PDA

View Full Version : Имат ли размери кондомите?



sramejlivkoto
06-20-2005, 00:57
Абе слушал съм много за различни размери презервативи, най-вече от разни вицове и скечове. Имат ли наистина размери презервативите така както дрехите? Ако имат на кви се делят? На 1,2,3 или на M,X,XL? Като отида в някоя аптека и искам да си купя презерватив и аптекарката ме пита кой номер, аз какво да и кажа?

joro_tev
06-20-2005, 06:02
Не няма такова нещо. Мился, че иамше само един вид по-големи, но не си псомнямам на коя марка бяха. И то не е размер ами просто за по-големи пишки.

MaRiYa_86
06-20-2005, 09:01
Естевтвено,че си имат размери презервативите...Как може да не знаете :)

WaKo
06-20-2005, 09:47
Естевтвено,че си имат размери презервативите...Как може да не знаете :)


Абе, Марийче, я иди в аптека и си искай презерватив еди кой си номер да видим какво ще стане ? Като гледам може и да се ебаваш с човека, ама тоя форум не е място за ебавки и такива работи, а за да се помага на хората по въпроси, по които не са осведомени по една или друга причина. Много ясно, че нямат номера особено пък като дрехите. Виталис и мисля Спортекс имаха едни по-големи, но това не е номерация, а различен вид презервативи, както казаха за по-големи пишки. А по въпроса на човека - ако идеш в аптеката и си искаш презервативи може да те питат каква марка и какъв вид от тая марка искаш, но изобщо няма да те попитат какъв размер, защото просто няма размери. А най-вероятно, ако кажеш една кутийка от еди кои си да ти дадат първата, която им попадне. Така че не се притеснявай за номерация и такива глупости

MaRiYa_86
06-20-2005, 10:48
Е,добре де,за какво ми се караш???
Много си нервен?!?

He3aBuCuM
02-20-2007, 13:57
Късането на презервативите, случило се на всяка трета двойка във Великобритания, е следствие от използването на неподходящ размер кондом показва изследване на английски сексолози.

43% от запитаните признават, че не знаят за съществуването на различни размери презервативи.

В изследването, проведено от Английската асоциация по семейно планиране, са взели участие 495 души на възраст от 18 до 35 години.

След като резултатите от проучването станали ясни, от асоциацията решили да снабдят личните лекари с различни размери презервативи. Джипитата пък ще ги раздават безплатно на “нуждаещите се” пациенти, след като уточнят нужния размер и дори форма.

“Проблемът с късането на презервативите определено произтича от използването на неподходящ размер, както и неправилното му поставяне”, подчертава Тони Велдфилд от Асоциацията по семейно планиране.

Великобритания е на първо място в света по нежелана бременност вследствие на въпросния инцидент.

sexy_anji_
02-20-2007, 16:41
Е,добре де,за какво ми се караш???
Много си нервен?!?

прав е. презервативите нямат номерации(размери) и са универсални както за 6 сантиметрови така и за 20 сантиметрови :twisted:

JoeBanana
02-20-2007, 17:11
Независимия,
ти, освен да пускаш теми касаещи "големите" ти проблеми и да връщаш други такива от 2005г.,
май си нямаш друга работа, а ? :mrgreen:

Glezanka
02-20-2007, 17:56
Grr ... razmeri .. twa da ne sa ti teniski ... Vitalis Extra Large ima ... edni takiwa zelenichki sa .. za dr ne sum chuwala i wijdala ...

Jamalska
05-27-2007, 16:02
Соре че съживявам толкова стара тема ама в мойта ме нахраниха,че имало вече.
Щом нямат размери що на Спортекс абсолютно всички модели пише острани че са "size L"?...аз съм чувала ,че има и други размери ама не съм засичала освен въпросните на Виталис(които са ми доста скучни въпреки,че само те отговарят по размер).Колкото и да са разтегливи тия гумички те все пак създават неудобство и дори проблеми ако са неподходящ размер,а не може да ми твърдите,че всички мъже имат "пишки" под 15-тина см нали?!

Pocu_Ty
05-27-2007, 16:19
na men skoro edin priqtel mi beshe pokazal novata reklama na nqkvi prezervativi milq 4e4 bqha durex ama ne garantiram ...te sa XXL .. zna4i spored tva ...taq reklama...ima i dr-i razmeri osven tezi koito se vzimatn ai 4esto...toest size L mai4e bqha...spored men ima razmeri no prosto nie potrebitelite ne im obrushtame koi znae kolko golqmo vnimanie kato si vzimame..koi razmer ili neshto takova...

malkoto_sladur4e
05-27-2007, 16:51
Да,презервативите имат размери и са по С,М,Л и т.н. Ли4но на нас с моя приятел ни трябват най-големите винаги :wink:

alkobalko
05-27-2007, 16:54
Темата е стара!