PDA

View Full Version : S kakvo da zamestq mesoto?



p1tni4ka_za_ada
05-31-2005, 19:06
:D zdraveite!Iskam da zadam edin vupros i dano da mi dadete otgovor.Reshih da stana vegetarianka,oba4e po tozi na4in gubq poleznite veshtestva ot mesoto...i tova me pritesnqva :? Ta vuprosat mi e -s kakva hrana moga da zamestq mesoto?A za6to ne sprete i vie mesoto?!? :D Tova 6te vi pomogne da svalite nqkoe drugo kelce :lol: Ne mislite li 4e 6te e dobre ?Nadqvam se nqkoi da mi dade otgovor na vuprosa. :?: [/b]

Ashley
05-31-2005, 19:38
Не мисля,че то така се става вегетарианец."Аз няма да ям месо 'щото нали разбираш , така е по-интересно , нищо,че досега съм яла колкото искам и всъщност една пържолка много добре би ми се отразила ,но нееее...решила съм да бъда модерна и различна"
Ако не ти е вкусно или нещо такова разбирам , но в случая не мисля, че ще издържиш много време.
Все пак , ако това е твоето решение , мисля , че тук можеш да поразгледаш някои неща и да попиташ
http://clubs.dir.bg/postlist.php?Board=vege

GeRyTo
05-31-2005, 19:59
По принцип е най добре за огразнизма на един човек да си яде всичко и да приема по този наичн всичките му необходими вещества...нооо като си решила да ставаш вегетарианка поне да ти отговоря на въпроса. Месото е белтъчини и се замества с такива. Те обикновено се съдържат в сиренето, кашкавала, яйцата и изобщо във повечето млечни продукти.

VirginPunk
05-31-2005, 20:06
e tuka mojesh da pro4etesh vsi4ko neobhodimo
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=vege&Number=1943109063&page=&view=&sb=

05-31-2005, 22:08
Абе яж си месо стига си се правила на интересна, просто не прекалявай ама не да го отказваш напълно, иначе мозъка трудно функционира и няма да порастнеш висока. :wink: човек е направен да яде всичко, ама нищо не пречи да пробваш -днеска без месо, утре само салатки, други ден малко месо, после риба и така, разнообразно и умерено.
ПС: и по малко сладко :wink: по вредно е от месото.

miloto_girl_4e
06-01-2005, 08:53
spored men da ne qde6 meso e mnogo glupavo... :?
vse pak v nego se sudurjat mnogo polezni ne6ta,a i e vkusno :oops:
puk i ne vijdam ti da ima6 nqkakva seriozna pri4ina,koqto da te kara da spre6 mesoto...
prosto si re6ila da si "moderna" i "razli4na" i za
tova se otkazva6 ot nego.. ako naprimer ne ti be6e vkusno ili .. de da znam ima drugo ne6to - razbiram te
ama sega samo ti se 4udq za6to iska6 da spre6 da qde6 meso...
pita6 za6to i nie ne sprem mesoto?!
ami az naprimer nqmam namerenie da se otkaja ot ne6to tolkova vkusno .. i polezno .. a i nqma pri4ina da go napravq..
puk i ako re6a da svalq nqkoe drugo kilce,tova 100%
se nqma da stane sus spiraneto na mesoto,a na sladkite i testeni izdelia :wink:
a na drugia vupros mnogo dobre ti otgovori GeRyTo

Bimper-ska
06-01-2005, 19:24
По едно време и аз реших да спра месото. Издържах почти месец, обаче каквото и да ядеш, не е същото. Имам една приятелка, която вече 4 години не яде месо. Риба обаче яде. И освен това, не знам дали вярвате в яденето според кръвната група, та мисълта ми е, че аз съм 0+ и просто трябва да ям месо. След периода в който не ядях месо, хемоглобина ми беше паднал чувствително, въпреки, че всеки ден ядях цвекло и пиех витамини. Не ми харесва да убиват някое животно, за да се наям, обаче въпреки това, си купувам пиле от магазина(по принцип само пилешко ям, много рядко пуешко или свинско, да не кажа никак). Помислете - пилетата в магазина вече са ги убили, така или иначе, нищо не можем да направим. Затова по-добре да си доставим удоволствието да ги хапнем :wink:

bulgarche
06-01-2005, 21:27
Аз неискам да отслабвам. Който иска => спорт

CRaZy_IKT
06-03-2005, 16:16
Drugite ti go kazaha-typo e...I naistina ako ti haresva mesoto 6to go praish-aide da ne ti se qdeshe ama...are sa....

e4o
06-03-2005, 19:17
riba, ili vitabel(nqkvo soevo meso, koeto e ujasno, vsednuj probvah, no ne mi haresa :( ) :wink: