PDA

View Full Version : Za6to vs zaminavat??!!!



^FaiNt^F
07-03-2005, 10:20
Za6to nai-gotinite mi fr trqbva da zaminat?! Enasi gadnoto! Edno ot nai pe4enite momi4eta v klasa mi zaminava za amerika....nai-dobrata mi fr za Avstriq....a drugata mi nai dobra fr si jivee v 4ujbina otdavna.....1 fr ot drugiq klas-za Canada....ujas :cry: to ne mi ostanaha hora v BG! Ima li drugi s problemi kato moite?

m0onRunnEr
07-03-2005, 10:23
Mi az nqmam 4ak takiva samo det vs mi best fr zaminaha po sela,na more i taka:(

pinK_Baby
07-03-2005, 12:34
май те разбирам донякъде,защото моите най-добри приятелки също заминават,но на морето на работа...останаха ми само една две...ами така е лятото...всеки гледа да мръдне нанякъде....

m0onRunnEr
07-03-2005, 13:30
E az kat gledam nema da murdam nikude a i neam namereniq 6ot se pak imam o6te nekoi ostanali priqteli v sf

07-03-2005, 19:25
"Za6to nai-gotinite mi fr trqbva da zaminat?! " iskluchitelno tap vapros... zaminavat shtot taka im e bilo pisano, basi!
A za masovoto iznasqne - seki si pravi izbora i otiva tam kade MISLI che sha mu e po dobre...

unnormal-girl
07-04-2005, 20:35
защото в чужбина стандарта на живот е много по висок. отиват там за да започнат ново начало и нов живот. защо ги виниш ? те са могли да си оредят живота а ти ги виниш? ми според мен трябва да се радваш за тях а не да ги обвиняваш :roll:

^FaiNt^F
07-04-2005, 21:29
Az ne gi obvinqvam na mene prosto mi e super my4no 4e zaminavat tva e vsi4ko i prosto iskah da vida kolko dr hora sa v moito polojenie i kak sa se spravili ili ne6to :( takova

floppygreen
07-08-2005, 21:16
mi kvo da ti kaja...mnogo po-gadno se 4uvstvat horata koito zaminavat 6oto te ne se otdelqt samo ot tebe a ot milion du6i i izob6to te zapo4vat nov jivot. :roll: a puk jivei s misulta 4e se pak trqbva da minava6 prez trdnosti v toq skapan jivot i edni trugvat po edin put drugi po drug no v kraina smetka si4ki si namirat mqstoto :roll:

BABY_SEXY_GIRL
07-11-2005, 11:36
Za6to li? Za6toto bade6teto e tam, za6toto da jivee6 tam e po-dobre, za6toto tam kato raboti6 i izkara6 pari tuk moje6 da si gi har4i6 kato bogata6 :evil: Tova ba6ta mi mi opqva na men po cql den i iska kato stana dostata4no golqma da se mahna ot tuk, za6toto tuk sam nqmala bade6te... :cry: Jalko e, 4e Balgariq ne previ ni6to za decata si, tuk se blaska6 cql mesec i ti davat minimalna rabotna zaplata, a v 4ujbina...za kakvi pari govorim. No ne vsi4ko e pari i zatova iskam da si ostana tuk, no za6to vsi4ko trqbva da mi opqva 4e vsi4ki zdravorazsajdava6ti hora sa zaminali! Na moreto ima rabota lqtoto, ludi pari, no samo do tam...Ne znam kak 6te jiveq kato porasna, no iskam da e tuk, kadeto sam rodena i jivqla :!:

Elitooooo
07-12-2005, 14:55
Lelia mi i kak mi koito naskoro si doidoha ot Amerika,vikat 4e tuk vsi4ko bilomnogo skapo,no se pak i v Amerika ima magazini za 1$,no se pak i spored men e po dobre v Amerika.No ne mi se zaminava vapreki si4ko... :roll: :wink:

Mitko_bg
07-14-2005, 00:40
Zashto zaminavat li?! Zashtoto, kogato cqloto ti semeistvo e emigriaralo v chujbina, kogato vijdash che v Sofia ima bokluci po dva metra (te mai veche gi izchistiha :twisted: ), kogato vijdash che vsichki tvoi poznati i priqteli, koito sa otishli TAM, nikoga ne sa se vurnali...
Togava prosto nqmash drug izbor! :shock:

петя
07-15-2005, 00:55
А аз какво да кажа като най-важния човек за мен е в шибаната чужбина-брат ми?Брат ми замина и не мога да опиша какво ми е :cry: Но скапаната ни държава не ни дава възможности за реализация!И не си мислете,че там е по-добре!Защото там се скъсват да бъдат прислужници едва ли не!И работят като роби,за да могат да помагат на близките си в БГ!Ето,това ни дава милата ни държава-нищо;кара ни да заминаваме,да бягаме от тук!
П.С Обичам България,но МРАЗЯ управлението и!!!

Dharma
07-15-2005, 18:22
ami moite bratov4edi, awe po4ti vsi4kite mi rodnini jiveqt v USA ili Canada, , idvat za 1-2 meseca da se vidim i pak si trugvat, 4esno kazano i az bih zaminala... :roll:

07-15-2005, 20:25
А аз какво да кажа като най-важния човек за мен е в шибаната чужбина-брат ми?Брат ми замина и не мога да опиша какво ми е :cry: Но скапаната ни държава не ни дава възможности за реализация!И не си мислете,че там е по-добре!Защото там се скъсват да бъдат прислужници едва ли не!И работят като роби,за да могат да помагат на близките си в БГ!Ето,това ни дава милата ни държава-нищо;кара ни да заминаваме,да бягаме от тук!
П.С Обичам България,но МРАЗЯ управлението и!!!

Petq, :) ne se li poznavame ?
prati mi mail4e ili ne6to.... please :)

kristin_
07-16-2005, 10:34
mi i moi friendove sa zaminavali i znam 4e e mn kofti.i kolkoto i da e hubavo naprimer v amerika bulgariq si e na6ata rodina i te vsi4ki kazvat 4e 6te se vurnat pak tuk!!!

SixSense
07-16-2005, 10:53
Моите причини, за да остана в България

"There is no dark side of the moon, really... As matter of fact is all dark..." Pink Floyd

1.Защото много ми харесва да живея в кочина.
2.Защото обичам да дишам мръсен въздух.
3.Държа да умра от рак на четиридесет години.
4.Страшно си падам да плащам външния дълг, дето не съм го 5.направил аз.
6.Приятно ми е да работя по един месец за 117 лева.
7.Много ме радват сметките от по 150 лева за парно.
8.Държа съседите ми да са олигофрени.
9.Страшно си падам да ме унижават новобогаташи.
10.Панелните гарсониери ме кефът.
11.Обичам съседът ми да си цепи дървата в хола си.
12.Много ми е кеф като изляза на терасата и да виждам как тъпите ми 13.съседи си изхвърлят манджата и боклука през джама си
14.Обичам депутатите, дето съм ги избирал, да гласуват тъпи закони.
15.Държа да се осигурявам здравно и след това, като се разболея, 16.никой да не ми обръща внимание
17.Кефят ме данъци от по над четиридесет процента.
18.Хубаво ми е да събирам пари за кола от десет години.
19.Обичам да дружа със тъпи, грозни и миризливи цигани наскоро забогатели от съмнителен бизнес
20.Още по-хубаво ми е, когато ми откраднат колата.
21.Харесват ми подкупните ченгета.
22.Харесват ми подкупните митничари.
23.Харесва ми, че абсолютно всички, дето не трябва, са подкупни.
24.Чувствам се щастлив, когато мутрите изнасилят гаджето ми.
25.Чувствам се щастлив, когато мутрите изнасилят и мен.
26.Весело ми е, когато БМВ-та газят хора и се отървават с глоба за превишена скорост.
27.Обичам попфолк.
28.Падам си да ми обират апартамента по два пъти в годината.
29.Хубаво ми е сутрин да виждам некролози на петнадесетгодишни деца, умрели от дрога.
30.Хубаво ми е сутрин да виждам некролози на шестнадесетгодишни деца, застреляни от полицаи.
31.Приятно ми е да ме хапят бездомните помияри, които живеят в градинката до нас.
32.След това ми е хубаво, когато в болницата ми кажат, че се е свършила противобясната ваксина.
33.Харесва ми да ме ръгат в трамваите.
34.Харесва ми да ме настъпват и да ми кашлят в лицето в тролеите и автобусите.
35.Обичам да ме лъжат на пазара.
36.Обичам да ме лъжат навсякъде.
37.Харесва ми че в България думата “Педераст” звучи гордо.
38.Приятно ми е, че от чешмата в кухнята текат лайна.
39.Обичам да гледам тъпа телевизия.
40.Обичам да слушам тъпо радио.
41.Обичам страшно тъпите театрални постановки.
42.Много обичам да ми спират кабелната телевизия в момента, когато има хубав филм.
43.Падам си да пия метилов алкохол в бутилка от уиски.
44.Весело ми е да гледам как баба ми живее с петдесет лева пенсия.
45.Става ми гот като видя, че баба ми си продава покъщнината да може да си плати водата.
46.Доставя ми удоволствие да гледам как контрольорите в градския транспорт бият хора.
47.Доставя ми удоволствие и мен да ме бият.
48.Радват ме бездомните деца по улицата.
49.Харесвам по цял ден да седя пред телевизора и да няма едно сфястно заведение където да ида да пия едно кафе.
50.Още повече ме радват бездомните деца, когато са гладни.
50.Обичам да виждам пудели с прически за по сто лева.
51.Става ми хубаво, когато си купувам лекарства с изтекъл срок на годност.
52.Весело ми е, когато освобождават убийци от затвора, за да си правят пломби по зъбите.
53.Кеф ми е когато лекарят ми ми каже, че дължа 50 лева за един обикновен преглед и консултация.
54.Радвам се, когато срещна случайно на улицата бивши финансови фараони.
55.Радвам се, когато на пешеходната пътека някой шофьор се опита да ме сгази.
56.Обичам да си купувам фалшиви шампоани, от които да ме избиват обриви.
57.Харесва ми, когато някой се закачи на моя телефон и говори половин час с Гвинея Бисау.
58.Приятно ми е, когато някой психопат спечели избори.
59.Много ми е гот, когато родителите ми живеят на заеми.
60.Радвам се като някакъв изрусен, детствен педераст ме срещне на улицата и ми каже:”Скъпи, обичам те!” Или нещо подобно.
61.Радвам се, когато разни тъпаци с костюми за по хиляда лева, наскоро купили по един мезонет на трите си любовници, с извъннормено тегло от прекомерно ядене на езици от пъдпъдъци, прекарващи уикендите на островите Тонга, возещи се в служебни коли, струващи колкото половин поликлиника, децата на които ходят с по шест бодигардове, жените на които се занимават с това да си купуват гащи от Париж всеки втори петък на месеца, да се опитват да ме убедят, че нещата някога ще се оправят.
62.Харесва ми самозвани професори, въртящи по 10 фирми, да пишат двойки, защото по време на лекциите сме ходили на работа. (thx zlatina)
63.Защото умирам комплексари да ме третират като роб/иня.
64.Защото няма по-голяма наслада да уча в бунище.
65.Защото много обичам екстремния спорт - "разходка по родните ни улици" (thx irina)
66.Защото се раздава най-бързо и вярно юмручно право

The-WishmasteR
07-21-2005, 12:03
bravo SixSense tva sa samo nqkoi ot pri4inite zaradi koito 6te zamina v 4yjbina,stiga da moga est!A nqkoi pomni li geroite dali jivota si za svoboda?teq politici iznasqt po edna re4 :toz bil tui tui tui ...a nikvo uvajenie...Levski e kazal :Iskam da jiveq v edna 4istq i svqta republika!Izvinqvaite ama kato pogledna na kakvo dereje sme predpo4itam da ne bqhme osvobodenni pone s priemaneto na turciq v evropata 6tqhme da imame po visoki zaplati i t.n.Syjelqvam 4e kazvam taka za nqkoga krasivata si rodina..Malkoto ostanali divi mesta se prevry6tat v ski pisti,plajove s amnaisihilqdi bar4eta spasiteli,hoteli t.n
znaete li minalata godina otidoh na edin plaj kazva se Silistar blizo do Sinemorec.hm predi 4 godini za tozi plaj znaeha max 50 4oveka...a kogato otidohme znaete li v kakvo se be prevyrnalo tova krasivo mqsto?gorite naokolo izse4eni za da se napravi parking,polqnite izrinati po sy6tata pri4ina ...i na samiq plaj se radvam na 200-300 4ujdenci,a minaliq pyt bqhmo ob6to 1 4oveka ..da ne govorim za veseloto dyrveno bar4e i dosadnite spasiteli...
a SixSense kaza pove4eto ne6ta koito trqbva da se kajat..i za6to huq mu da stoq v tazi "4ista i svqta" republika koqto s vsqka godina se "podobrqva" s nqkakvi mizerni uspehi...kakvo 4uh predi nqkolko meseca?a da kupili na6ite politici u4ebni helikopteri da mojeli voinicite da se u4at na boi s helikopteri!Izvinqvaite ama ni nqmame takiva na koito da letim i da se otbranqvame,a 4akaite gre6ka ima v muzeite....deputatie si kypyvat novi koli a decata gladyvat..prosto ne znam kakvo da kaja ....ide mi da se mahna ot tazi dyrjava..ta zna4i na6ite depotati sa dovolni ot tova koeto sme a kakvi sme bili nie predi svetovnite voini?ili dori po vreme na tqh?Bg armiqta e imala samo edno porajenie ot 1912 do 1918 godina .1!!!Togava e imalo patrioti koito sa mileeli i umirali za tazi strana a sega ima takiva koito se borqt da uceleqt v neq...mnogo se izmestih ot temata no se 4udeh kude da napi6a tova koeto mislq i 4estno kazano bih kazal 4e mi olekna!

*DeaTHri-BacK*
07-21-2005, 21:01
защото или техните са решили че там им е по-добре,или просто те така искат..
може би е за тяхно добро..
Преди време,когато гледах такива теми,мислех си-късметлийка съм,че никой не ме напуска.Ама на!
Не един,не двама,трима човека...Как може всички хора с които си говоря от тва училище да си тръгват..Знам какво ти е-супер кофти.Но те искат да учат там,или просто близките са им там.Обичай ги,не ги забравяй-и те няма да го направят,вярвам че ще си мислят за теб:)
Усмихни се за тях..:)

Ignis
07-23-2005, 20:44
Здравейте,
да ти кажа ли защо заминават, защото малко по малко всеки осъзнава колко е зле положението в държавата ни - затова. Защото аз лично в този сайт съм писала много на тази тема и винаги съм защитавала страната си, макар да мразя управлението й, но за една година толкова неща видях, които ме отвратиха...
Много обичам България, не бих искала да заминавам, но не мога да кажа на какво мнение ще бъда след броени години най-вероятно, защото всеки ден изниква някаква велика глупост, с подпис разбира се, характерен само и единствено за българската нация, която велика глупост пълни упорито чашата ми на търпението.
"Не може да сме толкова зле" - е мисълта, която преминава в съзнанието ми след като съм забелязала или съм станала жертва на поредното беззаконие, своеволие или Байганьовщина. Манталитетът на нашия народ е уникален по своята многообразност, пластичност, разнородност и най-вече простотия...Понякога ме е срам да се нарека българка. Нищо в тази държава не е уредено в буквалния смисъл на думата - нищо. Самите ни закони не са уредени и са с безброй вратички за всички решили да се опитат да заобиколят закона, та какво ще говорим за всичко останало. Самият народ мисли винаги в контекста на прецакването, на далаверата. Ще ви дам един прост пример, защото капацитетът на сайта едва ли ще ми стигне, ако тръгна да описвам всички простотии на "великите" ни идиоти - сънародници. Всъщност ще ви дам два примера... Първият: вчера гледам предаването "Без думи" по БТВ и си давам сметка, че ако някой направи такъв номер на обикновен гражданин в България - то или ще бъде пребит, защото е злоупотребил с търпението му, или ще бъде отминат с гробна физиономия, просто ние вече не умее и да се смеем, всичко приемаме като грозяща ни опасност зад ъгъла. Това е жалко.
Вторият: повреди ми се един обикновен сешиар, не е скъп, но има гаранция 1 година. Занесох същият този сешоар в сервиза, който отговаря за него и вече 2-ри месец не мога да го взема, защото не е готов, като при това - отношението на служителите от сервиза е безобразно, нямали части. Звъннах аз във офиса на фирмата вносил, които ме увериха, че до няколко часа частите ще бъдат в сервиза - е това беше преди около 3 седмици, вече няма надежда, нито да се разбера с тях човешки, защото те просто са идиоти в буквалния смисъл на думата, нито да потърся отговорността им по законов ред, защото закона отново може да бъде заобиколен.

Това са само два обикновени, нищо и никакви примери, защо никой вече не иска да остане в България, а има толкова много други, много по-важни за нас и бъдещите ни деца, които с годините все повече ще ви се набиват в очите и ще ви карат да се замислите - вие какво правите в една толкова неуредена държава...
Живеете, както мен и както почти всички, които пишат в този форум, но до кога ще е така никой не може да каже. Затова поне вземете нещата в свои ръце и направете поне малко усилие да промените фактите, обстоятелствата, които допринасят за това положение, в което се намираме.

___Kaka Eli___
07-27-2005, 09:40
Ми то е близко до ума.Заминават щот няма кво да търсят в скапаната България.Повечето хора нямат работа:( А и и аз ще се махна от тука :roll: Толкова е тъпо в БГ че просто няма на каде.
Освен това политиката ни е :shock: е много,много зле,нищо не правят по въпроса да задържат младите хора тук :x Освен това България е потънала във тиня с тия новите коалиции :evil:
България сигурно ще се оправи когато стана 96год.
Дано поколението след нас да имат повече шансове за реализация тук.

DeSiTo0o
07-31-2005, 17:11
Донякъде те разбирам...момчето,моето толкова много харесвах(е,и сега не ми е безразличен:oops: )заминва скоро за чужбина и там ще живее 2 години! :cry:

mis_marry_jane_13
08-01-2005, 14:28
ami az imam su6tite problemmi
si4kite mi frendove se zaminavat nqkude izvun bg i ne se i vru6tat

s0m3b0dy
12-03-2005, 08:45
heh.. napylno te razbiram... predi okolo 1 godina se premestih da jiveq v new york :( tuk e mnogo gotino, no vse pak o6te ne moga da zabravq starite mi priqteli :( s vremeto nqkak si se otdale4ih ot tqh - otna4lo si pi6ehme emaili i t.n., ama ve4e tfa stava dosta rqdko...
za avtora na temata - poddyrjai vryzka s tezi hora koito sa zaminali, za6toto sym sigurna 4e rano ili kysno 6te doide edin moment v koito 6te osyznae6 kolko mnogo ti lipsvat i 6te se obvinqva6 4e ne si napravil/a pove4e za da gi zapazi6 kato priqteli.... :roll:
take care :!:

hell__girl
12-07-2005, 18:08
Za6to nai-gotinite mi fr trqbva da zaminat?! Enasi gadnoto! Edno ot nai pe4enite momi4eta v klasa mi zaminava za amerika....nai-dobrata mi fr za Avstriq....a drugata mi nai dobra fr si jivee v 4ujbina otdavna.....1 fr ot drugiq klas-za Canada....ujas :cry: to ne mi ostanaha hora v BG! Ima li drugi s problemi kato moite?
Da macka,naskoro moi super fr zamina za Franciq,tva mi be6e super skup 4ovek,vinagi uspqva6e da me razsmee,stra6no mi lipsva...

e_l_i_z_a
12-07-2005, 19:14
Защото им е писнало да гледат таэи мизерия наоколо... :idea: Но наистина е гадно,ако го погледнем от твоята гледна точка.

Xitap
12-07-2005, 23:14
Vidqh mnogo mneniq, mnogo gledni to4ki. A ne6tata vinagi opirat do gledna to4ka. Ako slu4aino vlezete da u4ite ikonomika ili psihologiq nqkude 6te razberete, 4e v drugite strani ne e mnogo po-dobre. Ne6tata opirat do kvalifikaciq. No v BG ima i edno drugo ne6to, nare4eno 6urobadjana6tina i vruzki! I vse pak... az minalata godina spe4elih zelena karta(bqh na 19, purvi kurs). Sega sam na 20 i sam si v BG, prodaljavaiki da u4a vav 2 kurs "Finansi". Znam 4e v BG ima bade6te, kakto i 4e v BG ima6 mnogo pove4e vreme i zabavleniq otkolkoto v 4ujbina. Znam 4e e taka, prosto za6toto bqh i v Angliq(1 godina), v 6veciq(3 meseca) i v Portugaliq(1 semestar). Taka 4e moeto mnenie e da se ostane tuk i da se nagajdame s polojenieto!