PDA

View Full Version : Белтъци Доклад



class
06-08-2005, 03:23
Бихте ли ми дали някаква тема за белтъците

LiNkiN4eTo
06-08-2005, 11:35
Необходимото количество за едно денонощие за възрастен човек е 65 гр. белтъци.Месото , млякото , яйцата , варивата и млечните произведения са богати на белтъци.Белтъците участват в изграждането на клетката , ускоряват химичните реакции(ензими) и регулират обменните процеси(някои хормони).Белтъците са изградени от аминокиселини.Някои от тях не могат да се синтезират в организма и трябва да бъдат доставени с храната.Наричат се 'незаменими аминокиселини'.За разлика от растителните , продуктите от животински произход съдържат всички незаменими аминокиселини.


Това успях да намеря в учебника , съжелявам ако има правописни грешки , дано сън помогнала.

class
06-08-2005, 11:42
От кой учебник.Това ми се струва малко,а доклада ми е за петък и незнам как ще се представя... а все пак е края на годината и мога да мина без изпитване :roll:

Coki
06-08-2005, 12:26
Белтъчини /Протеини/:
http://www.teenproblem.net/school/index.php?m=s&id=299
;)

LiNkiN4eTo
06-08-2005, 15:24
От кой учебник.Това ми се струва малко,а доклада ми е за петък и незнам как ще се представя... а все пак е края на годината и мога да мина без изпитване :roll:
взех материала от учебник за 8 клас по биология , но мисля че Цоки реши проблема ти :D

class
06-08-2005, 16:21
мерси много