PDA

View Full Version : Ovulaciq



07-08-2005, 17:43
Moje li da mi obqsnite koga e ovulaciqta i normalno li e da imam leko kyrvene .. kolko vreme prodyljava ?

SixSense
07-08-2005, 17:57
при овулация не е нормално кървенето :!:

LiNkiN4eTo
07-08-2005, 19:41
при овулация не е нормално кървенето :!:

така е .
мисля че овулацията беше някъде 2 седмици след края на месечната менстроация . има специални календарчета , с които можеш да си я изчислиш с точност!

unnormal-girl
07-08-2005, 20:56
при овулация не е нормално кървенето :!:

да и в повечето случеи настъпва 14 дни след като ти е свършила менструацията. но може и да не е така затова можеш да отидеш да питаш специалист и той ще ти каже точно кога настъпва твоята

pinK_Baby
07-08-2005, 20:57
овулацията е две седмици(+ - 2,3 дни) след първия ден на кървенето (т.е.когато ти дойде)и не е нормално кървенето....може да има леко кървене,ако си бременна,имаш някакво заболяване,след по-бурен секс или ако взимаш противозачатъчни и организма ти не ги е приел още,но НЕ Е нормално!

07-08-2005, 22:49
MI to ne e tochno karvene ... no kafenikava te4nost .. ii nosq prevryzka shtoto mie diskomfortno ... ama e syvsem leko.. edno malko petynce .. i se chudeh kvo e .Nito sam bremenna nito sam pravila buren sex...

Naughty
07-09-2005, 01:47
Според мен...овулацията е точно преди да ти дойде цикъла! Защо? Ами нали овулацията е най-благоприятния момент за забременяване - ако не забременееш изхвърляш яйцеклетката и пътуваш :-)
А колкото до кървенето - май не е нормално...не ми се е случвало!

LiNkiN4eTo
07-09-2005, 07:58
Според мен...овулацията е точно преди да ти дойде цикъла! Защо? Ами нали овулацията е най-благоприятния момент за забременяване - ако не забременееш изхвърляш яйцеклетката и пътуваш :-)
А колкото до кървенето - май не е нормално...не ми се е случвало!


не знам кой клас си , но в учебника по биология за 8 клас всичко е обяснено подробно ... прочети го , гледам имаш нужда ...

Naughty
07-09-2005, 12:26
Ами 11 клас съм, отдавна съм го минала 8-ми... не знам какво пише в учебника по биология, но това го знам от гинеколожката ми!

pinK_Baby
07-09-2005, 18:43
Ами 11 клас съм, отдавна съм го минала 8-ми... не знам какво пише в учебника по биология, но това го знам от гинеколожката ми!

ми...кво да кажа явно или ти не си разбрала правилно или гинеколожката ти е адски некадърна :) :lol: :lol: ако не вярваш на мен ще ти напиша(препиша) извадка от книжка с указания за ползване на тампони...едва ли там лъжат :?: :!:

От един определен момент във времето хормоните се грижат на всеки 4 седмици една яйцеклетка да узрява в яйчниците - понякога в десния,а друг път в левия яйчник.
След като яйцеклетката е узряла тя напуска яйчника и се придвижва по фалопиевата тръба.ТОЗИ процес се нарича ОВУЛАЦИЯ.
Сега яйцеклетката се придвижва по фалопиевите тръби към матката и това ще продължи 3 4 дни.
През това време матката се подготвя да приеме яйцеклетката: лигавицата на матката се удебелява и клетките й се обогатяват с хранителни вещества благодарение на развиващата се кръвоносна мрежа.
По пътя й към матката ,яйцеклетката може да бъде оплодена от мъжка полова клетка - сперматозоид.Това поставя началото на бременността.
Ако все пак яйцеклетката не бъде оплодена,тя изчезва незабелязано.Лигавицата на матката може да намали отново обема си.Около две седмици след овулацията горните слоеве на лигавицата се излющват,което предизвиква известно кървене :arrow: менструацията.
Дано сега е станало ясно...не стремя да се заяждам и дано съм помогнала на други,които не са го знаели..до преди около година и аз си мислех като Naughty :roll: мислех,че има най-голяма опасност да забременееш точно преди да ти дойде,а то кво било.Точно тогава е най-безопасно,защото все още няма готова нова яйцеклетка.Дори ако ти е нередовен цикъла е по-опасно непосредствено след като ти е свършила менструацията,понеже сперматозоидите си преживяваш няколко дни вътре и вече може да се е образувала нова яйцеклетка.

LiNkiN4eTo
07-09-2005, 21:47
Ами 11 клас съм, отдавна съм го минала 8-ми... не знам какво пише в учебника по биология, но това го знам от гинеколожката ми!

не знам скъпа , явно нещо не си разбрала , кажи на генеколожката да ти обесни всичко подробно ...

МаRi
07-10-2005, 09:51
Според мен секрет при овулация е напълно нормално.и това съм го 4увала от доста хора. :wink:

adult
07-13-2005, 12:10
Pyrvo,izvinqvam se pisha na latinica,no nqmam kak na kirilica tochno sega :(
Po vyprosa s ovulaciqta sym pusnala predi mnooogo vreme edna podrobna statiq,markirana daje kato VAJNA ot moderatorite,mislq che tam super podrobno e obqsneno kakwo e ovilaciq,koga nastypva i razni takiva vajni neshta. S dve dumi: ovulaciqta zawisi ot dyljinata na cikyla-pri 28 dni,ovulaciqta e okolo 13 14 ili 15 den.Po wreme na ovulaciq e NORMALNO DA IMA KYRWENE,koeto se dylji na hormonite.Rqdko se sreshta,no se sreshta vse pak. Sled ovulaciqta sledva t.nar. LUTEALNA FAZA,koqto e s dyljina ot 10 do 14 dni,ne poveche ot 14 ! Razlichno e pri wsqka jena. Tova beshe za momicheto koeto tvyrdi che ginekolojkata i e kazala za ovulaciq tochno predi menstruaciq :wink: