PDA

View Full Version : Moga li da se razboleia ot ne6to?



Ashton_girl
06-27-2005, 13:03
Ako sled obilno iadene povru6tam kato si naviram prust v gurloto ima li niakakva opastnost da se razboleia?Za6toto az iskam da otslabna i maika mi me kara da iam kakto predi i sled kato iam otivam v na baba toaletnata i po4ti vsi4ko izliza!!! :oops: Mama ne znae i sled tova se 4uvstvam em guzno em spokoino,4e ne sum iala mnogo!!!Dnes kato biah da ti4am ne6to si naturtih kraka i ne moga da stupvam i ne moga da si pravia nuprajneniata i triabva da iam, po-malko za6toto ne moga da go izrazhodia!Zatova povurnah i dnes!!! :? Ima li niakakuv risk!POne kogato sum iala pove4e ot kolkoto tribva da povru6tam??????

DrSmurph
06-27-2005, 13:18
На това вече му се казва болест и тя се нарича БУЛИМИЯ! Така се започва, а резултата после, на по-късен етап е лечение в болница на системи!

Ashton_girl
06-27-2005, 13:50
Ami kato ne moga da se gledam kakvo da napravia???Purvia put kato iskah da otslabna stana,ama vsi4ki me spriaha i za 9 meseca stanah kato prase!Sega ne moga da spra da iam kakto purvia put napravih!Boje pisna mi ot tozi problem ne moje li edin put za vinagi a svur6i!Toi dori ne dava na drugite problemi koito me 4akat da doidat!Purvia put kogato povunah si kazah,4e za posleden put iam tolkova mnogo i za pruv i posleden put povru6tam,no kakvo stnana?POsle zeh da si misla"To az moga da iam ot vsi4ko po mnogo,nali posle 6te moga da go izpovru6tam i se edno n sum se otklonila ot dietata koiato spazvam,ama t'va iadene po mnogo ze da stava vse po-4esto i povru6taneto sled nego su6to!Mnogo li e da iziade6 edna filia sutrinta,edin banan predi obiad i za obiad niakvo zele s dve mnogo tunki filii(kolkoto edna normalna filia)!??????????????Dobre kak da ne se razboleia togava i kak da kaja na mama 4e povru6tam????Az ia pitah dali za obiad moje da iziam samo o6te edin banan tia kaza "ne"!!A uj me ostavia da iam kolkoto si iskam!I si misli,4e samo i vurtia nomera s t'va otslabvane a to ne e taka!Naistina se mrazia!

e4o
06-27-2005, 14:08
po-dobre sportuvai, karai kolelo, hodi na pluvane, i qj po-malko,maika ti ne vqrvam da ti visi vse nad 4iniqta :? ,ili ako si bila na vunka kazva6 mamo hapnah na vun, i ne sum mnogo gladna, i za tva hapva6 po-malko, a ne da se mu4i6 da povru6ta6 :? :wink:

DrSmurph
06-27-2005, 15:38
ПРЕПЕЧАТАНО!

Булимията е сериозно нарушение в хранителното поведение, което се характеризира с честа консумация на големи количества храна, последвана от целенасочено “прочистване на организма”, което се осъществява по различен начин – чрез самопредизвикано повръщане, взимане на очистителни, диуретични (пикочогонни) средства и др. Булимията е свързана със загуба на контрол над храненето и постоянна, изключителна концентрация върху телесното тегло и форми. Това хранително нарушение, подобно на анорексията се среща изключително при жените, най-често на възраст между 16 и 40 години. Булимията има много причини, но една от най-честите е депресията.

Друг отключващ момент е свръхтегло или затлъстяване в миналото, особено в детска възраст и пубертета, което създава доминанта за специален свръхконтрол върху теглото. Има жени с анорексия, които имат булемични пристъпи. Силният, неконтролиран глад може да последва като реакция на хроничното полугладуване.

Булимично поведение може да се появи и при жени с нормално тегло, които никога не са имали анорексия, но имат силно желание да имат много по-слаба фигура. Булимията може да доведе до свръхтегло и затлъстяване, но обикновено теглото не се променя забележимо, поради прилагането различни начини за изхвърляне на поетата храна.

Епизодите на “голямото ядене” се явяват често, поне няколко пъти в седмица. Обикновено те продължават по-малко от 2 часа, но понякога може да са много продължителни. Най-често се консумира високо калорична, лесно смилаема храна като сладолед, тестени храни и бонбони, средно около 3000 ккал при епизод. Жените се срамуват от това неконтролирано ядене и крият за него. Извън пристъпите те следват свои строги правила кога не трябва да ядат (например не по-рано от 6 часа вечерта), какво не трябва да ядат (повечето имат дълъг списък от “забранени храни”) и колко трябва да ядат (например не повече от 1000 ккал дневно).

Като резултат, храненето е стереотипно и нетърпящо промени. Типично пристъпите на неконтролирано ядене се провокират от нарушаването на тези създадени от жените “правила”. Друга обща причина са събития или обстоятелства, които предизвикват отрицателни психични състояния, например: депресия, тревожност, гняв, досада. Много от лицата с булимия имат проблеми с контролиране на реакциите си в другите сфери на поведението си. Някои имат проблеми с алкохолизъм или зависимост от лекарства.

В началото на булимията не се наблюдават никакви нарушения на лабораторните показатели (изследванията на кръвта, урината, т.н.), което въвежда в заблуждение, че няма нищо страшно. Приемането на големи количества храна, което се редува с продължително гладуване, повръщане, взимане на очистителни или диуретични лекарства с времето обаче, може да доведе до сериозни здравни усложнения. Може да настъпят състояния на дехидратация (обезводняване), при която нивата на електролитите в кръвния серум се повишават. Анемията е честа, но тя може да се скрие от наличието на концентриране на кръвта. В резултат на прилаганото “прочистване’ на организма, чрез продължителното гладуване, повръщане, очистителни и др. може да се развият и други хранителни дефицити, които да влошат здравето и работоспособността. След известно време може да се развие остеопороза, да се появят бъбречни камъни.

ПРЕПЕЧАТАНО!

DrSmurph
06-27-2005, 15:46
Ти на колко години си и как изглеждаш? колко си висока? колко тежиш?
Ако искаш да слабееш освен със спорт може да направиш някоя и друга диета, като например диетата на СКАРСДЕЙЛ! Освободи от хляба при храненето си, тестените изделия като банички, понички, пирожки, мекици, спагети, пици и сандвичи. Не яж шоколад, не използвай захар, не пий кола или други сладки боклуци. Не яж банани - замести ги с ябълки, портокали, череши, кайсии, праскови, диня, пъпеш и други. Банана има много калории. Съветвам те всеки ден да ходиш интензивно на разходки поне 5 километра ( това става за 45 минути). Не е необходимо да си разваляш здравето в името на това да покажеш хърбава осанка. Има мъже, които предпочитат да им е по-удобно когато правят секс, а не да тропат кокали като куспенурки!

кучка
06-27-2005, 19:38
абе мацка ТИ ТЪПА ЛИ СИ ИЛИИ СУПЕР
ХИПЕР УЛТРА МЕГА ТЪПА??? :shock: :shock:
как може така да си играеш със здравето си?
ама споко след 2-3 години ще седиш на системи
и ще се молиш да оживееш.
ебаси безмъзночото е тфа дет го правиш.
дано ти дойде акъла на време :evil: :x

06-27-2005, 23:42
Da ti kaja i az se opirvam da povra6tam,no ne6to ne stava kakto trqbva,6toto me e starh kato povra6tam :cry: Nz 6to imam 4uvstvoto 4e 6e se zadu6a ili ne6to takova,no malko pone povra6tam,i da ti kaja,4e sam napalno sigurna,4e ne sam bolimi4ka(kvo li ne bih dala da se razboleia ot anoreksia,no znam,4e nqma da moje da stana)No da ti kaja ne ti prepora4vam ti da go pravi6,6tom sportuva6,nqma smisal,krakat ti 6e mine i pak 6e si sportuva6 i vazvarne6 dobrata forma.

кучка
06-28-2005, 10:13
[quote="Анонимко"](kvo li ne bih dala da se razboleia ot anoreksia,no znam,4e nqma da moje da stana)quote]

извинявай много, но ти наистина си
УЖАСНО ама УЖАСНО ТЪПА :evil:
направо ви се чудя на акъла на такива като
вас !!!
как МОЖЕШ да си пожелаваш да си БОЛНА, най-
добрата ми приятелка е болна и всеки път
когато трябва да си бие инсулина и иде да
СЕ САМОУБИЕ, ами някфи пикли тука мрънкат
как искат да са болни! ТИ ЧУВАШ ЛИ СЕ ????? :x
не,не,не просто нямам думи ! :shock: :evil:
ти знаеш ли какво е АНОРЕКСИЯ НЕРВОЗА?
знаеш ли че можеш да УМРЕШ от това!?!!?!?!
без коментар просто...
съжалявам че така се накарах и моля модераторите
да не ми трият мнението ЗАЩОТО НА ТЕЗИ
МОМИЧЕТА ТРЯБВА ДА РАЗБЕРАТ, ЧЕ
ТОВА КОЕТО ПРАВЯТ Е МНОГО, АМА НАИСТИНА УЖАСНО
ГЛУПАВО!

06-28-2005, 10:31
По добре пий сода каустик - тя разгражда мазнините и ги прави на сапун :twisted:- АВЕЕЕЙЙ БУЛИМИЯТА :lol: .....

06-30-2005, 11:58
Не съм чел отговорите на останалите, но ще ти дам кратък и ясен отговор. В момента си в начален етап на болестта БУЛИМИЯ, ако продължаваш така, мускулите ти отслабват постепенно(без ти да го осещаш)и ако не се открие на време болестта сърцето ти може изведнъж да спре и да ... знаеш какво. Така че говори с родителите си, кажи им за това, което си правила и след като те прегледат може да успееш да се възтановиш бързо, ако практикуваш това повръщане отскоро, иначе може и в болница да влезеш..

unnormal-girl
07-03-2005, 11:42
ти си луда БУЛИМИЧКА! не неможеш да се разболееш от нищо защото вече си болна от БУЛИМИЯ!

Ashton_girl
07-14-2005, 11:56
NA gosta koito se opitva da povru6ta iskam da mu kaja:"Nedei,az vse o6te ne povru6tam bez da jelaia,no postoianno me boli glavata i o4ite,su6to i surceto i gurbut,no vse pak nikoi niama da me razbere!

Чума_на_токчета
07-14-2005, 20:46
Олее .Нищо чудно

em0o
09-19-2010, 10:31
абее как може така да се излагаш.Знаеш ли че от киселините в стомаха ти се разяжда хранопровода като повръщаш.. повечето така умират.... :(

baby7878
09-19-2010, 10:37
Ти вече си болна! :shock:

LifeFitness0
09-19-2010, 10:52
Вие май сте по-болни от нея.След 5 години тя още прверява темата.Браво че и помогнахте!

kalpazanka
09-25-2010, 11:23
Стара тема.