PDA

View Full Version : Плевенчани, помагайте!



06-12-2005, 16:06
Айде ако има някой от Плевен, да ми направи една услуга. Та в Плевен имало един химически магазин "Ломоносов" на ул. Гренадирска, не знам точно кой номер, но била предпоследната в дясно, преди гарата. Та ако някой я знае и може да отиде, моля да ми провери за цените на едни химикали и да ги постне тука. Цените са на килограм. Значи химикалите са следните:
1. Натриев сулфит(безводен)
2. Метол
3. Хидрохинон
4. Боракс
Блогодаря ви предварително!!!

rusi4kata{}
06-17-2005, 00:52
Spe6no li ti trqbva?V smisal za koga to4no?za da znam do koga moga da potarsq.

06-18-2005, 13:54
Не е много спешно. Аз така или иначе по-рано от 25.07.2005 г. не мога да дойда до Плевен. Тъй че има повече от месец до тогава. Но питам кви са цените, за да знам с колко пари да тръгна към Плевен като реша. Много ще съм ти благодарен, ако успееш да ми кажеш цените. Пиши ми на мейла ако искаш oblansk@abv.bg

Bimper-ska
06-18-2005, 14:14
Или имаш козметичен проблем, или имаш "експлодиращ" проблем :roll: В същност за кво са ти тези неща?

06-18-2005, 15:06
Или имаш козметичен проблем, или имаш "експодиращ" проблем :roll: В същност за кво са ти тези неща?

За обработка на черно-бели ленти. Като се смесят в нужната пропорция, изброените от мен неща, се получава т. нар. дребнозърнест проявител. Разбира се мога да си го купя от някое фото на КОДАК, ама в течно състояние. Това означава, че веднъж отворено шишенцето бързо се разваля после(окислява се от въздуха). Докато отделните съставки са в прахообразна форма и могат да карат години, стига да не ги разтвориш. Съставките, които съм изредил са за най-обикновената и проста рецепта. Иначе рецепти и варианти има хиляди. Та както виждаш, нямам козметичен проблем и не готвя атомна бомба :D

Bimper-ska
06-19-2005, 01:41
За обработка на черно-бели ленти. Като се смесят в нужната пропорция, изброените от мен неща, се получава т. нар. дребнозърнест проявител. Разбира се мога да си го купя от някое фото на КОДАК, ама в течно състояние. Това означава, че веднъж отворено шишенцето бързо се разваля после(окислява се от въздуха). Докато отделните съставки са в прахообразна форма и могат да карат години, стига да не ги разтвориш. Съставките, които съм изредил са за най-обикновената и проста рецепта. Иначе рецепти и варианти има хиляди. Та както виждаш, нямам козметичен проблем и не готвя атомна бомба :D
Щот аз попрегледах някои неща и открих, че тези съставки са с широко приложение в козметиката. А някои от тях се ползват и с по-тъмни цели. :twisted:

bulgarche
06-19-2005, 07:18
Е защо не попиташ сам? Много по-лесно ще е. Пъ и може от продавачите да нучиш нещо ново (или те издирват от "ЦРУ" и неможеш да се покажеш там?"

girlpower
06-19-2005, 09:58
Ами значи аз съм от Плевен и улицата се казва "Гренадерска" аз живея във този район и магазина в момента не работи!Като се прибирах от една изложба видях че не е отворил!Ще видя утре ако не ме мързи ще отида,да погледна!

П.П-Хаха и улицата е къде далеч от гарата тя е кажи речи на центъра!Да не си объркала магазива случайно?
Оф,сещам се за кой магазин говориш!Ама улицата не е "Гренадирска"!Я попитай отново защото нещо не те разбирам!С тази улица "Гренадирска" която за пръв път я чувам :!: :?:

Впрочем ти от къде си?

06-19-2005, 11:28
Е защо не попиташ сам? Много по-лесно ще е. Пъ и може от продавачите да нучиш нещо ново (или те издирват от "ЦРУ" и неможеш да се покажеш там?"

Ами защото съм в София и кво да ходя до Плевен само за питане ли? Предпочитам първо да съм информиран за цените и после ако имам достатъчно средства ще ида да си купя.

06-19-2005, 11:32
Ами значи аз съм от Плевен и улицата се казва "Гренадерска" аз живея във този район и магазина в момента не работи!Като се прибирах от една изложба видях че не е отворил!Ще видя утре ако не ме мързи ще отида,да погледна!

П.П-Хаха и улицата е къде далеч от гарата тя е кажи речи на центъра!Да не си объркала магазива случайно?
Оф,сещам се за кой магазин говориш!Ама улицата не е "Гренадирска"!Я попитай отново защото нещо не те разбирам!С тази улица "Гренадирска" която за пръв път я чувам :!: :?:

Впрочем ти от къде си?

Ами както казах от София съм. А иначе не знам, предадох дословно описанието и името на улицата от човек, който е ходил и е пазарувал там. Аз никога не съм ходил в Плевен, тъй че нямам никаква представа къде точно е . Просто предавам каквото ми казаха. Знам че магазина бил специализиран за химикали и разполагали с огромни количества хим. вещества. Такива заредени магазини имало само в Плевен и Димитровград. Тъй че ако си от Плевен, все ще го намериш магазина, щото е единствен в града.