PDA

View Full Version : За татуировките



barbie**
07-15-2005, 21:11
Хей на всички! Отдавна искам да си направя татуировка, но все се туткам или не отделям пари за това! А когато бях се нахъсала един приятел ми разказа за една негова позната, която си направила и сега е болна от хепатит! аз отложих за малко идеята, като реших, че ако правя изобщо МНОГО ще внимавам! После пък друг познат ми каза, че напоследък на страшно много места в София правят татуировки и хигиената е много строга, и мога да се заразя от нещо само ако си правя татуировка при някой кьорав циганин в таванската му стая в блок в кв. Дружба! :lol: Мисля, че винаги има риск! Но ето сега вече ми предложи един приятел да ме води, където той си прави и ме уверяваше сто часа,че неговият човек е художник и прави на всички мутри татуировки и на страшно много хора от 10 години...
все пак здравето преди всичко, нали така?? :!: за това искам да съм сигурна :roll:

devil4e
07-15-2005, 22:08
По твоя въпрос намерих 2 теми -
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=12770&highlight=%F2%E0%F2%F3%E8%F0%EE%E2%EA%E0

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=8023&highlight=%F2%E0%F2%F3%E8%F0%EE%E2%EA%E0

По принцип, трябва да си сигурна, че са взети необходимите мерки (ръкавици, дезинфекция) пред теб. Много е важно, защото знам за случай на СПИН от тотаировка и ще съжаляваш за цял живот и ще се питаш закво ти е била. Отиди на някакво свесно място, клиника например, и бъди спокойна, че всичко ще е наред. :wink:

Bimper-ska
07-15-2005, 23:33
Винаги има риск от зарази, обаче той е сведен до минимум от професионалистите. Аз нямам татуировка, ама има пиърсинг, който също е толкоз опасен. Значи първо, като влезеш в студиото, трябва всичко да е чисто. При правенето, татуиста е длъжен да носи гумени медицински ръкавици за ЕДНОКРАТНА употреба (вярвам всички уважаващи себе си татуисти го правят). Иглите трябва да са стерилни - ако не са за еднократна употреба и пред теб не ги изкара от опаковката, възможно е да ползва стерилизатор. В този случай, трябва да ги изкара от стерилизатора. Ако ги донесе от друга стая и имаш някакви съмнения, относно хигиената, най-добре кажи, че искаш други игли, или направо отиди другаде. Никой намя да обидиш - здравето е важно нещо. Също така, трябва да се хигиенизира мястото. А и добре ще е да се посъветваш първо с татуиста, преди да направите татуировката. Да уточните картинката, да попиташ за заздравяването и колко време ще ти я прави, за да съобразиш кога можеш да си позволиш татуировка. Също и къде я искаш. Не те съветвам да си правиш през лятото, понеже не е хувабо да се излагат татуировките на слънце, докато са нови. Има риск за кожата ти, както и риск да избледнеят цветовете, да се размажат формите на картинката. Тъй че това не е майтап работа и трябва да се помисли доста.
Аз също бях навита, ама като си помислих внуците как ще ме погледнат и ми се отщя. Абе нали знаеш - 3 пъти мери, 1 път режи :) Айде успех :!:

barbie**
07-16-2005, 09:37
Благодаря на всички ви! Определено ще внимавам.. ама тва за внуците хахахах! има време до тогава! Ако трябва да задълбаваме в темата аз попринцип не обичам да мисля за последствиата (не за болести и т.н.!!!!) ами като това за внуците :lol: Има време до тогава 8) Все пак някой знае ли не може ли, да кажем АКО искам да си я махна (тя ще бъде и без тва малка де) някак си да стане! Знам само че направиш ли си татуировка - КРАЙ! ама за махане нищо не съм чувала и чела.... :roll:

barbie**
07-16-2005, 09:42
По твоя въпрос намерих 2 теми -
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=12770&highlight=%F2%E0%F2%F3%E8%F0%EE%E2%EA%E0

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=8023&highlight=%F2%E0%F2%F3%E8%F0%EE%E2%EA%E0

По принцип, трябва да си сигурна, че са взети необходимите мерки (ръкавици, дезинфекция) пред теб. Много е важно, защото знам за случай на СПИН от тотаировка и ще съжаляваш за цял живот и ще се питаш закво ти е била. Отиди на някакво свесно място, клиника например, и бъди спокойна, че всичко ще е наред. :wink:

От скоро съм тук, нямах време да прегледам всичките теми! Сори за което :roll: Но ти благодаря :wink:
Последен въпрос и махайте темата :wink:
Ако искам временна, на същото място, където правят истинските ли трябва да отида :roll:

SixSense
07-16-2005, 09:55
не, правят ги по морето.. аз си бях направила 1 доста големичка.. и ми зеха 10лв. :wink:

Bimper-ska
07-16-2005, 21:01
Благодаря на всички ви! Определено ще внимавам.. ама тва за внуците хахахах! има време до тогава! Ако трябва да задълбаваме в темата аз попринцип не обичам да мисля за последствиата (не за болести и т.н.!!!!) ами като това за внуците :lol: Има време до тогава 8) Все пак някой знае ли не може ли, да кажем АКО искам да си я махна (тя ще бъде и без тва малка де) някак си да стане! Знам само че направиш ли си татуировка - КРАЙ! ама за махане нищо не съм чувала и чела.... :roll:
До колкото знам, татуировките могат да се махнат по няколко начина - оперативно, чрез лазер или чрез заличаване, с което обаче само се сменя формата, т.е. става друга картинката и става малко гадно. Също знам, че ако е по-голяма е опасно премахването й. А е и болезнено. С лазер е най-новият метод и уж не оставя белези. Обаче, ако ще си правиш, консултирай се с татуиста как евентуално можеш да я махнеш. Той докато се научи, знаиш ли колко се е изпонадраскал... сто процента знае и как да се изчисти.
А относно това за внуците - както казва тоя от Бамбучата - абе това е метафора :wink: :!:

takesport_addmuzic
07-17-2005, 14:18
а от временните има ли някаква опасност от болести или зарази? :roll:

SixSense
07-17-2005, 15:49
а от временните има ли някаква опасност от болести или зарази? :roll:
ако боята е некАчествена може да ти разяде кожата.

takesport_addmuzic
07-18-2005, 10:17
е.... записах си час за петък :mrgreen: стискайте палци :P

takesport_addmuzic
07-21-2005, 09:12
Някой, който си е правил ще ми каже ли колко време се седи с превръзката, дето я слагат на татуировката?

chupacabra
07-21-2005, 10:40
Някой, който си е правил ще ми каже ли колко време се седи с превръзката, дето я слагат на татуировката?
ееееееее честита да ти е ! :wink:
ами трябва по някое време да я махнеш и да я мажеш с вазелин. поне 1 приятел така си мажеше крака с някфа глупост...
айде казвай - къде? ква? болеше ли зверски?
и после снимка искам :wink:

takesport_addmuzic
07-21-2005, 11:15
е.... записах си час за петък :mrgreen: стискайте палци :P
УТРЕ бе, мила :wink: Не съм я направила още, за тва питам колко време се седи с тая превръзка...малко ме е бъз , ма "трай,бабо, за хубост" както се казваше! А снимка ще получиш, как иначе :wink:

*DeaTHri-BacK*
07-21-2005, 21:20
деа,абе огледай се-ако толкова много искаш,прави я,лошо няма
толкова хора имат татуировки и нищо им няма(да чукна на дърво-че и аз познавам такива),нито болести,нито нищо:)
сигурно такива неща се случват веднъж на 7230432656347290 случая....както каза при някой циганин:) едва ли си толкова глупава,че да отидеш на някое хигиенично място,може преди да си я направиш да пообиколиш студиата,да поогледаш ,да видиш кое как ти се струва
Успех:)

офтопик:
ай по леко с дружба,щото тука има точно 3-4 блока къдет живеят цигани,ебаси представите дет имате че е цигански квартали,при положение че повечето не сте и идвали тука:Ю

с здраве;)

chupacabra:)
07-22-2005, 16:51
е.... записах си час за петък :mrgreen: стискайте палци :P
УТРЕ бе, мила :wink: Не съм я направила още, за тва питам колко време се седи с тая превръзка...малко ме е бъз , ма "трай,бабо, за хубост" както се казваше! А снимка ще получиш, как иначе :wink:
ауууу пообъркала съм се малко..... айде сега вече ЧЕСТИТО и кажи кфо е станало.. за снимче по-нататък ще те тормозя

Fifly
05-16-2011, 18:36
Видях това в интернет : Татуирането е сравнително безопасно, ако се прави от опитен татуист, който спазва нужната хигиена на своето студио, изполва стерилни игли и специални мастила. Татуирането в домашни усливия и без спазване на нужната хигиена, както и неправилно третиране на новата татуировка след направата й, може да доведе до инфектиране на татуировката.
Освен риска от инфекция, при правенето на татуровка съществува и риск от алергии. Някой типове кожа, не приемат мастилата и могат да развият алергична реакция към новата татуировка. Най-често алергии се развиват към червените пигменти. При подобна алергична реакция е добре да се обърнете към дерматолог.
Надявам се да съм ти помогнала . :)

bonbona44
05-13-2012, 21:21
Npravih si Tatuirovka predi nqkolko dni.No veche 2ri den 4ast ot nadpisa mi e pojultql.V4era moje bi q e hvanalo slanceto malko.No ne sum q ostavqla da isuhne postoqnno q maja s Vita Merfen.Zvanqh i na tatuista nqkolko puti dnes no ne mi vdigna.Sumnqvam se da ne se e poluchil hepatit . Ili puk e normalno . Molq koito e zapoznat da mi kaje . Blagodarq predvaritelno .

bonbona44
05-13-2012, 21:47
s prevrazkata se sedi 2 dni kato tezi dva dni trqbva da se mie s antibakterqlen sapun po 4 5 puti na den i da se maje s Vita merfen 6 6 puti dnevno. Posle se maha i se 5 6 puti dnevno s krema v porodalgenie na 2 sedmici.Predi kupane se maje s 100% 4ist vazelin . Ne trqbva da q izlaga6 na slunce.