PDA

View Full Version : Младежки пъпки и борбата с тях



morsmordre
06-07-2005, 09:09
Акне е кожно заболяване. Акне се наблюдава най-често по време на пубертета и при двата пола. Като най-вероятна причина за акне се счита промяната на хормоналния фон в тази възраст. Клинически акне се проявява под формата на черни точици в отворите на мастните жлези, разположени по лицето, шията, гърба. Много често проявите при акне се съпровождат с допълнително наслояване на инфекция и тогава се наблюдават характерните промени на пъпчици с гнойни върхове.

Заболяването акне е много притеснително за децата, още повече, че през този период се наблюдават и психични промени както неуравновесеност, избухливост и др., свързани отново с израстването на организма.

Неправилното третиране на промените по кожата при акне може да доведе до козметични нарушения, а също така и до много тежки промени. В тази връзка категорично се ЗАБРАНЯВА! изцеждане на пъпките, особено на тия , които са разположени по лицето. Младите хора трябва да знаят, че това може да доведе не само до козметични промени, а и до засягане на централната нервна система с развитие на менингит. Причина за него е, че венозните кръвоносни съдове на лицето се оттичат към венозни съдове на главния мозък, наречени синуси. При оказване на физически натиск върху пъпките гнойта от тях лесно може да попадне във вена, а от там и в синусите, които граничат директно с мозъчните структури. Друг голям проблем, който може да настъпи при неправилно третиране на промените по кожата при акне, без значение от локализацията, е цялостно инфектиране на организма по кръвен път, което се нарича сепсис. И менингита и сепсиса са животозастрашаващи заболявания, които в случаите на акне /Acne Vulgaris или Acne Juvenilis/ могат да бъдат избегнати много лесно.

Какви пчелни продукти могат да бъдат използвани с добър резултат при акне.

1. Медени маски с чист нектарен пчелен мед (полски, ливаден, планински). Кожата се измива добре с топла вода и сапун. Добре е сапунът да съдържа в себе си мед или прополис. Козметичната индустрия през последните години предлага много продукти, обогатени с мед или прополис. След измиване и внимателно подсушаване /за предпочитане с марлички за еднократна употреба/ без триене на кожата, върху кожата се нанася тънък слой мед. Не се препоръчват медове, закупени от големи вериги магазини, а от пчелари-производители. Не се препоръчва втечняване на кристализиралия мед, защото това намалява неговите лечебни свойства. Нещо повече. При контакт с кожата, която има температура около 36 градуса, тънкият слой кристализирал мед се втечнява, но при тази температура запазва абсолютно всички свои лечебни качества. След престой от един час мястото се измива само с топла вода. Дневно се правят по две процедури. Курсът на лечение е 15 дни.

Медените маски са полезни, защото медът има добри антибактериални свойства и изразен осмотичен ефект.

2. Пъпките могат да бъдат туширани няколко пъти дневно за срок от 15 дни с 30% спиртен разтвор на прополис. Може да се прилага и 15% прополисов унгвент.

3. При момчетата се препоръчва прием на 3 пъти дневно по една супена лъжица 1 час преди храна на мед, в който има разбъркан пчелен прашец. Пропорцията е на 1 кг. мед 200 гр. прашец.

При момичетата се препоръчва прием на 3 пъти дневно по една супена лъжица 1 час преди храна на мед, в който има разбъркано нативно пчелно млечице. Пропорцията е 10 гр. млечице разбъркано в 1 кг. мед.

naty
06-07-2005, 11:18
браво!!!тва е мн полезно за тези ,който има проблеми с акнето!няма да е зле да направите темата като важна и да я сложите и козметика и диети ,защото там се пускат най-вече такива теми

Evalain
06-09-2005, 07:21
ujas dobre che niaam takia problemi shteh da se samoubia.
az sum mnogo biala i liatoto kato izliaza malko na slunce i kojata mi stava na petna ama posle se opravia iskam da predotvratia postoiannata poiava na tova i maika mi opita sus siakvi proceduri loshoto e che vsiako liato se sdobivam s oshte 2 3 benki kakvo da pravia s tva? mene tva mi e vuprosa inache pupkite iasno che nihto ne vi gi opravia tejko my na toia deto gi ima moite suboleznovania.

BABY_SEXY_GIRL
06-09-2005, 20:05
Ми аз нямам много проблеми с акнето, само 5 дни преди цикъла ми да дойде ми излизат, но тези маски са адските, с мед :shock: Дано не ми се налага да ги използвам :twisted: :)

beautifullslayer
02-17-2010, 18:06
ujas dobre che niaam takia problemi shteh da se samoubia.
az sum mnogo biala i liatoto kato izliaza malko na slunce i kojata mi stava na petna ama posle se opravia iskam da predotvratia postoiannata poiava na tova i maika mi opita sus siakvi proceduri loshoto e che vsiako liato se sdobivam s oshte 2 3 benki kakvo da pravia s tva? mene tva mi e vuprosa inache pupkite iasno che nihto ne vi gi opravia tejko my na toia deto gi ima moite suboleznovania.

ти си била много тъпа
:-P :D

h0usel0ve3r
02-18-2010, 19:37
за сега не съм много зле ... оправям пъпките с едно рол-онче ... наричам го 'пъпкотерминатор' :D щото почти веднага ги гори мама им мр*сна 8-)

ecstazy
02-18-2010, 20:09
за сега не съм много зле ... оправям пъпките с едно рол-онче ... наричам го 'пъпкотерминатор' :D щото почти веднага ги гори мама им мр*сна 8-) :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :lol: :lol: :lol: :lol: