PDA

View Full Version : Spasih edno lqstovi4e :)))



Sssssexy{P}Baby
07-01-2005, 07:21
edni lapeta bqha razbutali edno gnezdo i izma4vali polovinata lqstovi4eta i v posledstvie te umreli :x ,az uspqh da vzema ednoto i ve4e 1 sedmica si jivee v ka6ti,nau4i se da leti (iz staite)mnogo e poslu6no i mn se 4udq da go puskam li,za6toto neznam dali 6te ocelee!v na4aloto mn be6e trudno da mu otvarqm ustata za da qde,be6e mn stresirano,bqha go podhvarlqli i dobre ne e umrqlo!

tedo_davis
07-01-2005, 07:26
hehe bravo na teb :) vij nai dobre shte e da go ugoish pove4ko (da hapne) i togava da go pusnesh - zashtoto ako e oshte malko - ako go pusnesh ot terasata - nqma shansove :(
1 mesec pone i posle go puskai :P

Breakaway``
07-01-2005, 08:29
И аз веднъж така направих ... и един ден то просто умря :cry: Нека постои още няколко дни и го пусни да си живее!

devil4e
07-01-2005, 08:51
И аз съм спасявала птичка (едно връбченце) но трябваше да го пускам тъй като беше много стресирано :cry:

slim_shady_lady
07-01-2005, 08:53
И аз веднъж спасих едно....Беше на село,на моста отдолу беше пълно с гнезда...и беше точно тоя период,в който малките се учат да летят....едно падна от гнездото в реката и седеше и пищеше,и една котка като го видя се затича към него,ама аз го зех преди да го е гепила,после живя у нас около 1 седмица...и накрая отидохме до гнездото му и го оставихме вътре :) майка му и баща му си го прибраха де.....много ми беше готино след тва ;)
Колкото до твоита история...остави го още малко у вас....

bulgarche
07-01-2005, 09:57
В Стара Загора има Център за рехабилитация и размножаване на редки видиве където ТРЯБВА ДА ГО ПРАТИШ !!! Най-добре да отидеш до РИОС (Районна инспекция по околната среда и водите), където ще ми напише картон и ще го пратят при нас. Тук ще го приеме човек от гарата (много пъти това съм аз) и след това аз го нося на ветеринатите. Птиците се пренасат ЗАЖЪЛЖИТЕЛНО В КАШОН !!! Тука се отглеждат, маркират се с орнитологични пръстени на БАН и се пускат на свобода.

Телефон в ЦРРРВ - 042/607741
Телефон в офиса на Зелени Балкани - Стара Загора - 042/622401
www.greenbalkans.org

bulgarche
07-01-2005, 10:03
edni lapeta bqha razbutali edno gnezdo i izma4vali polovinata lqstovi4eta i v posledstvie te umreli :x ,az uspqh da vzema ednoto i ve4e 1 sedmica si jivee v ka6ti,nau4i se da leti (iz staite)mnogo e poslu6no i mn se 4udq da go puskam li,za6toto neznam dali 6te ocelee!v na4aloto mn be6e trudno da mu otvarqm ustata za da qde,be6e mn stresirano,bqha go podhvarlqli i dobre ne e umrqlo!


В Стара Загора има Център за рехабилитация и размножаване на редки видиве където ТРЯБВА ДА ГО ПРАТИШ !!! Най-добре да отидеш до РИОС (Районна инспекция по околната среда и водите), където ще ми напише картон и ще го пратят при нас. Тук ще го приеме човек от гарата (много пъти това съм аз) и след това аз го нося на ветеринатите. Птиците се пренасат ЗАЖЪЛЖИТЕЛНО В КАШОН !!! Тука се отглеждат, маркират се с орнитологични пръстени на БАН и се пускат на свобода.

Телефон в ЦРРРВ - 042/607741
Телефон в офиса на Зелени Балкани - Стара Загора - 042/622401
www.greenbalkans.org

В Шуменския РИОС съм ходил само веднъж и незнам къде е точно. Кажи, ако е при теб лястовичето, ще се обадя и ще питам за телефон. Предполагам, че ти ще трябва да го занесеш сама до там. Попринцип е забранено отглеждането на застрашени и защитени видове и се пишат големи актове за нарушения (Ти в моминта нарушаваш закона (ЗБР - закон за биологичното разнообразие)). Няма проблем да отидеш и да годеш в РИОС-а. Те ще се погрижат за него, но трябва колкйото може по-скоро да свършиш тази работа. Щом вече от 1 седмица е при теб значи няма серизно проблеми, но ако има счупвания, те ще зараснаът и нама да може да се излекува повече. Айде виж какво ще напвавиш по въпроса :)

Не искам да ме разбираш погрешно...само искам да спасим лястовичето, да го прегледа ветеринар, да го маркираме и пуснем на свобода. Ако откликнеш на това което ти "казах", много ще се радвам.

LiNkiN4eTo
07-01-2005, 10:04
честито

BlinDBoY
07-01-2005, 10:11
Хей когато бях малък бях развалил гнездо на едни лястовички на село....и то просто падна до краката хванах го в малката си детска ръчичка и го занесох в нас храних го с мушички трошички и от там не знам какво стана с него май умря!

Sssssexy{P}Baby
07-01-2005, 12:19
pri men e da no kakvo da im kaja na horata idvam za edna lqstovi4ka!to podpat i nadpat lqstovi4ki ne e zastra6en vid dokolkoto znam taka 4e nadali nqkoi 6t emi obarne vnimanie!a i neznam kade e tova!

e4o
07-01-2005, 12:49
bravo :D

07-01-2005, 13:14
Браво на теб!
Добре си постъпила!!! :D

Kate
07-01-2005, 13:17
Браво!!! :wink:

techCandy
07-01-2005, 19:10
А децата били невинни, кой бееее! Децата са
изключително жестоки с всичко което е наоколо....дали заради лиспа на възпитание или просто щото са си лайна, не ми е ясно....Ако ги бях видяла някви такива изчадия в акция щах да ги унищожа до един. Добре че поне едно лястовиче си спасила :)