PDA

View Full Version : "kalendaren metod" za pravene na sex???



sladkoto`f
06-28-2005, 10:01
zdraveite na vsi4ki 8) zna4i imam dve vupros4eta i se nadqvam da mi pomognete za6toto mi trqbva spe6no otgovor:)purvo nqkoi moje li da mi obqsni kakvo predstavlqva "kalendarniq metod" za i4islqvane koga e nai podhodq6to da pravi6 sex?v smisul ne6to 4uh za ovulaciqta ala bala ama ne6to ne shva6tam ako nqkoi moje da mi obqsni 6te sum mu mnoooogo blagodarna:)i drugoto mi vupros4e e slednoto:poneje priqtelq mi si e sam vku6ti i sled nqkoi i drug den mislq da go navestq :twisted: ta poneje ako pravim sex 6te mi e za purvi put i se 4udq koe 6te e po dobre da si vzema za sled tova-ejednevan prevruzka ili tamponi vuob6te tamponite pomagat li v slu4aq 6toto az li4no se 4ustvam po sigurna s tqh :roll: e tova be6e ot men:)predvaritelno blagodarq na vsi4ki koito 6e mi otgovorqt naistina e mn vajno za men:)celuvkiiotgovor

lilito
06-28-2005, 14:20
Календарният метод не е сигурен. Родителите ми са го използвали и резултатът в момента пише коментар. :lol: Иначе за самия метод, той се основава на месечния цикъл. Овулацията е отделянето на яйцеклетката от яйчника. След като се отдели от яйчника, яйцеклетката живее 24 часа. И тогава може да се оплоди. Ако сперматозоиди попаднат в матката ти малко преди овулация, пак има вероятност да забременееш, защото те живеят 2-3 дена.
Овулацията обикновено настъпва на 14-я ден от цикъла, т.е. на 14-я ден, след като ти е дошло. Календарният метод представлява да не правиш секс няколко дена преди и няколко дена след овулацията. Обаче овулацията невинаги може да се предвиди точно, при някои жени е по-рано, при други - по-късно. Даже някои имат повече от една овулация по време на един цикъл. Особено неефективен е този метод, ока ти е нередовно.
Така че, по-добре използвай презервативи. Те и хапчето са най сигурни.
http://rozali.com/pregnancy.php?l=a&p=35
Това не е съвсем във връзка с това, което питаш, ама може да ти е полезно.
Това се сетих - това написах. Ако нещо не ти е ясно, питай, ще ти отговоря с радост.

lilito
06-28-2005, 14:26
Най-добре с ежедневки, няма нужда от тампони, течението е слабо. Аз лично носех превръзки след първия път, ама ако ти е по-удобно, може и тампон да сложиш. Но течението наистина е слабо.

sladkoto`f
06-28-2005, 15:16
mili4ka naistina mnogo ti blagodarq za iz4erpatelniq ti otgovor-4estno kazano ne misleh 4e nqkoi 6te otdeli vreme da obqsnqva :roll: mersi o6te vednuj:))))

WaKo
06-28-2005, 17:02
Малко допълнение: яйцеклетката може и да преживее и до 2-3 дена някъде. Тя ти обясни другото освен, че не задължително да не правиш секс около овулация - може просто да използваш презервативи или нещо друго за предпазване. А по въпроса за това кога ти е точно овулацията - можеш да питаш при гинеколог или в аптеката и там ще ти дадат има нещо като термометри или нещо такова, незнам какво е точно, с което се мери вагиналната температура и се определя кога си в овилация, зашото тогава температурата е по-висока. Но иначе е права - използвай презервативи или хапчета, за да няма нежелани резултати

lilito
06-29-2005, 11:55
Вярно е, не се бях сетила за тези допълнения. Радвам се, че съм ти помогнала. Надявам се наистина да ти е било от полза това, което ти написах.

ProstoAz
06-29-2005, 18:14
- Как наричат хората използващи календарния метод?
- Родители!
Изключително тъпо. На теория дава 81% сигурност, но на практика много по-малко, така че презервативите мисля, че са задължителни по всяко време! Не си играй, защото стават бели. Иначе надявам се схвана за овулацията. :D
А колкото до първия път - носи си някаква ежедневна превръзка, въпреки че най-вероятно няма да ти се наложи да я използваш. При много момичета няма кръв (както при мен), а и при много кръвта е само 1-2 капчици. :wink:

07-01-2005, 12:50
imam i az edin vapros. Az sam momche i mnogo mnogo ne gi shavashtam tezi neshta. Obache mislq che vednaga sled kraq na cikala, sled kraq na techenieto de, moje da se pravi sex bez prezervativ, zashoto qicekletkata se e otdelila i e zapochnalo ubrazuvaneto na nova, koqto obache ne e gotova za oplojdane. Prav li sam ili ne ?!?

kurabiika
07-02-2005, 20:24
imam i az edin vapros. Az sam momche i mnogo mnogo ne gi shavashtam tezi neshta. Obache mislq che vednaga sled kraq na cikala, sled kraq na techenieto de, moje da se pravi sex bez prezervativ, zashoto qicekletkata se e otdelila i e zapochnalo ubrazuvaneto na nova, koqto obache ne e gotova za oplojdane. Prav li sam ili ne ?!?
винаги има опасност от забременяване, дори и в последните дни на течението е опасно да се прави без кондом, така че не рискувайте!

07-03-2005, 07:51
- Как наричат хората използващи календарния метод?
- Родители!
Изключително тъпо. На теория дава 81% сигурност, но на практика много по-малко, така че презервативите мисля, че са задължителни по всяко време! Не си играй, защото стават бели. Иначе надявам се схвана за овулацията. :D
А колкото до първия път - носи си някаква ежедневна превръзка, въпреки че най-вероятно няма да ти се наложи да я използваш. При много момичета няма кръв (както при мен), а и при много кръвта е само 1-2 капчици. :wink:
ДА!!! Имам 8 месечен син от тоя метод :D

unnormal-girl
07-03-2005, 09:44
това с календарния метод са глупости. по добре ползвайте презерватив от колкото после.. е знаеш кво ще стане... а колкото до това какво да носиш.. ми по добре си вземи една ежедневна превръзка въпреки че мисля че няма да ти трябва , но за всеки случей :P
аи късмет и не забравяй ПРЕЗЕРВАТИВИТЕ!

SixSense
07-03-2005, 10:05
не разчитай на глупости от рода на
'календарния метод' или отдръпването
примерно. нищо няма да ти стане ако използваш
презеватив :wink:

kristin_
07-03-2005, 11:39
molq ti se tiq gluposti ne sa sigorni po dobre s prezervativi ili protivoza4atu4ni i da ne zabravqme i za veneri4eskite bolest i nikoga ama nikoga ne moje da si siguren na 100% kwo moje da ti lepne 4oveka do teb

Cha0
07-04-2005, 23:20
Най-сигурно е ако не правите секс :) тогава няма начин да забременеете, но душа млада траели ..... правете го с мисъл .... и ще сте добре
успех :twisted:

unnormal-girl
07-05-2005, 03:11
Най-сигурно е ако не правите секс :)

хахахахахахха това ме изкефи. ама найстина какво толкова ще стане ако ползвате презервативи, хем ще сте сигурни, хем ще е безопасно и от страна на болестите ? :?: ?

BorderManager
02-05-2007, 10:56
И ние с бившата редовно го практикувахме, докато на 3-тата година най-накрая се стигна до аборт в 3-тия месец... :roll:

krem4et0
02-05-2007, 12:29
Малко допълнение: яйцеклетката може и да преживее и до 2-3 дена някъде. Тя ти обясни другото освен, че не задължително да не правиш секс около овулация - може просто да използваш презервативи или нещо друго за предпазване. А по въпроса за това кога ти е точно овулацията - можеш да питаш при гинеколог или в аптеката и там ще ти дадат има нещо като термометри или нещо такова, незнам какво е точно, с което се мери вагиналната температура и се определя кога си в овилация, зашото тогава температурата е по-висока. Но иначе е права - използвай презервативи или хапчета, за да няма нежелани резултати
Яйцеклетката живее от 12 до 24 часа,но 3 дни е абсурд!!!!!

krem4et0
02-05-2007, 12:33
imam i az edin vapros. Az sam momche i mnogo mnogo ne gi shavashtam tezi neshta. Obache mislq che vednaga sled kraq na cikala, sled kraq na techenieto de, moje da se pravi sex bez prezervativ, zashoto qicekletkata se e otdelila i e zapochnalo ubrazuvaneto na nova, koqto obache ne e gotova za oplojdane. Prav li sam ili ne ?!?
lilito го е неписала твърде добре и подробно. На практика жената може да забременее само в тези 12-24 часа. Но 1 жена дори и зряла трудно определя овулацията си. За това-презерватив!

alkobalko
02-05-2007, 12:51
Teмата е стара!