PDA

View Full Version : Боли,но съм прекалено малка



luDo_LaPe^
06-12-2005, 18:04
Проблема ми е,че от седмица че може и повече,ме боли ту от лявата,ту от дясната страна.Споко,не е апандесит-ходих на изследвания и на лекар.Повечето ми приятелки ми кават,че ще ми идва,но ми е прекалено рано!Върху мен някой може и да си глади дрехите(плоска съм)тежа едва 34кг...на 12 съм...За мен това просто не е номално.Не може да ме боли ей така...

червило
06-12-2005, 18:07
Някакви наследствени заболявания?Ходила ли си на гинеколог?Всъщност на 12 не си прекалено малка,но явно си не чак толкова развита.Незнам каква е болката,може просто да са ти изтинали яйчниците или корема.

sherry
06-12-2005, 18:19
hm..ne znam kakvo bi moglo da e,no sus sigurnost 6te ti kaja,4e na 12 nikak ne si malka,za da ti doide.Men mi doide na 11 godini,no bqh razvita normalno...ami ne se pritesnqvai,bolkata nisko dolu pod pap4eto li e?Ako e taka,naj-veroqtno 6te ti idva, a ako ne-moje da e nqkakyv drug problem-nastinali bubreci,qi4nici i t.n.Otidi na lekar pak,predi ne ti li kazaha kakvo ti ima?Ili varvi na ginekolog toq put.Spokoino,ne e stra6no :wink:

sini4kata
06-12-2005, 18:20
a do sega bolql li te e taka koremat ili sega za parvi pat se 4uvstvash taka?nai veroqtno 6te ti doide.poznavam momi4eta na koito im e idvalo predi da napravqt 11 :shock:

luDo_LaPe^
06-12-2005, 18:21
Не,тва с яйчниците е невъзможно,щото много рядко ходя с накви къси потничета,бодита и тн.Ако съм се облякла с нещо такова,значи много топло...Да е наследствено-не е,нашите са здрави като бици.Не,просто е невъзможно да е от яйчнииците.Ама то нрябва да имам и определено тегло-40-45,а аз съм 34...Аз и гинеколог-да,да! :lol: Ами боли ме точно където е белегът на една оперирана от апандесит приятелка,но освен там ме боли и от другата страна.Просто се редуват.И го усещам като тежест като бягам,ходя или въобще мърдам...А,и още нещо-понякога примерно(аз тренирам волей)като замахна да забия и усещам нещо средно м/у пльокане и разместване...Абе нещо ми има.Май наистине ще вземе да ми дойде,знам ли...

червило
06-12-2005, 18:40
Не,тва с яйчниците е невъзможно,щото много рядко ходя с накви къси потничета,бодита и тн.Ако съм се облякла с нещо такова,значи много топло...Да е наследствено-не е,нашите са здрави като бици.Не,просто е невъзможно да е от яйчнииците.Ама то нрябва да имам и определено тегло-40-45,а аз съм 34...Аз и гинеколог-да,да! :lol: Ами боли ме точно където е белегът на една оперирана от апандесит приятелка,но освен там ме боли и от другата страна.Просто се редуват.И го усещам като тежест като бягам,ходя или въобще мърдам...А,и още нещо-понякога примерно(аз тренирам волей)като замахна да забия и усещам нещо средно м/у пльокане и разместване...Абе нещо ми има.Май наистине ще вземе да ми дойде,знам ли...
Камъни в бъбреците?Песъчинки?Прекал ено натоварване на коремните мускули?Някакви други оплаквания-парене или болка при уриниране?Има много варианти,за това те питах дали си ходила на гинеколог,пък и все пак е хубаво да отидеш,после да не се окаже някакво гинекологично заболяване.

luDo_LaPe^
06-12-2005, 18:44
Нищо от изброените.Пък и то не ме боли от вчера или от оня ден,а от седмици :cry:

червило
06-12-2005, 18:53
Нищо от изброените.Пък и то не ме боли от вчера или от оня ден,а от седмици :cry:
Горкичкото! :( Ами щом си ходила на преглед и са ти казали ,че не е апендицит и ако и изследванията ти са добри,а болката продължава да съществува,най-добрия вариант е да отидеш на гинеколог ,да кажеш какви са ти оплакванията и да ти направи общ преглед.

DrSmurph
06-12-2005, 20:27
Като те слушам искам да ти кажа, че най-вероятно според мен е да има разтежение на коремната стена или някякви начални етапи на херния. Посъветвай се с хирург. Въздържай се от тренировки поне 2 месеца. Това означава и да не се напрягаш вдигайки тежко и да не тичаш, скачаш и лудееш екстремно.

AvLee
06-12-2005, 20:34
Не съм лекар и нямам идея какво ти е..но 12 не е рано да ти дойде,даже въобще...но както казваш не си още развита.
Отиди при някакъв лекар,специалист така не можем да ти кажем.
Мен примерно ме боли така като бягам много,но това е друго :?

favichka
06-12-2005, 20:43
dam rani4ko ti e i 6tom ne si razvita.i spored men idi na lekar.nz drugo kakvo da te pos1vetevam :?

kalin4itsa
06-12-2005, 20:49
mi na moita x-best friend i doide na 10, taka 4e...ako si visoka-ne se pritesnqvai, normalno e...vsu6tnost 12 e vuzrastta v koqto na pove4eto hora im idva.kato na men.

Jessika_MG
06-12-2005, 21:23
E tva za menstruaciqta samo 4e ne si mnogo razvita moje da ti e izvinenieto.I az poznavam momi4e deto na 10 mu doide.Na men li4no na 13 no p1k izob6to ne me e bolqlo v na4aloto.Ti kato hodi na lekar ne ti li kazaha ne6to? ( ako hodi de )Nz 4udq se i azda nqma6 6erniq sku4va se i tova.Tr1bva ti lekar opredeleno.

06-12-2005, 21:27
Защо не кажеш на майка си?Може да те боли от много неща,но не мисля,че ще ти идва,въпреки че въобще не си малка.Болката преди менструация е ниско в корема.От страни боли жлъчка,далак,апендикс...Жлъ ката е точно от дясно и ако болката е на върха на реброто ти и те задушава е най-вероятно от нея.Няма причина за кой знае какво притеснение от нея-може да е прегъната по рождение както са много хора,възпалена от някаква храна или най-много да имаш камъни,което на твоята възраст е малко верояно.Познавах едно момче на 7 години,което се беше родило с прегъната жлъчка и доста често го болеше.
Ако болката е по-ниско най-добре легни и си вдигни и свий рязко десния крак-ако те заболи внезапно е апендиксът.Това е един доста сигурен метод да се види дали е възпален.
Може и да е от бъбреците и въобще адски много неща.За това най-добре кажи на родителите си и мисля,че те ще вземат адекватни мерки.Не разчитай на някакви си форуми и приятелки в такива случаи!

06-12-2005, 21:43
a spored men si se pretovarila i tova sa prosto raztegnati suhojiliq... i na men mi se sluchva chesto ( i az igraq volleyball)

luDo_LaPe^
06-13-2005, 10:31
Ми като отидох на лекар(май не трябваше да ходя при него,защото бащата на най-дабрата ми френдка е бил при него и е щял да умре от апандесит.Не е можел да ходи от болка,имал е температура и т.н.Ама нашия-не,та не!Е,както и да е...)Та значи отивам аз.Лягам
-Тука боли ли?
-Не
-А тука?
-Да,много.
-Добре,стани.Гадене?
-Не.
-Повръщане,диярия,висока температура,болки при ходене?
-Не,не,не!
-В кой клас си бе, момиче?!
-Ми в пети...
-Аха...Значи май не е от апандесита...Айде утре ела пак!
Това беше при лекаря.А от изследванията ми казаха,че всичко и е в нормата,а само нещо си било на горна граница.Др.Смърф,тва дето го изброи лошо ли е?
Аз познафвам една приятелка,дето е на моята възраст и беше развита горе-долу колкото мен.Дойде и и да знаете кви бомби отпра... :shock: Лично аз съм много здрава(8 часа се разхождах из София ленд вир вода по къси панталонки и на другия ден всички малко или много бяха болни осен мен.Голям шок ще бъде,ако съм болна от херния.Мисля,че дядо ми е болен от тва,ама той живее толкова неправилно...Нз вече кво ми е.Колкото повече мисля,толкова повече имам чувството,че съм болна от нещо гадно.Май трябва да ходя на лекар... :cry:

Bimper-ska
06-14-2005, 15:38
Миличка, хич не си малка да ти идва мензисът. На мене на 11 ми дойде. Аз също като теб бях с поднормено тегло тогава - 171 висока, а тежах 43 кила!!! След това обаче всичко си дойде на мястото. Сега даже съм малко тип Джей Ло, да не кажа с голяяям ...
А не се притеснявай от преглед при гинеколог. Аз бях по-малка от тебе първия път като отидох. Бях с майка ми. Общо взето най-кофтито беше, като лекарката ми натискаше корема да види кво ми е. И нищо да ти няма, добре е да се прегледаш. Трябва да свикваш. И както каза д-р Смърф, може и друго да е. Но при всички случаи, прегледай се. Мисля, че един преглед на ехограф за яйчниците ще е най-адекватен. Спокойно, на ехографа само ти мажат корема с един гел и те гледат като бременните жени. Нито боли, нито те качват на някакво "магаре"!

06-14-2005, 19:52
171 на 11?!Господи,много съм изостанала...аз съм 146 :oops: :oops: :oops: Ох,майкооо,бахти изрода дето съм...Не може да ми идва!Болест е.Най-вероятно херния.И е наследствено-от дядо ми.Ама как така ще се е предало о дядо на мен,без да е минало през татко?А колоко горе-долу стлува един преглед при гинеколог?

luDo_LaPe^
06-14-2005, 19:58
Това ^ бях аз.Май воейбола не помага много за расежа...За един месец-2см и 1кг.Това ако е добре...Дамм,наистина е нква болест.

DrSmurph
06-14-2005, 21:27
Я кажи какви изследвания си правила и кое било много високо? Каде те е пипал доктора не разбрах, но това, че те боли много не е добре. Не помня какво съм изброил, но това, което ти изброи не е нищо повече от измиване на ръцете! И това "ела утре" значи: - помисли си дали още те боли или симулираш за да изкръшкаш от училище! Относно хернията - няма доказателства да е наследствена още повече, че аз поне не съм учил подобно нещо. За СЕРИОЗНА БОЛЕСТ също не може да говорим докато не излезне поне един сериозен симптом.

DrSmurph
06-14-2005, 21:32
А относно растежа и волейбола! 2 СМ ЗА ЕДИН МЕСЕЦ Е ОГРОМЕН РЪСТ. А на тази възраст не е препоръчително да се ФОРСИРАШ, защото кокалите ти не могат да смогнат с растежа и може и те да започнат да те болят, въпшреки, че е повече от нормално точно в тази възраст да пораснеш бързо дори и без волейбол!

Bimper-ska
06-14-2005, 22:25
А относно растежа и волейбола! 2 СМ ЗА ЕДИН МЕСЕЦ Е ОГРОМЕН РЪСТ. А на тази възраст не е препоръчително да се ФОРСИРАШ, защото кокалите ти не могат да смогнат с растежа и може и те да започнат да те болят, въпшреки, че е повече от нормално точно в тази възраст да пораснеш бързо дори и без волейбол!
Много е правилно! Аз изведнъж на ръст порастнах, а кг съвсем малко тогава и ако знаете само кви болки бяха в краката...и на всичкото отгоре ми станаха някви гадни стрии! А иначе от пети клас до сега съм порастнала със шест-седем см, т.е. 177 някъде съм(за 9 год, сега съм на 20). А кг просто да не споменавам, че ми е болна тема :cry:

luDo_LaPe^
06-15-2005, 15:39
Ами взеха ми кръв от безименния.И урина.Левкоцитите(май така се пише)били на горна граница.Доктора ми прдписа Бузколизин...И ми каза,че или съм много умна,или наистина ме боли.Идиот,бих казала аз.Ами пипа ми там,където е оперирана най-добрана ми фр.А какво точно предсталява хернията?(куха глава,какво да се прави...)Специално вчера лежах и ме болише от ляво.А днес като мятах два часа въдици и после половин час плуване(с кофти край-лявото ми стъпало е срязано на 4 места...)нищо не ми стана.Как така-мързелувам си з пред ТВ-то и ме заболява.А на другия ден,когато спортувам ми няма нищо... :shock:

LiNkiN4eTo
06-15-2005, 18:42
абе за мензиса няма определена възраст.На мен ми дойде на 11 години :? в 4 клас :? не знам точно на какво се дължи , може би на бързо разбитие , но така стана :!: Имам приятелки , на които им дойде за първи път в 7 и 8 клас :!: Но какво от това , това не те прави малко или много нормално момиче , както всички други :!:

DrSmurph
06-16-2005, 11:08
Това е статия, която намерих в интернет и ще ти свърши работа да се запознаеш с това що е херния. Не съм казал, че при теб има, възможно е проблема действително да предхожда една настъпваща менструация, но без преглед не мога да ти кажа, какъв ти е проблема.

Заболяването херния (кила,изсипване) представлява излизане на част от съдържимото на телесна кухина извън нейните граници. Най-често се среща в коремната област,по предната коремна стена. Мъжете боледуват няколко пъти повече от жените.
Локализацията на заболяването при мъжете е предимно в слабинните области(слабинни хернии), при жени - в областта на пъпа и в горната предна част на бедрото (пъпни или бедрени хернии). Следоперативните хернии се получават на мястото на оперативни белези от предшестващи операции.

Отворът, през който хернията излиза извън телесната кухина се нарича херниален отвор (пръстен) и обикновено представлява нормално съществуващ отвор в стената на кухината, който се разширява патологично. Херниалната торбичка (сак) се образува от ципата, която покрива отвътре кухината.В херниалния сак навлизат подвижни органи (тънко черво, коремно було, части от дебело черво).

Херниите биват вродени и придобити.Вродените се установяват при или скоро след раждането на детето,а придобитите се получават най-често в зряла или старческа възраст.

Основна причина за образуване на херния е повишеното налягане в коремната кухина-вследствие на тежък физически труд,хронична кашлица,хроничен запек,при жени-бременност и раждане.Значение има и слабостта на предната коремна стена-вродена или вследствие на напреднала възраст.

В началото заболяването започва с болки в областта на херниалния отвор,появяващи се при физическа работа или продължително ходене.Външна проява на хернията е подутината,в началото малка,която постепенно се увеличава.Тя се вижда и опипва добре в право положение и при напъване,а в легнало положение се прибира в корема и изчезва. Когато херниалния отвор се разшири болката обикновено изчезва.Основен симптом остава подутината,която бавно увеличава размерите си.

Основен метод за лечение на херниите е хирургичния, при който се премахва херниалния сак,затваря се или се стеснява херниалния пръстен и се укрепва коремната стена.Операцията се извършва под местна или обща анестезия и обикновено протича без усложнения.По- сериозен проблем са болните в напреднала възраст и (или) с тежки придружаващи заболявания- белодробни,сърдечни,захаре н диабет и др.При тях е необходимо лечение и стабилизиране на придружаващите болести,след което се преценява оперативния риск.Основно правило в хирургията е операцията да не е по-опасна от заболяването,което лекува.Неусложнената херния не е злокачествен тумор и операцията може да се отмени,ако болния има други тежки заболявания.Само тогава хирургът може да препоръча носенето на специален колан с пластинка(бандаж), който притиска херниалния пръстен и не позволява излизането на хернията.Не бива да носят колан болни,които могат да се оперират,тъй като това затруднява операцията.Трябва добре да се запомни,че единствения начин за излекуване на хернията е хирургичната операция.

Най-тежкото усложнение на заболяването е заклещването(инкарцерация) ,при което органите,намиращи се в херниалния сак се заклещват и притискат от херниалния пръстен. Заклещването се проявява с втвърдяване на херниалната подутина и силна и постоянна болка в нея.В този момент болния може да си помогне сам,като опита с леко и бавно притискане да ,,намести’’ заклещената херния,тоест да прибере нейното съдържимо обратно в корема.Ако не успее трябва незабавно да потърси помощ от хирург.Забавянето в този случай е недопустимо и може да доведе до тежки, понякога заплашващи живота усложнения.Много важно е от момента на заклещването болния да не приема храна и течности(това изискване важи и за всички пациенти с внезапно възникнали болки в коремната област).Операцията при заклещена херния е абсолютно наложителна и се извършва по спешност независимо от наличните съпътстващи заболявания.

Хернията е заболяване,при чието лечение не могат да се премахнат причините, които са го предизвикали.Това налага след операция болния да спазва определен режим-да избягва вдигането на тежки предмети,навреме да лекува кашлицата или запека;сериозен проблем може да бъде и наднорменото тегло. Понякога се наблюдава повтаряне(рецидив) ,при което отново се получава подутина на мястото на операцията. Оплакванията и лечението на рецидивната херния са същите,както при първичната.

luDo_LaPe^
06-17-2005, 07:34
Това е статия, която намерих в интернет и ще ти свърши работа да се запознаеш с това що е херния. Не съм казал, че при теб има, възможно е проблема действително да предхожда една настъпваща менструация, но без преглед не мога да ти кажа, какъв ти е проблема.

В началото заболяването започва с болки в областта на херниалния отвор,появяващи се при физическа работа или продължително ходене.Външна проява на хернията е подутината,в началото малка,която постепенно се увеличава.Тя се вижда и опипва добре в право положение и при напъване,а в легнало положение се прибира в корема и изчезва. Когато херниалния отвор се разшири болката обикновено изчезва.Основен симптом остава подутината,която бавно увеличава размерите си.[/i]
Не,нямам нищо подуто.А ако ще ми идва има ли начин да облекча болките.
Чувала,че със горещ чай ще стане,вярно ли е?

DrSmurph
06-17-2005, 08:11
Дали имаш или нямаш топче ти трудно ще определиш. Не винаги е задължително да имаш нещо, което да напипваш! Това може да каже специалист след съответния преглед. Аз пак ще ти кажа, че през интеренет и без реален преглед много трудно мога да ти поставя диагноза.
Относно облекчаване на болката - топлите чайчета няма да ти помогнат. Не е добра идеята да лекуваш симптома, а причината!

06-17-2005, 09:01
А последно на какъв доктор да ходя-хирург или гинеколог?

DrSmurph
06-17-2005, 09:46
Ако гинеколога отхвърли гинекологичен проблем, ще трябва да отидеш при хирург! Повече инфо на мейла ми!

_h_h_h_
06-21-2005, 17:16
abe hora na edno momi4e ot moq klas(az sym 7-mi)e adski ploska..i i doide po rano i ot na men..za tva 4e tva ne e garanciq 4e kato si ploska ti e rano da ti idva..apyk nz..vyzmojno e i da ti doide.. :?

strawberry
06-21-2005, 19:04
Може би си ходила с гол кръст и той е измръзнал!За това трябва да се ходи с по-длъжки дрехи през студените дни.За да не страдаме после :!:

luDo_LaPe^
06-22-2005, 08:06
Не,тва с яйчниците е невъзможно,щото много рядко ходя с накви къси потничета,бодита и тн.Ако съм се облякла с нещо такова,значи много топло...
Не може да е от нищо настинало :wink:

Dorianchety
06-22-2005, 12:54
eeeee ako ti idva 6te te boli dolu nisko a ne samo ot nqkoq strana.vri pri lekar nemoe da ti ne kajat ko ti e :idea:

luDo_LaPe^
06-26-2005, 08:49
По средата? :shock: Там не е ли пикочния :?: Оооо съвсем се обърках :cry:

Gost
06-30-2005, 17:10
По средата? :shock: Там не е ли пикочния :?: Оооо съвсем се обърках :cry:
Nqma smisul da se oburkvash(sujalqvam 4e ne pisha ma kirilica) , no spored men ako levkocitite sa ti na gornata granica, nai-veroqtno imash apandisit!Interesnoto pri nego e, 4e boli i ot dvete strani!Ako se natisnesh ot lqvata strana i te boli ot dsnata ...qsna e kartinkata!
No razbira se , moje i da e drugo!zashtoto pir apandisita obiknovenno se vdiga temperatura!Ako oba4e imash hroni4en apandisit, tova ne e zaduljitelno!Nai- dobre se opla4i na li4niq si lekar!
Nadqvam se da se opravish!
(Got to know , Discovery chanel) 8)

Ani_girl
07-01-2005, 06:34
i men ne bolesh taka tu ot lqvo to ot dqsno lekarire mi kazaha 4e qm mnogo suho i mnogo zeleno

unnormal-girl
07-03-2005, 11:38
1во не мисля че си малка за да ти дойде(на години) и 2ро може да си настинала ;)) не е задължително да е от тва че ходиш с гол кръст, може да има някакъв вирус

luDo_LaPe^
07-03-2005, 13:13
i men ne bolesh taka tu ot lqvo to ot dqsno lekarire mi kazaha 4e qm mnogo suho i mnogo zeleno
Говорих с едно момиче,което си ме познава от отдавна и ми каза"ооо забрави,малка си,разбираш ли"...честно казано наскоро не ме е боляло.Боли ме по-рядко,но по-силно :?

i men ne bolesh taka tu ot lqvo to ot dqsno lekarire mi kazaha 4e qm mnogo suho i mnogo zeleno
Хм...напоследък го карам само на кроасани и тук-таме някоя супичка...утре ще намина през лекаря си и ще пиша кво е станало.....

DrSmurph
07-03-2005, 21:44
Ама ти още не си ме послушала на какъв доктор да идеш. До сега можеше да си се опправила и да ме черпиш бира!

luDo_LaPe^
07-04-2005, 07:02
Аааа виж ся-за бирата е още раничко :lol: Бе...аре,аре ся-личния няма да ми даде направление ако не съм с мамито.А мамито се връща в 5 и половина следобяд и последноо нещо,което иска е да тръгва па някъде...като се гътна-една шматка по-малко :lol:

07-04-2005, 14:09
izbqgai ot aushvic i ne im davai da pravqt pove4e eksperimenti s teb

Moderated by ^npocTo^a3^f^
Точка 11 от правилника!
Благодаря!

DrSmurph
07-04-2005, 19:28
xaxa, tq rabotata iasna! Bira che niama da cherpish to e iasno, no pone .... problema da biahme reshili. Kaji na Mamito che ako ne te zavede za napravlenie shte si namerish chasten doktor i shte otidesh samichka . Tova shte triabva da i nakara da se razmisli pone. :D