PDA

View Full Version : TOEFL



Desert Rose...
07-13-2005, 06:16
Здравейте,хора.Питах много хора за това,което сега ще питам и вас,но никой не ми дава някаква информация.
Та значи от доста време уча английски,всъщност ,откакто се помня,бях трети клас,сега съм единадесети,но повечето ми даскали се оказаха много зле,несериозни и т.н.Предишната учебна година започнах курс ,нали платено, и доста се оправих нали.Сега карам интензивен и може да се каже,че доста уча,от 3 седмици го карам,той е предсертификатен и тая година Първи сертификат + изпит ми предстоят,но аз имам намерение да се прбвам с TOEFL.Мисля септември може би да се запиша,смея да твърдя,че съм добре по английски,но тоя TOEFL ми се струва,че ще е труден за мен.
Можете ли да ми дадете малко информация за самия изпит?Знам от какво се състои - reading,listening,structure,writing.Аз сега с това се занимавам,но нещо по-точно?Някой карал ли го е от тоя форум?Има ли някакви впечатления?Мислите ли ,че имам някакъв шанс?Абе каквото и да знаете свързано с тоя exam ще ми свърши все някаква работа :) .Благодаря предварително.

^I don't give a fuck^
07-13-2005, 06:32
АКо не се лъжа -listening comprehension ,structure and written expression :roll: ,reading comprehention ,structure...Нещо такова :roll: не знам точно,не съм се явявала....подготвям се по един учебник -TOEFL.Един мой френд беше и каза ,че било лесно .И спроред мем TOEFL е лесен .SAT- е гаден :? ....не ,че ти помогнах много но само това знам :D

Dharma
07-13-2005, 10:10
sega malko promeniha izpita i 6te ima i speking. a ina4e pove4ko info 6te nameri6 na saita im.(ne go pomnq ,no napi6i v google TOEFL i 6te ti izleze po-podrobna info.) :wink:

07-13-2005, 13:44
Za toia izpit moga da ti kaza 4e e dosta lesen i izob6to ne se pritesniavai 6tom u4i6 ot tolkova vreme.Vi6 sega SAT e druga pesen i tam 6te ti triabvat savsem drugi znania.

Bimper-ska
07-14-2005, 15:43
На тойфел частите са следните:
1. Имаш един текст, който е горе-долу лесен. На него отговаряш на въпроси от типа:
- с а,б,в изброени, оке е вярно, според текста
- с true и false
- написани разни определения, които отговарят на дума от текста. Примерно: The man, that you can hire to do something. Възможен отговор може да бъде worker.
Възможно е да има и други подобни неща към този текст, обаче да не се сещам.
2. Имаш текст, в който глаголите и глаголните форми са пропуснати, а са дадени в скоби в инфинитив. Така правиш текста с правилните форми. Обаче тука вече е гаднооо. На мене поне ми се падна един текст за няква мацка, дето разказва кво е учила преди, след това преди кво е работила, сега с кво се занимава, от наученото кво и влиза в работата и какво иска да учи. Абе всичките времена, дето се сетиш ги имаше вътре.
3. Listening - имах един дето разправяше на друг какво да прави на интервю за работа. Беше разделен на 4 части - как да се потготви, къде да отиде, как да се държи и какво трябва да знае. Нужно е да се напишат нещата с кратки изрази, които човекът от записа използва, просто ги изброяваш. Примерно: You should ask the receptionist about the office of mr. Smith, ако е казал, ти пишеш "ask about the office of mr. Smith".
4. При мене лично имаше и speaking, като темата ни беше "Why I apply in the Erasmus programme?", ама може да те питат всичко, като предварително не знаеш каква ще е темата.
Аз се явих на тоя изпит, понеже кандидатствах по програма да уча в чужбина, но имам приятелка, която се яви също, ама отделно и каза, че можело и на компютърен изпит да се явиш, в смисъл не пишеш на листи, ами на компютър. И другото важно е, че имаш определено време за всяка част, като след изтичане на времето нямаш право да се връщаш на дадената част. Разбираш, че на компютърния вариант, автоматично става затварянето на една и отварянето на нова, докато на листите все ще можеш да хвърлиш един генерален поглед :)
А ако си решил да взелеш просто някакъв сертификат, а не ти трябва специално Тойфел, съветвам те да се явиш на TELC (The European Language Certificates). Потърси инфо за тях в Гугъл. Аз се явих май месец на ниво B1, което честно казано си е леко ниво. Иначе нивата са всичките: А1, А2, В1, В2, С1 и С2, като С2 е най-трудно. За сега в БГ се правят само до В2, понеже С1 и С2 служат за преподаватели по английски или друго, които желаят да преподават навън съответно за гимназии и университети. А сам разбираш, че хората като си имат дипломи, едва ли сертификати ще им трябват. Ако някой иска по-подробно инфо за тези изпити, нека прати мейл или ЛС. О, забравих да кажа за цените. До колкото знам, Тойфел не е от най-евтините, ако някой знае колко струва, нека каже(на мене университета ми го пое като разходи :wink: ). А за TELC нивата са както следва:
А1 - 35 лв
А2 - 50 лв
В1 - 85 лв
В2 - 90 или 95лв, не съм сигурна
А както казах, С1 и С2 не ги правят в БГ.
Цените са само за самия изпит, без да включват някаква потготовка. Абе в сайта им на БГ който е има инфо за школи и всичко останало.

eNigMaTic^
07-14-2005, 20:05
А то това тоефел било лесно..Като прочитам как ми го описваш все е едно тест на Училища Европа..Значи според мен се пробвай :P

morsmordre
07-15-2005, 09:18
А то това тоефел било лесно..Като прочитам как ми го описваш все е едно тест на Училища Европа..Значи според мен се пробвай :P

Ами да, не е нещо трудно - само есето е малко кофти, но трябва мн да се внимава с него, защото на компютъра ти показват темата и ти дават време, за което трябва да работиш по нея; след това се дава на следващата страница и започват тестовете.Труднички са нещата и трябва мааалко повече да се мисли :wink: Особено на слушане с разбиране и на четенето, защото се изисква невероятна концентрация.Брат ми тази година го прави и усра работата... :roll: Директно премина на следващата страница без дори да си види темата и изкара теста с 207 точки :lol: Едва ли не щеше да влезе в книгата на Гинес с инфаркт на най-ранна възраст :lol: :lol: :lol: Но, ако не ви харесват резултатите, хубавото е, че поне може пак да се кара този изпит и да си ги поправите без това да влияе на избирателната комисия в училищата.