата, която ще подпише в здравната си книжка!
Syglasnaa :roll:

anichkaaa
01-24-2006, 21:34
Emi da-bih darila organi,za6toto po tozi na4in moje da spasi6 nqkoi drug jivot.I kakto po-gore kazaha naistina bi bilo hubavo ako pove4e hora praveha tova :roll:

Korupciqta_f
01-26-2006, 03:14
da be i az taka