PDA

View Full Version : За да се чувствате като мен....



Evalain
06-04-2005, 17:20
Shte zapochna sus svoia razkaz taka.
V Bulgaria ima dupki po ulicite, ministurkata na kulturata burka Zlatu Boiadjiev sus poeziata na Hristo Botev a Betoven go svurzva s nai hubavia my roman Don Kihot. Da nelepo e. Pevci stavat politici, hora stavat...e pone neka kajem che im izbirat tam edna zvezdichka i si ia krushtavat na tiahno ime. Nishto che zvezdata hal haber niama. Ciganite se chuvstvat po bulgari ot nas i kato izlezem nazapad zapadniacite kazvat "Ama to imalo i beli bulgari, az ne znaeh". I vse pak..NEKA VSICHKO TOVA EJEDNEVNO DA VI TORMOZI. Neka preuvelichavate vajnostta i neotdelnata chastica na vsichkata tazi ironia vi presledva kato sianka dokato nakraia ne namerite putia za navun. Zashto tam shte se sreshnete sus edin sviat koito dalech ne e po hubav ot nashia tyk. Tam shte vijdate chujdite kosuri oshte poveche. Shte vi prechi chujdata prostotia i othvurlianeto na etnicheskite kulturi. Shte vidite rasizma otblizo, mnogobroinite provali shte vi sledvat neotklonno tozi put shte sa chast ot vas niama da sa samo edna sianka koiato vi presledva.
Kogato razberete che ostanalia zapaden sviat ne samo e othvurlil duhovnia proces a napravo go e razrushil i zabravil dokato e evoluiral ot homosapiens kum robosapiens...i ste kajete o nerazumnii bulgarino..kude hodish da robuvash na tezi koito veche sa stanali robi na sobstvenoto si podsuznanie.
Jiviah 4 godini v kanada, ujiviah o Vsemogushtii Boje az vse oshte sum sus vsichkia si. Vse oshte vijdam izkustvoto i vuv uviahvashtite luliakovi hrasti vse oshte pisha stihove i izdigam duhovnoto si polojenie. Blagodaria vi sili che az ne stanah edna ot mnogoto...mnogoto slujeshti na sistemata roboti koito nakraia se pretopiavat v rajdiv metal s pensionen fond i niskokachestveni materialni konsumatori susipvashti masata si.
Az poshtadih sebe si kato se vurnah da tursia sushnostta si, chuvstvam duhovnoto uravnovesenie i se slivam s jivota si nie stavame edno cialo i veche ne vurvia sreshtu sudbata. Az priznavam sebe si za oceliala. Blagodaria na vsichko sviato, koeto prozria v men.
A ti nerazumni narode oshte mnogo rabota imash. Ne se stava lesno chovek, mnogo palmi imash oshte da izkachish, no poslushai me i vurvi s edna krachka napred zashtoto az sega na 17 prohodih na dva kraka a mukite sa golemi.
Uspeh i Bog da e s teb.

CoRrEctEd bY aB-uSeR
Заглавието трябва да е написано на кирилица!

Cyberdyne_101
06-04-2005, 17:27
Ти не си добре, но намирам известна истина в написаното !

techCandy
06-04-2005, 18:21
Това е дяволски добре казано. Не знам как си издържала
4 години, и за това мога само да ти се възхищавам, също и за това че за тези 4 години си запазила себе си, виждаш истината каквато е, и знаеш къде е тя. След 8 дни става една година от както съм тук. И честно казано вече почвам да се побърквам. Друга истина е че, само ние, тези които са излезнали от България да търсят късмета си, знаем каква е жестоката истина, които не знам защо другите отричат. След като на някой му се става роб, след като някой иска да се превърне в роботизирано същество, жалко подобие на човек, за когото закъснението на влака е огромен проблем който го изнервя, пожелавам му успех, и Бог да е с него.

Evalain
06-04-2005, 18:24
Chuvstvai se oblagodetelstvana ti veche si edna ot malkoto hora koito hodiat na dva kraka drugoto sa maimuni :P

06-04-2005, 20:57
Vijte az se razlichavam ot vas.... az sum tuka ot 4 godini no ne zapazih razuma si.... izgubih go po patq nqkade i pak go namerih. Kato se primestih tuka bqh nqkvo malko punk lape deto misleshe samo za kef. Sichko koeto bqh togava se srina za broeni dni i sega veche 4ta godina go stroq otnovo. Zapochnah da stroq chak kogato razbrah che velikite anglichani s tqhnite lordove i krale i prekrasnite im perfektni ulici i kashi sa po dobre materialno, no psihicheskoto im sastoqnie me kara da se natajavam...jal mi e za tqh che horata iz balgariq i drugi strani imat iluziqta che tuka e po hubavo... ima mn mn da se kaje po temata za psihikata na tezi mizerni sashtestva...
Iskam samo horata koito iskat da se mahat ot bg da pomislqt dali vsichki `kluki` i vsichki ` istini` za tova kolko e hubavo v chujbina ne sa nechii laji. Laji na hora koito sa izvan stranata, hora koito iskat drugite da ima zavijdat, hora koito iskat da pokajat do kade sa stignali. Balgari stoete v Balgariq i dokato ima darjava ima i badeshte.

black_heart
06-04-2005, 22:24
Iskam da vi pitam kak da ostana?Kak kogato vijdam 4e vsi4ko okolo men se sriva?Korupciq,mizeriq,egoizam.Kak da stoq tuk kato znam 4e i s 4 viz6i 6te meta ulicite,soven ako ne mi plati tati mqsto nqkade,da ima i takiva koito uspqvat,no az nqma da se oslanqm edinstveno na kasmeta.Az takav nqmam.Znam,4e v 4ujbina si nikoi i 4e e tejko,ne se samnqvam i ne otri4am,no iskam da vidq i drugiq jivot,a a ako uspeq da znam 4e naistina sama sam uspqla,bez nqkoi da mi e dal 'edno ramo'.Strah me e da sam dale4 ot vsi4ki i vsi4ko,ne znam dali 6te uspeq.Moje bi 6te ruhna barzo ili 6te si pogubq du6ata,no tova e test.Visoka e cenata,koqto 6te platq,za da razbera silen harakter li sam i 6te se spravq li,no mi se struva 4e sam gotova da q zaplatq.
Ne vijdam bade6te v Bg,v sivotata i grozotata na jivota,na straha,smartta i bezhaberieto,6te umra ot bezrazli4ieto i studeninata na horata,ot lipsata na plam i 4ove4nost v o4ite im.Pla6a se,4e nikoi ne go interesuva,4e ne zabelqzvam sastradanie,milost,JAL.Kakvo da pravq tuk togava?Tam-navan,ne e dobre,a tuk e po zle...?Nakade?

06-04-2005, 22:50
Ot kade znaesh che `navan ` e po dobre? V bg nqma badeshte...za materialistite! Nima ti trqbva da imash 5 visshi i da pravish 100 000 na godina za da si shtastliv!? Nima ti trqbva da si nqkoi za da si shtastliv? Parite sa za da mojem da imame kakvo da qdem i da si kupim nqkva kola tam za da moje da sme nezavisimi s transtporta! Parite ne sa cel ne sa vazvishavane ne sa uspeh! te sa neobhodimost kam moqto horata se pristrastqvat s iluziqta che te mogat da te iskarat ot dupkata...ot mizeriqta...ot nishtoto v koeto si! Za men shtastlivite hora se namirat v afrika - oidinenite plemena koito ne znaqt kakvo e zavist, omraza i alchnost zashtoto jivotat im e tolkova prost i ne znaqt za `luksovete` che sa shtastlivi s tova koeto imat!
p.s. v tozi post ne govorq za nikoi konkretno

techCandy
06-06-2005, 19:49
Iskam da vi pitam kak da ostana?Kak kogato vijdam 4e vsi4ko okolo men se sriva?Korupciq,mizeriq,egoizam.Kak da stoq tuk kato znam 4e i s 4 viz6i 6te meta ulicite,soven ako ne mi plati tati mqsto nqkade,da ima i takiva koito uspqvat,no az nqma da se oslanqm edinstveno na kasmeta.Az takav nqmam.Znam,4e v 4ujbina si nikoi i 4e e tejko,ne se samnqvam i ne otri4am,no iskam da vidq i drugiq jivot,a a ako uspeq da znam 4e naistina sama sam uspqla,bez nqkoi da mi e dal 'edno ramo'.Strah me e da sam dale4 ot vsi4ki i vsi4ko,ne znam dali 6te uspeq.Moje bi 6te ruhna barzo ili 6te si pogubq du6ata,no tova e test.Visoka e cenata,koqto 6te platq,za da razbera silen harakter li sam i 6te se spravq li,no mi se struva 4e sam gotova da q zaplatq.
Ne vijdam bade6te v Bg,v sivotata i grozotata na jivota,na straha,smartta i bezhaberieto,6te umra ot bezrazli4ieto i studeninata na horata,ot lipsata na plam i 4ove4nost v o4ite im.Pla6a se,4e nikoi ne go interesuva,4e ne zabelqzvam sastradanie,milost,JAL.Kakvo da pravq tuk togava?Tam-navan,ne e dobre,a tuk e po zle...?Nakade?
Няма как просто да не се въздържа от коментар. Не съм
аз човека който ще те разубеждава, напротив, така си решила, аз само ще ти кажа как виждам нещата. Значи викаш че и с 4ри висшета ще работи като чистачка. Ама ти верно ли си вярваш, това не е верно, кой ти го каза, съседката ли? Защо не се замислиш сама за себе си, дали наистина е така. Освен това пък ако си мислиш че с 4ри висшета тука във великата Европа няма да работиш сервитьорка, ха-ха, не се заблуждавай, факт е че тука като чужденец си никой, всички ти се усмихват мило, рекламират добрия си зъболекар и ти показват вратата. Защото дискриминират, и защото не са по-добри. Освен това всяка страна има проблеми, в България, верно не е особено добре, но не се заблуждавай че на запад, е много по различно, особено сега...И няма да успееш сама тука, без 1ужда помощ, а за нещастие българите които са напуснали родината не са толкова много, следоватлено нямаме организирани "мафии" така да се каже, които да ти помогнат за намиране на работа, жилище и така нататък. Т.е. ако си тръгнала по добрия, честен начин, дълго дълго ще имаш да се блъскаш, и пак няма да постигнеш много, докато не се промениш и не станеш една от тях, и докато не изчистиш акцента си. Говориш за сивота, е да България има грозни сиви сгради, верно е, тука няма, обаче отношенията между хората са сиви. Казваш че ти е писнало от безразличието и лошото настроение на българина. А нима предпочиташ фалшивата 24 каратова усмивка, зад която кой знае какви мисли се крият? Малко по-добре е, но прекалено малко за да си заслужава подяволите.

Evalain
06-06-2005, 21:47
Genialen Injiner v kanada koito e edin ot 20te v sveta koito sa nai dobri vuv svoiata specialnost da ne govorim che obshto sa 100 v sveta i da naistina niama da vi ochudi che e bulgarin- prodavashe i raznasiashe pici 2 godini v kanada nishto che znae iaponski tolkova dobre che ako govori po telefona na iaponski shte go misliat za iaponec i drug e fakta che znae perfektno okolo oshte 4 5 ezika. Ama nisto de...to tva nee goliamo neshto nali da raznasiash pici e mnogo izkluchitelno 2000000 puti po visoka dlujnost ot chistachka. A kakvo da kajem che za da stanesh chistachka s 4 vishi triabva da si nai nekontaktnata lichnost v bulgaria ili da si ot kvartal Nadejda v Sliven i 4te ti vishi da sa kupeni ot novozabogatelia ti romski tatko koito vprochem e zavurshil gimnazia v edin vipysk s teb.
Sorry ama si iako zabludena che na zapad niaa mangali -pulno e i sa ot ciala afrika i azia - indiici kitaici arabi mangali ot siakude ot koiato i strana da go poglednesh a e po zle shtoto gi vijdash na edin chin rastoianie ili na edno buro v slujbata razstoianie a poniakoga edin dvor razstoianie.
Slushaite zabludeni ovchici, slepi telenca, glupavi pileta- fermata se pulni sus sekvi paraziti nima shte gi ostavite na prasetata da gi razmnujavat. Ako e taka gniite v neoiut i nevidenie, a kogato niakoi kato nas 3te deto vi pishem tyka se poiaviat gledate da gi opruvergavate kat ne ste im na opita...
Smeshno e

06-07-2005, 21:59
Mnogo e jalko kak xorata koito ne sa izlizali ot bg razsajdavat.Prosto kolkoto i da im se govori te vse 6e si mislqt 4e ne e taka i 4e 6e bade po dobre za tqx da go po4yvstvat sami.NIkoga nemogat da vidqt plysovete na bulgaria i kakvo vsa6nost tq im e dala.s kakvo gi e darila.xorata tyk v evropa sa mn litsemerni.Kakto ve4e nqkoi kaza samo sa mili4ki pred teb no zadgarbati sa tvoi vragove.Neiskam da obejdavam nikoi da pravi kakvoto i da e no smao i az 6e kaje 4e v 4yjbina sa6o se otselqva mn trydno.Li4no az 6e bade po 6astiliva v moqta rodina,moje xorata da ne mi se ysmixvat no pone nqma da me tretirat kato imigrant kato nqkoi na po nisko nivo ot tqx.Samo 6e pojelaq mn yspex na vseki.Sledvaite sarteto si ako iskate da po4yvstvate kakvo e navan napravete go no znaite 4e nikak ne e lesno:(
Kasmet

06-07-2005, 23:29
Shte kaja che edinstveniq nachin da ti imat straha i uvajenieto TUK e boi boi i samo boi! ako ne ste sviknali na dvulichni kuchki i neoravnoveseni detski zadnici koito se mislqt za maje - ne vi i trqbva da idvate v UK!
Primitivnite anglichani razbirat SAMO OT BOI! i dokat ne im go teglish shte se ebavat s teb shte se pravqt na bogove i tva e!

Water_lili
06-22-2005, 13:33
i az iskam da kaja ne6to na tezi koito mislqt da si stqgat bagaja i da minavat graniza:) Kato na4alo az sam v germaniq ot okolo 3 meseza i znam 4e mnogo hora 6te kajat 4e o6te ni6to ne sam vidqla i ni6to ne znam.No iskam da spodelq gore dolu gor4iviq si opit i da vi kaja 4e ako ne ste gotovi da se preborite sas si4ki problemi koito vi 4akat tuk po dobre izob6to ne tragvaite.kato na4alo ako balgarite sa sivi i bezrazli4ni ne znam kakvo mojeme da kajeme za 4ujdenzite-tqh izob6to ne gi interesuva kak si? tuka imam samo-ti si nemez i ti ne si nemez.....edna priqtelka pripadna v lekarskiq kabinet i te i dadoha voda i q pratriha da si hodi 6toto gospojite nemkini ne mogat da iz4akat vapreki 4e bqha sled nas.... :evil: Ako ne ste podgotveni da vi slagat na edno nivo sas si4kite gadni arabi, turzi, negri, kitaizi i cqlata druga izmet ot aziatskiq svqt zna4i tuka ne e za vas.A i sa6to taka trqbva da ste potgotveni da ob6tuvate s tezi hora.(izklu4itelno nagli i arogantni).Osven tova tuka po4ti moje da zabravite za 6umnite kompani i golqmite kuponi s priqteli.. tuk praznicite prili4at malko na selski sabor....i ima samo samota i studenina ni6to drugo.A za ogromnata im i bezmislena burokraziq prosto nqma dumi.Ta misalta mi be6e samo dobre obmislete za6toto kato pristignete tuk dosta ot kli6etata koito znaete 6te stanat na puh i prah :(

07-05-2005, 12:22
i az iskam da kaja ne6to na tezi koito mislqt da si stqgat bagaja i da minavat graniza:) Kato na4alo az sam v germaniq ot okolo 3 meseza i znam 4e mnogo hora 6te kajat 4e o6te ni6to ne sam vidqla i ni6to ne znam.No iskam da spodelq gore dolu gor4iviq si opit i da vi kaja 4e ako ne ste gotovi da se preborite sas si4ki problemi koito vi 4akat tuk po dobre izob6to ne tragvaite.kato na4alo ako balgarite sa sivi i bezrazli4ni ne znam kakvo mojeme da kajeme za 4ujdenzite-tqh izob6to ne gi interesuva kak si? tuka imam samo-ti si nemez i ti ne si nemez.....edna priqtelka pripadna v lekarskiq kabinet i te i dadoha voda i q pratriha da si hodi 6toto gospojite nemkini ne mogat da iz4akat vapreki 4e bqha sled nas.... :evil: Ako ne ste podgotveni da vi slagat na edno nivo sas si4kite gadni arabi, turzi, negri, kitaizi i cqlata druga izmet ot aziatskiq svqt zna4i tuka ne e za vas.A i sa6to taka trqbva da ste potgotveni da ob6tuvate s tezi hora.(izklu4itelno nagli i arogantni).Osven tova tuka po4ti moje da zabravite za 6umnite kompani i golqmite kuponi s priqteli.. tuk praznicite prili4at malko na selski sabor....i ima samo samota i studenina ni6to drugo.A za ogromnata im i bezmislena burokraziq prosto nqma dumi.Ta misalta mi be6e samo dobre obmislete za6toto kato pristignete tuk dosta ot kli6etata koito znaete 6te stanat na puh i prah :(
tyk si mnogo prava ..... i az jiveq v germania ot godina i polovina i polojenieto izob6to ne e tolko rozovo kolkoto si4ki v bg si mislqt sam s edno ne6to koeto si napisala ne sam saglasna ... "Ako ne ste podgotveni da vi slagat na edno nivo sas si4kite gadni arabi, turzi, negri, kitaizi i cqlata druga izmet ot aziatskiq svqt zna4i tuka ne e za vas"
mislq 4e to4no tva e problema na pove4eto hora nie bylgarite iskame da se darjat si4ki s nas vse edno sme ravni na germanicite i taka natatyk a ot druga strana vikame na horata darjavite koito sa po zle ot bg IZMET !!!!!!!!!!

Water_lili
07-06-2005, 13:02
i az iskam da kaja ne6to na tezi koito mislqt da si stqgat bagaja i da minavat graniza:) Kato na4alo az sam v germaniq ot okolo 3 meseza i znam 4e mnogo hora 6te kajat 4e o6te ni6to ne sam vidqla i ni6to ne znam.No iskam da spodelq gore dolu gor4iviq si opit i da vi kaja 4e ako ne ste gotovi da se preborite sas si4ki problemi koito vi 4akat tuk po dobre izob6to ne tragvaite.kato na4alo ako balgarite sa sivi i bezrazli4ni ne znam kakvo mojeme da kajeme za 4ujdenzite-tqh izob6to ne gi interesuva kak si? tuka imam samo-ti si nemez i ti ne si nemez.....edna priqtelka pripadna v lekarskiq kabinet i te i dadoha voda i q pratriha da si hodi 6toto gospojite nemkini ne mogat da iz4akat vapreki 4e bqha sled nas.... :evil: Ako ne ste podgotveni da vi slagat na edno nivo sas si4kite gadni arabi, turzi, negri, kitaizi i cqlata druga izmet ot aziatskiq svqt zna4i tuka ne e za vas.A i sa6to taka trqbva da ste potgotveni da ob6tuvate s tezi hora.(izklu4itelno nagli i arogantni).Osven tova tuka po4ti moje da zabravite za 6umnite kompani i golqmite kuponi s priqteli.. tuk praznicite prili4at malko na selski sabor....i ima samo samota i studenina ni6to drugo.A za ogromnata im i bezmislena burokraziq prosto nqma dumi.Ta misalta mi be6e samo dobre obmislete za6toto kato pristignete tuk dosta ot kli6etata koito znaete 6te stanat na puh i prah :(
tyk si mnogo prava ..... i az jiveq v germania ot godina i polovina i polojenieto izob6to ne e tolko rozovo kolkoto si4ki v bg si mislqt sam s edno ne6to koeto si napisala ne sam saglasna ... "Ako ne ste podgotveni da vi slagat na edno nivo sas si4kite gadni arabi, turzi, negri, kitaizi i cqlata druga izmet ot aziatskiq svqt zna4i tuka ne e za vas"
mislq 4e to4no tva e problema na pove4eto hora nie bylgarite iskame da se darjat si4ki s nas vse edno sme ravni na germanicite i taka natatyk a ot druga strana vikame na horata darjavite koito sa po zle ot bg IZMET !!!!!!!!!!

izvinqvam se qvno ne sam se izrazila pravilno
1vo az ne darja da se otnasqt s mene kato s nemez za6toto ne smetqm 4e sam go zaslujila se pak tva si e tqhnata strana.Oba4e ne smqtam 4e sam zaslujila da me slagat pod edin znamenatel "4ujdenzi" sas si4ki tezi hora koito sam izredila po gore.I to ne za6toto te sa ot po- bedni strani,dori ne sam sigurna 4e pove4eto ot tqh sa po bedni :roll: no slu4aino nqkoga da si ob6tuval s tezi hora? Te sa nagli, arogantini, bezskrupolni i adski nahalni :evil: sajalqvam ako sam zaseganala nqkogo s dumite si ,no az za mene si ne iskam da me smqtat 4e sam kato tqh samo za6toto sam 4ujdenka :!:

lady_bird
07-08-2005, 15:04
vqrvai mi,o6te pri purva vuzmojnost pak 6te se mahna! :D

Immortality_
07-08-2005, 18:46
vqrvai mi,o6te pri purva vuzmojnost pak 6te se mahna! :D

Gotova li si da ostavi6 priqtelite si ?
Gotova li si da ostavi6 rodninite si?
Gotova li si da ostavi6 4ovek, koito obi4a6?
Gotova li si da se okaje6 na nepoznato mqsto, zaobikolena ot nepoznati hora?
Gotova li si da se oslu6va6 kakvo ti govorqt i da se 4udi6 kakvo da izmrynka6, za6toto ne razbira6 kakvo ti kazvat?
Gotova li si da izdyrja6 na kritiki, podigravki i mrysni nomerca, samo za6toto imeto ti zavyr6va na "ova" ?
Gotova li si da si meseci bez priqteli?
Gotova li si da te mislqt za maloumna, samo za6toto idva6 ot nepoznata za tqh strana?
Gotova li si da te pitat dali Bulgariq e v Afrika?
Gotova li si da reve6 po celi no6ti, misleiki za mrysnite bylgarski ulici?
Gotova li si, vypreki vsi4kite ne6ta, koito 4uva6 po tvoi adres da prodylji6 da si 6tastliva?
Gotova li si da ne 4uva6 bylgarska re4 po ulicite... i samo v ky6ti da si govori6 na bylgarski?
Gotova li si da 4uva6 himnyt na druga strana po koleda ili nova godina i da trqbva da stava6 na kraka?
Gotova li si da raboti6 kato nenormalna...ili da vijda6 kak roditelite ti se trepqt ot sutrin do ve4er, raboteiki kadeto i da e?
Ako si gotova za vsi4ko tova- nqma da ima6 nito edin problem v 4ujbina... :wink:

Bamze
10-16-2005, 00:13
В чужбина само на екскурзия 8)

moon^girl
11-21-2005, 10:00
i az jiveq v 4ujbina vav uk sam kogato doidoh lqtoto 4yvstvah 4e sam na nebeto jivota mi beshe super vsi4ko beshte strahotno NO kogato po4nah y4ilishte jivota mi se promeni na palno ve4e ne 4yvstvam radosta koqto 4yvstvah predi nqmam minyta spokoistvie 4yvstvam se yjasno i mi e vse edno kade shte sam v bg pone v y4ilishte bqh dobre i imahy priqteli a tyka e yjasnooooooooooo ne moga da povqrvam kak jivota mi se srina samo ot edno y4ilishte :(

Momchence
11-21-2005, 17:18
Мхайте се бе...кат не ви харесва махайте се! Въобще нямаме нужда от такива кат вас...махайте се и не се връщайте повече...ако иска някой ше му дам паспорта си а той неговия...тъпи хленчала...!!! Хората си пишат колко им е гадно на вънка вие имате наглоста да пуснете такива постове....за кфо това..че ни е много готино да ни стане още по-готино....тъпи фрикандели!
Immortality_ само определни хора могат да те разберат колко мега изключително права си....а именно ходещите на два крака!

Pe666o
11-21-2005, 17:33
ha..moje li i az da ne se izkaja 8) v UK sum....ma sum kat naselo.. :lol: samo 4e selo s golemi magazini i hubavki koli..:)) imam dosta poznati...nqmam nikvi priqteli...v daskalo sa kat po filmite...na grupi4ki 8)bqh vav vsqka edna grupi4ka...slu6ah gi kvo si govorqt...mi..bahti oligofrenite :lol: ..ili az li da sum oligofren :roll: predpo4itam da mislq purvoto:] tyk horata imat mnogo "cennosti"..;-)) tva koli, ku6ti, pari...i vsi4kite sa baq cenni!..ama zad teq raboti sa gola voda decata. UK e "kralstvo"..na horata igrae6ti PS2..teq deto se napivat kat svine i se muftqt kat dobitaci...na kurvite koito se jenqt na 16 i sa maiki na 17...razvejdat se na 18 i jiveqt na izdrajki i na vsi4ki emigranti razbira se...za kade bez nas...ta nali nie dvijim taq glupava darjava:] Abe koito ne e jivql tyk izvestno vreme toi ne znae :wink: ..kakto i da e..sled 4-5 godini ako ne sum stanal savsem "mental" 6te sum zavur6il tyk Uni i 6te si ba4kam v Bulgaria...a do togava 6e se staraq da ne mrunkam kolko mi e zle...i da q karam nqkak si..:] mqstoto na bulgarite si e v Bulgaria...tva e!

moon^girl
11-21-2005, 18:42
pe666o islam da te popitam naistina li nqmash priqteli v y4ilishte??

teenkopele
11-21-2005, 19:19
В чужбина само на екскурзия 8)

И аз съм на това мнение! 8)

Pe666o
11-21-2005, 20:01
pe666o islam da te popitam naistina li nqmash priqteli v y4ilishte??
poznati da...priqteli...ne...ne i takiva kato v BG!

babyyyyyyy
10-01-2006, 21:49
im li nqkoi u4e6t v germnay v momenta>

BLaCk_LaDY_
10-02-2006, 19:17
evala za napisanoto!

aaaaaaaaaaaaaaaaaaha
11-05-2006, 19:43
Misleh che shte e dobre da se mahna... no kato prochetoh napisanoto ot vas.... emi "prohodih" :-k Poznavam se dostatachno dobre i znam che moeto podzemno samochuvstvie ne bi izdarjalo na takova otnoshenie , pri tova nespravedlivo! Ili vsashtnost ne- moga da izdarja i to smeq da tvardq che ako resha shte go napravq. No ne iskam zashtoto znam che variqnta s priqtelska podkrepa otpada a drugiq e da zagubq sebe si i da se sleq s talpata...a tova nqma da go napravq nikoga... Da i v Bulgaria ne e mn priqtno , no si ima i hubavite strani - prosto trqbva da gi vidish! No tova stava s mislene.... Strashno mn obicham stranata si i vinagi sum q obichala , vapreki che misleh che bih se mahnala za malko. Obicham Rodopite , obicham Cherno more , obicham dori i kutchetata koito ne sum posetila v Bulgaria zashtoto znam che e mnogo krasiva. No vijdam kak ciganite se razmnojavata , a ochevidno horata se stremqt kam onzi standart "otvun" i razbira se v borbata za nego vidqh kak izgubvat balgarsko samochuvstvie i se stremqt da prevarnat nasheto malko hubavo kasche zemq v kope na "standartnite" darjavi , i ako uspeqt i narodat shte se promeni....jalko :cry:

teenkopele
11-06-2006, 01:03
Shte zapochna sus svoia razkaz taka.
V Bulgaria ima dupki po ulicite, ministurkata na kulturata burka Zlatu Boiadjiev sus poeziata na Hristo Botev a Betoven go svurzva s nai hubavia my roman Don Kihot. Da nelepo e. Pevci stavat politici, hora stavat...e pone neka kajem che im izbirat tam edna zvezdichka i si ia krushtavat na tiahno ime. Nishto che zvezdata hal haber niama. Ciganite se chuvstvat po bulgari ot nas i kato izlezem nazapad zapadniacite kazvat "Ama to imalo i beli bulgari, az ne znaeh". I vse pak..NEKA VSICHKO TOVA EJEDNEVNO DA VI TORMOZI. Neka preuvelichavate vajnostta i neotdelnata chastica na vsichkata tazi ironia vi presledva kato sianka dokato nakraia ne namerite putia za navun. Zashto tam shte se sreshnete sus edin sviat koito dalech ne e po hubav ot nashia tyk. Tam shte vijdate chujdite kosuri oshte poveche. Shte vi prechi chujdata prostotia i othvurlianeto na etnicheskite kulturi. Shte vidite rasizma otblizo, mnogobroinite provali shte vi sledvat neotklonno tozi put shte sa chast ot vas niama da sa samo edna sianka koiato vi presledva.
Kogato razberete che ostanalia zapaden sviat ne samo e othvurlil duhovnia proces a napravo go e razrushil i zabravil dokato e evoluiral ot homosapiens kum robosapiens...i ste kajete o nerazumnii bulgarino..kude hodish da robuvash na tezi koito veche sa stanali robi na sobstvenoto si podsuznanie.
Jiviah 4 godini v kanada, ujiviah o Vsemogushtii Boje az vse oshte sum sus vsichkia si. Vse oshte vijdam izkustvoto i vuv uviahvashtite luliakovi hrasti vse oshte pisha stihove i izdigam duhovnoto si polojenie. Blagodaria vi sili che az ne stanah edna ot mnogoto...mnogoto slujeshti na sistemata roboti koito nakraia se pretopiavat v rajdiv metal s pensionen fond i niskokachestveni materialni konsumatori susipvashti masata si.
Az poshtadih sebe si kato se vurnah da tursia sushnostta si, chuvstvam duhovnoto uravnovesenie i se slivam s jivota si nie stavame edno cialo i veche ne vurvia sreshtu sudbata. Az priznavam sebe si za oceliala. Blagodaria na vsichko sviato, koeto prozria v men.
A ti nerazumni narode oshte mnogo rabota imash. Ne se stava lesno chovek, mnogo palmi imash oshte da izkachish, no poslushai me i vurvi s edna krachka napred zashtoto az sega na 17 prohodih na dva kraka a mukite sa golemi.
Uspeh i Bog da e s teb.

Има няколко, много добре казани, неща. :wink:

Communist
11-09-2006, 17:10
Ти си предателка.

teenkopele
11-10-2006, 05:35
Ти си предателка.

Хех, остави я да говори и прави каквото си иска. Нека отиде, да види за какво става въпрос, и се хващам на бас, че след няколко месеца ,прекарани в чужбина, ще е на съвсем друго мнение. :wink:

air_J
11-10-2006, 09:04
Ти си предателка.

Хех, остави я да говори и прави каквото си иска. Нека отиде, да види за какво става въпрос, и се хващам на бас, че след няколко месеца ,прекарани в чужбина, ще е на съвсем друго мнение. :wink:
Готин, когато си на възраст, когато имаш деца, а освен това ценности не те топлят, защото не можеш да си купиш нищо с тях е доста по-различно. Тогава мислиш как да си легализираш престоя в чужбина и да си намериш по-платена работа там, а ни най-малко не мислиш за връщане (говоря от опит и от опита на доста познати в Испания). Айде един човек да отиде, пък той сам може да си прецени дали там е по-хубаво, или не. Все пак - има милиони отишли зад граница и ЕДИНИЦИ върнали се! Това да ти говори нещо? :-({|=

teenkopele
11-10-2006, 20:48
Ти си предателка.

Хех, остави я да говори и прави каквото си иска. Нека отиде, да види за какво става въпрос, и се хващам на бас, че след няколко месеца ,прекарани в чужбина, ще е на съвсем друго мнение. :wink:
Готин, когато си на възраст, когато имаш деца, а освен това ценности не те топлят, защото не можеш да си купиш нищо с тях е доста по-различно. Тогава мислиш как да си легализираш престоя в чужбина и да си намериш по-платена работа там, а ни най-малко не мислиш за връщане (говоря от опит и от опита на доста познати в Испания). Айде един човек да отиде, пък той сам може да си прецени дали там е по-хубаво, или не. Все пак - има милиони отишли зад граница и ЕДИНИЦИ върнали се! Това да ти говори нещо? :-({|=


Да, прав си, че ако човек има деца се старае да направи техният живот колкото се може по-добър, дори това да изисква и такива големи жертви, като напускане на България и преместване в чужбина.
Това, което каза: "ЕДИНИЦИ върнали се! Това да ти говори нещо?"...да, говори ми за това каква голяма жертва са направили тези хора. Знаеш ли, поне в повечето случаи, за какво унижение, за какви условия на труд, за какво пренебрежение става въпрос в чужбина спрямо българи..и понякога спрямо хора от други националности?
Това го казвам от личен опит. :wink:

air_J
11-10-2006, 21:56
Моят опит пък показва малко по-различни неща. :-({|=

teenkopele
11-11-2006, 05:02
Моят опит пък показва малко по-различни неща. :-({|=

Говоря за по-голямата част от българите, не за всички. :wink:

BuBi008
02-09-2007, 04:15
Ot kade znaesh che `navan ` e po dobre? V bg nqma badeshte...za materialistite! Nima ti trqbva da imash 5 visshi i da pravish 100 000 na godina za da si shtastliv!? Nima ti trqbva da si nqkoi za da si shtastliv? Parite sa za da mojem da imame kakvo da qdem i da si kupim nqkva kola tam za da moje da sme nezavisimi s transtporta! Parite ne sa cel ne sa vazvishavane ne sa uspeh! te sa neobhodimost kam moqto horata se pristrastqvat s iluziqta che te mogat da te iskarat ot dupkata...ot mizeriqta...ot nishtoto v koeto si! Za men shtastlivite hora se namirat v afrika - oidinenite plemena koito ne znaqt kakvo e zavist, omraza i alchnost zashtoto jivotat im e tolkova prost i ne znaqt za `luksovete` che sa shtastlivi s tova koeto imat!
p.s. v tozi post ne govorq za nikoi konkretno

Tyk shte oproergaq. Az lichno sym sigurno dosta po malka ot vas . Na 16 godini sym i v momenta jiveq v Suedinenite Amerikanski Shtati ot 3 celi godini veche. Ne moga da kaja che sym nai shtasliviqt chovek v sveta no ne moga da kaja che sym i adski neshtastna. Sled kato prochetoh tochno tozi komentar se vazmotih i si pripomnih kakvo mi beshe na men dokato bqh v Bulgaria . Naistina ne sym go az osetila tolkova mnogo kolkoto semeistvoto mi. Kazvash parite sa ni nujni za kola i za qdene no mnogo hora v Bulgaria ne mogat da si go pozvolqt. Neka mi razkaja moqta istoriq. Roditelite mi bqha v dobro finansovo polojenie no dosta otdavna ot togava Bulgaria se e promenila dosta drastichno no nqma znachenie . Toest nqkoga sa imali pari i sa mogli da si pozvolqt dosta neshta no izvednyj tehniqt kusmet i shans se sriva bez da naparvqt nishto. Okaza se che zatunaha ss zaemi . Trqbvashe neshto da se napravi po vaprosa zashtoto nqmashe nikoi drug koito da ni pomogne. Tochno poradi tazi prichina bashta mi i brat mi ( koito togava beshe na 22) zaminaha v Ispaniq nalegalno. Tehniqt jivot v Ispaniq hich ne beshe rozov(kakto i na vsichki ostanali nalegalni) trqbvashe da hodqt pesha ot grad na grad ... obikalqha iz boklucite zad magazinite za da tursqt izhvurlena hrana za d amoje da prashtata poveche pari na men i na maika mi za da plashtame zaemi.Nqmaha kade da spqt za tova spqha po poletata i hodeha da tursqt dreehi ot daritelnite curkvi. A do kolkoto az i maika mi nie qdqhme samo zelen i zrql bob zashtoto imahme zemq koqto se opitvahme da obrapotvame samo zaradi tova. Tazi zemq se opitvahme da q prodadem zashtoto jiveem v BLagoevgrad i ne ni trqbvashe po skoro pari ni trqbvaha no tochno togava nikoi ne se naemashe da q kupi a cenatata hich ne beshe visoka. I vsichko tova produlji blizo godina i polovina. Prez tova vreme chudoto stana maika mi nai nkraq specheli zelena karta za Amerika nikoi ne mojeshe da povqrva i eto ni sega . Ta za kakva kola govorish da si kupim che da sme dobre s transporta ta to nie dori i za hrana nqmahme dostatchno pari. Ne se oplakvam takav e jivota surov ne sme i edinstvenite i znaq che mnogo hora sega sa v tova polojenie i se nadqvam i te da izlezat ot tazi situaciq zashtoto nie bqhme shtastlivci. Sajalqvam che shte go kaja no spored men parite sa te razvalili shtom smqtash che chovek da pritejava kola ne e luks znachi si leko razglezena sajalqvam che socha bez da znam no lichno mnenie.

Ziezi
02-09-2007, 05:12
Бубке,вся пак трябва да погледнем и от другата страна!Аз съм в ЛА от 3 месеца и за това време разбрах,че мястото ми въобще не е тук!Най-малкото,защото сащ изобщо не е това,за което ги мислят в България.Да наистина,тук храната и техниката е по-евтина,но пък предплагам много добре знаеш за какви суми става дума при лекарските прегледи,и не дай си Боже при нещо по-сериозно.Позволи ми да дам няколко примери:На един приятел жена му катастрофира лошо,имаше няколко счупени ребра и един счупен крак.Държаха я 9 дена на системи в частна болница,и накрая сметката беше....70 000$(не са й правени никакви операции или нещо подобно)!На един друг за четири шева му взеха 1070$,да не говорим,че всяко викане на линейка струва от 1000 до 2000$!Отделно,че тук всеки може да те осъди за всичко,за пример ще дам един приятел,който се напи преди време и блъсна кофата на няква къща,след което собствениците го осъдиха на 5000$ за морални щети...Мързи ме да пиша за другите неща,ако някой има желание бих могъл да му разкажа и други случки,просто мисълта ми,че навън изобщо не е розово,да не говорим,че е под въпрос дали въобще е по-хубаво!

BuBi008
02-09-2007, 22:18
Бубке,вся пак трябва да погледнем и от другата страна!Аз съм в ЛА от 3 месеца и за това време разбрах,че мястото ми въобще не е тук!Най-малкото,защото сащ изобщо не е това,за което ги мислят в България.Да наистина,тук храната и техниката е по-евтина,но пък предплагам много добре знаеш за какви суми става дума при лекарските прегледи,и не дай си Боже при нещо по-сериозно.Позволи ми да дам няколко примери:На един приятел жена му катастрофира лошо,имаше няколко счупени ребра и един счупен крак.Държаха я 9 дена на системи в частна болница,и накрая сметката беше....70 000$(не са й правени никакви операции или нещо подобно)!На един друг за четири шева му взеха 1070$,да не говорим,че всяко викане на линейка струва от 1000 до 2000$!Отделно,че тук всеки може да те осъди за всичко,за пример ще дам един приятел,който се напи преди време и блъсна кофата на няква къща,след което собствениците го осъдиха на 5000$ за морални щети...Мързи ме да пиша за другите неща,ако някой има желание бих могъл да му разкажа и други случки,просто мисълта ми,че навън изобщо не е розово,да не говорим,че е под въпрос дали въобще е по-хубаво!

Smqtam che tova mai beshe adresirano kam men. Emi da naqsno sym s vsichki tezi neshta nqkoi ot koito me vazmushtavat i ne gi namiram za pravilni zashtoto sa glupavi. To naistina ne e izobshto rozavo i tyk i ne mislq che sym kazala neshto takova v predishniqt mi otgovor prosto vse pak gore dolu ni e predlojena edna vazmojnost za poveche pari a ne tolkova po-dobyr jivot. I naistina mnogo hora v Bulgaria smqtat che kato si v chujbina i si beresh parite ot durvetata koeto izobshto ne e taka . To ako ostava za vapros nikade ne e hubavo osven ako ne si milioner za da si pozvolish da si navsqkade koeto ne e mnogo realno. Da moje mnogo hora da smqtat che v chujbina se chuvstvat super zle i izobshto ne im haresva no spored men tezi hora ne sa imala tolkova golqma prichina za da emigrirat ot Bulgaria. Az lichno moga da spodelq che tyk v USA se chuvstvam dobre ..... predlojeno mi e tova koeto sym go nqmala v Bulgaria estestfno nachina na jivot mi lipsva kuponite ne sa sushtite a osobeno priqtelite i haraktera na povecheto ot horata tyk e savsem razlichen ot tezi v Bulgaria no kakvoto i da e moga da si opozvolq pone za 3 meseca da se vurna v rodinata si i da se poradvam na shtastliv jivot no adski shtastliv zashtoto Amerika mi dava vazmojnost da ne se pritesnqvam i da ne si razvalqm psihikata ot lipsa na pari. Moje da vi izglejdam kato materialno momiche no vs epak sym blagodarna i se radvam na tova koeto predi nikoga ne sym imala .....

Chefinkaaa
04-16-2008, 22:06
i az iskam da kaja ne6to na tezi koito mislqt da si stqgat bagaja i da minavat graniza:) Kato na4alo az sam v germaniq ot okolo 3 meseza i znam 4e mnogo hora 6te kajat 4e o6te ni6to ne sam vidqla i ni6to ne znam.No iskam da spodelq gore dolu gor4iviq si opit i da vi kaja 4e ako ne ste gotovi da se preborite sas si4ki problemi koito vi 4akat tuk po dobre izob6to ne tragvaite.kato na4alo ako balgarite sa sivi i bezrazli4ni ne znam kakvo mojeme da kajeme za 4ujdenzite-tqh izob6to ne gi interesuva kak si? tuka imam samo-ti si nemez i ti ne si nemez.....edna priqtelka pripadna v lekarskiq kabinet i te i dadoha voda i q pratriha da si hodi 6toto gospojite nemkini ne mogat da iz4akat vapreki 4e bqha sled nas.... :evil: Ako ne ste podgotveni da vi slagat na edno nivo sas si4kite gadni arabi, turzi, negri, kitaizi i cqlata druga izmet ot aziatskiq svqt zna4i tuka ne e za vas.A i sa6to taka trqbva da ste potgotveni da ob6tuvate s tezi hora.(izklu4itelno nagli i arogantni).Osven tova tuka po4ti moje da zabravite za 6umnite kompani i golqmite kuponi s priqteli.. tuk praznicite prili4at malko na selski sabor....i ima samo samota i studenina ni6to drugo.A za ogromnata im i bezmislena burokraziq prosto nqma dumi.Ta misalta mi be6e samo dobre obmislete za6toto kato pristignete tuk dosta ot kli6etata koito znaete 6te stanat na puh i prah :(



Tva e nai - to4noto opisanie i za d1rjavata v koqto i az jiveq .. proslovutata Angliq .. e ne e tolkova rozovo kolkoto b1lgarite si mislqt.. ii tva 4e si v 4ujbina si mislqt 4e ne ti e trudno i 4e ve4e si milioner.. i 4e t1rpi6 naglosta i nahalstvoto na drugite i to za kvo ... za tva 4e v bg ne e tolkova dobre zaplateno kolkoto tuka... seki koito pita6 koito e zad granica .. 6te ti kaje 4e e tuka za "po dobro b1de6te" i est.. " za pari " tva e nai-gadnata istina... v1preki si4ko .. az 6te napravq 1 godina tuka i 6te kaja za informaciq na horata koito si mislqt 4e b1lgarite zad granica ve4e ne sa b1lgari ... OBI4AM SI BALGARIQ !! ... ne trqq se pak da zabravqme ot kade sme tr1gnali .. nezavisimo kade sme stignali .. :( nai - jalkoto e 4e nqkoi go zabravqt .. kato pliuqt BG i gi e sram da se narekat " b1lgari " ee... tva ve4e e gadno ... os1znaite se malko .. iskate ne iskate ste bg i takiva 6te si ostante ... za tva ne prikrivaite samoli4nosta si .. i v1preki si4kite udobstva koito predi v bg ne mojeh da si pozvolq a sega moga ... 4akam s net1rpenie denq v koito 6te si doida v bg pri vsi4ki rodnini ... priqteli i pak da e s16toto ... s1jalqvam tezi koito se sramuvat 4e sa b1lgari ... stoite si tam kadeto ste.. i ako vi e sram ot tova da se nare4ete b1lgari ... kvi ste togava .. nz ... ako si mislite 4e ste ne6to pove4e tam.. xa-xa tam vi imat s16to za NI6TO.. pfff ... jalki ste... I s1m mnogo s1glasna s Water_lili na 100 % :-) :smt003 :smt089 BULGARIA OREVER !! 8)

Chefinkaaa
04-16-2008, 22:11
Мхайте се бе...кат не ви харесва махайте се! Въобще нямаме нужда от такива кат вас...махайте се и не се връщайте повече...ако иска някой ше му дам паспорта си а той неговия...тъпи хленчала...!!! Хората си пишат колко им е гадно на вънка вие имате наглоста да пуснете такива постове....за кфо това..че ни е много готино да ни стане още по-готино....тъпи фрикандели!
Immortality_ само определни хора могат да те разберат колко мега изключително права си....а именно ходещите на два крака!




misleh 4e horata sa po otvoreni k1m drugite i pone malko razbirat b1lgarite koito sa izv1n bg :-x :-x :-x :-x ... To4no ti si mr1nkalo 6toto ne si na podhodq6tata tema ... tuka e za B1LGARITE V 4UJBINA.. ako s1dq po dumite si si v BG em ... prod1lgavai taka da misli6 i da unijava6 drugite .. zna4i tiq koito sa izv1n BG ne sa b1lgari.. e izl1gal si se mn qko ,... pojelavam ti da zamine6 v 4ujbina i da vi66 kvo e :-x :-x :-x :-x :-x :-x i kvo ni e na nas... prosto hora kato teb kvo praqt tuka ??? tva ne e tvoq post :x :x :x :-x :-x :-x :-x Izli6tni arogantni mneniq...

fabulous
04-17-2008, 22:42
hora obichaite BULGARIA taka kakto nishto dr na sveta ;) az jiveq v amerika i jivota tuka e po razbit, skuchen i prost ot vs drugo .. dokato ne napusnesh BG ne znaesh kakvo si imal tam i kakvo gubish ... shtoto edno ejednevie na prost zadrasten amerikanec ti peli nervite non-stop i nakraq kvo ?!?! dokade stigash??! ... ei tva e - BULGARIA e strana s mn problemi, nqma pari, ima korupciq, zloupotrebi i tn obache v amerika lichno dnite ti minavat v tapnq i ednoobrazie .. i sam sig che i za evropa e taka shtom drugite vikat tai ... na tezi koito sa si v BULGARIA shte im kaja edno - da ste gordi i shtastlivi ot jivota koito jiveete .. a na tezi koito sa navan kato men - drajte bratq i sestri i gledaite samo napred ;););)

Chefinkaaa
04-18-2008, 11:49
hora obichaite BULGARIA taka kakto nishto dr na sveta ;) az jiveq v amerika i jivota tuka e po razbit, skuchen i prost ot vs drugo .. dokato ne napusnesh BG ne znaesh kakvo si imal tam i kakvo gubish ... shtoto edno ejednevie na prost zadrasten amerikanec ti peli nervite non-stop i nakraq kvo ?!?! dokade stigash??! ... ei tva e - BULGARIA e strana s mn problemi, nqma pari, ima korupciq, zloupotrebi i tn obache v amerika lichno dnite ti minavat v tapnq i ednoobrazie .. i sam sig che i za evropa e taka shtom drugite vikat tai ... na tezi koito sa si v BULGARIA shte im kaja edno - da ste gordi i shtastlivi ot jivota koito jiveete .. a na tezi koito sa navan kato men - drajte bratq i sestri i gledaite samo napred ;););)


+17516156 ii o6te ne6to 4e v Bulgaria moje da si NESHTO za NQKOI, a v 4ujbina si prosto CHUJDENEC... NI6TO ZA NIKOI.... :-x :x ;)