PDA

View Full Version : S CIKUL NA MORE ! <SAMO ZA MOMI4ETA !!!!>



Ani_girl
07-04-2005, 05:38
:lol: Imam edin vupros kum vas momi4eta ! .Ako po vreme na menstruaciata si ste na more kak mojesh da vlizash vuv vidata ,i ako izobshto mojesh ,trqbva li da se izpolzvat tamtoni ? :lol: :lol: ili mojebi nqkakvi prevruski li4no vie koe bihte predpo4eli i za6to ??? :P

Moderated by ^npocTo^a3^f^
Точка 1 от правилника!
Благодаря!

Sssssexy{P}Baby
07-04-2005, 07:21
napravih edinpat tazi gre6ka i pove4e NIKOGA!bqh nerazpolojena i otidah na plaj to ot slanceto vse da mi stava edno 6tipe6to takova kato vlqzah v vodata savsem!tolkova 6tipe6e i pare6e 4e si vzeh ne6tata i sam bqgala do kvartirata s salzi na o4i za da si vzema du6 kolkoto moje po skoro!nedei da probva6 ujasno e! :cry:

LiNkiN4eTo
07-04-2005, 08:09
и аз съм ходила , само че бях с тънка превръзка (от тея ежедневните) и влизах във водата само до бедрата , щото щеше да се получи кофти.Освен това на бургаските плажове има Еко тоалетни и там си смених превръзката.
Абе не е много удобно ама особенно в морски град , лятото в цикъл ти се иска малко моренце :wink:

^FaiNt^F
07-04-2005, 08:51
Emi mila trqbva da si s tampon zadyljitelno osven tova se nablyskai sys solidni koli4estva vitamin C za da ne ti e silno...i vse pak ne prekalqvai s plaja :roll:

Jessika_MG
07-04-2005, 09:07
PO-dobre si iz4akai da ti sv1r6i toi plaja nqma da izgqba.Se pak za ednata banq da riskuva6 da stane fal.. mai ne si struva.Hodih az vedn1j taka ma si sedqh po edni k1si ga6teta na pqsaka i samo malko krakata si mokrih.

mail.ru
07-04-2005, 10:28
Абе само за моми4ета...Айде чуйте и 1 момче...
Една приятелка беше така едно време - значи взимаш си 2 бански костюма и с превръзка - къпеш си се квот искаш и ходиш в някоя тоалетна и се преобличаш с другия - сух и чист. Следващия път като влизаш сменяш пак с първия, който е изсъхнал вече...Тва е..

koro
07-04-2005, 10:38
аа каде е възможността от възпаление
яя кротувайте и изчакаите да мине пак тогава се
къпете колкото искате :)

_bad_girl_
07-04-2005, 10:51
Abe az na minaloto more biah v cikul i mi doide edin den predi tragvaneto.mnogo gadno!!!pii vitamin C v industrialni koli4estva.az li4no v butilka ot 500ml raztvariah 2 tabletki vitamin C.sled izvestno vreme spira da te4e ama na drugia den prodaljava.taka 4e planivai si moreto sled kato ti priklu4i menstruaciata.:)

t1^amo^Bab1
07-04-2005, 10:53
Ne go pravi!nehigieni4no=>opasno e!vse pak v moreto se kupqt sqkfi hora i ne e tolkova 4isto, pazi se da ne hvane6 ne6to :!:

___Kaka Eli___
07-04-2005, 11:00
Emi mila trqbva da si s tampon zadyljitelno osven tova se nablyskai sys solidni koli4estva vitamin C za da ne ti e silno...i vse pak ne prekalqvai s plaja :roll:
Ok,tampon saglasna sam :!: No toq skapan tampon moje(ili pone taka sam chuvala)da i otneme devstvenosta,i posle kvo...are molq ti se...
Osven ako NE SI devstvena togava mojesh da gi izpolzvash na svoboda :mrgreen:

koro
07-04-2005, 11:44
Ok,tampon saglasna sam No toq skapan tampon moje(ili pone taka sam chuvala)da i otneme devstvenosta,i posle kvo...are molq ti se...
Osven ako NE SI devstvena togava mojesh da gi izpolzvash na svoboda

И девствени жени могат да си слагат тампон само, че е малко по трудно !!!
Но все пак не трябва да се прекалява с тампоните и зависи в коя част от цикъла си: начало край среда.

Sesana
07-04-2005, 14:59
Има си тампони за девствени момичета. Трябва да внимаваш с поставянето. Но палж и цикъл е ужасна комбинация. Постоянно се тревожиш да не протече, можеш да лепеш 1001 възпаления. Я си изчакай

Cursed_f
07-04-2005, 15:33
Az sam devstvena i polzvam pampon :roll:Kakto ve4e napisaha pii vitamin C

Mr.Mo4uk
07-04-2005, 16:04
Emi vlizai sas cikala v moreto ama ako ima akuli,shte te nadushat i s teb e svursheno!Zatva nedei da hodish na plaj ako ne akuli to vse nqkoi drug shte ti se lepne!

sladka_blondi
07-04-2005, 16:06
Ako izpolzva6 tamponi nqma da ima problem! :wink:

unnormal-girl
07-04-2005, 18:26
значи кофти тръпка. Пий витамин Це или ако имаш възможност отложи морето. и още нещо ще ти кажа ако ще се къпеш с тампон (все пак водата в морето не е от най чистите води) това не е най удачното защото може да лепнеш някоя инфекция , щото тоя тампон остава вътре в теб и ме разбра какво исках да кажа... е тва е :roll:

girlpower
07-04-2005, 19:07
Прочетох всичките мнения!И някой беше писал че тампоните не били за девствени!Тампоните могат да се използват от всички независимо възрастта!Другото което е,че девствените тампона се поставя по-трудно-това са пълни глупости!
Значи ако найстина на някой му се случи да бъде със цикъл на море,както от няколко години на мен ми се случва,да използва тампон!Значи мн. хора използват тампони във морето!Но разбирасе след всяко къпане във морето е задължително тампона да се сменя!

От личен опит :wink:

unnormal-girl
07-04-2005, 20:25
Прочетох всичките мнения!И някой беше писал че тампоните не били за девствени!Тампоните могат да се използват от всички независимо възрастта!Другото което е,че девствените тампона се поставя по-трудно-това са пълни глупости!
Значи ако найстина на някой му се случи да бъде със цикъл на море,както от няколко години на мен ми се случва,да използва тампон!Значи мн. хора използват тампони във морето!Но разбирасе след всяко къпане във морето е задължително тампона да се сменя!

От личен опит :wink:


това исках да кажа и аз :!:

sisa_pisa
07-05-2005, 21:13
BE s tamponi si e nay dobre .. :lol:

SixSense
07-05-2005, 21:42
Прочетох всичките мнения!И някой беше писал че тампоните не били за девствени!Тампоните могат да се използват от всички независимо възрастта!Другото което е,че девствените тампона се поставя по-трудно-това са пълни глупости!
Значи ако найстина на някой му се случи да бъде със цикъл на море,както от няколко години на мен ми се случва,да използва тампон!Значи мн. хора използват тампони във морето!Но разбирасе след всяко къпане във морето е задължително тампона да се сменя!

От личен опит :wink:
еми ок, аз освен в лъскавите курорти като златните и т.н. не знам по плажовете къде има тоалетни за да си смениш тампона, па камо ли да си измиеш ръцете преди тфа (все пак плажовете са много мръсни а половината ти пръст влиза с тампона).
а това че тампона се поставя по трудно е вярно, от личен опит го знам, доста болки изпитвах всеки път докато го натикам, па като го изваждах да не говорим. бе мъка си е тфа цикъла....

Bimper-ska
07-06-2005, 22:08
Наистина с тампон сигурно ще е най-чисто. А след къпане ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се сменя! Обаче едва ли тампона ще е пречката. По-скоро да не ти прилошее нещо :roll: А има едни тампони, които си имат там една джиджавка дето с нея напъхваш навътре и не е нужно с пръстче. Обаче не мога да се сетя за марката(само знам, че не са О.В.). Ако някой се сеща да каже.

SixSense
07-06-2005, 23:02
Наистина с тампон сигурно ще е най-чисто. А след къпане ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се сменя! Обаче едва ли тампона ще е пречката. По-скоро да не ти прилошее нещо :roll: А има едни тампони, които си имат там една джиджавка дето с нея напъхваш навътре и не е нужно с пръстче. Обаче не мога да се сетя за марката(само знам, че не са О.В.). Ако някой се сеща да каже.
tampax compak :wink: пак е гнусно ... с мръсни ръце.... пфу..

07-07-2005, 14:46
Abe slagash tampon i otivash na plaj :) A tva s vitamin C-to izobshto ne e hubavo!!! Syshto i vlizanaeto vyv vodata. Ot studenata voda teche poveche ... A i e mnogo mrysno, a i pomisli za tezi okolo teb vyv vodata ne e priqtno ako neshto ti poteche :wink: Nai 0 dobre si mokri krachkata i samo se pechi tva e :) Priqtno izkarvane :wink:

SweetBunny
07-07-2005, 20:00
off na more s cikal - ujasno e! i s tamponi e gadno :( :shock: minalata godina predi da otida na more osuznah 4e PREZ CQLOTO FREME 6e buda f menzis i otidoh na ginekolog i toi mi predpisa edni hap4eta koito gi pie6 kato trqq ti doide...pie6 pie6...i kato spre6 - ti idfa cikala! osfen tui teq hap4eta regulirat mese4niq cikul...i s pomo6ta im menzisa stafa po-redofen! oba4e zabrafih kak se kazfat hap4etata :x :( no ako pitate aptekarka - 6e fi kaje :wink:

devil4e
07-07-2005, 21:01
Еми мен досега не ми е идвало, докато съм била на морето, но сестра ми й дойде и ходе6е с превръзка и къси панталонки и влизаше донякъде в морето. Но от една семейна приятелка знам че тя е изкрвала цяло море в цикъл с тампони...

AvLee
07-07-2005, 22:22
Миналата година трябваше да ми дойде точно като бях на море,обаче не ми дойде и точно студената вода мисля,че беше причината,защото тя свива кръвоносните съдове и незнам си още какво прави...Та като се върнах и след един ден ми дойде(т.е. с една седмица закъснение) :wink:
Мисля,че най-добрия вариант са тампоните.Много жени ги използват по време на цикъла си,ако са на море.Това за инфекциите риска е по-голям,но и без да си с тампон също може.Просто не влизай много често във водата,печи се и така.
Или пък пии нещо за да ти дойде по рано,ама ше объркам какво беше :roll: .Няма гаранция,че ще подейства!А тия хапчета за регулиране сигурно са ефикасни,но незнам дали зависи на каква възраст си :roll:

SunnyWinter
04-04-2011, 13:29
Не ми се е случвало да ми дойде, когато съм на море. Един път само отидох на плаж по време на цикъл, но се мокрих само до бедрата.. Не искам да рискувам, все пак морето не е от най-чистите.. :)
Относно темата - ако ти си си решила да ходиш, ходи си, но моят съвет е да внимаваш да не си лепнеш някоя инфекция. [-(

Agllka
04-04-2011, 14:33
То по нашите плажове инфекция и от въздуха може да хванеш, камо ли ако влезеш и във водата... аз обаче не мисля, че има някакво значение дали си в цикъл или не - все един е шансът... препоръчвам ти първите 2 дена, или колкото е при теб, когато е най-силно никакъв плаж - ако чак толкова примираш под чадър и ходиш да се наплискаш само, защото е опасно, може да ти падне кръвното, много по-чувствителна ще си на промените в температурата и да не създаваш работа на спасителите... след това ако държиш да влизаш във водата веднага след като излезеш отиваш да смениш тампона... да не стои в теб с мръсната вода,а че тогава инфекцията ти е в кърпа вързана...

п.с. не сте от миналия век, че д авярвате, че един тампон ще отнеме девствеността... то ако така ставаше.... просто слагането е доста по-трудно, просто защото не знаеш много-много къде отива тампона :D ама с практиката се получава хаха :D

marin4itu
04-04-2011, 15:47
Абе темата е от 2005 година..

kalpazanka
04-04-2011, 19:03
Стара тема.