PDA

View Full Version : Модераторски групи



Bimper-ska
06-19-2005, 18:28
Хора, има нещо, което не разбирам. Има само три модераторски групи, а темичките са доста всеобхватни за толкоз малко. И освен това, всичко на всичко има по 2-3 модератори в група(без да броим админите). Не е ли много на зор за тия хора?
И един базик: направете модераторска група "Анти флууд и простотии" и ме турете мене там :twisted: :twisted: :twisted: Всичките флуудърчета ще ги изцеря :twisted:

^I don't give a fuck^
06-19-2005, 18:34
То верно си трябват повече модове..ако ще си мод забърши мойте мнения :D

vra4ka
06-19-2005, 18:44
hehe e ne to az polovinata mneniq bih gi iztrila v razdel seks :P :P :P :P

червило
06-19-2005, 19:04
Все си мисля,че ако форума се нуждае от повече модератори,администратори е няма да си мълчат и да чакат ние-обикновените потребители да пуснем тема,а ще обявят това/ще изберат някого/ще пуснат анкета и т.н.Иначе наистина има нужда от малко повече контрол,защото има доста полуидиоти,които пускат теми,които са обсъждани дори повече от един път,но като се замислиш,то освен модератора да заключи темата друго не може да направи за да се намали броя на еднакви и ненужни теми/мнения.Повече модератори няма да оправят проблемите на форума,най-много да настъпи още повече анархия..Не е важен броя на модераторите,а качеството им на работа! :wink:

Cyberdyne_101
06-19-2005, 19:06
Първо никой няма да ти обърне внимание :idea:
Второ, не точи зъби за моята "работа" :twisted:

^I don't give a fuck^
06-19-2005, 19:07
Повече модератори няма да оправят проблемите на форума,най-много да настъпи още повече анархия..Не е важен броя на модераторите,а качеството им на работа! :wink:

Повярвай аз ако съм мод ще изтрия половината форум начело с мойте мнения :D

червило
06-19-2005, 19:25
Повече модератори няма да оправят проблемите на форума,най-много да настъпи още повече анархия..Не е важен броя на модераторите,а качеството им на работа! :wink:

Повярвай аз ако съм мод ще изтрия половината форум начело с мойте мнения :D
...и точно така ще настъпи анархията..ще има вбесени потребители,във форума ще завалят теми,от сорта (примерно)' НЕ НА МОДЕРАТОРСКИЯ КОНТРОЛ ', 'ИЗЧЕЗВАТ МНЕНИЯ', 'ПУКНЕТЕ-УМРЕТЕ ТЪПИ МОДЕРАТОРИ' ....и тем подобни злобни теми,с още по-злобни мнения,критики,обиди към теб,защото си им изтрила така ценните мнения,ще те тормозят,ти ще започнеш да раздаваш бан'чета и накрая форума ще опустее..
Пък и има доста стойностни мнения,съвети и т.н.А и не мога да разбера защо ще триеш собствените си мнения,ако мислиш,че не са добри/ ако мислиш,че нарушават правилата ги изтрий-ти и сега можеш да си ги изтриеш,има такава опция,нищо не те спира. :wink:

^I don't give a fuck^
06-19-2005, 19:33
Явно не ме разбра :D
Имам предвид че ще трия флуудърски мнения :wink:
Или разни теми..сори ама като влезнеш в всичко тийн на куп и има 5 теми за смс една под друга...но си седът просто така :shock: :shock: Затова говоря :shock: или темите за онзи загубен тест дето бяха...10 теми една под друга..но не и заключени :wink:
Относно мойте мнения- аз си ги харесвам .Имам предвид за мненията ми във "човека преди вас" :D Те са флуудърските :D

Cyberdyne_101
06-19-2005, 19:41
и точно така ще настъпи анархията..ще има вбесени потребители,във форума ще завалят теми,от сорта (примерно)' НЕ НА МОДЕРАТОРСКИЯ КОНТРОЛ '
Имаше такова движение "НЕ НА МОДЕРАТОРСКИЯ ПРОИЗВОЛ" и много теми се изписаха.
Резултат :arrow: Бан, бан и бан за всички и това беше :idea:

червило
06-19-2005, 19:48
Явно не ме разбра :D
Имам предвид че ще трия флуудърски мнения :wink:
Или разни теми..сори ама като влезнеш в всичко тийн на куп и има 5 теми за смс една под друга...но си седът просто така :shock: :shock: Затова говоря :shock: или темите за онзи загубен тест дето бяха...10 теми една под друга..но не и заключени :wink:
Относно мойте мнения- аз си ги харесвам .Имам предвид за мненията ми във "човека преди вас" :D Те са флуудърските :D
Ами, да, определено не съм те разбрала,грешката е моя,но и все пак и ти не го обясни по този начин..все пак това не са чак толкова прекалено много теми,а защо стоят отворени подобни теми- аз незнам..във въпросната секция всичко тийн на куп с темите за смс-ите и този тест почти не съм влизала и не съм ги чела :oops: ..явно някой не си е свършил работата :wink: .Наистина не съм те разбрала,благодаря,че ми изясни какво точно си визирала чрез мнението си :!: :wink:

miloto_girl_4e
06-19-2005, 21:09
ako bqh moderator vuv foruma 6te6e da ima SAMO 20 temi.. vsi4ko drugo 6te6e da e iztrito.. ne za drugo,ami prosto,za6toto prez edna temite se povtarqt do vtrusvane ... :!:

Bimper-ska
06-19-2005, 21:55
Хубава работа! Естесвено, че ми пука кво става във форума. Аз тука прекарвам по-голямата част от свободното си време. Държа да са нещата наред. Затова и се зачудих как насмогвате да модерирате толкоз. Аз въпреки, че прекарвам по 4 до 7 часа на ден пред компа и предимно в тийна вися, пак не успявам да разгледам всичките теми. Не мога да си представя как е, когато трябва и на всичкото отгоре и да внасяш промени. А и от всичките модове виждам редовно само тебе Baby_Sexy_Girl , aBep4eTo и npocTo^a3^f. Админи още по-рядко, ама ако пък модовете си вършат работата, на админите по-малко ще им се налага да влизат. Иначе Coki и Alex да приемат поздрави за работата си.

bulgarche
07-01-2005, 20:05
То верно си трябват повече модове..ако ще си мод забърши мойте мнения :D

Ако не те мързи забърши и мойте, щото и те имат нужда :)

devil4e
07-01-2005, 20:12
Модераторите са малко. Просто могат и 2 да са модовете но да бъдат редовни сериозни и безпристрастни... Ама такива модове трудно се намират :roll: И аз съм мод в други 2 форума и работата си е трудничка но ако не влизаш секи ден просто няма как... То трябва да се чете всяко мнение, да се цензурира, да се моделира... Влезте им в положението... :roll:

sherry
07-15-2005, 22:39
Да,наистина са малко... :roll: Сега е лято и не всички имат възможност да влизат всеки ден..Аз много бих се кефила ако стана мод...но все пак наистина е голяма отговорността

aBeP4eTo
07-16-2005, 13:00
Пък мене ако питате грешката е обща...
Ако хората поне малко си даваха зор да влязат в нашето положение и да не пишат постове от сорта на
цитат и "да и аз така мисля" или "ок" "да" "не" "незнам" може би ако нямаше 1000 такива поста и на 2-3 дена да влизахме нямаше да има проблеми. Съжелявам много за "Фън, фън и фън" обаче аз не мога да модерирам 100 страници... още повече незнам какво да модерирам, защото ако реша да модерирам една такава тема това значи да изтрия всеки един пост, а щом на вас това ви харесва какво мога да направя аз?
Аз съм поела отговорност като съм станала модераторка и се опитвам колко се може по-често да влизам тука прочетох, че сме влизали веднъж в седмицата, което е смешно. Тази седмица съм влизала всеки ден и като вляза тук са всичките модератори, че и администратори.
Пък както вие не висите тука по 24 часа така и ние не можем и ние си имаме лични ангажименти, нищо, че понякога ги пренебрегваме заради форума... кои му пука нас никой не ни пита! Според мен форума се нуждае от още максимум 2 модератора не повече!

07-16-2005, 13:43
Namerihte to4niq 4ovek - NoEx :P

morsmordre
07-16-2005, 17:19
Първо никой няма да ти обърне внимание :idea:
Второ, не точи зъби за моята "работа" :twisted:

Гледай го как се бута бе :twisted: :lol:
Аз съм сигурен, че има мн желаещи за модератори, но нямали все пак някакви изисквания :idea: :?: И аз точа зъбки, заради многото флуудъри във "Фън, фън и пак фън" и във "Всичко тийн накуп", ама засега минавам и с караница :!:
Няма да е зле, наистина, ако се направи подобна група специално срещу флуудърските мнения, но това си го решават админите :roll:

07-16-2005, 17:31
Пък мене ако питате грешката е обща...
Ако хората поне малко си даваха зор да влязат в нашето положение и да не пишат постове от сорта на
цитат и "да и аз така мисля" или "ок" "да" "не" "незнам" може би ако нямаше 1000 такива поста и на 2-3 дена да влизахме нямаше да има проблеми. Съжелявам много за "Фън, фън и фън" обаче аз не мога да модерирам 100 страници... още повече незнам какво да модерирам, защото ако реша да модерирам една такава тема това значи да изтрия всеки един пост, а щом на вас това ви харесва какво мога да направя аз?
Аз съм поела отговорност като съм станала модераторка и се опитвам колко се може по-често да влизам тука прочетох, че сме влизали веднъж в седмицата, което е смешно. Тази седмица съм влизала всеки ден и като вляза тук са всичките модератори, че и администратори.
Пък както вие не висите тука по 24 часа така и ние не можем и ние си имаме лични ангажименти, нищо, че понякога ги пренебрегваме заради форума... кои му пука нас никой не ни пита! Според мен форума се нуждае от още максимум 2 модератора не повече!

Определено се нуждае според мен :) Аз макс съм виждал 2 модератора и един админ, но това стана веднъж, а като се има впредвид, че влизам по доста пъти на ден :!: Но все пак това си го решават админите :!:

aBeP4eTo
07-16-2005, 17:40
Кажете си мнението аз не си върша работата така ли?
Ми като е така въобще да не съм модератор поне да сте доволни!
Всички си точели зъбките за Фън-а и всичко тиин накуп... еми аз съм модератора на тея раздели! И щом не сте доволни значи аз не си върша работата!

Coki
07-16-2005, 17:48
aBeP4eTo , аз съм мн.доволен от твоята работа.

07-16-2005, 17:54
Кажете си мнението аз не си върша работата така ли?
Ми като е така въобще да не съм модератор поне да сте доволни!
Всички си точели зъбките за Фън-а и всичко тиин накуп... еми аз съм модератора на тея раздели! И щом не сте доволни значи аз не си върша работата!


Къде някой е написал, че не е доволен от теб? Всички казваме, че има нужда от още поне 1 модератор, а и ти го каза, пък после го приемаш все едно не си вършиш работата :!: Според мен има други модератори, които не си я вършат, т.е който не влиза често, напротив. А и модераторите са само 4 ... абе каквото и да говорим администраторите си решават. Но според мен трябва да се избере някой, който има повече свободно време :P

aBeP4eTo
07-16-2005, 18:09
aBeP4eTo , аз съм мн.доволен от твоята работа.

Благодаря много! :P

devil4e
07-16-2005, 19:50
Офффф
Модераторите имат най-тежката задача в този ГОЛЯМ форум. Те трябва да прочетат всяко едно от безбройните ни мненията(99,(9)% глупости). Който смята, че това е лесна работа и той превъзхожда сегашните модератори, нека осъжда наред, обаче аз лично, не съм сигурна че във форума има такъв човек.
Аз лично съм доволна от работата на модераторите и админите, които ги избират. Едиственото, което трябва да се промени е да се пишат от юзерите поне малко по-малко глупости и повтарящи се теми и да се пращат лични на модовете за нарушения на правилата.

07-16-2005, 20:12
Офффф
Модераторите имат най-тежката задача в този ГОЛЯМ форум. Те трябва да прочетат всяко едно от безбройните ни мненията(99,(9)% глупости). Който смята, че това е лесна работа и той превъзхожда сегашните модератори, нека осъжда наред, обаче аз лично, не съм сигурна че във форума има такъв човек.
Аз лично съм доволна от работата на модераторите и админите, които ги избират. Едиственото, което трябва да се промени е да се пишат от юзерите поне малко по-малко глупости и повтарящи се теми и да се пращат лични на модовете за нарушения на правилата.

Съгласен съм, но по бройката която видях на модератори те са 4-5. Смятай, ако през 2 часа влиза един модератор, той си има разделите, на раздел се падат по 2, а в тези раздели има по 4-5 форума. Във всички форуми да има средно по 5 нови теми + още 50 нови мнение. Ще успее ли един модератор да се оправи с всичко това? Просто решение трябва да се намери. Аз когато видя нещо нередно винаги и казвам на aBeP4eTo :!:

DiEsEl_GiRl4eTo
07-16-2005, 22:59
Ама наистина няма ли да спрат тея оплаквания? Преди оплавания, сега пак. Мисля, че положението много ама много се подобри. И аВеР4еТо и просто^аз^ф и БСГ изобщо всички си вършат много добре работата. Ако има повече модератори, ще им е по-лесно на всички, защото няма да е нужно да отделят толкова време на форума. Наистина форумът е голям и мога да си представя колко ли им е трудно. Аз затова мод в такъв форум не ставам(не че някой ме е заискал, ама се пак)

morsmordre
07-17-2005, 10:54
Кажете си мнението аз не си върша работата така ли?
Ми като е така въобще да не съм модератор поне да сте доволни!
Всички си точели зъбките за Фън-а и всичко тиин накуп... еми аз съм модератора на тея раздели! И щом не сте доволни значи аз не си върша работата!


Уоу, нямах предвид, че не си вършиш работата.Все пак има доста потребители, които желаят да станат модове, само заради "властта".Но никой не е казвал, че не си вършиш работата - просто мн потребители изявяват желание да бъдат модератори, защото, според тях, те са по-добри за това, но май че не осъзнават, че и те влизат под знаменателя "флуудър".Не го приемай като мазнене, но ти нито флуудиш, нито не изпълняваш задълженията си на модератор.Извинявай, ако си приела погрешно поста ми.

Peace

Little_Black_Dress*again
07-17-2005, 13:14
Според мен трябва да се избере по един модератор за всеки раздел.Така за всеки от разделите ще има кой да се грижи и хем юзърите ще бъдат доволни,хем работата на модераторите значително ще се облекчи. :wink:

07-17-2005, 14:01
Според мен трябва да се избере по един модератор за всеки раздел.Така за всеки от разделите ще има кой да се грижи и хем юзърите ще бъдат доволни,хем работата на модераторите значително ще се облекчи. :wink:

Да, за всеки форум по един модератор :) вярно е, че ще са повечко модераторите, но пък става. А и какво го обсъждаме ние, все едно от нас зависи, трябва администраторите да си кажат думата :P

ProstoAz
07-17-2005, 16:57
Според мен трябва да се избере по един модератор за всеки раздел.Така за всеки от разделите ще има кой да се грижи и хем юзърите ще бъдат доволни,хем работата на модераторите значително ще се облекчи. :wink:

Да, за всеки форум по един модератор :) вярно е, че ще са повечко модераторите, но пък става. А и какво го обсъждаме ние, все едно от нас зависи, трябва администраторите да си кажат думата :P

Така ще бъде твърде ограничено...имам предвид ако някой е мод. на "Цигарите и останалите неща" (примерно), където не се пише много, той за 15-20мин. ще оправи всичко и после...какво ще прави? Ще разглежда другите форуми, ще вижда неща, чакащи да бъдат модерирани, но...няма да може да ги пипне? :? Кофти е така... :roll:

07-17-2005, 17:29
Според мен трябва да се избере по един модератор за всеки раздел.Така за всеки от разделите ще има кой да се грижи и хем юзърите ще бъдат доволни,хем работата на модераторите значително ще се облекчи. :wink:

Да, за всеки форум по един модератор :) вярно е, че ще са повечко модераторите, но пък става. А и какво го обсъждаме ние, все едно от нас зависи, трябва администраторите да си кажат думата :P

Така ще бъде твърде ограничено...имам предвид ако някой е мод. на "Цигарите и останалите неща" (примерно), където не се пише много, той за 15-20мин. ще оправи всичко и после...какво ще прави? Ще разглежда другите форуми, ще вижда неща, чакащи да бъдат модерирани, но...няма да може да ги пипне? :? Кофти е така... :roll:

Е 10 глобални модератора ли да се направят?

ProstoAz
07-17-2005, 18:21
Не, глобални не. :P Най-добре си е както са сега - само няколко групи модератори + още 1-2 модератора във всяка група. :wink:

07-17-2005, 18:23
Не, глобални не. :P Най-добре си е както са сега - само няколко групи модератори + още 1-2 модератора във всяка група. :wink:

Еми то са почти глобални, имат по 4-5 форума за модериране :) но съм съгласен с теб иначе :P

devil4e
07-17-2005, 18:26
Предлагам аз да направя тема за още 4-5 модератора. Всеки, който иска да се кандинатира щще казва на мен и ще го вписвам в анкетата и юзърите с най-висок протент поткрепа, ще бъдат модератори и впоследствие настоящите модератори и админи ще решат кой на кой раздел ще е. Какво мислите?

07-17-2005, 18:33
devil4e,
не съм съгласен, ще ти кажа и защо. Защото ще се подкрепят приятелите, по близките. Примерно аз ако се кандидатирам за мен никой няма да гласува. Трябва да се избере някой, който има доста време, който има етично отшошение и не му е за правата, ами да помага. То е ясно, че ще се кандидатират някои личности и ще се гласува за тях, защото някой им се кефи, но това не трябва да е причина, да е модератор. И все пак пак казвам, нашият глас не значи нищо, администраторите си решават :)

devil4e
07-17-2005, 18:36
Добре друго предложение. Нека да пусна тема, в която всеки да каже дали ЩЕ се занимава СЕРИОЗНО с това и ако е да, да се събере един списък с тези хора и да се предостави лично на всички администратори. Така ще се всъчетаят нещата и ще е избран хем полезен човек, хем готов да се занимава поне по веднъж на ден.

07-17-2005, 18:40
Добре друго предложение. Нека да пусна тема, в която всеки да каже дали ЩЕ се занимава СЕРИОЗНО с това и ако е да, да се събере един списък с тези хора и да се предостави лично на всички администратори. Така ще се всъчетаят нещата и ще е избран хем полезен човек, хем готов да се занимава поне по веднъж на ден.

Какво ще събере? Списък със 'съгласието' на хората от форума, които ги кефи? Пак е тъпо, решението трябва да си е на администраторите и единственото нещо, което може би трябва да се направи е да оставят майл адрес и всеки желаещ да си пусне "CV" (Curiculum Vitae май беше :) )

devil4e
07-17-2005, 18:43
Добре друго предложение. Нека да пусна тема, в която всеки да каже дали ЩЕ се занимава СЕРИОЗНО с това и ако е да, да се събере един списък с тези хора и да се предостави лично на всички администратори. Така ще се всъчетаят нещата и ще е избран хем полезен човек, хем готов да се занимава поне по веднъж на ден.

Какво ще събере? Списък със 'съгласието' на хората от форума, които ги кефи? Пак е тъпо, решението трябва да си е на администраторите и единственото нещо, което може би трябва да се направи е да оставят майл адрес и всеки желаещ да си пусне "CV" (Curiculum Vitae май беше :) )
Аз говоря за тема, вкоято всеки, който иска да е мод ще се запише. Примерно темата ще я бъде 10 дена. Всеки, който иска, ще каже и защо трябва той да е мод и така..

07-17-2005, 18:47
Добре друго предложение. Нека да пусна тема, в която всеки да каже дали ЩЕ се занимава СЕРИОЗНО с това и ако е да, да се събере един списък с тези хора и да се предостави лично на всички администратори. Така ще се всъчетаят нещата и ще е избран хем полезен човек, хем готов да се занимава поне по веднъж на ден.

Какво ще събере? Списък със 'съгласието' на хората от форума, които ги кефи? Пак е тъпо, решението трябва да си е на администраторите и единственото нещо, което може би трябва да се направи е да оставят майл адрес и всеки желаещ да си пусне "CV" (Curiculum Vitae май беше :) )
Аз говоря за тема, вкоято всеки, който иска да е мод ще се запише. Примерно темата ще я бъде 10 дена. Всеки, който иска, ще каже и защо трябва той да е мод и така..

Еми предложи на Цоки & Алекс и каквото кажат, това ще стане :P

BABY_SEXY_GIRL
07-17-2005, 19:25
Предлагам аз да направя тема за още 4-5 модератора. Всеки, който иска да се кандинатира щще казва на мен и ще го вписвам в анкетата и юзърите с най-висок протент поткрепа, ще бъдат модератори и впоследствие настоящите модератори и админи ще решат кой на кой раздел ще е. Какво мислите?

♥ Devil4e сладко, това няма да се осъществи ако ще и 100 теми за нов модератор за пуснеш :roll: Аз преди възнамерявах да направя същото, но директно бях "клъцната" от админите :? След това осъзнах, че ще е много глупаво ако избираме модовете по този начин! Контрол модератора решава кой е способен за модератор, а не ние :wink: Човека си разбира от работата и резултатите са налице ;) Глупаво ще е ние да избираме като ще гласуваме по симпатия и накрая най-много вот може да има човек който не става за мод или който не иска или няма време за тази длъжност...не стават така нещата :wink: И все пак мисля, че рано или късно ще има нов колега - въпрос на време :wink: ♥
Btw напълно съм съгласна с мненията на prosto^az^f до тук :wink:

alex
07-18-2005, 06:37
Когато имаме нужда от нови модератори - ще го обявим и имайте предвид че следим абсолютно всеки потребител и всеки доестоен за този пост ще бъде поканен товагава, когато имаме нижда от това. Бих насочил вниманието ви към другите раздели на сйата - за тях вече имаме нужда от вашата помощ и който би искал да помага за статиите, учителя, новините, албума или чата - може да се свърже с някой от екипа ни.

07-18-2005, 09:36
Когато имаме нужда от нови модератори - ще го обявим и имайте предвид че следим абсолютно всеки потребител и всеки доестоен за този пост ще бъде поканен товагава, когато имаме нижда от това. Бих насочил вниманието ви към другите раздели на сйата - за тях вече имаме нужда от вашата помощ и който би искал да помага за статиите, учителя, новините, албума или чата - може да се свърже с някой от екипа ни.

Алекс,
аз съм ти казал, че мога да поема нещата за чата. Само трябва да ми кажете какви са нещата за които трябва да се грижа и няма проблем :P Между другото може да се напишат малко статии за IRC, малко помощни файлове с командите и т.н :)