PDA

View Full Version : НСБОП забранява всички Български "IRC" сървари



06-08-2005, 16:15
07.06.2005 Новина : НСБОП забранява всички Български "IRC" сървари както и международните.Закона влиза в сила от 15 Юни,когато на всички потребили ще бъде отрязан достапът.Всичко това се случва поради влизането в Европейският Съюз и защитата на нашите деца.Все пак за лудите чатъри има утеха и тя е най-използвано кореспондиране в света а именно "ICQ" .
http://phpbb.fhhost.com/viewtopic.php?p=19&mforum=panko#19

amy lee
06-08-2005, 16:55
ауууу, добре, че са старите НСБОП да ни опазят, че кой знае кфо може да направим, може пък да отидем на среща с някой педофил и да ни изнасили
добре значи, че отрязват освен МП3 и IRC сървърите
ЕИИИИ, ПИСНА МИ ОТ ТИЯ ПЕДАЛИ! къф им е проблема пък със IRC :evil: те направо да ни забранят всичко във интернет егати :evil:

one_touch
06-08-2005, 17:00
ауууу, добре, че са старите НСБОП да ни опазят, че кой знае кфо може да направим, може пък да отидем на среща с някой педофил и да ни изнасили
добре значи, че отрязват освен МП3 и IRC сървърите
ЕИИИИ, ПИСНА МИ ОТ ТИЯ ПЕДАЛИ! къф им е проблема пък със IRC :evil: те направо да ни забранят всичко във интернет егати :evil:

ari stiga be te napravo se smlqha t'va sa e**** к*********. ne 4e sym koi znae kakva po4itatelka na IRC no vse pak t'va sq si e pylna gluposto.izduhaciq.4e nie mojem i po ICQto da si 4atim s otka4enqci tai4e nikadee ne sme za6titeni.mn typi hora

pinK_Baby
06-08-2005, 17:03
при нас в Стара Загора май влезе в сила и ново решение...интернет залите май вече работят до 12 часа...не знам при вас как е...обаче наистина тъпо се получава отвсякъде...скоро ще махат май и ftp-тата и локалните сървъри...аз много мразя да чатя в ICQ и Yahoo....и какъв е смисъла на всички тия мерки,които се взимат...не знам малко глупаво е направено поне за mIRC...аз чрез нея си говоря с много мои приятели.....

...//AnNiEeE\\...
06-08-2005, 17:29
tova sa pylni gluposti ne se podvejdaite!

Cyberdyne_101
06-08-2005, 17:33
Аххахаха, вие сте мноооого зле. Някакъв гост пуска тази абсурдна "новина" и всички почнаха да се вкарват в лудите филми. Стига глупости....[/quote]

alex
06-08-2005, 18:06
Izprati proekto zakona i po-skoro mi kaji broia na dyrjavnia vestnik v koito e izliazal - shte te ulesnia - niama takyv broi i niama takyv zakon ;) Ima razrabotki koito tepyrva shte se dorabotvat i predlagat za glasuvane. Do momenta ne e priet takyv zakon.

PlanetClub
06-08-2005, 18:06
а така време беше, стига с тоя чат бе хора. като толкова искате да си лафите с приятели има и др. програми, а ако държите на ирц, ми пуснете си един локален сървър и да става лаф... големите мрежи не са оферти... толкоз време загубих в тоя чат, че сега не знам щастлив ли съм или нещастен заради спирането му. А пък и на всичкото отг. ще стане като с мп3-ките винаги има начин, само трябва някой да го осъществи:)) стоп да чат, а за тия, които зарибяват оттам ми има и др. чатове, а пък и това е доста тъпо :) айде надявам се да не съм обидил или ядосал някой!

Breakaway``
06-08-2005, 18:31
Еее тея вече се оляха! Аман от тях... мирк им бил проблема! Колко нередности има, те вместо с тях да се занимават са ни гепили нас-интернет потребителите. Ми да земат нета да спрат!... уффф ядосах се, ако е вярно... грр :x

miloto_girl_4e
06-08-2005, 18:32
AaxaXaxAXax aide stiga we,nevuzmojno e da vlezne
takav zakon v sila :shock: kak taka nqkoi 6te mi kazva dali da vlizam v IRC ili ne?!
dori maikata mi ne mi kazva kvo da prava v Internet..
ta az sam non stop v IRC we.. ne moje da sprat surverite.. spored men tova e nekva izmislica...
to po4naha samo prostotii da se rusqt ,a ako tova
e istina prosto... de da znam,napulno 6te se otreka ot tazi durjava .. to biva,biva tupi zakoni,ama tqhnoto nqma granica :shock: vmesto da pravat zakoni za IRC,da izmislqt nqkoi SMISLEN :!:

zElEnA^mAsLiNkA
06-08-2005, 18:45
haha Kazaha mi 4e tfa sa glup0sti! Sq ima izb0ri i ne m0gat da se 0bsyjdat zak0ni ;) vse pak dupetatite sa vyv vakanciq pyk i da nqma da zemat da se zanimavat s IRC :}

naty
06-08-2005, 19:07
и вие се вързахте...хаха тва са пълни глупости
не могат да ни причинат и това

DeSsi
06-08-2005, 19:56
Vqrno e sled 15-16 iuni nqma da ima irc ve4e

K
06-08-2005, 20:28
abe hora q se opraite malko be, kak shte zabranqt irc serverite? i kakvo obshto ima vlzianeto ni v evropeiskiq syiuz sys spiraneto na irc serverite, az sym vyv franciq, franciq e vyv evropeisiq syiuz i tuk syshto 4atqt v irc sys frenskite si serveri i az kak po dqvolite da govorq s priqtelite si i roditelite si ako sprat irc serverite, e da ima Yahoo messenger, vsi4ki koito polzvat yahoo da me izvinqt no yahoo e mnogo smotana programa za 4at, icq biva, za sega MSN messenger stava, no trqbva da imash zadyljitelno poshta v hotmail ili msn, a ne vseki razbira tolkova mnogo ot i-net i 4atove, a IRC e nai lesniq vid programa za 4at... tiq hora hora ot ministerstvoto syvsem sa izkukali, da hodqt da se pregledat!!!

tra^la^la
06-08-2005, 20:37
Ами да!Те освен че спират IRC сървърите ще въвеждат и вечерен час до 8h който не си е в къщи до тогава ще го пращат каторжник.Не знаете ли?И има разпоредба всички под 18 да са си в леглата след лека нощ деца.Забранбяват също и "Приятели" заради сцените с насилие в сериала-вредял на крехката тинейджърска психика :twisted: :twisted: :evil:
НСБОП да дойдат да ми дръпнат чурката!!!

Elven_Princess
06-08-2005, 20:54
Абе квот ще да става аз без IRC и skype не моа...ама нали казаха, че лъжа...дано да е..че не знам вече

BABY_SEXY_GIRL
06-08-2005, 21:02
Офффф, един казва едно, друг друго :x И аз не знам на кое да вярвам, но искренно се надявам да е лъжа, защото не виждам нищо общо на IRC с Европейския съюз, та нали точно за международни комуникации е излислено ICQ-то :shock: За сега не вярвам, пък и нали надеждата умира последна :P
Аз за мирката нямам никакви пристрастия, против нея съм даже, но ай си кюто си го искам!

lalqla
06-08-2005, 21:30
не знаех, че е имало чак толкова прости и ограничени хора в тоя форум, които да се вързват на тия глупости и чак до такава степен да не могат да мислят логически.

monka
06-08-2005, 21:36
lele, dano tova da e izmislica!!!
mamka im, ako e vqrno..tova sa naistina basi glupostite...kak 6te mahat IRC :?: :!:
napravo mi se reve kato si pomislq...
no i az ne sam mnogo ubedena, 4e e istina :?

Chiana
06-08-2005, 21:57
:evil: abe kakvi sa tiq prostotii druga rabota si nqmali 4e irc 6teli da spirat
kade drugade v evropa ste videli takova ne6to?! nedeite se vrazva absurdno i nelepo e... te nqmat smetka ot tova ne6to. ne e kakto da se uveli4i prodajbata na diskovete poradi spiraneto na mp3kite i t.n.
ama ako stane ne6to takova nz mnogo 6te se qdosvam 6toto 4atq ve4e ot 5 godini i tes hora deto mi trqbvat si gi namiram v 4ata kato naprimer poznati ot drugi gradove, rodnini i t.n. i nz napravo... :evil:
6te otida i oniq samo na Bop 6i mi stanat :evil: :evil:

miloto_girl_4e
06-08-2005, 22:12
4etete tuk,kvo pi6e,posle sporete :!:
http://forums.unibg.org/showthread.php?s=&postid=71360#post71360

ISSP
06-08-2005, 23:05
Ами да!Те освен че спират IRC сървърите ще въвеждат и вечерен час до 8h който не си е в къщи до тогава ще го пращат каторжник.Не знаете ли?И има разпоредба всички под 18 да са си в леглата след лека нощ деца.Забранбяват също и "Приятели" заради сцените с насилие в сериала-вредял на крехката тинейджърска психика :twisted: :twisted: :evil:
НСБОП да дойдат да ми дръпнат чурката!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Даммм
Абе чудя ви се как се хванахте на тоя тъпак дет пусна темата...???Видяхте ли това да го пи6е в някой сайт...НЕ!!!тогава не се ядосвайте...все о6те няма такива изгледи...!

tedo_davis
06-09-2005, 05:32
E ako sprat i forumite - nai ve4e toq - da ne me tyrsqt - bloka ni e ot 12 etaja - shte me namerqt dolo na plo4kite :twisted:

zElEnA^mAsLiNkA
06-09-2005, 07:28
Aide stiga inrigi!! Nqma da mahat IRC ludi li ste ??

tedo_davis
06-09-2005, 07:43
ama 4aite malko ... IRC samo ili i mIRC !? :twisted:

zElEnA^mAsLiNkA
06-09-2005, 07:59
tedo_davis .... Mili4yk .... mIRC 6t0 misli6 4e sydyrja inicialite na IRC ??? Mi mIRC e nai-izp0lzvanata pr0grama za vlizane v IRC!!!! Bahti 4atyra det si haaa

06-09-2005, 08:05
И на мене не ми се вярва много много...как от Испания и Англия могат да влизат в чата...нали и те са членки на Евросъюза... :twisted: :twisted: :twisted:

06-09-2005, 08:12
Ами да!Те освен че спират IRC сървърите ще въвеждат и вечерен час до 8h който не си е в къщи до тогава ще го пращат каторжник.Не знаете ли?И има разпоредба всички под 18 да са си в леглата след лека нощ деца.Забранбяват също и "Приятели" заради сцените с насилие в сериала-вредял на крехката тинейджърска психика :twisted: :twisted: :evil:
НСБОП да дойдат да ми дръпнат чурката!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Даммм
Абе чудя ви се как се хванахте на тоя тъпак дет пусна темата...???Видяхте ли това да го пи6е в някой сайт...НЕ!!!тогава не се ядосвайте...все о6те няма такива изгледи...!
Леле те вече започват да се усират.... не че го ползвам много много, но това вече е връх на глупостта... а може би и не връх, след време може и да забранят да пускаме компютрите си...

06-09-2005, 08:28
Moga da vi kaja, 4e tova sa pylni, ama pylni gluposti! Da doidat da mi lapat kura, i da gi sprat(koeto nqma da stane) az shte pusna ot nas!!! I + tfa moga da vi kaja, 4e tova ne mogat da go napravqt, tui kato tova e edin vid 4astna sobstwenost!!! Da doidat da mi kajat neshto ... spiram po temata ... 4e po4vam da se nerviram kakvi gluposti se govorqt ve4e!

Edit: + tova moga da kaja, 4e imam priqtel v NSBOP a nishto ne mi e kazal za tiq gluposti ...
I kak shte sprat 4ujdite servers ?
I znaete li kak nqkoj shte im hackne sistemite? Vse pak golqm procent ot adminite v edna sredno golqma mreja si gi moje neshtata :P

I vse pak ako gi sprat shte mojete da si vlizate na irc.haterbg.net bez nikuf problem :P

DarthRevan
06-09-2005, 09:06
AHAHAHAHHAhhahHAhAhahahhAHahAhAHahhahaHAhaHHahhHaH AaHHAhaHA.... ot v4era se skysvam da se smeq na tozi idiotizym...na teq deto sa go izmislili i o6te pove4e teq deto im vqrvat...

06-09-2005, 09:11
AHAHAHAHHAhhahHAhAhahahhAHahAhAHahhahaHAhaHHahhHaH AaHHAhaHA.... ot v4era se skysvam da se smeq na tozi idiotizym...na teq deto sa go izmislili i o6te pove4e teq deto im vqrvat...

Opredeleno :P

Breakaway``
06-09-2005, 10:10
Уфф аз се вързах... беше малко съмнително :roll: И как грешно е написано-ако беше истина, поне можеше да има изявление някъде :roll:

06-09-2005, 10:14
Toq koito go e pisal e qko tup. Moga samo da kaja, 4e NSBOP ne mogat da sprat dostypa na nito edin user do IRC server! Puk shteli da sprat i 4ujdite ? Hmm tfa mi e mn interesno, zashto li si vlizam bez problem v frenski i italianski serveri ... ?

alex
06-09-2005, 11:02
ТОВА СА ГЛУПОСТИ!!! НСБОП означава Национална Служба за Борба с Организираната Престъпност. Ако НСБОП имаха право да вкарват закони в парламента за гласуване до сега да се бяхме оправили 100 пъти. Освен това Парламента е разпуснат заради изборите и чак новият кабинет след месец-два ще има право да приеме такъв закон. Но това няма начин да стане защото в IRC няма нищо незаконно. По същата логика може да се забранят и email, ICQ, MSN, yahoo Mesenger, както и личните съобщения на този сайт. Таката че се подавайте на провокации. Тези мсг-та ги пускат същите онези хора които разпращат простотиите и SPAMа по ICQ.

06-09-2005, 11:13
Много добро мнение Алекс :P

Надали ще успее който и да е да спре IRC сървърите :P

ProstoAz
06-09-2005, 14:18
Аз пък искам да ги спрат всички сървари!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Само жалко, че тази информация май наистина не е достоверна... :(
И все пак - и да се карате и да не се карат - файда никва! Ще дойде 15 юни и ще видим, а аз ще се моля наистина да ги спрат. :wink:

e4o
06-09-2005, 16:33
kofti rabota :(

06-09-2005, 18:08
Аз пък искам да ги спрат всички сървари!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Само жалко, че тази информация май наистина не е достоверна... :(
И все пак - и да се карате и да не се карат - файда никва! Ще дойде 15 юни и ще видим, а аз ще се моля наистина да ги спрат. :wink:

A zashto iskash da gi sprat? S kakvo ti burkat v jivota ? :P

bulgarche
06-09-2005, 18:23
Ебал съм ги в тъпаците. Да махат каквото си искат..хората отдавна са измислили телефоните. Аз от година насам съм изпратил....малко, но сравнително доста - 20-сетина писла (С плик, марка....като едо време). Много е яко. Тия ел. пощи са супер яко. Усещането от истинско писмо е много по-силно и готино

BABY_SEXY_GIRL
06-09-2005, 20:25
Аз пък искам да ги спрат всички сървари!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Само жалко, че тази информация май наистина не е достоверна... :(
И все пак - и да се карате и да не се карат - файда никва! Ще дойде 15 юни и ще видим, а аз ще се моля наистина да ги спрат. :wink:

A zashto iskash da gi sprat? S kakvo ti burkat v jivota ? :P

Спокойно, брат ми каза, че са го казали по телевизията, мирката щяла да се маха, но за ай си кю нищо не са казали :lol: Супер, това е идеалния вариант! Не че мисля само за себе си, чата е адски вреден и опасен за наивните деца :( като знам какви ги има и какви ги говорят в чата, ужас :evil: Подкрепям чата м/у приятели, а не с непознати! Но това е отделна тема :wink: