PDA

View Full Version : Kakvo mislete za horata...?



07-11-2005, 17:13
Hi na vsichki. Za tezi ot vas koito jiveiat niakude v chujbina shte mi bude interesno da mi kajete kakvo mislete za horata koito jiveiat v durjavata v koiato ste. Chuvala sum che amerikancite naprimer bili golemi nacionalisti, dobri, lubezni...

dAnnyb0y
07-12-2005, 10:38
Мнението за американците в българия, че са глупави, дебели и т.н. е много грешно. Познавам три народа освен нашия. Американци,англичани и германци. Няма да се спирам подробно, само ще подчертая едно основно нещо за да има и за другите.
Разликата между българите и тези три народа е в това, че там всеки има точно определена служба. Обущарят е обущар, учил е за това и не прави нищо друго, ако му се развали пералнята вика техник, който също е учил за това, а той когато му се развали телевизора вика TV техника, който си върши работата. И така всеки прави нещо определено, което със сигурност знае че разбира.
В българия сме друго нещо. Тук съм виждал как обущарското ателие се превръща във фризъорски салон, а работещия е съшия. Когато се развали нещо у нас, го отваряме сами, поправяме (в повечето случай неуспешно). С две думи "разбираме всичко". И затова сме толкова зле. Имаме хора които поправят телевизори а са учили за архитекти, имаме хора които са ПОЛИТИЦИ, а са учили далеч други работи от политология и т.н. Всеки разбриа от всичко ... уж !
Никога няма да напреднем докато всеки не си знае мястото. Така е на запад, затова дам са и по-добре.

mis_marry_jane_13
08-02-2005, 14:39
ami az ne jiveq v druga durjava ama mnogo 43esno hoda v gurciq i horata tam sa super gotini

universal_dream
08-02-2005, 23:40
Мнението за американците в българия, че са глупави, дебели и т.н. е много грешно. Познавам три народа освен нашия. Американци,англичани и германци. Няма да се спирам подробно, само ще подчертая едно основно нещо за да има и за другите.
Разликата между българите и тези три народа е в това, че там всеки има точно определена служба. Обущарят е обущар, учил е за това и не прави нищо друго, ако му се развали пералнята вика техник, който също е учил за това, а той когато му се развали телевизора вика TV техника, който си върши работата. И така всеки прави нещо определено, което със сигурност знае че разбира.
В българия сме друго нещо. Тук съм виждал как обущарското ателие се превръща във фризъорски салон, а работещия е съшия. Когато се развали нещо у нас, го отваряме сами, поправяме (в повечето случай неуспешно). С две думи "разбираме всичко". И затова сме толкова зле. Имаме хора които поправят телевизори а са учили за архитекти, имаме хора които са ПОЛИТИЦИ, а са учили далеч други работи от политология и т.н. Всеки разбриа от всичко ... уж !
Никога няма да напреднем докато всеки не си знае мястото. Така е на запад, затова дам са и по-добре.
нямаш си представа колко много съм съгласен с теб :D

Coki
08-03-2005, 11:01
Живял съм в Гърция 1 година и мога да кажа, че моите впечатления, а и на 99% от хората, които живеят там е , че гърците са на първо място в европа по ксенофобия, те се отнасят с балканските народи с изключително пренебрежение, третират българите за роби, а българските момичета за к*рви.
Гърците се мислят, за класи над останалите балкански народи и това е много гадно...
Защото всъщност гърците са много по тъпи от нас българите и с нищо не ни превъзхождат, нашето море е по-готино;)
Иначе съм бил и в Германия, там хората са строго дисциплинарани и изключително възпитани и културни.
Отнасят се с нужното уважение към всеки, но като хора са доста "студени" и дистанцирани.

В Италия също имам наблюдения, там хората имат балканска кръв:) Изключително държат на семейството в Италия и са доста гостоприемни:)

Естествено, че за всичко това, което написах си има изключения:)

Bimper-ska
08-03-2005, 11:31
Аз за словаците мога да кажа, че не са толкоз топли хора, както българите. Иначе са адски милички и добрички, обаче няма да видиш словак насред кръчмата да се кефи подпийнал и да вика с пълно гърло. А по останалото доста приличат на нас. Само дето ние сме по-малко родолюбци от тях :(

bo}|{eCTBeHa
08-03-2005, 21:25
Az jiveq v UAR(Ujna Africa).Pove4eto koito 4uqt 4e jiveq tuk si predstavqt drungla,ili maimuni i kamili po ulicite,no uvi ne e taka.Tuk,kolkoto i da mi e gadno da go kaja,vsi4ko e po-dobro ot Bulgariq.Vsi4ki xora(i beli i 4erni)sa usmixnati i liubezni.Vurvi6 po ulicata i te pozdravqvat i te pitat kak si.4ernite si tancuvat,vinagi veseli.UAR e edna mnogo krasiva,uredena strana.Malko sa nazad s modata,no s texnikata i drugite raboti sa mnogo po napred.Az li4no sum mnogo dovolna 4e jiveq tuk,makar 4e xorata sa malko stranni,a i Bulgariq mi lipsva!


Ako nqkoi iska kontakt s men:chopar4e_69@abv.bg

bo}|{eCTBeHa
08-03-2005, 21:30
Obikolila sum po4ti cqla evropa,no sega nqmam mnogo vreme da pi6a :roll:

chupacabra:)
08-03-2005, 21:30
кво мисля ли?
-хора които искат да се реализират

gdfsaasdfasd
08-03-2005, 21:35
i mejdo drugoto e neosporimo 4e balgarnia gleda da izlaje, da otkradne, da preebe i se da naprai mrasno na drugiq !!!!!!!!! ubeden sam v tozi FAKT za6toto mnogo pati mi se e slu4valo i nikoi ne moje da go otre4e - taka e ! bil sam v ispania - nepoznati ti kazvat zdrasti, po magazinite vidat li te 4e minava6 prez vratata stavat kato roboti i vednaga se interesuvat kakvo iska, svidetel sam na slu4ai priatel da butne sergiq i si4ko da se razpilqva na zemqta - prodava4kata kazva "spokoino, nqma problemi, vsi4ko 6te se opravi, ne se pretisnqvaite" (seki znae 4e ako napravi6 taka v balgariq 6te nai MALKO da te napcuvat ili prebiqt) prosto v drugite darjavi sveta se griji za tebe. imam poznati v Italiq - tezi hora se sabirat s balgari i kato da ne povqrvate - vseki prai mrasno na drugiq, tova e balgarina! da napravi kal i marsotiq na drugiq (ZABELEJETE: VMESTO DA SI POMAGAT I DA SA SPLUTENI ZA6TOTO SA OT EDIN NAROD V 4UJDA DARJAVA TE SI PRAVAT MARSOTII - KOI KOGO 6TE IZKLEVETI ILI PRECAKA!!) kato zavar6a gimnaziq nqmam tarpenie da se mainqm ot taq ciganiq i govnarska darjava si4ko jivo sa kradci lajci i podli hora! NO COMMENT