PDA

View Full Version : Aлтернатива към по-добър живот



LunaTriCk
06-14-2005, 18:50
Намерих го в един сайт. Няма кой знай какъв литературен принос, но ако заместите думата "техно" с "музика"(за тези, които не случат такава музика) и се опитате да чатнете, какво всъщност ви казва човека надявам се да ви въздейства по някакъв начин. Enjoy

Седя си и не мога да разбера какво да правя, мисля си за всички проблеми, които ме споходиха този месец. Някак си съзнанието ми се претоварва, бълва безброй начина за решението им, но за да ги реша трябва да изневеря на принципите си.

Така като си мисля брат ми ме заговаря, отвлича вниманието ми като ми дава да прочета една идея свързана с техно-културата и бъдещето. Както си чета осъзнавам чесъм останал някъде назад във времето. Някои хора прогресират, променят се, а аз, дори не само аз, а и всички ние "обикновенните" оставаме да живеем вътре в проблемите си и те диктуват живота ни.

Това ме накара да погледна напред и да се огледам в тази идея. И какво разбрах от това?

Бъдещето ни очаква, техното или въобще музиката може да ни даде една алтернатива да прогресираме като хора, стига да я разберем. В техното виждам призива на бъдещето към обществото - "Дайте път на прогреса и навлезте в бъдещето с нещо от бъдещето". То може да ни въведе в един нов свят, но всеки се пита какъв е този свят?... Може би трябва да го видим и сами да остановим дали ни харесва или не. Не мисля че човек трябва напълно да е обзет от музиката, мисля че тя треябва да действа като регулатор на нашето душевно състояние и на нашите емоции. Аз не разбирам много от техно, но брат ми е DJ и може да се каже че аз живея с него. Като такъв човек мойто мнение е че тя влияе на хорато по добре от повечето видове музика. Говорил съм и с хора които казват че не могат да живеят без техно и слушат само такава музика. Според мен до такава степен не трябва да се стига защото когато някои е абстинентен за дадена музика както наркомана за наркотик, то той е толкова болен колкото и наркомана. Тогава мисля може даже да приравним животите им.

Използваите музиката да издигнете душата си на висота, а не да се отървете от света и от проблемите си. Светът, какво е това: - място пълно с мизерия, разруха, деградация, хаос, и други по ужасни неща, които не искам да споделям. От друга страна това е свят пълен с красота, щастие, любов и забавления, идеи и идеали, за които си струва да си безсмъртен за да ги осъществиш. Светът е една монета с две лица. Едни избират едната страна, другите избират другата страна, а може би трети играят на комар и каквото се падне.
техното за мен като човек които е имал малко срещи с него е една любов към красивото, стига то да не бъде изопачено и сложено там където не същесвува. То не е само избор, то е един от правилните избори.

bulgarche
06-14-2005, 21:33
ЗАмислих се за някои неща, но сега не съм в състояние да мисля. Утре на трезва глава сигурно пак ще го прочета

e_l_i_z_a
06-15-2005, 08:03
ами аэ почти ще остана без коментар...виж сега эа някой хора е техното-в него виждат светлина-за други не е така ама все пак хората са раэлични
И наистина ако заменя думата "техно"с "музика",ще се получи наистина добър текст :wink: