PDA

View Full Version : CANDIDA CRUSEI- ГЪБИЧКИ



sweatheart
07-03-2005, 16:30
НЯКОЙ ЗНАЕ ЛИ КАКВО ПРЕДСТАВЛЯВА КАНДИДА КРУЗЕЙ И КАК СЕ ЛЕКУВА?ДАИТЕ МИ НЯКАКЪВ СЪВЕТ. НА 17ГОД. СЪМ И НЕ МОГА ДА СЕ СПРАВЯ С ТОЗИ ПОБЛЕМ.ХОДИЛА СЪМ ПРИ МНОГО ЛЕКАРИ , НО РЕЗУЛТАТ НЯМА.ИЗПОЛЗВАЛА СЪМ МНОГО ЛЕКАРСТВА, НО ПРОБЛЕМА ОСТАВА. МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ МИ ИЛИ ДАЙТЕ КООРДИНАТИ НА НЯКОЙ НАИСТИНА ДОБЪР СПЕЦИАЛИСТ.


БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!

SixSense
07-03-2005, 17:50
еми миличка хигиена му е майката...
ма аз от басейн съм хващала гъбички кат бях по-малка(за малко под пъпа говорим :lol: ) и адски се измъчих с тях, баси нахалните упорити същества..
и не съм ходила при лекар, щото ме беше срам да не ме помисли за някоя мърла дето не се мие.
правих си запарка от лайка, сядаш ф 1 леген, ужасно е, ма няма как, с превръзки ходих, защото гащенцата не можех да ги сменям през 30мин. и мацах с някфа
гадост clotrimazol .. не знам дали от него, но ми мина..но не ти препоръчвам да правиш същото, щото фсе пак.. дори не знам дали са същите гъбички.
а, и временно спри интимните душ-гелове. мий се
само с бебешки сапун или дав.
ай тфа е от мен, и се лекувай, че са напаст голяма

DrSmurph
07-03-2005, 21:12
Здрасти, въпросната кандидоза не е много разпространена и е трудна и упорита за лечение. Обикновенно се повлиява добре от Ketoconazole, но ти за съжаление не си дала информация какво точно е засегнато от "гъбката". От колко време имаш инфекцията и как си я лекувала до сега? Как я открихте и какво е предприемано? Къде и как си я лекувала.

sweatheart
07-04-2005, 12:13
еми спазвам си отлична хигиена.използвам сапун бебе,гладя си бельото.по басейни никога не сам ходила, точно заради такива неща, от страх да не пипна нещо.ама тя работата стана и без това.чувала сам, че се получава и от дълга употреба на антибиотици.много неща съм чела за такива гъбички, но не мога да се справя с проблема.какви ли не хапчета, мехлеми и глобули съм използвала, вече направо не издържам,изпадам в депресии.не мога да водя нормален живот.

DrSmurph
07-04-2005, 19:01
Пак не получих почти никаква конкретика от отговора ти. НЕ ми отговори на нито един въпрос! Кога си ги хванала и как се проявиха? Къде са сега? С какво си ги лекувала и по каква схема. Ясно е, че си чела много за тях, но ти лично приемала ли си продължително време антибиотици и за какво?

sweatheart
07-04-2005, 19:53
еми за първи път отидох на гинеколог преди 4години някъде, поради това,че имах обилна менструация.прати ме на изследвания.диагноза-кандида.предписа ми лекарства за менструациятя и проблема се поразреши.въпроса с кандидата остана.от тогава и това ходене по лекари.тя ми предписа лекарства,но това все пак са гъбички и трудно се лекуват.смених лекарката, след нея с друг лекар и така се започна от гинеколог на гинеколог,лекарства след лекарства.започнах да се страхувам и от тях-лекарствата, защото някои вредят на черният дроб, ако не се лъжа нещо.такова е низорал.лекарите спряха да ми го предписват.използвала съм някои лекарства като: FLAGYL, NIZORAL, LORINDEN C, DERMOPHYT, TRICLOBACTER/ VAN6NO/CANASTEN,CHLORQUINALDON H, CLOTRIMAZOL-100MG.[/size], GINALGIN, DECARIS, AMOKSIKLAV, CIPROFLOXACIN 0.500, , MYCOSOLON, POLIGINAX, GINO PEVARIL 50MG, FUNGULON CAPS., ORUNGAL, LOMEXIN 600MG, MYCOSOLON I DRUGI.мисля че има и други, но вече не ги помня.цял плик с рецепти и лекарства имам без краен резултат.
сега се лекувам с уронгал и ломексин,но изпитвам ужас от тези лекари и хиляди лекарства.
малко стана дълго,моля да ме извините.[[/size]

08-25-2005, 06:52
kolko stryva Ketoconazole ???

adult
08-25-2005, 08:13
Наистина си използвала всичко,което може да се предпише за гъбички :roll: Съветвам те да спреш да използваш сапун БЕБЕ и да минеш или на интимен сапун Красная линия или на нищо- което е по-добрият вариант. Това задължително го направи.Сапунът е враг номер едно на влагалищната среда.
За добър лекар-ако си от София- виж тук:
http://forum.bg-mamma.com/index.php?board=19.0

sweatheart
08-25-2005, 20:11
za sapunite znam, 4e naru6avat estestvenata sreda na vlagali6teto , no znam ot lekarkata, a sam i 4ela vav forumi, 4e moje da se izpolzva takav sapun bebe.4uvala sam ,4e tezi intimni gelove i sapuni sa6toto mogat da predizvikat nqkakva infekciq.

adult
08-25-2005, 21:18
Могат, но най-малък е риска ако ползваш интимен гел. Както ти казах и по-горе, най- добре нищо не ползвай- само топла водичка и обилно измиване. Пробвай известно време или пък пробвай с гела. Но сапуна го остави.

bOnBoneTka
08-27-2005, 06:50
Az imah sy6tiq problem kato teb i vse o6te si go imam. Predi 3 godini izkarah mnogo tejka pnevmoniq i bqh 3 sedmici na vyzmojno nai silnite antibiotici- rezultata koito se polu4i sled izlekuvanata mi pnevmoniq- bybre4na kriza i otvratitelnoto bqlo te4enie. Hodih na genekolog (togava ne bqh spala s mom4e nito bqh hodila po baseini) i se okaza 4e vsi4ko e ot antibioticite. Izpisaha mi to4no dva vida ot vsi4kite vaginalni sve6ti4ki koito ti be6e izredila i nqkak si se poopravih. no 3 meseca po kysno otidoh na more i te4enieto zapo4na da se poqvqva no be6e mnogo leko ponqkoga nqmah i taka. DOkato na sledva6tata godina ne povtorih pnevmoniqta i togava te4enieto stava o6te po jestoko. Okaza se 4e imam nqkakva bakteriq pri4initel na gybi4ki no kak se kazva6e v momenta ne se se6tam a da anaerobni koki mai taka be6e. No tezi ne6ta se lekuvali s nov vid vaginalni sve6ti4ki i tabletki koito sydyrjaha pinicilin kym koito az sym alergi4na. Izpisaha mi drugi tabletki kakvi li ne i ni6to i ni6to. Nakraq otidoh pak na lekar i mi kaza 4e prosto imam kato hroni4na nastinka na qi4nicite rezultat ot leko obli4ane. Ve4e edna godina imam tvoq problem i smqtam tazi sedmica otnovo da otida na lekar. No Hvane6 li vednyj gybi4ki do tam si posle 6te ti se poqvqvat e taka ot ednoto ni6to, a lekuvaneto izcqlo kato sydq po men si e po4ti ne vyzmojno.
Za tova ti jelaq uspeh ako iska6 pak 6te spodelq kakvo sa mi kazali lekarite tozi pyt i vse pak vij i ti da nqma6 kato men taka nare4enata "hroni4na nastinka"....

sweatheart
08-27-2005, 18:59
и аз прекарах преди няколко години пневмония.(беше в 7 клас. в момента съм 12 клас и съм почти на 18 години\
първо пих антибиотици в къщи, но това не помогна и трябваше да вляза в болница.стоях около месец и то на с-ми. беше ужасно.много пъти съм си мислила, че нещата тръгнаха от там\след пневмонята\.постепенно при ходене от лекар на лекар разбрах, че антибиотиците могат да предизвикат гъбички.толкова съм отчаяна и вече нямам сили.чувствам се ужасно и понякога ми идва да се самоубия. и аз като теб bOnBoneTka, съдейки по себе си излекуването е невъзможно, но просто не издържам.сега, септември месец трябва отново да ходя на преглед, след като изпия едни хапчета.в момента използвам Уронгал.пия го от юни месец и вече се побърквам.страхувам се!
а, ти на каква възраст си в момента bOnBoneTkе?казваш, че когато си отишла при генеколога не си била спала с момче.аз все още не съм спала с момче поради този мой проблем.страхувам се, срамувам се от самата себе си.дори избягвам момчетата.страх ме е да не се влюбя,защото ще страдам още повече\та кой ще иска да спи с човек болен от такова нещо\незнам какво да правя;толкова съм отчаяна.

a.georgiev
06-04-2012, 13:58
аз мога да ти препоръчам да прочетеш тези статии, защото на моята приятелка и помогнаха и благодарение на тези хомеопатични рецепти се излекува, ако при теб не се получи, то най-малкото поне няма да ти навредят http://www.gabichki.org/2012/05/blog-post.html успе.

kalpazanka
06-04-2012, 15:34
СТАРА тема.