PDA

View Full Version : Плитки



Giovanni
06-02-2005, 10:57
Хора някой да знае къде мога да си направя НЕГЪРСКИ плитки като на баскетболистите...смисъл колко стуват колко дълга трябва да ми е косата и така нататък ако някой знае къде се правят да ми пише МОЛЯ :-)

MyCuHkA
06-02-2005, 11:03
В почти всеки фризъорски салон правят плитки.. а пък ако не намериш помоли някоя твоя приятелка която може да прави рибена кост да ти направи.. струва най-много 20 лева... но наистина ако имаш някоя приятелка която да прави рибена кост няма смисъл да ги даваш тея пари :wink:

Giovanni
06-02-2005, 11:05
Хахахаахах моля те Чети НЕГЪРСКИ плитки не рибена кост жиждала ли си Allen Iverson искам примерно в няква фигура не ей така чакай да намеря снимка!Хахахаахх Рибена кост

MyCuHkA
06-02-2005, 11:07
Еее сори ... не съм разбрала.. можеш да ми обясниш културно :roll:

Giovanni
06-02-2005, 11:12
http://store3.data.bg/proffi/nqkvi_pics/06waveybraid.jpghttp://store3.data.bg/proffi/nqkvi_pics/09crosbraids.gif

NastyG
06-02-2005, 11:20
E pak de popitai v nqkoi friziorski salon i tam shte ti kajat ! Ama salon za pricheski, ne za podstrigvane!!

tedo_davis
06-02-2005, 11:24
Hah t'va se vikat "Afrikanski rasti" do kolkoto si spomnqm.edin fr. se napravi za 40 lv .... zna4i kosata ti trqbva da e pod ramenete ... nai dobre pitai vyv fr. salon za vsi4ko -tam shte ti kajat.

SneJna_
06-02-2005, 12:04
kat si tolko umna da ti kaja 4e tva ne sa plitki a rasti ama kakto i da e!

girlpower
06-02-2005, 12:10
Ами виж аз преди три месеца бях така!Ама не се харесах!За тази "услуга" дадох 24лв.!

bulgarche
06-02-2005, 14:42
Вие сте много тъпи бе !!! Даже незнаете какво са расти. А и за расти не е нужно вълга коса. 20см е напълно достатъчно.
1. Това е супер тъпа прическа за чернилки
2. Изглежда узасно
3. Отивам много кинти за тоя боклук
4. Като ти расте косата ще се отпускат
5. Адски много боли, защото иска здраво дърпане
(Признавам си, че това не бих го преживял. Много е болезнено)

Momchenceto
06-02-2005, 16:06
Да Българче щи разместат гънките на мозъка от дърпане....стига не плаши момичето...снимките не ги виждам ма до колкото виждам става дума за dreadlocks Раста е култура не прическа ако ше наричаме нещата с истинските им имена...та тази прическа мога да ти кажа че я правят в някои салони но не много качествено доколкото съм чувал...в смисал опитват се ма не става както трябва...тряя си намериш някой от растафарите да пораспиташ....истсинските се плетът сами...сигурно знаеш че се плете с восък и искам много търпение докато те оплетът цялата....косата колко трябва да е дълга ли...ми достатъчно за да се оплете....да кажем че минимума е до раменете...може да ти е до кръса ;) друг въпрос че докато те оплетът пе се сбръчкаш....за пари не знам....не съм много на ясно...
Ами виж аз преди три месеца бях така!Ама не се харесах!За тази "услуга" дадох 24лв.!
Много ми е интересно кфо стана после щото ако говориме за едно и също нещо знам че тая прическа за да я махнеш или нула номер или оставаш да си израсне което е доста грозно щото все едно ти висят лайна от главата :lol:

CRaZy_IKT
06-02-2005, 21:37
Вие сте много тъпи бе !!! Даже незнаете какво са расти. А и за расти не е нужно вълга коса. 20см е напълно достатъчно.
1. Това е супер тъпа прическа за чернилки
2. Изглежда узасно
3. Отивам много кинти за тоя боклук
4. Като ти расте косата ще се отпускат
5. Адски много боли, защото иска здраво дърпане
(Признавам си, че това не бих го преживял. Много е болезнено)
MOI CHOVEK!!!Kvi plitki kvi pet leva TVA SA RASTI!!!

VirginPunk
06-03-2005, 00:22
бе вие сте болни..кфи расти ви гонят
в 3 часа през нощта :shock: тфа си е някфа
негърска прическа пич питай в някой фризьорски
салон или някой ако познаваш с такава коса го питай къде си я е направил;)
п.п. нит са расти, ...ам доколкото знам се
плетат на принципа на рибената кост

Bimper-ska
06-03-2005, 07:04
бе вие сте болни..кфи расти ви гонят
в 3 часа през нощта :shock: тфа си е някфа
негърска прическа пич питай в някой фризьорски
салон или някой ако познаваш с такава коса го питай къде си я е направил;)
п.п. нит са расти, ...ам доколкото знам се
плетат на принципа на рибената кост
Това, което и аз видях не мяза на раста. Ако имаш предвид плитки като на Алиша Кийс във Fallin, значи са си баш плитки. То на принципа на рибената кост се прави, като се заформят разни формички (завъртулки, разни редчета накриво и т.н.). И във фризьорските салони си има специално плетачи на негърски плитки, обаче бая пари струва, ако ти е дълга косата. А за дължина, ми предполагам, че до раменете ще е достатъчно.
А относно растата - ми не е вярно, че трябва да израсте или нула номер да се острижеш, за да падне. Ако не се харесаш, можеш още веднага, като си накиснеш косата във вода да я разплетеш. Обаче бая коса ще падне и ще скубе. До колкото знам сега за раста си има и машинки, но не знам за качеството. Иначе на ръка се прави, като се хване отделният кичур коса, започва да се топира с гребенче от върха на кичура към корена, като едновременно с това се усуква в една посока и се натрива с восък и вълна. Така става масур, който задържа мръсотията от главата ти, затова му казват dreadlock (dread - мръсотия, lock - заключвам). И раста наистина си е част от културата на растаманите, заедно с регето, тревата и мирът. Ако не се чувстваш растаман, няма смисъл да си правиш раста.
А негърските плитки, за които говорех по-горе, могат да се разплетат (което си е препоръчително!). Иначе плитки за дълга коса, като на Кристина Агилера в Dirrty се правят с допълнителни кичури коса. Мисля даже, че на Лейди Би са на същия принцип направени.

Jamalska
06-03-2005, 14:11
Bimper-ska само едно нещо-не знам за това значение на дред-мръсотия,сигурно има такова...но по принцип в случая означава зло-основната идея на дреда-да заключи злото за да не бъде то вече част от човека.има там разне неща за дебелината и дължината ама то е друга тема.


Ама кфа беше темата,до къде се стигна

Та момчето май си искаше точно пълзящи плитки каквито носят някои баскетболисти даже и у нас от сорта
http://www.africanbraids.biz/images/back_view_003.jpg
http://www.sunnewsonline.com/images/livingpix4-feb24.gif
Това се прави в доста от салоните в страната...само трябва да разпиташ...Мисля че е достатъчно коса до раменете..Един фр си беше превил за бала ама по-редки и ниговата коса не беше мноого дълга..колко точки е вече нз

ABPopA
06-03-2005, 14:50
kat si tolko umna da ti kaja 4e tva ne sa plitki a rasti ama kakto i da e!


to4no plitki sa, qvno ti ne si umnata v slu4aq...

BeAsT
06-04-2005, 13:08
:booooomb:

sia
06-04-2005, 13:21
A,taka! Poslednoto mnenie mi haresa! Pravilno!!!!
A,ti milo momi4e(GIOVANNI),parvo ne se opitvai da se zaqjda6 v neta-nqma smisul! Vtoro-re6i k'vo iska6 i kak se kazva,posle idi v parviq kvartalen friziorski salon i popitai! Pfu...nau4i se da se opravq6 sama,a ne parvo da iska6 mnenieto i pomo6ta na drugie,a posle da pi6e6 nqkvi...zau4eni repliki!Nikoi ne haresva zaqdlivkite! :)

Sk8er4o
06-05-2005, 19:09
МАЙКООООООООО ! Прочетох първата страница, изпълнена е с простотии !!!
1. Растафарията(Не е растамания) е цяла РЕЛИГИЯ !!! Тя е въpникнала в трийсетте години на ХХ век. Счита се за религия на отритнатите. Най-интересното е, че косата на някои племена се сплита сама - докато расте се осуква, от тях се иска само да я залеят със специални мазнини и билки. Прическата на която викат РАСТА всъщност се казва ДРЕДЛОК(Dreadlock) както казаха по-горе. Растафарите я носят като белег за вярата си. За съжаление DREAD няма значение на "мръсен", може да се преведе като : страх, ужас, боязън, ужасен, вдъхващ страхопочитание, а LOCK има значение на КИЧУР, КОСА. Растафар без дред е смешен, той все едно е плешив, другите го гледат с надсмешка.... МОГА ДА ПИША С ЧАСОВЕ ЗА ТОВА, НО...НЕКА ДА НЕ ВИ ЗАТОРМОЗЯВАМ. ВСИЧКО ТОВА СЪМ ПРОЧЕЛ В КНИГАТА "РАСТАТА - НАЧИН НА ЖИВОТ".
2. Корнроу хора, корнроу им викат. Въпрек, че някои американци им викат DREAD... В продължение на 4 месеца смених 4 вида плитки. 1 от тях не беше по главата, а пуснат, но другите 3 вида бяха по-различни от често срещаната РИБЕНА КОСТ. Само да предупредя, че на бял тя седи най-добре. Ако сте гледали имаше едно предаване по MTV - Pimp My Ride - Xzibit е с такива. На мен ми ги плетоха на всеки 6-8 дни защото ставаха гадни. Прави ми ги една приятелка, но ако не искаш да е стандартна рибена кост ще се изръсиш около 40лв, но трудно ще намериш кой да ти направи...малко са мераклиите да плетат 4-5 часа и повече дори и за 1000 лв :wink:

bulgarche
06-05-2005, 21:01
Вие сте много тъпи бе !!! Даже незнаете какво са расти. А и за расти не е нужно вълга коса. 20см е напълно достатъчно.
1. Това е супер тъпа прическа за чернилки
2. Изглежда узасно
3. Отивам много кинти за тоя боклук
4. Като ти расте косата ще се отпускат
5. Адски много боли, защото иска здраво дърпане
(Признавам си, че това не бих го преживял. Много е болезнено)
MOI CHOVEK!!!Kvi plitki kvi pet leva TVA SA RASTI!!!
Та кой е казал, че не е ?

Giovanni
06-06-2005, 05:13
Леле хора не стига че не знаете какво е РАСТА и какво е НЕГЪРСКИ плитки(Crownows)ами и ме мислите за момиче.Мога са мо да ви кажа Giovanni е ИВАН на италиански. Вижте(за пореден път) какво е са Плитки.
1.За плитки Трябва да имаш такава http://store3.data.bg/proffi/Basketball/174892_480_art_R0.jpgкоса
2.ТОВА СА ПЛИТКИ ТАКА Е НА БЪЛГАРСКИ НА АНГЛИЙСКИ Е ПО ДРУГ НАЧИН.КАТО ЩЕ ПОМАГАТЕ СЕ ПОИНТЕРЕСУВАЙТЕ.ТА ТОВА СА ПЛИТКИ:http://store3.data.bg/proffi/Basketball/174559_480_art_R0.jpg

BeAsT
06-06-2005, 18:22
:booooomb:

Sk8er4o
06-06-2005, 20:13
колко коса трябва да имаш за да се сплетеш прилично, и много ли е трудно да са нещо по-разчупено а не нормалната рибена кост?
Ми 25-35см стигат...и 10-15 часа.
-
А ако искате раста - 3 дни упорита НОНСТОП работа може да стигнат. За раста(Dreadlock) стигат и 10 см :wink:

_MuMuTo_
06-06-2005, 20:55
колко коса трябва да имаш за да се сплетеш прилично, и много ли е трудно да са нещо по-разчупено а не нормалната рибена кост?
Ми 25-35см стигат...и 10-15 часа.
-
А ако искате раста - 3 дни упорита НОНСТОП работа може да стигнат. За раста(Dreadlock) стигат и 10 см :wink:

Abe q se usaznai kakvo pi6e6 be :x ...Za kosa pod ramenete nai-mnogo e 2 4asa da se napravqt cornrows (tova kazvam za normalna ribena kost ,a ne tiq izvartqnite-ot li4en opit) :!:

WwanAdoO
06-07-2005, 14:05
Хора някой да знае къде мога да си направя НЕГЪРСКИ плитки като на баскетболистите...смисъл колко стуват колко дълга трябва да ми е косата и така нататък ако някой знае къде се правят да ми пише МОЛЯ :-)
Xexe...i ti li...si4ki basketbolisti iskat takiva :D Emi siurno 6ti zemat okolo 50 leva ma purvo trqq si pusne6 kosa
Edin ot frenskata mai si e napravil takiva ma ne sum siurna 4e sa negarski...utre 6e pitam edin priqtel basketbolist4e kadet gi znae teq raboti i 6ti kaja :D

BeAsT
06-11-2005, 22:50
:booooomb:

BlinDBoY
06-11-2005, 23:38
Вие сте много тъпи бе !!! Даже незнаете какво са расти. А и за расти не е нужно вълга коса. 20см е напълно достатъчно.
1. Това е супер тъпа прическа за чернилки
2. Изглежда узасно
3. Отивам много кинти за тоя боклук
4. Като ти расте косата ще се отпускат
5. Адски много боли, защото иска здраво дърпане
(Признавам си, че това не бих го преживял. Много е болезнено)Абе ти си станал голям фен на плитките обаче :twisted:

lala
06-25-2005, 21:03
hora ima malka (nikak ne e malka ako trqbva da sme 4estni)razlika mejdu rasti i negarski plitki.kato ne znaete po dobre si mal4ete. i mejdu drugoto negarskite plitki me kefat super mnogo i sega mai i az 6te vzema da si napravq.

Giovanni
06-26-2005, 09:52
Ох колко пъти да ви казвам в темата става Въпрос за такива плитки http://store3.data.bg/proffi/nqkvi_pics/pic1.jpg !!!

Desert Rose...
06-26-2005, 10:54
Абе хора,много сте зле,извинявайте!Правете разлика моля ви се между dreadlocks и плитките,за които говори момчето.И btw мамка му спрете да използвате тъпата дума "расти"...Има някои идиоти (никой конкретно нямам впредвид) като кажат расти и се мислят за най-големите.
Тия плитки,за които питаш,могат да ти ги направят в някои фризиорски салон,ама до колкото знам са си бая кинти,още повече ако косата е дълга.Абе имаше някъв брой на някакво модно списание,където пишеше подробно за този вид прическа,ама не помня хич.Ако идеш в някой по-специализиран фризиорски салон няма как да не ти обяснят и т.н.А иначе само за пояснение на някои dreadlocks можеш и сам да си ги направиш с кука.Поне един мой приятел успя,макар и с доста усилия за няколко дена..

kpeMa^cupeHe
06-26-2005, 11:37
пхахахах раста...вий добре ли сте ве....първо това са си просто плитки...дето ги правят по курортите всяко лято...и второ нямате никаква представа какво е раста тей че по добре не говорете...растафариянство о си е цяля религия а прическата (раста) си е цяло изкуство...евала на тези които се изказаха компетентно по въпроса за dread-ите .. :)

Slipaway
09-28-2005, 15:11
Ахахахахахахахахахахахфа.. ..вие сте наистина уникални идотиииииииииииииииииииии иии

DeziRe
09-28-2005, 16:21
http://img116.imageshack.us/img116/1986/cornrows7ma.jpgKajete kak se pravqt ti cornrows samo do polovinata kakto e na tva momi4e !?! Demek kakvo predstavlqvat kak to4no se pletat ako nqkoi znae ?!?!

DeziRe
09-29-2005, 17:00
Kajete dee !!?!?! Styiga s tooo shiban spam !

WannaBe
09-29-2005, 17:10
kat si tolko umna da ti kaja 4e tva ne sa plitki a rasti ama kakto i da e!Хахах еи много разбирачи в тоя форум еи :lol: А за прическата - мене хич не ме кефи такава.Тва си е няква негърска прическа,ти не врявам да си негър...

02-08-2006, 01:29
тва беше мн просто от твоя страна....беше си чист расизъм и негър да е

Baby Girl
04-04-2006, 23:25
pi6ete mi na nani_20@abv.bg a zpleta vsqkakvi plitki

WILD__BOY
04-05-2006, 06:43
КАто каза негърски плитки се смутих как някой негър може да играе с такива защото те са по метър и нещо плитки, които си се веят и може да се обесиш на ринга с тях :-D

Идеята ти е хубава да си направиш рибена кост. Докарай си я в няква форма и не гледай как му стои на Iverson, щото той е негър и няма да ти отива.

sk8_dont_h8
04-05-2006, 17:31
Ако не си с АФРО коса дори и да ти направят никога нема да прилича на оназ чернилка от снимката ти. За неколко дни се скапват и искат мноо пари. Предполагам, че в някой голем фризиорски салон ще могат да ти ги направят. А за пича който каза, че dreadlocks се правят за 1 час на целата глава мога само 1 да му кажа - БУХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХ АХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХА ХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХ АХАХАХАХАХАХАХА !!!!!!!!!!!!!!!!
За 1 час едното дредче може, но целата глава....и не се излагайте с куки - ако немате търпение да се сплетат сами(малко са тия които траят такава миризма) си направете с топиране и допълнително оплетете с куката, не се прецаквайте да си ги направите изцяло с плетене - скапват се за 1-2-3 месеца, а топираните...държат докато не ги отрежете :wink:
-
КФИ СА ТЕЗ НЕГЪРСКИ ПЛИТКИ БЕ ? НЕГЪРСКИ...хах - виждал съм негър с козуначени(2 големи плитки), с корнроу и естествено с ДРЕДОВЕ(раста) - казвай си го корнроу - този който може да ти помогне сигурно знае как се казват наистина - CORNROW

MichaelA
11-23-2006, 21:30
Taka bih iskal da vi popitam kolko naj kusa trqbva da ti e kosata za da moje6 da pochne6 da se splitash na cornrows(plitki) .... kato cm da mi kajete naj kuso kolko trqbva da e mersi predvaritelno ....

04-06-2007, 10:58
бе вие сте болни..кфи расти ви гонят
в 3 часа през нощта :shock: тфа си е някфа
негърска прическа пич питай в някой фризьорски
салон или някой ако познаваш с такава коса го питай къде си я е направил;)
п.п. нит са расти, ...ам доколкото знам се
плетат на принципа на рибената кост

¯-_az_-&#175
04-06-2007, 11:15
color=blue]Kajete kak se pravqt ti cornrows samo do polovinata kakto e na tva momi4e !?! Demek kakvo predstavlqvat kak to4no se pletat ako nqkoi znae ?!?![/color]


Плетат се на принципа на рибена кост ! Ако искаш да са само до половината плетеш до където искаш и после връзваш с ластик =) Ако искаш до долу , плетеш до края и връзваш с ластик =) Ако знаеш как се плете рибена кост ще успееш да сплетер и това ! =Р

А тези който не правят разлика между раста и вплетена пликта да не говорят !!!

sun4e
04-06-2007, 14:37
върви на фризиор и питай :)

huti
04-20-2007, 20:05
глупаво е да спорите за нещто за което сами сте си изградили мнение,като сте гледали отстрани само,като растите просто сте много смешни отстрани [-X :lol: :mrgreen: :smt006

Mimka_sweet
04-20-2007, 20:14
(стара тема) :-$