PDA

View Full Version : Депилация!



unknown_user
06-24-2005, 15:19
Здравейте!
Вижте сега, ясно ми е колко теми има с такова съдържание, но за 1000 път ги препрочитам и не намирам една с нормални отговори, които да обяснят точно кое е по-доброто решение!
Искам в тази тема да ми отговорят хора, които наистина имат какво да кажат. Ама много ги моля даже!
Е значи-аз съм момче и ми пораснаха косъмчета/все още са такива/ по гърдите и корема...Искам да ги махна, защото не са ми симпатични, а ще ходя на моренце. Та събрал съм пари за епилатор, но се чудя дали да е епилатор и какъв точно. Като алтернатива имам някакви добри коламаски, които се надявам да ми препоръчате или пък депилиращ крам, но точно с име. Гледах един "Таки"/май така беше/ за 7-8лв-някой знае ли го дали е добър? А кола маска-има някакви ленти на Вийт, които се рекламират и в момента-те действат ли, т.е. махат ли наред или отгоре отгоре?
Въздържам се от епилатор, защото не мога да разбера толкова ли е жестока болката, че дори момче да не може да я изтърпи? Свиква ли се наистина?

Моля ви за компетентно мнение и ако може само от личен опит-детски глупости не ми се четат-моля ви поне в тая тема да не трупате мнения, а само да кажете реална преценка.
Мерси много предварително!

Murderdoll^^
06-24-2005, 16:14
с крем недей да ги махаш, щото ефекта
ще е същия като от бръснене и ще пораснат
гадни и дебели.най-добре отиди на козметик
да ти напраят топла коламаска-казват, че не
боли и определено има ефект...епилатора също
има ефект и мен лично не ме боли/момиче съм бтв/
ако ще си купуваш епилатор вземи си такъв с
обезболяваща приставка-определено помага:)
за лентичките на вийт-добри са, ама с тях
доста боли/поне мен ме боли повече с ленти
или студена коламаска отколкото с епилатор/

06-24-2005, 16:33
hich ne mu misli i si kupi epilator.vsmesto da davash 10 leva za nqkav si krem na koito efekta she e max 5 dni , si kupi epilator s koito efekta she e nqkolko sedmici.ai nqkolko godini shte moje da si go polzvash. a s teq kremove she dadesh pari za nqkolko epilatora za tav vreme.bolkata s epilatora e mnogo po malka ot kolkoto pri kola maskata.ne mu misli i deistvai kupi si epilator.v nachaloto she te shtipe ama za nqkolko pati she sviknesh iii tva e;)

unknown_user`87
06-24-2005, 16:38
Мерси за отговорите дотук:) Наистина клоня все повече към епилатор, но се надявам да не ми се налага да се напивам преди процедурата:))
Иначе на козметик не бих отишъл, поне не засега. Срам ме е и това е :wink:

Гостенчо
06-26-2005, 09:49
Пич вж ся, аз ползвам епилатор за около пениса, наистина боли малко, ама се свиква, като за начало пробвай кола маска, аз не сам пробвал ама поне ще ти излезе по евтино и ще видиш какъв е ефекта,болката,резултата.
След тва си вземи един епилатор и действай :wink:

06-27-2005, 11:57
Polzvai epilator.Boli, no efekta e perfekten.Kraka,race,i******** 4asti......... :D :lol: 8) :? :shock: :oops: :oops:

Eclipse_bb
06-30-2005, 13:35
Здасти!
Лично бих ти пепоръчал кола, но не да си я правиш сам, а да отидеш на козметик (споко, няма да те ухапят :wink: ).
Лично не мога да си махам космите сам с епилатор или кола, това граничи с мазохизъм.

Само за протокола - депилация е когато косъма се прекъсва, а корена остава в кожата (бръснене или кремчета), а епилациа - когато косъма се изтръгва от кожата заедно с корена (кола маска, епилатор, лазерна и фото епилациа).
Успех :wink:

Цветито
04-26-2006, 12:14
Аз съм момиче и искам да ти кажа и друго. С епилатора след време космите започват да растат навътре, започва да забира и т.н., познай какво е чувството или как би изглеждало, а и никак не е благоприятно за кожата, защото ако това забере много гной може да се наложи и да се реже, така, че си помисли добре за епилатора. Според мен 1-вия път по-добре иди на козметик. Купи си и епилатор за премахване на косъмчетата от време на време, но понякога, макар и рядко ходи на козметик. Защото с епилатора, пък и въобще когато се изскубват с корените, започват да растат по-тънки и по-редки, и постепенно започват да се късат, и така се получава, че растат на вътре, затова е нужна топлата кола маска.
Така, че престраши се и иди на козметик, няма да те изядат, а и са приятни, достатъчно хора са им минали през ръцете, болката е много по-кратка отколкото с епилатора.

Надявам се да съм ти помогнала! :)

hamsterka
04-26-2006, 13:27
edin vupros...kakvo e po-razli4noto na toplata kola maska ot epilatora,za6toto ti nad men si napisala 4e s epilator rastat navutre....emi to nali i kolata gi izskubva s korenite????ina4e 6te ti preporu4am purviq put na kozmetik,a posle deistvai s epilatora...

djigi
04-26-2006, 13:42
edin vupros...kakvo e po-razli4noto na toplata kola maska ot epilatora,za6toto ti nad men si napisala 4e s epilator rastat navutre....emi to nali i kolata gi izskubva s korenite????ina4e 6te ti preporu4am purviq put na kozmetik,a posle deistvai s epilatora...

Когато ползваш кола маска, не само махаш космите и техните корени, а и най-горния слой кожа (това преди малко го писах пак), докато при епилатора махаш само космите (и техните корени), при което след като те започнат да растат НАВЪН отново, не могат да пробият най-горната част на епидермиса и не могат да излезнат над него, това са така наречените подкожни косъмчета!

П.П: Самата тема е от преди доста време!

Гецата
04-26-2006, 15:42
А за задника нали не е срамно да идеш на козметик?

Riki
05-19-2006, 18:47
Sega da ti kaja 4estno nai dobre e da ide6 purviq put na kozmetik za6toto te mn dobre si razbirat ot rabotata i nqma da se pritesnqva6 ot ne6tata koito mogat da posledvat ako si gi maha6 sam s epilator!Estestveno sled kato ti napravqt purviq put TOPLA kola maska(za6toto sus stydenata e po bolezneno) posle moje6 da si vzeme6 epilator i da otstranqva6 kosmite s nego.Purvo 6te ti izleze po evtino i vtoro po ydobno e za6toto s epilatora moje6 da si poslyji6 po vsqko vreme!otnosno tova koeto vidqh po gore 4e kosmite mogat da stanat podkojni - ne se pritesnqvai za6toto ima mn lesno re6enie na tozi problem!Ako se sly4i da ti se poqvi tyk tam nqkoi podkojen go otstrani s pinseta, a ako stanat pove4ko re6enieto e da se obrusne6 vednuj!Tova vinagi pomaga ot opit go kazvam!i ne se pritesnqvai 4e ot brusneneto kosmite mogat da stanat po tvurdi i debeli - ot edin put ni6to ne stava!Otnosno depilatornite kremove - te sa bezbolezneni i premahvat okosmqvaneto, no poprincip se izpolzvat za po nejnite mesta!I tva 4e kosmite stavali pak po debeli i ostri sa pulni glyposti!Naprotiv iztunqvat a nqkoi daje iz4ezvat!No ne vsi4ki de! :D Za men nai dobroto re6enie si e epilatora!ot nego po dobro sredstvo nqma!
I za zadnika ne e sramno da ide6 na kozmetik!Naprotiv kolkoto po malko kosmi tolkova po dobre!Za men kosmite sa nehigieni4ni i kogato gi premahne6 se 4yvstva6 po dobre!

Мрън
05-20-2006, 12:45
Няма никаква причина да се притесняваш от ходене при козметик. Сега половината от клиентите по салоните са и мъже. Особено след като ще ти е за първи път е по-добре да ти го направи някой, който това му е работата. Пък ще си покажеш гърдите и корема, какво срамно има в това?

Не те съветвам да пробваш никакви кремчета, загубена кауза е. А и не съм чула момче да се е справило в тях :-)
За мен епилаторът си е удобство. Но поносимостта и хубавия резултат след него зависят не от марката на епилатора, а от чувстителността на кожата и внимателното подбиране на мазилата за нея. Затова не бързай с епилатора, няма да се свършат в магазините. Започни да ходиш на козметик в началото (2-3-4 пъти) да си свикне кожата. Хем ще си доволен от резултата, хем когато решиш да почнеш с епилатор няма да имаш главоболия като зачервявания и много подкожни :-)

Успех.

sk8girL
05-20-2006, 13:25
Значи с епилатора косъмчетата определено уредяват и стават по-меки,но наистина ще те боли,особено ако ти е за 1ви път.Пък и може да ти излязат едни такива малки червени пъпчици:( Един мой приятел си ги епилира на ръцете и му излязоха много пъпки, но може би кожата му е по-чувствителна, за това внимавай много с епилатора.
Според мен е най-добре да отидеш на козметик.Там си знаят работата пък и ще ти се задържи по-дълго време гладка кожата, ще уредеят и такаМ.Най-добрия вариант е кола маска при козметик : )
Колкото до депилиращите кремчета.. в смисъл по-добре е от колкото с бръснач,но порастват много бързо и няма почти никакъв ефект.Трябва през 3-4 дни мах да си ги махаш и си не е работа.За тия лепенки на Veet не мога да ти кажа нищо.По едно време имах едно на Veet дето се пръскаш и след 10тина минути ги махаш с една гъбичка,но да ти кажа ефекта е същия като с кремчетата за депилация : ))

03-26-2007, 19:45
az iskam da pitam momi4eta kak si obezkosmqvat triugulnika 6ot az se dvuomq mejdu epilator i depilator no se 4udq koe ot dvete :| znam 4e s epilatora 6e me boli i za sq klonq kum depilator no nz dali ima nqkvi gadni posledstviq ot nego ???

Devilka
03-26-2007, 20:24
az iskam da pitam momi4eta kak si obezkosmqvat triugulnika 6ot az se dvuomq mejdu epilator i depilator no se 4udq koe ot dvete :| znam 4e s epilatora 6e me boli i za sq klonq kum depilator no nz dali ima nqkvi gadni posledstviq ot nego ???

s epilatora opredeleno si boli ,vupreki che kojata svikva i men ne me boli tolkoz,a inache nai-dobre si e s topla kola maska ;) kozmetikut si znae rabotata i kojata e hiper gladka i mekichka :-) no ne ti preporuchvam depilator shot rastut mnogo burzo i stavat cherni debeli i gadni

LoVe_Is_EvErYtHiNg
03-27-2007, 13:41
С епилатор най боли, ама и ефекта е най-як. Не е като да си пипаш кожата и да имаш косми ктооо брада :)))))))

WINTER_NIGHT
03-29-2007, 11:12
Не пробвай с крем, нито пък с 'Вийт'! Най-добре отиди в козмети4ен център за една топла кола-маска. А колкото до епилатора- свиква се, ама не ти го препоръ4вам!

малкия
03-30-2007, 21:41
ами какво да ти кажа аз ходя на козметик но няма кво да се лъжим наистина боли колата маска... но после почти има няма 20 дена кожата ми е супер...пък и е гадно да отидеш лятото на море като някои космата маймуна..ПС: ако някои знай дали има някакви обезболяващи моле нека да пише:)

04-04-2007, 08:35
то ок с епилатор... ама после не се ли появяват некви обриви като и по краката ? :-s

05-10-2007, 21:08
някой правил ли си е кола маска на гърди ? или.. е умрял, а тези кремове какво пълен боклук ли са ? момче съм дайте съвет

броненосец
05-16-2007, 17:25
А тогава да кажете някакъв салон, в който да може да отиде момче? (в Пловдив)

Adwokat
05-16-2007, 17:46
най добре кола маска... аз съм момче и ходя при козметичка.. отначалото ме беше срам че е жена.. , но тя е на около 37/8 и си викам на ум (колко ли чурки е виждала , че аз се притеснявам..) и тя излези няква пекана и зе да ми лафи там и така си ходя при нея... :)

koalka
05-16-2007, 18:31
Темата е стара, бре хора!

06-01-2007, 20:59
Темата е стара, бре хора!


Може да е стара но върши работа. :D

Между другото колко пари излиза горе долу топлата кола маска при козметика. Даречеме за гърди и за гръб.