PDA

View Full Version : az li sum si vinovna 4e tu ko 6to me nakazaha???



sexy_katy
07-16-2005, 10:38
ima li dete koeto vseki boji den go karat da 4isti ne nali ama pri men e taka vseki den 4ista davat mi djobni po 2 leva na 15 sum ama mi kazvat da se pribiram v osem 4asa v4era iskah da otida na disko s edni moi dunki s mnogo niska taliq i brat mi kazal na maikami ne6to i tq mi kaza 4e nqma da hoda s tqh i az estestveno pitam za6to i tq mi viki ne te interesauva i produljavam, da pitam za6to i tq ne mi kaza i posle mi vika nakazana si dokato ne se nau4i6 da se durji6 normAlno kak normalno vseki den i 4ista prava kvo mi kaje i pak e nedovolna kogato mi kaje da se prebera v 8 az i zvanq i i q pitam dali moje po kusno i tq moje a posle mi kazva 6te se nau4i6 kogato kaja 8 6te se pribira6 v osem i sega sum nakazana dokato ne se oprava kak da se oprava pls HELP ME!! :cry:

SixSense
07-16-2005, 10:46
освен да поговориш с нея, друг начин няма. тя просто се притеснява за теб. говорете като майка с дъщеря, без караници и глупости. кажи и че вече си на 15 и можеш до някъде сама да се грижиш за себе си.
трябва да спечелиш доверието и. когато излезеш, няколко пъти, се прибирай точно в 8, и когато тя види, че може да ти се има доверие, и че изпълняваш обещанията си, сама ще разбере, че вече не си малкото детенце, което да и ходи след полата.
относно джобните - мен 2лв. напълно ме устройват. но ако теб не - намери си работа, както казах вече - не си малка. помоли майка си да ти помогне в избора на облеклото. просто ако се сближиш повече с нея, искаш и повече съвети, по-лесно можеш да спечелиш на твоя страна. успех.

miloto_girl_4e
07-16-2005, 12:43
vse edno govori6 za men i moita maika :?
samo dete vie ste malko po tejuk slu4ai :?
hm .. i az prava vsi4ko u nas(e o6te ne me e karala
da 4istq,za6toto ... ako po4na AZ da 4istq,za da
stane posle vsi4ko OK 6te trqbva da iz4isti sled men
o6te 2-3 puti :lol: ),no razhojdam ku4eto,4istq
si staqta ot vreme na vreme,opravam si legloto ...
pribiram se rano - 21:00h,a ako sam na disko 22:00h ..
no maika mi e vse nedovolna,v daskalo se spravqm
gore-dolu dobre,ne sam slaba u4eni4ka,imam svestni
friends,koito ne piqt(malko,ne sa nekvi pianici :!: ),ne pu6at,ne vzimat narkotici,ama
maika mi e vse nedovolna,citiram "dviji6 se v nepodhodq6ta kompania,ne mi haresva re4nika ti i durjanieto ti :!: "
vse e nedovolna,ama na mene mi pisna ve4e ot neq i
gledam da govorq po malko s maika mi,za da ne se karame,ba6ta mi e pi4,ama ba6ta mi nqma dumata,stane
li na vupros za izlizane i t.n,vsi4ko zavisi ot maika mi :roll:
ne moga da ti pomogna,prosto maika ti si e takava i tova e :roll: pone az ne sam namerila re6enie na tozi moi(a i ne samo moi,kakto vijdam) problem :roll:

SixSense
07-16-2005, 12:56
vse edno govori6 za men i moita maika :?
samo dete vie ste malko po tejuk slu4ai :?
hm .. i az prava vsi4ko u nas(e o6te ne me e karala
da 4istq,za6toto ... ako po4na AZ da 4istq,za da
stane posle vsi4ko OK 6te trqbva da iz4isti sled men
o6te 2-3 puti :lol: ),no razhojdam ku4eto,4istq
si staqta ot vreme na vreme,opravam si legloto ...
pribiram se rano - 21:00h,a ako sam na disko 22:00h ..
no maika mi e vse nedovolna,v daskalo se spravqm
gore-dolu dobre,ne sam slaba u4eni4ka,imam svestni
friends,koito ne piqt(malko,ne sa nekvi pianici :!: ),ne pu6at,ne vzimat narkotici,ama
maika mi e vse nedovolna,citiram "dviji6 se v nepodhodq6ta kompania,ne mi haresva re4nika ti i durjanieto ti :!: "
vse e nedovolna,ama na mene mi pisna ve4e ot neq i
gledam da govorq po malko s maika mi,za da ne se karame,ba6ta mi e pi4,ama ba6ta mi nqma dumata,stane
li na vupros za izlizane i t.n,vsi4ko zavisi ot maika mi :roll:
ne moga da ti pomogna,prosto maika ti si e takava i tova e :roll: pone az ne sam namerila re6enie na tozi moi(a i ne samo moi,kakto vijdam) problem :roll:

е не мисля, че твойто е голям проблем - тва че си чистиш стаята - какво очакваш, тя да я чисти ли? всеки трябва да си поддържа своите вещи, относно кучето - особено ако ти си настояла да го имаш също е нормално. пак казвам, трябва да се грижиш за своите неща /кучето се приема че е твое/.
нормално е да не те пускат до 22 на диско, все пак се притесняват за теб, в тия времена да не смееш да се прибереш в 10 мамка му ..... относно оценките - всеки родител иска неговото дете да е префектно, и винаги ще искат повече..
това не са проблеми - отношенията между родители и дете във всяко семейство са така. естествено има и по-свободни тийнове, но има и семейства, които много повече следят децата си...

sini4kata
07-16-2005, 13:59
ot lichen opit ti kazvam che ako sled edin sracerazdiratelen razgovor(koito trqbva da provedesh s maika si) samo inatat shte pomogne.naprimer:pravi neshta koito shte q vbesqt no nqma za kakvo da te nakazva :arrow: kato legnesh da spish,nqma da spish.kato trqbva da qdesh,shte kazvash che vse ne si gladna(a i po tozi nachin shte svalish nqkolko kilograma) i nqkakvi takiva neshtica-drebni no vbesqvashti.obache trqbva da si golqm inat i da imash silna volq zashtoto inache nqma da mojesh da izdarjish.

miloto_girl_4e
07-18-2005, 00:52
vse edno govori6 za men i moita maika :?
samo dete vie ste malko po tejuk slu4ai :?
hm .. i az prava vsi4ko u nas(e o6te ne me e karala
da 4istq,za6toto ... ako po4na AZ da 4istq,za da
stane posle vsi4ko OK 6te trqbva da iz4isti sled men
o6te 2-3 puti :lol: ),no razhojdam ku4eto,4istq
si staqta ot vreme na vreme,opravam si legloto ...
pribiram se rano - 21:00h,a ako sam na disko 22:00h ..
no maika mi e vse nedovolna,v daskalo se spravqm
gore-dolu dobre,ne sam slaba u4eni4ka,imam svestni
friends,koito ne piqt(malko,ne sa nekvi pianici :!: ),ne pu6at,ne vzimat narkotici,ama
maika mi e vse nedovolna,citiram "dviji6 se v nepodhodq6ta kompania,ne mi haresva re4nika ti i durjanieto ti :!: "
vse e nedovolna,ama na mene mi pisna ve4e ot neq i
gledam da govorq po malko s maika mi,za da ne se karame,ba6ta mi e pi4,ama ba6ta mi nqma dumata,stane
li na vupros za izlizane i t.n,vsi4ko zavisi ot maika mi :roll:
ne moga da ti pomogna,prosto maika ti si e takava i tova e :roll: pone az ne sam namerila re6enie na tozi moi(a i ne samo moi,kakto vijdam) problem :roll:

е не мисля, че твойто е голям проблем - тва че си чистиш стаята - какво очакваш, тя да я чисти ли? всеки трябва да си поддържа своите вещи, относно кучето - особено ако ти си настояла да го имаш също е нормално. пак казвам, трябва да се грижиш за своите неща /кучето се приема че е твое/.
нормално е да не те пускат до 22 на диско, все пак се притесняват за теб, в тия времена да не смееш да се прибереш в 10 мамка му ..... относно оценките - всеки родител иска неговото дете да е префектно, и винаги ще искат повече..
това не са проблеми - отношенията между родители и дете във всяко семейство са така. естествено има и по-свободни тийнове, но има и семейства, които много повече следят децата си...


1. ne sam se oplakala,4e imam zaduljenia :wink:
naprotiv,to tova moito ne e nikakvo zaduljenie,daje
sam dovolna,4e samo 2-3 ne6ta imam da prava u nas :wink:
2.men me puskat do 22h na disko,ne6to ne si pro4el dobre ili az ne sam se izrazila dobre :wink:
3. iskam da sam ot po-svobodnite TEENS :( :roll:

ProstoAz
07-18-2005, 08:28
Трудно е да разберем родителите ни понякога... :roll: Нормално е да се притесняват наистина, но чак пък толкова... :?

Първо пробвай с добро - поговорете! Обясни и, че не можеш да се прибираш в 20:00, когато всички излизат тогава и се прибират към 22:00 (примерно)! Обикновенно отговорът на това е: "Не ме интересуват другите, те са деца без родители, без контрол", нали? (Е, поне мойта майка би отговорила така) Тогава и обясни, че не ти е приятно всички да ти се смеят, че се прибираш рано и т.н., кажи и, че се чувстваш като аутсайдер...Тогава сигурно ще ти каже: "Ами просто компанията ти е не подходяща" и ти и отговори: "Аз ли ги познавам по-добре или ти? Нито пушат, нито пият, нито се дрогират, но имат малко по-свестни родители!". И ако след всичко това тя пак държи на своето и даже те накаже да не излизаш ти си излез...прибери се към 23:00-00:00 да видиме как ще реагира! Покажи и, че ако продължава да се държи така може съвсем да изпусне контрола над теб.
И вземи и изясни какво е положението: "Мамо, не виждаш ли, че само аз чистя, вие нищо не правите, използвате ме за прислужница, давате ми малко джобни (въпреки че според мен си ти стигат? :? ), не ми разрешавате да излизам до късно, а чакате да ви слугувам! Щом съм малка да излизам до по-късно значи съм малка и да чистя!!" - сопни и се така и дръж на своето, не отстъпвай, нужен е инат и малко такт. :P
При мене всички тези неща действат...е, не толкова добре, колкото ми се ще де, но все пак... :twisted: След няколко такива караници постигнах доста, въпреки че и със съвсем нормален и спокоен разговор си издействах да се прибирам в 23:00 след диско. :wink:
Важен е подхода, ти най-добре познаваш майка си и знаеш как да и въздействаш, как да я обедиш, че този път ТИ си правата...

___Kaka Eli___
07-19-2005, 18:47
Уффф..и аз съм в същото положение,немога да я понасям като вземе да ми бучи за облеклото ми,поведението ми,приятелите ми,кво им става бее :evil: :evil: та ние се намираме в пубертета и имаме нужда от това да излизаме,да се обличаме както на нас ни харесва....пък те...бучат,бучат...ама кои ли ги слуша :wink:

machoka
07-22-2005, 08:24
ot lichen opit ti kazvam che ako sled edin sracerazdiratelen razgovor(koito trqbva da provedesh s maika si) samo inatat shte pomogne.naprimer:pravi neshta koito shte q vbesqt no nqma za kakvo da te nakazva :arrow: kato legnesh da spish,nqma da spish.kato trqbva da qdesh,shte kazvash che vse ne si gladna(a i po tozi nachin shte svalish nqkolko kilograma) i nqkakvi takiva neshtica-drebni no vbesqvashti.obache trqbva da si golqm inat i da imash silna volq zashtoto inache nqma da mojesh da izdarjish.

Ти така ли правиш? Вбесяваш родители си? :shock:

Мисля, че това не е решението на проблема :!:

------------------

^npocTo^a3^f^

Да прави на инат на родители си /както я съветваш/, мисля че не е най-доброто решение :roll: В една такава 'битка' кой мислиш, че ще спечели?


Не ме интересуват другите, те са деца без родители, без контрол", нали? (Е, поне мойта майка би отговорила така)
И би била напълно права. Онзи ден като се прибирах към 21.30 /в Люлин съм (София)/, зад един блок знаеш ли какви крясъци на момиче се чуваха? Да ти настръхнат косите. В днешно време - стъмни ли се - ако не си близо до блока, особено за момичетата, направо си е чиста безотговорност на родителите :!:


Тогава сигурно ще ти каже: "Ами просто компанията ти е не подходяща" и ти и отговори: "Аз ли ги познавам по-добре или ти?
Отново би била напълно права. Каква е тази компания, която ще ти се смее кога се прибираш и ще ти държи сметка? Ако са ти приятели, ще правят това, което правите заедно в удобно за теб време. Поне така е при мен, това значи че навсякъде е възможно, стига компанията да се състои от точни хора и добри приятели.


И ако след всичко това тя пак държи на своето и даже те накаже да не излизаш ти си излез...прибери се към 23:00-00:00 да видиме как ще реагира!
Също не мисля, че да изкараш акъла на майка си е добър подход. Тази жена се грижи за теб, прави всичко възможно да се чувстваш добре и какво? Отблагодаряваш и се по този начин -> като изкараш акъла на жената и се прибереш по нощите без да я предупредиш :!: :?


Това, с което съм частично съгласен с теб в този случай е следното:

Щом съм малка да излизам до по-късно значи съм малка и да чистя!!"
Не, че и това е така наистина, няма какво да се залъгваме. Всеки си има задължения в къщата и не може майката да ходи на работа, да носи пари в къщи и да се прибира уморена, а момичето да гледа по цял ден телевизя и да излиза с приятели и да не и помогне с домакинската работа. :!:



След няколко такива караници постигнах доста, въпреки че и със съвсем нормален и спокоен разговор си издействах да се прибирам в 23:00 след диско.

Ето това е разковничето. Нормално проведения разговор, без сцени.
Това съветвам и авторката на темата:

Поговори с майка си спокойно по въпроса. Гледай да не изтъкнеш някоя глупава причина. Не споменавай компанията, защото от това родителите се страхуват най-много. Кажи, че го правиш за себе си, че отстояваш 'някакво право на глас' и да те пусне до 22 часа, ако не до 23.

---------------------------


И не на последно място:

кажи и че вече си на 15 и можеш до някъде сама да се грижиш за себе си.

Да се смея ли, да плача ли. От кога 15 годишните могат да се грижат сами за себе си ? :lol: :idea:

Приятен и успешен ден желая на всички,

С уважение,
machoka

LoVe_RuSlAn
06-09-2006, 18:27
Абе тая жена не е добре остави я не и обръщай внимание вър6и си работата и не и обръщай внимание а като ти крещи и те накаже ти започни да си п[ееш и се усмихвай родителите много се дразнят когато ти крещят а ти все повече се усмихваш и се смееш и си пееш адски се нервят така казвам ви го от личен опит

Slave4You
06-10-2006, 11:18
Аз имам такава една тактика:като се скарам с на6те по подобен проблем,макар 4е съм по4ти на 14,се държа по...зряло.искам да кажа,ако се държи6 като някоя нервна тийнейджърка,тя 6те се притяснява о6те пове4е и 6те гледа на теб като на някое дете.дръж се като голям,ску4ен 4овек.4исти там като ти кажат,не им се отговаряй мн мн и майка ти 6те по4на да гледа на тебе като на голямо моми4е(не 4е не си,но за една майка детето никога няма да порасне достатъ4но).когато прецени6 4е планът проработва,тогава седнете да си поговорите като ГОЛЕМИ хора.късмет!

ProstoAz
06-10-2006, 16:32
Отново стара тема!