PDA

View Full Version : Аре сега гласувайте...



ISSP
06-13-2005, 23:16
Анкета не бе пусната така че реших аз да го направя...
Що се отнася до това за кого ще гласувате, МОЛЯ ГЛАСУВАЙТЕ ТАКА КАКТО МИСЛИТЕ ЧЕ на БГто ЩЕ МУ Е ПО ДОБРЕ...В СМИСЪЛ ЧЕ НЕ БИХ ГЛАСУВАЛ ЗА ТУРЦИ ИЛИ ТАКИВА ДЕТ ЩЕ МИ ПРАВАТ КРИЗИ КАТ БСП...
НЕ МИ СЕ ГЛАСУВА И ЗА КОСТОВ ама тва си е мое мнение...Аз гласувах за НДСВ,защото ми изглеждат най-добри....Гласувайте истински!!!
P.S: Внимание!!! И непълнолетните могат да гласуват!!!

06-13-2005, 23:37
NDSV - carq e istinata!

ISSP
06-13-2005, 23:40
NDSV - carq e istinata!
Човека не е виновен, че като дойде и България я бяха направили на нищо...

VirginPunk
06-13-2005, 23:42
ъъъ..незнам...ама ако азис победи
аз оттука се изнасям :roll: :roll: :roll:

ISSP
06-13-2005, 23:45
ъъъ..незнам...ама ако азис победи
аз оттука се изнасям :roll: :roll: :roll:
Ъъъъъъъъъ ти вред ли си...
Представете ли лозунга " Гейска България ":x :x :x :x :x :x

VirginPunk
06-13-2005, 23:51
да ама наеш ли колко е възможно бате...
има камара цигани ф българия дет ся мноо
ясно че ше гласуват а преди на са гласували...
и за кой мое да гласуват осфен за тия
техните раути...азисските :roll:
а половината българи няа гласуват...
сеш се накъде бия нали

ISSP
06-13-2005, 23:56
да ама наеш ли колко е възможно бате...
има камара цигани ф българия дет ся мноо
ясно че ше гласуват а преди на са гласували...
и за кой мое да гласуват осфен за тия
техните раути...азисските :roll:
а половината българи няа гласуват...
сеш се накъде бия нали
Еми бабите ще ни опраат... за БСП

VirginPunk
06-13-2005, 23:57
е да...колко са бабите и колко
са циганите :roll: :shock: :shock: :shock:

ISSP
06-14-2005, 00:03
е да...колко са бабите и колко
са циганите :roll: :shock: :shock: :shock:
Ааа питаш ли за турците...? И въпреки това не разбрах за кого ще гласуваш???

San4o
06-14-2005, 00:35
Трябваше да сложиш и отговор "НИКОЙ"

ISSP
06-14-2005, 01:11
Трябваше да сложиш и отговор "НИКОЙ"
Да ама кой да се сети!!!

06-14-2005, 04:45
ISSP,glasuval si za NDSV,zashtoto si mislish ,che po tqhno vreme beshe po-dobre,a to prosto taka se sluchi,ne che te sa napravili neshto mn za BG,syshtoto shteshe da stane,koito i da beshe na vlast.
osven tova qvno e che ti bi glasuval za lichnost,a ne za partiq,shtom opredelqsh Kostov kato 1 partiq.osven tova turcite,kakto gi narichash,mogat da napravqt dosta za BG,a i spored men shte ima koaliciq,mn hora ne iskat da glasuvat i vsichki shte syberat po 10%-20%,taka 4e DPS sys sigurnost shte si vzemat,kakvoto im se polaga.
a otnosno azis,dobre 4e ne se dava na de4urliga da glasuvat,4e te shte go izberat toq typanar,mislq,4e ima dostatychno blagorazumni hora,za da ne glasuvat za nego...tva shte e nai-golemiq rezil,ako ima nqkakyv vodesht procent!!

zElEnA^mAsLiNkA
06-14-2005, 08:20
Male k0lk0 me e qd na mladite h0ra! P04ti si4ki k0it0 az p0znavam i 6te glasuvat g0v0rq za teen-0ve 6te glasuvat za BSP i za6t0 ? mi 6t0t0 ne nzaqt kf0 sa napraili ili p0-t04n0 kf0 ne sa napraili! Az mislq 4e e nai-uda4n0 N0v0t0 Vreme! Sn06ti im gledah klipa tam za glasuvane i si4ki qki BG pevci i pevici sa pri tqh ... mislq 4e te 6te zemat da spe4elqt pyk i sa qki! :} Az glasuvah za tqh!

Cyberdyne_101
06-14-2005, 08:41
Koалиция "Атака"
И за пръв път чувам синдикати да отиват на избори.

Chiana
06-14-2005, 09:14
Трябваше да сложиш и отговор "НИКОЙ"
Да ама кой да се сети!!!

mmda napalno sam saglasna! Ve4e vsi4ki sa si razpredelili kakvo 6te kradat i ot kogo 6te go kradat :lol:

air_J
06-14-2005, 12:14
Koалиция "Атака"
И за пръв път чувам синдикати да отиват на избори.
Верен отговор.
П.С.> Искренно се забавлявам на коментарите преди мен, особено на тези, които казват, че НДСВ е най-добрата оферта, а БСП щяла едва ли не да закрие държавата (макар 1997 година почти да го направи). :twisted:

LiNkiN4eTo
06-14-2005, 12:30
АЗ :D

amy lee
06-14-2005, 12:38
ъъъ..незнам...ама ако азис победи
аз оттука се изнасям :roll: :roll: :roll: ME 2 :roll: :evil:

AnGeLsKi^O4i^f
06-14-2005, 13:57
Hmm...nai-dobre e НДСВ!!! :roll:[/img]

06-14-2005, 17:31
ami ne dai si boje BSP - eksperimentatorite...ama da vi kaja spored nqkva si anketa BSP-to e pyrvo.NDSV-to spored men syshto e zle,ama to mai nqmame koi znae kakyv izbor..

DeSsi
06-14-2005, 18:23
az sym za novoto vreme..

Bimper-ska
06-14-2005, 19:12
Аз понеже си падам по по-дългото анализиране, ще се опитам да направя равносметка за тези избори. Значи почвам ги партиите по ред на предложеното изброяване.
1. НДСВ - както каза някой, просто момента на управлението им беше благоприятен, не че направиха нещо повече. Най-голяма издънка - царсите имоти. Извинявайте, ама как някой си ще дойде от чужбина и ще си присвои национални богатства като връх Мусала??? И след като иска активите на баща си, що не плати и пасивите му? Или дадените жертви при управлението на бащата (имам предвид и във войните и като финансови жертви от страна на БГ) са нещо минотарно? Единственият им плюс е, че изкараха цял мандат без да ги свалят :roll: .
2. ОДС - поради управлението на скъпия Иван Костов и аферите му с Чорни, още преди известно време изгубиха позициите си. Сега Надежда Михайлова е начело, но тя е твърде слаба пионка, за да формира правителство. Но в евентуална коалиция (но не и с ДПС!), може и да може да стане добро правителство. Все пак Н.Михайлова по мое мнение, въпреки обичайните зад кулисни игрички си беше добър външен министър.
3. Коал. за БГ - БСП. Само едно ще кажа -1996, зърнена криза, Жан Виденов. Но тези хора стабилно напредват - все пак и президента подкрепя червената идея, а кара втори мандат. Може и вече да са преструктурирали идейната си ценностна система, но кой знае - не са били в управлението от доста време и трябва да се коалират, за да направят добро правителство. Но Станишев още не е "узрял" за премиер - може би Р. Овчаров ще е по-добър избор.
4. Новото време - хубаво, добри идеи. Обаче я си помислете за сметка на кого заеха силни позиции? НДСВ. Кошлуков май май доста подкрепя лобирането, което за запознатите си е законно подкупване... Някак си не ги харесвам, но това си е лично мнение.
5. ДПС - какво да коментирам тука - Доган. Нямам какво да добавя.
6. ДСБ - Костов. Прочетете мнението ми за ОДС. Вярно, че в ДСБ има много млади хора, които вярват в идеите и в лидера си, обаче според миналото, не бих гласувала за тях. Но нали знаете, никой не е виновен до доказване на противното.
7. Синдикати - абе хора, това не са партии! Няма ги на изборите! И едва ли един масон ще оправи БГ-то (Тренчев милички).
8. ССД - Ми най-много от избмроените те ми допадат, въпреки, че не мисля да гласувам за тях(тези, за които мисля не са изброени). Честно казано, какъвто и да е Софиански направи София по-европейски град. Но най-силно симпатизирам на ВМРО. Но Мозер нещо земеделци, пък не оправи трагичното положение на земеделието като имаше възможност.
Но при всички случаи, коалиционно управление ще е най-добре. И при това коалиция без участието на ДПС, ако е възможно. Така че като стабилизационен фактор, трябва да влезе в парламента ДСБ, Новото време или ССД. Но както знаете, има 4% бариера. Тъй че опичайте си акъла до 25 и подкрепете този, който до най-голяма степен издига приоритети, които съвпадат с вашите. Без значение от партията и предразсъдъците. Важното е да гласувате.
А относно тази лотария - ТОВА Е ПРОСТОТИЯТА НА ЦЯЛОТО ДОСЕГАШНО УПРАВЛЕНИЕ! Който иска, така или иначе ще гласува. А с тези пари, които ги пръснаха с тази лотария, можеха да оперират някое болно детенце или да направят дарение на фондацията на Донка Паприкова. Абе както казват Ъпсурт - "Живота ни е поп-фолк". Явно един GSM (жисием по български :D ) е примамлива награда за гласа на Бай Мангау. Явно стандартът се е вдигнал - преди една биричка и две кебапчета купуваха "циганските" гласове.
И моля ви - не правете Азис министър на културата! Все пак министърът има и представителни функции. Представете си примерно на концерт на известен оперен певец, където си има и дрес код и цялата обстановка е супер официална, Азис, в казеството си на министър на културата! А както в последно време чувам, искал да си прави гърди! Но нищо не съм казала, просто си правете сметката!

ISSP
06-14-2005, 20:13
последното мнение е доста добро...

Bimper-ska
06-14-2005, 21:07
последното мнение е доста добро...
Мерси за което :) Надявам се,всеки преди да даде гласа си за някой първо да се поразрови из нет-а. Все пак тези, които ще ни управляват през следващите 4 години, ще са и първото ни правителство в ЕС. А с цялата си селяния и простащина, с "БГ манталитета", няма да направим добро впечатление (все си представям значи Азис като министър и потръпвам).

air_J
06-14-2005, 22:28
последното мнение е доста добро...
Не мисля точно така. Според мен има допуснати известни неточности и се различава от мойти политически пристрастия. :twisted:

alex
06-14-2005, 22:30
НДСВ разбира се! Причините са много и не бих искал да ги изтъквам но всеки млад човек като мен който се е опитал за започне собствен бизнес ще се убеди че те направиха много за това да се развива бизнеса у нас. Има още много хляб да ядем но до момента се справиха отлично, добре би било още веднъж да вземат властта.

Bimper-ska
06-14-2005, 23:07
Air_J айдие да конкретизираш малко. Знаеш, че аз мннноооооо та уважааам и без 150 водка, затова кажи си мнението обстойно, до 25 има време, може и да ме убедиш :wink:

06-15-2005, 20:41
НДСВ :wink:

bulgarche
06-15-2005, 21:44
Аз вече писах в тамата на "Банед". А тук защо не са всички партии?

Breakaway``
06-15-2005, 21:48
ъъъ..незнам...ама ако азис победи
аз оттука се изнасям :roll: :roll: :roll:
и аз... :evil: Аз незнам ... още не мога да гласувам ама иначе или НДСВ или Новото време :roll:

ISSP
06-16-2005, 01:21
ъъъ..незнам...ама ако азис победи
аз оттука се изнасям :roll: :roll: :roll:
и аз... :evil: Аз незнам ... още не мога да гласувам ама иначе или НДСВ или Новото време :roll:
Споко ще станем Гейска БГ...

ProstoAz
06-16-2005, 17:52
Аз ако имах 18 щях да гласувам за ОДС, а сега понеже майка ми и баща ми и сестра ми не искат за никой да гласуват, аз ги накарах да гласуват за ОДС вместо мен, понеже аз не мога. :wink:

ISSP
06-16-2005, 20:36
Браво...

miloto_girl_4e
06-16-2005, 21:18
ne moga da glasuvam(nqmam 18),no nai mi dopadat "Novoto vreme" :D

06-17-2005, 00:23
Kvo beshe...novoto vreme li svobodnoto vreme li..i kzakvo bihte glasuvali za tqh zaradi hubavata im `reklama` li ...sigurno pevcite i pevicite sha sa ispravat i shte sa pravat na demokrati s golemi sarca i plitki jobove ...te sha pishat programite za uchilishtata i te sha iskat zaemi ot blear...dam...sabudete se hora...vijte kakvo napravi carq za vas...sled tolko godini tormoz na bg ne e lesno da se ispravi na krakata si i samo carq shte ni podade raka za da mi digne...
kolko oshte trqq da tarpim hora kato kostov ili videnov...

Bimper-ska
06-17-2005, 00:59
Kvo beshe...novoto vreme li svobodnoto vreme li..i kzakvo bihte glasuvali za tqh zaradi hubavata im `reklama` li ...sigurno pevcite i pevicite sha sa ispravat i shte sa pravat na demokrati s golemi sarca i plitki jobove ...te sha pishat programite za uchilishtata i te sha iskat zaemi ot blear...dam...sabudete se hora...vijte kakvo napravi carq za vas...sled tolko godini tormoz na bg ne e lesno da se ispravi na krakata si i samo carq shte ni podade raka za da mi digne...
kolko oshte trqq da tarpim hora kato kostov ili videnov...
Един умен изказ да видя! Руши сега ще пее по предизборните концерти на Новото време, ама няма той да си даде милионите за БГ облазование, или за пенсията на баба ми. Царят - цар на какво?!? Освен на идиотите, не се сещам за друго(не обиждам никой от вас - просто такъв е израза).

Dimitar
06-17-2005, 14:02
Приятели, който и да е на власт, то той си прибира и граби...

Може да се каже много лошо за всичките, но аз харесвам Иван Славков ;-), жалко, че не се сещам точно в коя коалиция е...

И все пак - един човек партия не прави... - по принцип се сменят само хората отгоре - тези където седят по афишите, а тези - отзад, които дърпат конците са едни и същи...

Не е важно за кого ще гласуваш, а за какво искаш да гласуваш...

За ЕС не е ясно дали ще съществува близките години такова "обединение", след като се накрадоха достатъчно и там..., затова кой и къде ще ни вкара следващите 4 години е въпрос на много неизвестни...

И пак --- ще гласувам за най-симпатичните ;-), така или иначе друго в политиката май напоследък не се гледа!!!

LiNkiN4eTo
06-17-2005, 14:24
не им разбирам :P

devil4e
06-17-2005, 16:39
НОВОТО ВРЕМЕ ----> ЗАЩОТО СА МЛАДИ ГОТИНИ И МИ ПЛАЩАХА ПО 10 КИНТА НА ДЕН ДА РАЗДАВАМ БРОШУРКИ :lol:

GeRyTo
06-17-2005, 19:28
Честно казано се радвам, че нямам възможност да гласувам, защото определено изборът ми щеше да бъде доста труден, ако изобщо успеех да го направя.
Най - много наистина ми харесва предизборната кампания на "Новото Време", харесват ми клипчетата и песничките им, но до тук се изчерпвам с харесването им. Концерта, който направиха преди няколко дни в Ямбол беше наистина супер як, още едно доказателство, че наистина имат много хубава предизборна кампания, но нищо повече. Смятам, че са твърде слаба и малка партия, за да успеят да реализират плановете и идеите си.
Не бих гласувала в никакъв случай за БСП, защото си държа твърдо на мнението, че те са гадни комунисти и ще ни дръпнат само назад в развитието си...и без това сме изостанали толкова няма смисъл отново да се затваряме в едно социалистическо управление и да възвръщаме социалистическата и комунистичекса система..тъкмо сме се оттървали.
ОДС, СДС, ДСБ и всички останали няма да ги коментирам, защото не смятам, че са направили нещо особено за България, освен може би това, че премахнаха визите по времето, когато Надежда Михайлова беше външен министър.
Атака, коалиция ли е, движение ли е незная точно, но мисля, че е една огромна пародия. Някакъв си смешник от телевизията ще ми става управляващ...то ако беше толкова лесно до сега десет пъти да сме се оправили.
И за накрая си оставих НДСВ, защото може би те са най добрия избор и мисля, че тях бих избрала, ако можех. Просто в последните години живота и стандарта според мен наистина се повиши и ми се струва, че всички българи малко или много станаха по заможни. А и водеха едни добри преговори с ЕС и успяха да подпишат за приемането. Също така ни приеха в НАТО, което не е за пренебрегване. Не са точните думи, че ще ни оправят, но определено мисля, че ни тласкат към много добра посока на развитие.
8)

ISSP
06-17-2005, 20:34
Даммм...
В тези избори ще има борбата м/у
НДСВ & Новото време...Така излиза според нашите гласувания...

Go6o
06-17-2005, 20:45
НДСВ естествено...

kotka
06-17-2005, 20:47
Аз пък толкова ги разбирам тея работи че чак лошо да ти стане.На мен ми е все едно.Не усещам никаква разлика.Само дето някой се хаби да брои бюлетини

ISSP
06-17-2005, 20:54
Ти не6то да не ми имитираш начина на писане...поне си смени цвета...иначе брао че се сети...Говоря за Го6о...

06-17-2005, 20:57
Neka az da vi kaja ne6to
ne vijdam da ste dorasnali da mi govorite za politika!
a kvo si4ki ste mi tragnali da glasuvate za NDSV??????????????????
povqrvaite mi poznavam tolkova mn hora postradali ot tova pravitelstvo!!!!!!!
Kato po4ne6 ot zdraveopazvaneto kydeto smyrtnite slu4ai sa ne6to normalno,kato mine6 prez socialnoto ministerstvo i da stigne6 dooo naglostta na CARQ s obes6tanieto si za 800 dni!I sega opraveni li sme!
haide davaite daite muuu o6te 800 dni da si otkradne vsi4ko ostanalo ot nas!!!!
no naistina ne moga da otreka 4e ima naistina i postijeniq!
ne mi se obqsnqva pove4e za NDSV!!!!
Taka da preminem kam dqsnoto prostrantvo s golemi kavi4ki na dqsnoto
pitam vi az ne si li spomnqte pone kakvo napraviha kostov i mihailova :?: :?: :?:
Kostov kydeto opropasti stranata ni otvsqkyde
pitaite kolko hora izmrqha ot glad,kolko pensioneri edvam svqrzvaha dvata kraq
za6toto az si spomnqm kak prejivqvaha baba mi i dqdo mi,edni srednostatisti4eski pensioneri, povqrvaite mi edvam prejivqvaha
A pitate li ste se za6to medicite ni sa sa na tova deredje :?: :?: :?: :?:
zapitaite Mihailova da vi pripomni za6toto te nqmaha da sa tam ako togava imahte ministyr ot klasa,i sega i solomon pasi i georgi pyrvanov i celiq bylgarski narod trqbva da i popravqt gre6kite i da spasqt medicite
sofiqnski nqma da komentiram
tolkova za demokratite kakto se nari4at samo te...
novoto vreme,ataka i vsi4ki novi partii imat dobri programi i 6te spe4elqt ako se koalirat
v monmenta smqtam da glasusam za Koaliziq za bylgariq
Za6toto Stani6ev e mlad,inteligenten 4ovek i ima potencial i nai-vajnoto jelanie
I molq vi pravete razlika mejdu komunizam i solialicym
ne mi prikazvaite 4e sa komunisti za6toto daje ne znaete kakvo e tova
ne pi6ete naizusteni repliki za6toto ne ste jivqli togava i ne ste mogli da precenite trezvo
mneniq za tova ima mnogo prosto komunizama nqma mqsto v razgovora
Vqrvam v tqh i naistina mislq 4e 6te napravqt ne6to ot nas!!!!!!!!!!!!
A i taka 6te stane!Vijte kakvo napravi Pyrvanov spored dumite na mnozina "komunist" tova e mojebi nai uspeliq dyrjaven glava ot mnogo godini predstavql stranata ni vinagi na visota!

Blagodarq za vnimanieto :!:

Go6o
06-17-2005, 21:01
Добре бе пич съгласен съм...просто тоя цвят ме кефи...Ще го смена на зелено...

ISSP
06-17-2005, 21:05
Оки...съгласен...без претенции...просто мразя да ме копират особено такова нещо...

Dimitar
06-17-2005, 21:12
Пристрастията са излишни - всички на върха са еднакви:

Няма политика, която да се различава от личния интерес.

Не знам защо залитате по "Новото време" като те показаха най-голямата си черта - подлостта, когато бяха застанали на едно мнение, което смениха в последния ден...

И СТАНЕТЕ ВИЕ, ЗА ДА ГЛАСУВАМЕ ЗА ВАС!!!

ISSP
06-17-2005, 21:52
Пристрастията са излишни - всички на върха са еднакви:

Няма политика, която да се различава от личния интерес.

Не знам защо залитате по "Новото време" като те показаха най-голямата си черта - подлостта, когато бяха застанали на едно мнение, което смениха в последния ден...

И СТАНЕТЕ ВИЕ, ЗА ДА ГЛАСУВАМЕ ЗА ВАС!!!
Даммм Аз не съм се метанл по тея...

alex
06-17-2005, 22:30
Eto vi malko poveche infomacia za izborite

http://www.teenproblem.net/news/index.php?m=s&id=106

Ollas
06-18-2005, 11:21
А аз мисля, че Новото време си заслужава да се гласува за него. През последните 4 години не бяха на власт, но въпреки това внесоха промени в държавата ни. А и мислят за младите, не че възрастните не са важни, но ние сме бъдещето на тази държава.

Гласувайте, за да се чуе Вашият глас :!:

air_J
06-18-2005, 11:55
Ами не знам накъде отиваме, щом хората гласуват не за партийната програма, а, защото им харесвало клипчето. Думи нямам. Радостното на тези избори е, че Коалиция "Атака" 100% ще влезе в парламента и въпроса е само колко процента гласове ще събере. Също радостно е и, че Костов и "Новото време" почти 100% ще са извън парламента. :twisted:

ISSP
06-18-2005, 12:21
Хахаха....

06-18-2005, 12:41
Da znaete Koaliciq za Bulgaria 6te spe4eli mandata... 8) 8) 8)

air_J
06-18-2005, 18:15
Хахаха....
Колега, би ли обяснил на аудиторията, на какво точно се смееш?
П.С.> Изборите ще се спечелят от коалицията БСП-ДПС, колкото на някой да му се иска, или да не му се иска друго. Въпроса е кои други партии ще влязат в парламента. :twisted:

`cannibal`girl
06-18-2005, 18:32
НДСВ

06-18-2005, 20:54
Тва дет го каза за парламента...затова се смея...Костов ... :x Бляяяя....

ISSP
06-18-2005, 21:01
Aaaaмм...Явно пак забравих да се логна...е ме горе...

alex
06-18-2005, 21:09
BSP shte spechei no NDSV shte upravliava - vervaite mi!

ISSP
06-18-2005, 21:16
Админе, кой ти каза това...

Bimper-ska
06-19-2005, 02:26
За същаление и този път управляващите ще се оплетат като патки в калчища. Както винаги, по стар български обичай, ДПС ще влязат в парламента, че даже и в изпълнителната власт (разбирай правителството). С кого ще се коалират - на кой му пука??? Един дол дренки - където БСП там и НДСВ.
И мужду другото, запознах се по-обстойно с програмата на БСП. СМ3ХХ ви казвам! Щях да падна от стола :!: Тия са заложили мин. работна заплата да стане 270, а средната 600 лева! Това нещо само по себе си е АБСУРДНО, а като се разучат как стоят нещата, направо звучи фантастично. За тези, които си казват "Що пък да не може?" ще обясня по-простичко. В една икономика, която е като нашата (валутен борд, отрицателен външно търговски баланс и не на последно място НИКАКВА промишленост), такива катаклични промени, въведени от някой болен мозък ще бъдат катастрофални. Първо, валутният борд означава стопиране на печатниците за пари. Което ще рече, че чисто практически, за да се вдигнат заплатите, трябва и парите да се увеличат. От къде мислите, че ще ги вземат, като не могат да си напечатат? Да, познахте, от хората. Тук вариантите са два - или се вдигат данъците, или чрез косвени мерки се вдигат цените на стоките. Имаше и някакъв смешник, който се изказа, че щели да махнат валутния борд. Абе вие нормални ли сте!?! БГ икономика е толкоз окаяна, че ако махнат борда и малкото, което я крепи ще рухне. И освен това, ако се махне сега борда, значи че също ще има инфлация. Вие кво си мислите? Че хлябът реално струва 50 стотинки ли? И тъй заплатата на майка ми от 260 може да скочи до 600 лева, обаче за сметка на това и неща от първа необходимост, като храната, ще поскъпнат с пъти. А българинът дава около 60-70 процента от дохода си за храна (това ще рече на прага на бедността, според стандартите на международните институции).
В икономиката нищо не се губи. Тъй че ако се продължи с вноса на нискокачествени, предимно китайски стоки, с ниски цени, подкопаващи родното производство, няма да става по-добре работата, въпреки, че ще можеш да си купиш блузка за 5 лева от пазара, вместо да дадеш 25 за българска от магазина.
Не съм запозната с програмата на всички политически партии, обаче която и да дойде на власт, ако се погрижи за системата, ще съм много доволна. Всичките обещават неща, които избирателите искат да чуят: ще вдигнем заплатите, ще увеличим пенсиите, ще намалим престъпността, ще докараме чужди инвеститори и пр. Е как ще стане тоя номер? Аз ако съм един чуждестранен инвеститор, хич няма и да помисля да инвестирам тук, и то не защото няма ресурсна база. Такава лесно се изгражда, ако имаш пари. Просто тука няма закони. Конкретен пример - зДДС. Това е абсурдна и комична пародия на закон. От мисля 1998 бяха въвели един текст, според който ако един доставчик не е внесъл дължимия ДДС, неговият клиент е солидарно отговорен по задължението, клиентът на клиента също и т.н. до крайния потребител. КЪДЕ ПО СВЕТА ГО ИМА ТОВА БЕ? Сега май май са го отменили или ще го отменят. Обаче едва ли, защото от тази работа пълнят бюджета, който иначе източват по всячески начин (това си е нещо като стратегия за набиране на червени точки, практикувана от всички управляващи. По тоя начин изкарват едни бюджетни излишъци и обикновено по празниците, когато си направят равносметката, дават т.нар. 13-та заплата и хората си умират от кеф и благодарност за подеянието, което всъщност е дошло от техния джоб). За ЕС - няма да ни огрее нас! Ще станем с тоя ЕС също като със СИВ. Само дето тоя път опаковката е по-лъскава. Най-накрая има два варианта - 1. Глобалистите завладяват Европа, след което ролята на БГ е като "дойна крава"(който учи маркетинг се сеща, нали?); 2. ЕС става адски нестабилен и в държавите (спомнете си референдума за Евроконституцията)има масови безредици, заради присъединяването на нови БЕДНИ държави, които ще конкурират с евтина и достъпна работна ръка националните икономики. Тука ролята на БГ хич я няма даже. Но ако стане нещо такова, ще върнат всичките нелегални гастарбайтери тука насила и тогаз дупе да ни е яко. Не изключвам варианта и всичко да текне по мед и масло, т.е. 2007 сме пълноправни членки на ЕС, еврото набира сила, стандартът ни се изравнява с европейския и БГ политиците спират да целуват едни телесни части на американското правителство, понеже вече си имат нов "господар". Дааам, химера е това...
Но вие си знаете, че ВСЕКИ ЛУД С НОМЕРА СИ!

Dorianchety
06-23-2005, 11:39
samo HDCB :D

alex
06-23-2005, 17:46
За даплатите мисля че не сте разбрали много добре нещата. Заплатите наистина ще се повишат значително но не за сметка на поскъпване на стоките. Такова също ще има но няма да е пропорционално.
В момента в българия средната заплата според Националния Статистически Институт е 300 лв. Да но това не е реалната средна заплата защото в бранша в който работя аз – информационните технологии никой не получава по-малко от 500 лв, а заплатите често са над 1500 лв. Имаше дори длъжност наскоро в jobs.bg за администратор на Оракал сървър за 5000 лв заплата и хората се назландисваха и се кумиха дали им стигат тези пари за тази работа. В рекламата също е този момента 1000-2000 лв заплати а дори и повече. Интересен е факта обаче че хората се осигуряват не като програмисти за който има минимална заплата от 300-500 лв примерно а като “оператор на компютър” който получава 150 лв. Така от фирмата се удържат данъци на 150 лв а ние получаваме 4-5 пъти повече. Така държавата ни няма достатъчно пари за да увеличава пенсии и за да увеличи минималната работна заплата. Бързам да отбележа че минималната работна за плата е заплатата на месец под която никои българин не може да бъде наеман да работи. Всеки собственик на фирма сам решава колко над тази сума ще дава на служителите си.
Та искам да кажа следното – служиелите в държавните учреждения – лекари, учители, чиновници, и др. получават ниски заплати защото държавата взима пари от бюджета за да ги плаща, в бюджета няма пари защото 70% от всички останали не си плащат реалните осигуровки и така ощетяват държавата и самите себе си защото забавят реформите. Ние сами си го начукваме, но ако започнат проверки и рязко вдигане на минималната заплата тогава няма вече на къде да се бяга. Не го казвам за да подкрепя даден партия или коалиция а просто за да го знаете. И когато някой ви предложи работа без осигуровки – не му се връзвайте. Той просто прецаква вас и държавата.

Cyberdyne_101
06-23-2005, 18:01
Алекс, напълно си прав. Сестра ми работи във фирма, занимаваща се със софтуер и получава към 800 лева, но я осигуряват на минимална заплата. Сами се прецакваме и на никой не му пука. Слаба държава, никакъв контрол :idea:

MaRiYa_86
06-23-2005, 20:37
Аз съм ТВЪРДО за АТАКА

Защото България е на БЪЛГАРИТЕ!!!
Защото е крайно време да се чувстваме Българи!

Cyberdyne_101
06-23-2005, 20:48
ATAKA

MaRiYa_86
06-23-2005, 20:50
Cyberdyne_101

И аз съм с теб :)
Много ми харесва как Волен Сидеров въпреки,че няма много финансови средства за реклами...ТОЙ ИМА БОРБЕН ДУХ!!!
Силно се надявам поне да спечели по-голям процент!!!Наистина вярвам,че той е човека ,от който се нуждае България!!!

Bimper-ska
06-23-2005, 22:02
Относно тази ваша привързаност към Атака, само ще ви питам едно - защо в сайта на Атака няма даже биография на нейният лидер? :roll:
И второто, което искам да кажа е, че в момента е 23:54 и е 23 юни. Това ще рече, че утре, 24 юни, денят за размисъл, тази тема трябва да прекрати съществуването си. Както и всички останали материали, които могат да се възприемат като агитационни. Така че нека администраторите да ги изтрият(не съм наясно дали това е точно тяхно задължение, обаче със сигурност, ако темите не бъдат изтрити, възможно е те да понесат отговорността).

Coki
06-24-2005, 11:44
ДЕН ЗА РАЗМИСЪЛ
ТЕМАТА ЩЕ БЪДЕ ЗАКЛЮЧЕНА, ДО ПРИКЛЮЧВАНЕТО НА ИЗБОРИТЕ!

Coki
06-26-2005, 09:01
За всичко относно изборите тук:
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=12264