PDA

View Full Version : Oriflame vs. Avon



luDo_LaPe^
06-08-2005, 18:25
Имам повече неща от Орифлейм,но пък от Ейвън е по-евтино.Много мои познати казат,че в Орифлейм са по-качествени,но аз съм си доволна от рол-он-чето на Ейвън.Докато от Орифлейм си взех един гланц за 3 и нещо и ми иде да го метна през прозореца... :lol:

one_touch
06-08-2005, 18:39
az si predpo4itam AVON.orifleim hi4 ne mi haresvat.te baq zamrqha ve4e.skoro 4uh za tqh za pyrvi pyt ot mn vreme ot edna priqtelka.

miloto_girl_4e
06-08-2005, 18:43
zna4i Oriflame spored men e 100 puti po dobro ot AVon !
po ka4estveni sa ne6tata :!:
no za smetka na tova Avon imat pove4e tiineidjurski
gluposti i za tova pove4eto momi4eta si padat po Avon,dokato Oriflame zalaga pove4e na kozmetikata za jeni...
no az kato cqlo pove4e si haresvam Oriflame,za6toto
mnogo ot ne6tata,koito imam na Avon sa ujasni :shock:
purvo tova,koeto e na stranicata,nqma ni6to ob6to sus samia produkt,kogato go polu4i6 :shock:
imam dva - tri laka na Avon ... sled kato se lakiram,sled dva 4asa te ve4e se lu6tat.. super gadno :shock:
predi vreme si bqh vzela nqkakav produk protiv akne.. namazah se nqkolko puti i posle kato se obrinah... dve sedmici si sedqh obrinata :oops: i to to4no na liceto :oops:
abe Avon moje da sa po evtini i po 6areni ne6ta da imam,ama opredelno da po niskoka4estveni :!:

Breakaway``
06-08-2005, 18:49
Нямаше ли такава тема?!
Предпочитам Ейвън, защоот предлагат по-известни продукти /нещо такова де, нз как да се изразя/. А наистина Орифлейм са по-качествени... обаче замряха какво да се прави :roll:

Jessika_MG
06-08-2005, 18:49
Ne sam mnogo sigurna ama mislq 4e oriflame sa po-starata marka t.e dokazala se.Neznaino za6to no mai sa i po-predpo4itanata i po-izvestnata.E kak nqma da e sk1pa kozmetikata kato e ka4estvena.Ne otri4am savsem nap1lno i avon.Vqrno si e 4e ima i hubavi ne6ta, po-evtini4ka , po kat za b1lgarina :wink: ma ne mislq 4e ima tolkova golqm spor koq ot 2te kozmetiki da se izbere za6toto ednata vinagi 6te e na po-visoko nivo a drugata mnogo po-dost1pna.

naty
06-08-2005, 19:30
авон са пълни буклуци-има защо да са по-евтини
орифлейм определено са по-добрите,въпреки че не използвам нито едни от тях

e4o
06-08-2005, 19:34
ne me kefqt nito avon nito oriflame :lol:

morkoffka`divanence
06-08-2005, 20:06
Въпрос на гледна точка.Аз предпочитам Ейвън,заото от Орифлейм нещата не ми понасят на кожата :cry: Адски мноо се кефя на много неща и на двете фирми,ама си залагам на Ейвън,поне няма да получа обрив...

favichka
06-08-2005, 21:25
Az ne si kupuvam ne6ta nito ot ednoto,nito ot drugoto.po dobre da otida v nqkoq parfiumeriq i da si vzema kakvoto mi trqbva.e kupuvala s1m si i ot avon i ot oriflame,no ne s1m mn o4arovana :wink:

Chiana
06-08-2005, 21:28
eee opredeleno sam za Oriflame
Avon moje da imat bogat izbor otkam dekorativna kozmetika i dizaina na produktite im da e strahoten ama otkam ka4estvo sa trap... i az mnogo sam se obrivala ot razni bokluci na avon. makar 4e i oriflame ne sa 4ak tolkova ka4estveni no v sravnenie s avon sa kade kade... se edno sravnqvam Golden Rose i Maybelline :shock:

BABY_SEXY_GIRL
06-08-2005, 21:58
Аз съм твърдо за AVON :!: :!: :!:
Всичко им е НАД тъпите продукти на Oriflame!Няма да ми стигне времето да изреждам редицата причини, подари които смея да твърдя, че именно продуктите на AVON са по-добрите! Но все пак всеки си има право на мнение :wink:

incheto
06-08-2005, 22:44
oriflame :D

DeSsi
06-09-2005, 20:43
Аз съм твърдо за AVON :!: :!: :!:
Всичко им е НАД тъпите продукти на Oriflame!Няма да ми стигне времето да изреждам редицата причини, подари които смея да твърдя, че именно продуктите на AVON са по-добрите! Но все пак всеки си има право на мнение :wink:

mhm :wink:

^HOTbabyHOT{f}
06-10-2005, 16:02
Awe i dvete firmi sa hubavi. :lol:

ProstoAz
06-10-2005, 16:50
На мен определено повече ми харесват нещата на Ейвън и почти нямам нищо на Орифлейм...само едни сенки, които много гадно се размазват и миришат УЖАСНО :shock: и едно червило, което изглеждаше с много по-различен цвят... :roll:
На Ейвън имам много работи и си ми харесват, само от тези червилата не съм доволна...където седят едни такива бели и са с някви оттенъци... :?

LiNkiN4eTo
06-10-2005, 17:50
Орифлейм :!:
Наистина са по-скъпи нещата , но са и по-хубави :!:
Имам повече продукти на Ейвън защото са по-евтини , но предпочитам Орифлейм :!: В момента даже се сещам за кремовете и наистина мисля че Орифлейм са по-добри :!:

just
06-10-2005, 17:54
Незнам,защо няма "И Oriflame И Avon"?

Tiffany
06-10-2005, 19:53
Използвала съм продукти и на двете фирми,но предпочитам AVON :wink:

Lady_Love
06-10-2005, 22:03
Незнам,защо няма "И Oriflame И Avon"?

Дам и ад това питам...
Но все пак гласувах за Oriflame.. :roll:

just
06-10-2005, 22:03
Естествената Шведска козметика...

devil4e
06-10-2005, 22:19
аз съм понякога и за двете понякога само за едното а понякога за нищо
общо зето за мен няма значение марката стига да ме кефи имам и много скъпи неща имам и за по 1 лев

Vampire_Lady
06-11-2005, 16:49
еми то аз и от двете имам не6та, просто хва6там който каталог ми попадне разглеждам и кфото ми хареса, независимо на avon или на oriflame, си го взимам, а ина4е имам и не6та ойто не са на нито едно от двете, ма те са малко :wink:

Ri4i^
06-11-2005, 21:45
Аз съм твърдо за AVON :!: :!: :!:
Всичко им е НАД тъпите продукти на Oriflame!Няма да ми стигне времето да изреждам редицата причини, подари които смея да твърдя, че именно продуктите на AVON са по-добрите! Но все пак всеки си има право на мнение :wink:
10x за подкрепата :P

пипс
06-12-2005, 09:34
аз съм за AVON! имат много по-голямо разнообразие от орифлейм и нещата са по-оригинални,евтини и качествени!

червило
06-12-2005, 10:15
И аз ще подкрепя AVON!!!В момента нямам нито един продукт на Oriflame,защото преди три-четири години,когато използвах продукти на Oriflame,бях получила страшен обрив по цялото тяло :oops: :x .Беше отвратително..хубаво,че не си бях слагала нищо от продуктите на лицето,защото сигурно и там щях да се обрина..ужас!Сега ползвам само AVON и съм много доволна!

Cherveno`Koska
06-13-2005, 16:18
аз ползвам и двете марки, но повече наблягам на avon почти цялата ми козметика е на аvon и сам доволна от перодуктите им !

girlpower
06-13-2005, 16:39
http://oriflame.com/pics/img/front_june05.jpg
ORIFLAME

sini4kata
06-13-2005, 21:39
mi razbira se 4e sam za Avon.az vse si pora4vam nqkakvi neshta i e nqmalo slu4ai v koito da ne sam dovolna :P

червило
06-14-2005, 10:01
Я кажете,кой ви е любимия продукт на AVON/Oriflame? :?: :!: Какво си поръчвате най-често от каталозите,от кой продукт сте най-доволни :?: А от кой продукт сте най-недоволни,защо :?:

eli123
06-19-2005, 11:12
lichno az predpochitam avon, zashtoto kakto kazahte po- gore, ima po goliamo raznobrazie puk i e po eftino.

eli123
06-19-2005, 11:32
lichno az predpochitam avon, zashtoto kakto kazahte po- gore, ima po goliamo raznobrazie puk i e po eftino.

Bimper-ska
06-19-2005, 12:09
И аз предпочитам да си купя нещо от магазина, примерно на Макс Фактор или Нивеа, Рексона за дезодоранти. Обаче на Ейвън имам повече неща, отколкото на Орифлейм. На Орифлейм им признавам само два продукта - фон дьо тен и парфюм. А на Ейвън цялата декоративна козметика, без ФДТ и шампоаните от Advanced techniques серията(май така се пишеше).

червило
06-19-2005, 12:51
Аз много се радвам на повечето гел душовете на AVON,от спрейовете за лице/ тяло вече използвам само онзи от серията PLANET SPA,който е с бял чай,онзи лосион за тяло,който е хипо алергичен,с овесеното брашно много добре ми понася на кожата и като го използвам след като се обезкосмя с епилатора,много добре ми успокоява раздразнените/зачервените части от кожата.

luDo_LaPe^
06-19-2005, 13:33
ве и аз май вече съм за Ейвън.За един гланц и за един фон дьо тен платих 8,10лв

Sn
06-20-2005, 07:30
Za men razlika mezhdy Oriflame i Avon niama.Makar che izpolzvam niakoi neshta na Avon(poradi po-goliamata reklama),tova si e evtina kozmetika i vsichki na Zapad znaiat tova.

kotence}{
06-21-2005, 23:07
ami..:) i za avon i za oriflame .. imam edni senki na oriflame koito sa mn ka4estveni... a da ne govorim za du6 gelovete koito sa strahotni .. kremovete na avon sa strahotni .. maika mi si vze edin koito ne go izpolzva6e i az vzeh da go izpolzvam .. i ako nai mnogo dva dena ne se majeh .. vednaga mi izlizat pypki :) nezavismo 4e v kataloga e se kazva za takiva ne6ta .. a onezi tam Bio6 :) sa6to sa mn hbavi .. losiona za po4istvane na grim i toi :) kakto i zazdravitelq :) toi e super ... dam .. avon sa po eftini no pak oriflame sa mnogo po ka4estveni .. az zapo4nah da izpolzvam avon sled kato edna moq syu4eni4ka stana distributur i s maika mi vse si izbirahme ne6ta .. oba4e predi tova bqhme samo na oriflame .. :) i daje ne bqhme slu6ali za avon :)) taka 4e i dvete firmi sa mn ka4estveni :) i to dvete sam dovolna .. a tfa za obrivaneto ... vsi4ko si e ot kojata :) razli4en tip koja .. ne go ponasq .. moqta fr si kupi teq clear skin ... i ve4e nqma ni6to po liceto :) za6toto to ponasq losiona :)

mil4eto_
06-22-2005, 13:43
i dvete marki ne me kefqt :)

TaStEy
07-07-2005, 20:19
i dvete marki ne me kefqt

^FaiNt^F
07-07-2005, 21:48
mene me kefat i dvete....nz

Black_Orchid
08-26-2005, 13:54
Мен и двете НЕ ме кефят но съм си купувала разни неща и Oriflame са по-добри.

SweetBunny
08-26-2005, 19:20
AVON

МЛМ
11-17-2005, 15:54
В орифлейм имате по големи отстъпки и перфектен бизнес МЛМ,докато Ейвън са масова евтина козметика.Ако в орифлейм Ви се вижда скъпо,защо ще чака те близо 10 дни поръчката си от Ейвън като можете да си закупите евтина българска козметика от най близкия магазин.Който желае да го запозная с бизнес възможността на орифлейм моля пишете ми на tiyrkoas@abv.bg .Няма да съжалява те.

Xepa
11-17-2005, 18:06
аз съм координатор в AVON почти от създаването на AVON в Бг ниормално е да съм по пристрастна към техните продуктино все пак и орифлеме си имам и предимставата както и AVON така и те си има и хубавите и по-лошите подукти просто орифламе прелага повече неща за по-възрастни жени докато AVON го комбинира двете неща а пък и каталозите са с доста по добро изпълнение
но това си е въпрос на личен ибор и ПАРИ:)

Poulet
11-17-2005, 18:33
Awe i dvete firmi sa hubavi. :lol:
Напротив-и двете са ужасни,най-хубавата козметика е в аптеките-дори има български фирми,които са много по-добри. :D Има един БГ крем за ръце-струва 80ст. :shock: и е 1000 пъти по-добър от тия на Oriflame и Avon. :wink:

sarang
11-17-2005, 20:12
И двете марки не са хубави, някои неща не са за изхвърляне, но като цяло са скъпи и некачествени. Има много по-добри и по-евтини продукти. И двете фирми не си оправдават парите. Боклуци. Орифлейм са по-зле.

Ksenia
11-18-2005, 05:33
Честно да ви кажа аз не съм доволна и от двете. За мен тези продукти са пълен боклук. Няма нищо натурално в тях и са само химия. Пробвала съм и двете фирми. От Oriflame получих доста неприятна алергична реакция (поддуха ми се устните ужасно)А от АVON като цяло не съм доволна от нищо което купих. Бих ви препоръчала да ползвате по качествени продукти защото всичко това се отразява след време доста коварно върху кожата. И както е известно по евтиното винаги излиза доста по скъпо.

worthy
11-18-2005, 11:13
predpo4itam avon,no ima nqkoi producti na oriflame,koito opredeleno pove4e mi haresvat.

hipnoza
11-19-2005, 14:37
тфа на ейвън продукти ли са или некфи л**** натикани в опаковчици? А продуктите на Орифлейм може да са скъпи, ама поне са качествени! Сравнявала съм продукти и на двете копмании и тея на ейвин направо бледнеят пред Орифлейм! Не искам никой да се засяга, защото имам и продукти на Ейвин, които не са чааааак толкова зле, обаче определено не може ейвън да се сравнява с Орифлейм!

honey91
01-06-2006, 14:22
Avon

dragonika
01-06-2006, 17:43
Oriflame ми харесва повече, защото:
1) каталозите им са по-готини вкл. и моделите
2) продуктите са много по-добри от тези на Avon (не ми дразнят кожата, харесва ми как ми стоят сенките, гланцовете, спиралите и т.н. и най-важното - всичко е в много по-яки опаковки)
3) цените на някои неща наистина са по-високи, но и качеството е на по-високо ниво
4) в Avon е претъпкано с бяла козметика
5) лично мен ме отегчават 100-те страници от каталозите на Avon...

luda#po#tebe
01-06-2006, 19:14
zna4i Oriflame spored men e 100 puti po dobro ot AVon !
po ka4estveni sa ne6tata :!:
no za smetka na tova Avon imat pove4e tiineidjurski
gluposti i za tova pove4eto momi4eta si padat po Avon,dokato Oriflame zalaga pove4e na kozmetikata za jeni...
no az kato cqlo pove4e si haresvam Oriflame,za6toto
mnogo ot ne6tata,koito imam na Avon sa ujasni :shock:
purvo tova,koeto e na stranicata,nqma ni6to ob6to sus samia produkt,kogato go polu4i6 :shock:
imam dva - tri laka na Avon ... sled kato se lakiram,sled dva 4asa te ve4e se lu6tat.. super gadno :shock:
absolutno sam saglasna,pak i maika mi e konsultant po krasota v orifleim :lol:
predi vreme si bqh vzela nqkakav produk protiv akne.. namazah se nqkolko puti i posle kato se obrinah... dve sedmici si sedqh obrinata :oops: i to to4no na liceto :oops:
abe Avon moje da sa po evtini i po 6areni ne6ta da imam,ama opredelno da po niskoka4estveni :!:

___Kaka Eli___
01-07-2006, 11:45
Avon :D imat 4udni produkti

poshla
01-15-2006, 00:10
Avon :)

PiNk{}AnGeL
01-18-2006, 20:16
аз съм координатор в AVON почти от създаването на AVON в Бг ниормално е да съм по пристрастна към техните продуктино все пак и орифлеме си имам и предимставата както и AVON така и те си има и хубавите и по-лошите подукти просто орифламе прелага повече неща за по-възрастни жени докато AVON го комбинира двете неща а пък и каталозите са с доста по добро изпълнение
но това си е въпрос на личен ибор и ПАРИ:)
координатор или дистрибутор?? ;]
аз щото съм дистрибутор в Ейвън и си ми е много добре.Доволна съм си от всичко...ама и Орифлейм не са лоши.Затова си поръчвам и от двете.

Danielle
01-18-2006, 23:22
i dvete si imat predimstva
no ne znam zashto sam ostanala s vpechatlenieto che avon e na malko po-dostapni ceni pak i poveche enshta mi grabvat okoto v kataloga na avon..
oriflame po rqdko......
:)inache i dvete sa ok :)

kissorankata
01-20-2006, 09:37
Ами аз съм за AVON.Хем са по-ефтини хем по-качествени.Една приятелка си поръча един крем и той вътре един такъв като желе...ужас и на всичкото отгоре на каталога пише че ако си закупиш един ти дават 2-ри ама на нея 1 дадоха и то развален.

sidney
01-20-2006, 19:43
Купих си на орифлейм три гланца и за по 4 лева са много добри и най вече дълготрайни

lp_krasi
01-20-2006, 20:51
ми...нз мен на ейвън ме кефят повече продуктите...:)))

Roxy
01-20-2006, 23:24
и двете са егати боклука.не знам как можете да си ги купувате.как ше си купите гланц без дори да си го сложите да видите как седи или крем без да го помиришете.те на компютъра естествено ги обработват картинките пък то и дори най-малкото червило кат го видиш е едно а кат го сложиш съвсем друго

GLeZoRanA
01-21-2006, 01:46
определено предпочитам козметиката на AVON!!!

elize
01-22-2006, 12:40
и двете са егати боклука.не знам как можете да си ги купувате.как ше си купите гланц без дори да си го сложите да видите как седи или крем без да го помиришете.те на компютъра естествено ги обработват картинките пък то и дори най-малкото червило кат го видиш е едно а кат го сложиш съвсем другоNe se pritesmqvai ima mostri za taq rabota

elize
01-22-2006, 12:48
Makar,4e si pora4vam produkti i ot dvete firmi,kato cqlo kozmetikata na Oriflame e po-dobra.Produktite sa s mnogo po-dobro ka4estvo i dizain.Kataloga im e mnogo dobar i polu4ava6 produktite mnogo po-barzo(2 dena sled zaqvkata pusnata ot distributora)Nai-mnogo mi dopada seriqta"Morska terapiq".A tova za obrivite...vsi4ko zavisi ot kojata vi i ot ponosimostta i kam razli4nite produkti.

momi4e_ot_MARS
01-22-2006, 13:26
ami nqma zna4enie stiga de e hubava kozmetika. i dvete firmi se dobri i imat dobri produkti

Li4iCe
01-22-2006, 15:13
Avon според мене са пълни аматьори. След като няколко пъти като си поръчах техен лак за нокти ми донесоха някакъв, който нямаше нищо общо с този в каталога(за цвета му става дума), повече нямам намерение да си купувам каквото и да било тяхно. Може да са им по-евтини нещата, но това определено е за сметка на качеството. От Oriflame за сега не мога да се оплача-каквото съм си купила, винаги съм оставала доволна + тва е шведска козметика и имат парфюм, който се казва Freya 8)

lina15
01-22-2006, 20:35
AVON

ComiX
01-22-2006, 21:41
Ми то вече има ли по какво да се сравняват?!Oriflame копира доста работи от Avon.. била съм и на двете фирми представител и не съм очарована!На Avon продуктите са по-евтини и затова е по-предпочитана,но на Oriflame продуктите са па-трайни обаче понякога прекаляват с цените!

e_l_i_z_a
01-23-2006, 10:19
Мииии баща ми е дистрибутор и на двете :lol:

kissorankata
01-23-2006, 16:55
Мииии баща ми е дистрибутор и на двете :lol:
Баща ти! :shock:

luDo_LaPe^
01-23-2006, 21:17
Мм,вчера четох някаква статистика,направена от фирма(не и помня името)която точно с това се занимава-проверява качеството а продуктите)и като рискова марка,с която трябва да се внимава,беше посочена Ейвън.За орифлейм нищо не е казано.Значи пак идва въпроса за качеството.И все пак...само вижте цените на Джордани Голд-а(за Орифлейм говоря) и умрете :shock:Ии,да,тва за бързината на доставката на
продуктите също е вярно.Когато си поръчам нещо на орифлейм,то идва след два-три дена.Докато на ейвън...последния път чаках...ТРИ СЕДМИЦИ!
А,някой беше споменал нещо за мостри-да,има.Но само на парфюмите(и на тоалетните води май)и на червилата.Струват по 50 стотинки(или поне преди струваха толкова...сега може и да са им увеличили цената,но се съмнявам :wink: )И какъв е извода-че няма извод :lol: (не ми обръщайте внимание,лигавя се...)

moon^girl
01-23-2006, 23:35
I oriflame i avon imat hubavi neshta, no na oriflame sa po ka4estveni.

02-08-2006, 15:45
ORIFLAME

02-08-2006, 15:54
[size=18][/siz
Produktite na Oriflame moje da sa po skapi, no sa kachestveni. Nali tova vi trevoji - cenata. Znachi predpochitate da si vzemeto neshto po evtino, koeto moje da navredi na kojata vi, otkolkoto da si pozvolite neshto malko po skapo, koeto shye vi e ot polza. Vie izobshto cenite li se, uvajavate li se. Sami si otgovorete na vaprosa zashto oriflame pravi reklamacii, kogato nqkoi klient ne e dovolen ot produkta i go smenq i zashto drugata kompaniq otkazva kategorichno takova neshto. da ne bi da q strah ot ....

oriflame
02-08-2006, 16:01
Usloviqta kakto za klientite taka i za konsultantite sa mnogo po dobri. Klientite poluchavat produktite si oste na sledvashtiq den sled porachkata si, a ne sled sedmici. KONSULTANTITE IMAT MNOGO PO GOLQM PROCENT PWCHALBA. Te poluchavat mnogo podaraci i iznenadi. Za tqx se grijat hora, koito gi obichat i se barichat tqhni sponsori.

02-10-2006, 15:20
и двете са егати боклука.не знам как можете да си ги купувате.как ше си купите гланц без дори да си го сложите да видите как седи или крем без да го помиришете.те на компютъра естествено ги обработват картинките пък то и дори най-малкото червило кат го видиш е едно а кат го сложиш съвсем друго

abe Roxy, ti 4uval/a li si nyakoga 4e se predlagat i mostri, za da izpitash ka`estvata predi da si go kupish. Ili sya prikazvash kolkoto da kajesh neshto
ORIFLAME FOREVER!!! - http://my.oriflame.bg/dangerov

PRECIOUS^f
02-25-2006, 23:35
Avon,no i toi ne e stoka-izlqzoha mi papki vednaj ot tqhnite proslovyti losioni za tqlo :!:

ZaViNaGi^nEsHtAsTnA
02-25-2006, 23:59
az sam za avon ot poe4e ot godina sam distributor i si4kata mi kkozmetika e ot tam mn sam dovolna

chestra_f
02-26-2006, 10:54
Awe i dvete firmi sa hubavi. :lol:
dam i az taka mislq =D>

SaMo_DiVa
02-26-2006, 11:49
haresvam i dvete firmi.Avon ima pove4e gotini ne6ta za tineidjarite-razni zaribqv4ici,a Oriflame imat hubavi maski i kozmetika za jeni...kato cqlo oba4e,klonq pove4e kam Avon \:D/

cvety_i_bebeto
02-26-2006, 14:03
mi az imam pove4e ne6ta na avon,no pak izob6to ne mi haresvat 6ampoanite im,ne se miite s tqx....prihva6ta se mnogo parhot....

sladkoto_Eli
03-01-2006, 11:00
i dvete predlagat xubavi ne6ta.

Loshotia
03-01-2006, 14:58
^^^Дам, така е! Ама най си обичам глановете и течните червила на орифлейм - най - хубавите цветове, които имам. И сенките са много сполучливи - не се махат лесно. На ейвън ползвам глевно балсамчета и лосиони за тяло

ht_7j
03-01-2006, 19:19
Az ot dosta vreme polzvam produkti na Oriflame i sym mnogo dovolna ot tqh. Nqmam namerenie skoro da gi smenqm. Kojata obache e strogo individualna i mnogo razlichni kozmetiki imat razlichno vyzdeistvie. Moqta syvpadna s Oriflame.

SweetBunny
03-01-2006, 20:57
Ami ass ne izpolzvam nito Avon, nito Oriflame :smt017 , prosto predpo4itam drugi marki :smt004 No sq imam edin mn hubav krem za ruce na Avon i balsam za ustni pak na Avon 8-[ i dolu gore sum dovolna...otdavna se kanq da si poru4am nqkoe ot oniq kolieta, grivni i sqkfi takia sladurski bijuta :mrgreen: ot kataloga na Avon, ama vse ne mi ostava vreme :smt007

MoRsKa_nimfa
03-03-2006, 13:15
AVON- obojavam bqlata kozmetika,a AVon imat bogat izbor,rol-on-4etata sa super gotini i parfumite sashto

Labelle
04-05-2006, 00:03
Орифлейм и най-вече серията Джордани- козметикатиката им е качествена и трайна, правена само на базата растителни съставки докато ейвън използват и животински пигменти. Майка ми е най-алергичния чоавек, който познавам от години ползва орифлейм и нишшо и няма. Веднъж си купи спирала еивън и очите и подпухнаха и веднъж червило - устата и сатна двойно по-голяма и се изприши. Как да се доверверя на козметиката им?

Black_Cat
04-05-2006, 09:27
maika mi e distributor i na oriflame i na avon ot godini,zatova sam opitala po4ti vsi4ki ne6ta i ot avon osven toaletna voda ni6to drugo ne si vzimam za6toto sam probvala kozmetikata i e ujasna zatova polzvam samo oriflame,vqrno 4e avon e po evtino no sam se obedila ve4e .....

penywise
04-05-2006, 09:28
Баси... има ли жена в България да не е "дистрибутор на..."
Пълна простотия - ПЪЛНА... Да ви имам проблемите... :roll:

А ти се радвай, че си пробвала почти всичко. След 10 години без грим ще си като МС Фараона :lol:

Black_Cat
04-05-2006, 09:35
Баси... има ли жена в България да не е "дистрибутор на..."
Пълна простотия - ПЪЛНА... Да ви имам проблемите... :roll:

А ти се радвай, че си пробвала почти всичко. След 10 години без грим ще си като МС Фараона :lol:
emi ako si tolkova negramotna/negramoten kozmetikata ne vklu4va samo sen4iici i takiva ne6ta,ami po4istva6ti produkti koito sa hubavi za kojata nezavisimo dali e s akne ili ne , taka kato ti 4eta mnenieto imam 4uvstvoto 4e vop6te ne se podurja6 i predstavqm si na kakvo prili4a6,zatova si trai ! :smt013

light_purple
04-05-2006, 11:54
Vednuj si kupih edna spirala ot Avon i se okaza bukluk i pove4e ne si slojih ot neia.Dokato ot produktite na Oriflame ne sum bila razo4arovana,e moje bi samo molivut im za nokti ne be6e mnogo gotin.

sexy_play_baby
04-07-2006, 16:11
Opredeleno ne6tata na AVON sa po dobri !!!
imam i na oriflame no AVON e mnogo po dobro

04-07-2006, 23:01
И двете фирми са качествени.но Ейвън си ме по-кефи пък и е по-ефтини1ко ккто казаха като за българина 8)

KRaLiCa_na_OrGaZmA
04-07-2006, 23:06
Имам повече неща от Орифлейм,но пък от Ейвън е по-евтино.Много мои познати казат,че в Орифлейм са по-качествени,но аз съм си доволна от рол-он-чето на Ейвън.Докато от Орифлейм си взех един гланц за 3 и нещо и ми иде да го метна през прозореца... :lol:

AVON RULLZZZZZ :-D

hamsterka
04-07-2006, 23:56
glasuvah za avon,za6toto ot vsi4ko na oriflame se obrivam i mi e gadna kojata...li4no mnenie..

kiara_bs
04-08-2006, 02:05
Настоящата статия се базира на данни на Skin Deep - гид за козметична безопасност, съдържащ задълбочени анализи за 14 125 продукта на над 900 търговски марки от целия свят. В базата от данни на Skin Deep има регистрирани 6 869 вещества, включващи се в козметични продукти като лосиони, балсами, дезодоранти и др. Skin Deep анализира търговските продукти като сравнява техните съставки с 37 бази данни за токсичност - на тази основа всеки продукт получава оценка (рейтинг). Колкото е по-висока оценката, толкова по-опасен би бил продукта. Целта на Skin Deep е да информира потребителите за потенциални опасности, свързани със закупуването на агресивно рекламираните козметични продукти.

Основи и пудри

Сред марките с най-тревожно съдържание са CARGO, Zhen, Avon, Bourjois, NARS, Elizabeth Arden, Cornsilk, Sally Hansen, Neutrogena, Max Factor, Ultima II, Revlon и Cover Girl. За да бъдем по-конкретни ще споменем продуктите към които трябва да подхождате внимателно, ако сте решили да ползвате. Внимавайте с: Avon beComing PURE BRILLIANCE perfect balancing foundation SPF 8 with Lumin8TM, Avon BEYOND COLOR Perfecting Foundation with Natural Match Technology SPF 12, Avon PERSONAL MATCH Cream-to-Powder Foundation SPF 10, Bourjois Plus Que Parfait! Foundation SPF 15 Opale Fidele 11; Hale Continu 16, Max Factor Lasting Performance Pressed Powder.
Очни спирали

Max Factor 2000 Calorie Mascara Soft Black, Rich Black, Deep Auburn, Max Factor Lash Enhancer Mascara Black Brown; Rich Black; Soft Black, Prescriptives Eyelash Curler Shaping Mascara, Estee Lauder Illusionist Maximum Curling Mascara.

Очна линия

Max Factor Linemaker Waterproof Eyeliner Rich Black, Black/Brown, LORAC Pencil for Eyes #15 Blue Shimmer, #02 Black, #01 Dark Brown, Kiss Me Eyeliner Purple, CARGO Eye Pencil Eyeliner Wood, Brown, Black, ULTA Kohl Eye Liner Black; Black/Brown; Bronze; Charcoal; Chocolate; Deep Brown; Gunmetal; Indigo; Moss; Navy; Raisin.

Сенки

Търговските марки и продукти, за които трябва да бъдете по-взискателни са:

NARS Eye Shadow Single Compact (Fathom, Emmanuelle, Cairo). Mica, Silica са вещества, които са токсични за бъбреците и черния дроб. Isobutylparaben, Butylparaben, Lanolin, Methylparaben, Propylparaben биха могли да предизвикат имунен отговор (алергия, белене на кожата, сърбеж, обрив, парене). Lecithin, Tricaprylin, Disodium Edta променят структурата на кожата като така се позволява на други вещества да ппроникнат дълбоко в дермата. Mica, Silica, Talc, Aluminum Powder, Zinc Stearate, Ferric Ferrocyanide са веществата в този продукт, които са токсични за дихателната ви система.
Black Opal с Black Opal Eyeshadow Bronze Lights Bronze Lights и Black Opal Eyeshadow Bronze Blaze, Gold Galaxy. Сред възможно опасните вещества в тези продукти са такива, които биха могли да причинят рак (включително рак на гърдата - Propylparaben); поне пет вещества от съдържащите се в двата продукта са алергени и биха могли да предизвикат имунен отговор (алергия, белене на кожата, сърбеж, обрив, парене); поне две от веществата биха могли да предизвикат пристъпи на астма.
Bourjois Effet Lumiere Eyeshadow Trio (Les Argents 46; Les Bruns Cuivres 41; Les Verts 44; Les Ors 47; Prune Royale 48; Les Naturels 53; Violet Imperial 49; Les Roses 45). Веществата Propylene Glycol, Lanolin Alcohol, Methylparaben, Propylparaben, Bht, които се съдържат в продукта, биха могли да причинят имунен отговор (алергия, белене на кожата, сърбеж, обрив, парене); Mica, Talc, Ferric Ferrocyanide И Bht биха могли да са токсични за дихателните пътища.
Ultima II Peepers Wet/ Dry Eyeshadow Lotus.
Zhen Ying Yang Shadow Changer Gold/Silver; Green/Pink.
Червила

При червилата бъдете най-внимателни с Avon и следните техни продукти: Avon ULTRA COLOR RICH Lipstick, Avon beComing LIP DELUX smoothing retinol lipcolor SPF 10, Avon beComing LIPHORIA full satin lipcolor. Също така преди да закупите Vincent Longo Gel-X Lipstick, LORAC Sheer Wash For Lips and Cheeks Magic, Emotion, Ecstasy, Jelly Pong Pong Supermodel Stain For Lips and Cheeks Slenderella, Nymphette, No Breakfast, Giggle & Pop, Cupcake Pout, Black Radiance Indelibly Radiant Lipstick Gold Digger, Sexy Siren, Drama Queen, Sublime Beauty, Queen of Hearts, Glamour Girl, Cleopatra Red, Diva Deluxe, Violet Vixen прочетете или попитайте за повече информация.

Според класацията на Skin Deep сред най-опасните компании, предлагащи козметика на пазара са: Schering-Plough, L'Oreal, Revlon, Estee Lauder, Avon, Unilever, Coty, Elizabeth Arden, Henkel KGaA, Del Laboratories, Clarins Paris, Murad, pH Beauty Labs и Alberto-Culver.

re6ih 4e moje da vi e interesno ina4e az nqmam ni6to protiv dvete marki kozmetika vsi4ko e vapros na izbor :D

PEPI_VOLLEY
04-09-2006, 20:43
AZ SUM DISTIBUTOR NA ORIFLAME I MOGA DA VI KAZA 4E PRODUKTITE SA PROSTO NEVEROQTNI :) KOZMETIKATA MNOGO DOBRE MI DEISTVA I NQMAM NIKAKVI VUZPALENIQ,DOKATO PRI AVON............... :oops:
MOJE DA SA PO-EVTINI NE6TATA V AVON,NO ORIFLAME E ISTINATA!!!!
[/b]

04-10-2006, 13:16
emi za men nqma mnogo zna4enie no i dvete marki si imat polojitelnite i otricatelnite ne6ta naprimer 6ampoanite i razni krem4eta sa mi mn priqtni ili parfiumite no ne vsi4ki (Avon) no pri oriflame ima hubavi lakove i mi dopadna dosta edin cveten ovlajnitel za lice :lol: taka 4e ne moga da zaema strana za men e vajno ka4estvoto a ne markata :}

Ice_Queen
04-10-2006, 16:19
AVON - THE BEST !

Sinister_Doll
04-10-2006, 19:16
Avon, 6ot ot Oriflame se izpri6tvam...

midnight...
04-10-2006, 19:28
само ейвън, орифлейм най-малкото е некачествена марка

sk8girL
04-11-2006, 10:31
Avon rulZ! :))))

xOtkiSsSs
04-11-2006, 20:10
ами аз лично съм си за Avon :)

FikyScHetOo
04-11-2006, 22:06
И аз съм за AVON, продуктите ми от там са повече

tainstvenata
04-12-2006, 12:29
az mai ne sam izpolzvala mnoy ne6ta ot oriflame no avon sa ujasni mnogo bolkluci ima

tedy1_baby
04-12-2006, 12:29
i dvete firmi sa na nivo.ot gledna to4ka na ka4estvoto oriflame sa po-ka4estveni ot AVON.ot gledna to4ka na % na prodajbi AVON sa po-dostypni ot oriflame.no vseki si znae kakva mu e kojata i na kakvo 6te ponese i na kakvo-ne.

04-12-2006, 15:10
Mi imam i ot dvete kozmetiki no mai predpo4itam Avon,za6toto ot Oriflame se obrinah i mai tqhnata kozmetika ne mi ponasq...

mimetoo
04-12-2006, 15:55
predpochitam Avon.edno che e po evtino pak i razlikata v kachestvoto mejdu dvete firmi ne e koi znae kolko golqma.a i nqkoi raboti ot Avon gi nqma v Oriflame :smt012

aliq
04-14-2006, 20:18
az haresvam pove4e ne6tata na avon,no i na oriflame ne sa lo6i..apiralite na avon sa unikalni prosto mn sam dovolna 8) i kozmetikata za lice

04-15-2006, 11:43
awe sq kat za zamislq Avon sa si za predpo4itani 6toto sa po-evtini4ki,po golqmo raznoobrazie i sa po-izvestni i ka4estveni .....kazvam go ot li4en opit poneje s1m distributor na Avon i znam kfo predstavlqva :wink:

Game_Over_Boys
04-15-2006, 12:09
Oriflame!Няма да коментирам! :wink:

06-17-2006, 15:30
ORIFLAME ESTESTVENO E PO-DOBRATA FIRMA

I_love_dead_people
06-17-2006, 17:29
Не ползвам тяхната козметика,но мисля,че на Оriflame е по-добра.

Stranna_
06-18-2006, 14:48
И двете марки са добри, но предпочитам AVON. Тяхните продукти ми действат по - добре! 8)

ани-петрова
05-03-2007, 13:31
Не мога да разбера защо тук в България всички се готови да платим по-малко... Не мислите ли за кожата си?.. аз ползвах преди Ейвън,но добре че скоро открих орифлейм. С моята чувствителна и нежна кожа, искам да изглеждам добре е да имам самочумствие - ето това ми дава козметиката на Орифлейм :D

sLaDkA_gAzArkA
05-03-2007, 14:36
ty zna4i az pove4e mn pove si vzimam ot avon za6toto mama edistributor a pyk maikata na nai-dobreta mi fr e na orifleim i stava tka tq ima edin korektor za koji4ki mina se malko op i v avon ima ve4e malko po razli4en samo4e:) v avon ima edna mn dobra spira ot dve 4asti bqla i 4erna mina malko op i orifleim ima ve4e i tka i dvete firmi imat edno i sy6to no sym syglasna edin komentar 4e avon ima po teen raboti clear skin, color trend i mnnn dr i kakto sym 4uvala tva 4e mama e distributor na avon to ne ozna4ava 4e az za6titavam samo neq az si pory4vam i ot dvete samo da mi haresa :Di sy6to avon pove4ee mi pomaga za pypkite ,4ervilata mn mi haresvat a da ne govorim za spiralata s preciznata 4e4ica :) a aromatite sa super osobenno du6gelovete sa sys trahoten aromat i kojata stava mn mn meka 6amplanite sa idialni vednyj pory4ah ot orifleim edin 6ampoan i toi be6e hvanal muhal oniq den 15 arpil kato rekah da se izmiq slojih si v rykata i izlizezna muhal i ne6to podobno na 6ampoan

malka_sladuranka
05-03-2007, 15:30
Ами гласувах за Ейвън, продуките ми допадат повече.
На Орифлейм само червилата и гланцовете им признавам и ги смятам за по-добри, но за мен останалите им продукти са под тези на Ейвън.
Иначе както казах като цяло съм по-доволна от Ейвън.

LannyBarbie
05-03-2007, 16:00
Avon \:D/

Sexapilna_kukla
05-03-2007, 21:02
Аз съм за Ейвън, по-добри са им нещата, от колкото на Орифлейм, или поне аз съм по-доволна :smt041

nelkalee
05-03-2007, 21:39
Az sam za Avon

AliceSw
05-03-2007, 21:44
това, че се обривате не значи, че козметиката на някоя от фирмите не е съвсем качествена, просто има някаква съставка, която не ви понася, аз пък се обривам от кремчетата на Нивеа и Дав, а от орифлейм и Ейвън никога не съм :-s


не харесвам някои продукти на Ейвън, шампоаните са ужасни, кремовете им не ми действат особено добре, фдт не покриват, но за сметка на това имат страхотни сенки, пудри и балсами, които са прилични и са си оферта пред тези на Орифлейм

по принцип съм за Орифлейм, особено за Джордани Голд, фдт име най-покривният, който съм имала, спиралите им са мн хубави, дори сравнени с тези на Мейбълин, имат страхотни кремове и лосиони, имат едно кремче за тяло от Ароматерапията, което е просто страхотно и сенките им са добри, но все пак за каталожна козметика са си скъпички

extazygirl
05-03-2007, 22:24
Чувала съм че avon продават някои стоки с изтекъл срок на годност, не вярвах много но докато и аз не попаднах на такъв фон дио тен! :smt086 ВИНАГИ ГЛЕДАЙТЕ СРОКА НА ГОДНОСТ ЗА ДА НЕ СИ ИЗПАТИТЕ(КАТО МЕН) :!: :!:

silvetka
05-04-2007, 14:27
az li4no predpo4itam oriflame,za6toto sum polzvala mnogo produkti ot koito sum mnogo dovolna!nikoga ne sum se razo4arovala,ot kakuvto i da e produkt ot oriflame,a az imam dosta!ot avon su6to si poru4vam 4at pat,no predpo4itam opredeleno oriflame!a za6to sa po-skupi produktite v oriflame 6te vi otgovorq-vuv vseki edin produkt ima minimum 70% naturalen sustav!ne ste li zabelqzali pod logoto na oriflame pi6e:natural swedish cosmetics!

neusan88
05-04-2007, 17:20
ами аз съм на мнение че не е важна цената а качеството... АVON може да е по ефтино но ми се струва че в каталога има доста повече неща които поне на мен ми се харесват и за едно нещо от Oriflame бих дала толкова пари колкото за 2 от AVON!

iLoveChocolate
05-05-2007, 12:50
Oriflame za men za nomer edno. predi vreme si poru4vah ot AVON,za6toto Oriflame vse o6te ne bqha tolkova izvestni. razlikata koqto zabelqzah e slednata. pri Avon e koli4estvo za ka4estvo. te gledat da prodadat pove4e ne6ta bez zna4enie dali sa ka4estveni. pri Avon se nablqga pove4e na silen aromat i qruk cvqt pridrujen s mn brokat. a vsu6tnost imeto na ka4estvenata kozmetika e Oriflame. produktite im sa ka4estveni. za tqh e nai-vajno nie da sme dovolni ot produkta-su4etavat ka4estvo s koli4estvo. bqlata kozmetika v Oriflame e mn ka4estvena i ima za vsqkuv tip koja. ima mn produkti za 4uvstvitelna koja,ot koeto sum vuzhitena. ne6tata koito vi napisah gi znam ot li4en opit i ot sravneniq m/u produkti na dvete firmi.

vivian
05-05-2007, 18:27
az polzvamne6ta i ot dvete kozmetiki.za po4istvane na liceto sam mn dovolna ot Avon,no za dekorativna kozmetika,perli,fon-dio-teni i t.n. predpo4itam Oriflame.

[B]a[N]D[i]T[k]a
05-06-2007, 08:38
az polzvam na oriflame zashtoto sum distributor i mi izlizat po evtini.. na avon predi polzvah zashtoto imashe ot koi da si poru4vam neshta :roll: oba4e neshto nito ednata firma me kefi nito drugata.. tva izobshto da si poru4vash neshta ot katalog ne e si rabota :roll:

lunnoto_momi4e
05-06-2007, 09:01
Аз съм си взимала неща само на Avon и съм хипер доволна

06-20-2007, 14:54
само ОRIFLAME :D

krasivata_luvica
06-20-2007, 15:23
orifleim i e po ka4estveno :wink:

<black soul>
06-20-2007, 17:41
Ейвън! продуктите им миришат мн по-добре от тези на Орифлейм.. направо бужествено... пък и са по-качествени а повечето са евтини, за разлика от Орифлейм... :wink:

sexy_devil4e
06-20-2007, 17:42
ами не ползвам нито едното,нито другото,защото слушам много отрицателни мнения за продуктите им на последък,но мисля,че ейвън имат доста повече неща и са по-хубави от орифлейм!

koalka
06-20-2007, 18:04
Темата е стара!