PDA

View Full Version : На к'ви се правите всички??



kamioncho
07-14-2005, 14:50
Искам да попитам повечето форумци, защо не използвате чисти български букви. Нямаме ли ди достатъчно букви, че започнахте да използвате 6ца за Ш 4ка за Ч 1ца за Ъ и т.н. Примерни много дори 0 вмето "о". На интересни ли се правите, на какви аз нямам обеснение. За мене тва е излишна комплексарщина. Виж ме на аз как пиша кой като мене. Еми пиши нормално много по приятно за окото и не дразни. И Вие администраторите на форума направете някакви норми, правила или там каквото искате го наречте. Тук все пак са хора, които тепърва ще им се налага да пишат грамотно. Този форум с нищо не им помага.
Разбирайте ме както искате, това е моето мнение. Все пак е рубрика за предложения и критики.

adult
07-14-2005, 15:02
V momenta ne e mnogo pravilno da se obajdam,zashtoto nqmam kirilica i mi e adski nepriqtno da pisha na latinica,no podkrepqm postinga i molq Adminite ili Moderatorite da slojat edin KREDOR za ulesnenie na takiva kato men,koito po edna ili druga prichina nqmat tehnicheskata vyzmojnost da pishat na kirilica! PLS

07-14-2005, 15:05
Vi6 sega az naprimer pi6a 10 puti po barzo s latinski bukvi otkolkoto na kirilica a i poneze kompiutara mi e ot 4uzbina niamam balgarski bukvi na klaviaturata i ne smiatam da si vzimam nova samo za6toto na tebe ne ti haresva kak izglezda napisanoto ot men.

Elitooooo
07-14-2005, 15:05
V momenta ne e mnogo pravilno da se obajdam,zashtoto nqmam kirilica i mi e adski nepriqtno da pisha na latinica,no podkrepqm postinga i molq Adminite ili Moderatorite da slojat edin KREDOR za ulesnenie na takiva kato men,koito po edna ili druga prichina nqmat tehnicheskata vyzmojnost da pishat na kirilica! PLSDa i az sam za Kredor

sini4kata
07-14-2005, 15:24
zashtoto sam sviknala da pisha taka i mi e po lesno.
a tova che na nqkoi ne ima haresva vobshte ne me interesuva.kato ne ti se chete neshto napisano na latinica ne go cheti.

alex
07-14-2005, 16:22
kamioncho - имаме много посетители извън България и писането от там на кирилица е невъзможно. Те нямат необходимият софтуер за кирилизация. Освен това не забравяй и факта че страната ни през последните 15-16 години върви усилено по пътя затъпяване на нацията и доста добре се справя с тази си програма. Не искам да кажа че всички които пишат на латиница са тъпи, защото всеки пише така по ред причини, дори и аз пиша често на латиница. Но все пак обърнете внимание на правописа а не на кирилица или латиница е... все по-често в училищата се пишат двойки на ученици подали контролни и класни написани на латиница без да са се усетили че пишат така.
А за кирилизиращата програма... ммм може и да я поставим, ще прегледаме изискванията какви са.

miloto_girl_4e
07-14-2005, 16:53
все по-често в училищата се пишат двойки на ученици подали контролни и класни написани на латиница без да са се усетили че пишат така.



AXaxAXAxX,stiga we tova az ne go vqrvam :lol: :lol:
4ak tolkova tupi deca ne vqrvam da ima :wink:
az moje da pi6a super mnogo na latinica,ama prosto
e nevuzmojno da vzema list i himikal i da trugna da
pi6a na latinica bez da se usetq :lol: :lol:
a za6to pi6a na latinica li ?!? emi naprimer za6toto
sam sviknala,a ako trugna da pi6a na BG,prosto 6te
tursq polovinata bukvi 100 4asa...
kato ne ti haresva kak pi6a,prosto ne mi 4eti mnenieto i gotovo :D
4eti samo mnenia,koito sa napisani na kirilica :wink:

AvLee
07-14-2005, 17:35
Аз пък не виждам абсолютно нищо трудно в това да се пише на фонетична.
Пък и да пишеш на латиница мисля,че е неуважение към другите,затото не са длъжни да се взират за да ти прочетат поста.

Lil` Bow Wow
07-14-2005, 18:59
Искам да попитам повечето форумци, защо не използвате чисти български букви. Нямаме ли ди достатъчно букви, че започнахте да използвате 6ца за Ш 4ка за Ч 1ца за Ъ и т.н. Примерни много дори 0 вмето "о". На интересни ли се правите, на какви аз нямам обеснение. За мене тва е излишна комплексарщина. Виж ме на аз как пиша кой като мене. Еми пиши нормално много по приятно за окото и не дразни. И Вие администраторите на форума направете някакви норми, правила или там каквото искате го наречте. Тук все пак са хора, които тепърва ще им се налага да пишат грамотно. Този форум с нищо не им помага.
Разбирайте ме както искате, това е моето мнение. Все пак е рубрика за предложения и критики.


Аз пък искам сички да пишат на латиници а?На кфи се прайте че пишите на кирилица ахахаха.Еее деба закфо треа пускате некфи затънали теми дето никой нема да си земи поука и да почни да пиши на кирилица.Кат пишат на латиница кфо?По-малко българи са от нас ли.
Правила мравила полиций милиций...мене примерно не ме кефи че има картинки в подписите(въпреки че и аз имам)щото тфа е ПОДПИС не е некаф снимков албум,обаче сички имат демек ги кефи.Нема седна се прая на критик закфо имали картинки.Тфа че не пишат на кирилица не е нарушение тка че нема кфо да са карате деа.

BABY_SEXY_GIRL
07-14-2005, 21:00
Ми и аз съм твърдо ЗА кирилицата, но има посетители, които нямат кирилица, или тези които са в чужбина... :roll: така че на тях им е простено. Не съм съгласна да има правило от админите във форума да се пише само с кирилица, така потребителите ще намалят и по този начин ще ги ощетим :(
А относно тези по-специалните начини на изписване, където една буква се пише голяма (вместо "о" - "0" или вместо "а"-"А") АБСОЛЮТНО навсякъде, независимо къде се намира в изречението - и мен този начин на изписване ме дразни адски много, не чета такива мнения :roll: (осввен ако не са в разделите където модерирам)

kamioncho
07-15-2005, 13:48
Искам да вметна нещичко съвсем малко. Това, че нямате кирилица защото сте в чужбина изобщо не ви оправдава. Всеки Windows след Windows 98 има вградено BULGARIAN PHONETIC, което няма нищо общо с BDS стандарта. Или казано иначе пишеш си с латински букви и ти излизат български. Много е трудно да научих и двете клавиатури. А и това не ви оправдава като ползвате 6 за Ш 4 за Ч и 1 за Ъ. Пак казвам малко букви ли има, че почвате цифрите.

Bimper-ska
07-15-2005, 21:23
Аз в началото също ползвах латиница, но реших, че на кирилица като пиша, мненията ми ще са по-прегледни и ще се четат по-леко.
Обаче според мен, не е проблем писането на latinica. По-голям проблем, поне за мене, е това, че много потребители ПиШаТ С мАлКи И ГлАвНи букви, при това целите мнения, което страшно затормозява очите. А и ползването на цифрите 4,6,1 и 0, когато пишат на кирилица е наистина глупаво. Имаме си ги поне тези букви.
Милички латинописци, наистина във всеки Windows си има кирилица - фонетична или обикновена. Така че, при добро желание, всеки ще свикне. А и с толкова време, прекарано в такива форуми, я се замислете как ще ускорите машинописа си, ако пишете на кирилица. А писането на латиница едва ли ще ви е от полза. За хората от чужбина само ще кажа, че наистина е убийствено неудобно да си носиш клавиатура от България, обаче нали си има фонетична... Тъй че си зависи от желанието на всеки. Обаче както и да пишете, моля ви да пишете четливо, че като раздробите текста на разни идиотски заместени букви, неправилна пунктуация или всичките щуротии, които ползвате, гарантирам ви, че мненията ви ще се четат от много по-малко хора.

bulgarche
07-19-2005, 18:29
Последното и пред-пред последното мнение ми харесаха най-много