PDA

View Full Version : страха



aBeP4eTo
07-16-2005, 22:23
Имам въпрос... може да ви се стори тъп де, но какви са вашите страхове и как се измъквате от тях?
Значи моя проблем е, че много се страхувам от гръмотевици и светкавици пък не искам да ме е страх и се чудя как ... да спра да се страхувам даите ми някакво съветче :(

sini4kata
07-16-2005, 22:36
ot tamonoto(kolkoto i smeshno da zvuchi).
no preodolqvam tozi strah kato si kazvam-"kakvoto ima da se sluchva shte se sluchi bez znachenie dali e tamno ili svetlo"

DiEsEl_GiRl4eTo
07-16-2005, 22:37
Страхът според мен е проява на слабост. Обаче всеки човек си има страхове. както се казваше в някакъв филм, човек без страхове не може да бъде победен. Аз се страхувам от самотата. не мога и за миг да си представя да изгубя всичко, което имам, без да ми се свие сърцето. Страхувам се да обичам, пак защото мога да изгубя. (Знам тъпо е. Разубеждавах наскоро най-добрата ми приятелка и я отказвах от този й страх, обаче страх, трудно се преодолява). За твоя страх нз какво да те посъветвам наистина. По принцип най-добре е да се изправиш със страха лице в лице, обаче не знам как точно може да стане това. Погледни на тях като на нещо нормално, нещо като сълнцето, дъжда, вятъра, част от природата, каквато сме и ние - хората. Науми си, че трябва да премахнеш този си страх, за да бъдеш силна и неподвластна на него и би трябвало да стане. Всичко е въпрос на психика и си зависи от теб самата.

Bimper-ska
07-16-2005, 22:55
Мене пък адски много ме е страх от жаби. Звучи абсурдно и знам, че нищо няма да ми направи една нищо и никаква си крастава жаба, ама само като ги видя и се вледенявам. Обаче преди месец си взех една порцеланова жаба, точно копие на истинска крастава жаба и сега виси на лампата над мене - надявам се, че така ще свикна с вида на жабите.
А за гръмотевиците само ще ти кажа това, което казах и на баба ми(и нея много я е страх като гърми). Значи, като видиш светкавицата, значи гърмът вече е паднал. А звукът идва от вече падналия гръЬм. Тъй че като тресне и светне, вече гърмът 100% е паднал и няма от какво да се страхуваш. А ако си в кола, още повече. Колите са като метална клетка и ама по никакъв начин ако тресне гръм колата ти няма да умреш от това, само ако не си се допряла до металните части на колата де. А в къщи ако си - хич да не се притесняваш. Нали гръмоотвода отвежда електричеството в земята? Майка ми преди 2 години преживя падане на гръм. Значи тя беше на работа в детската градина. Само да кажа, че сградата е строена преди около 60 години и е на 2 етажа, стари гръмоотводи... На следобяд, като изпращала децата(имаха тържество него ден), стана една ама наистина гадна гръмотевична буря. И паднал гръм върху дестката градина, като вътре били почти всичките деца с родителите си и всичките учителки. Нямаше никой пострадал. Мама разправяше, че спрял токът, телефоните не бачкали и кутиите от електрическата инсталация(тия малки кутийки по стените, където са свръзките на кабелите за тока) изпращяли и капачките на повечето изпопадали. Най-лошото, което им се случило, било че се изплашили адски от силтия гръм, които се чул и от това, че се разтресли прозорците. А в мойто село, овчарят ни е разправял, че на метри от него гръм е удрял дърво, но на него нищо не му е станало, нито пък нещо по-страшно е имало. Само дето естествено дървото се запалило. Тъй че, надявам се, вече разбра, че гръмотевиците и светкавиците не са страшни, нито толкоз опасни. И вероятността да те удари гръм е ама толкоз малка, че е по-вероятно да спечелиш 6 от тотото. Пък ако все още те е супер страх, намери някой, който да те гушне като гърми и трещи. :wink: :) :D

Loreena
07-16-2005, 22:56
Ami naistiba vseki si ima sobstveni strahove i se iziskva izkliu4itelna smelost i sila da se prebori6 s tqh. Kogato bqh malka se strahuvah ot tumno, visoko i t.n. oba4e se radvam 4e tezi ne6ta ve4e sum gi preminala i ne mi puka 4e si vurvq po nqkoq tumna ulica sama, ili puk 4e se ka4vam po visoki sgradi :) Sega, na tazi vuzrast se strahuvam ot mnogo po seriozni za men ne6ta. Kato naprimer ot tova da zagubq 4ovek ot semeistvoto ili nqkou drug blizuk.
Strah me e i ot tova da ostana sama. Strahuvam se da ne zagubq 4oveka kogoto si obi4am. Strah me e da ne razo4arovam i predam priqtelite si....
I ne nadqvam strahovete mi nikoga da ne budat osnovatelni

SixSense
07-16-2005, 22:59
както каза дизел_гърлчето трябва да се изправиш срещу най-големите си страхове, за да ги продолееш.
миналото лято беше ме супер страх, докато съм автобус или кола, че ще се преобърне, ще гръмне и т.н. направо умирах от ужас, винаги молех наште да карат бавно... но един ден просто ми писна да живея с тия безпочвени гадни страхове.. просто се отпуснах, и просто си летяхме с колата без да ми пука, превърнах страховете си в приятно изживяване и сега обожавам като наберем скорост..

като бях пък по-малка имах 1 кошмар, абе дълго е разправяне - бепе свързано с китайски магии. от тоя сън месеци бях супер стресирана, не знам защо така ми беше повлиял.. намразих и китайците заради това, още повече културата им и т.н.
но не можеш да мразиш нещо, което не познаваш. затова започнах да се интересувам - от културата им, от историята им. днес към китайците се отнасям точно толкова, колкото и към всеки един друг народ по тоя свят.
единствения начин да се отървеш от някой страх, е да се доближиш до него и да го опознаеш

ludi4ka
07-16-2005, 23:08
ot tamonoto(kolkoto i smeshno da zvuchi).
no preodolqvam tozi strah kato si kazvam-"kakvoto ima da se sluchva shte se sluchi bez znachenie dali e tamno ili svetlo"

i men kato me e 6ybe si go kazvam tva. predi mnogo se pla6eh ot tamninata, no se nay4ih da si go povtarqm tova i sega ve4e mi e vse e edno dali e tamno, svetlo ili ne6to drygo.
a ina4e nqmam strahove(ve4e)

LunaTriCk
07-16-2005, 23:10
от http://gsm.bulport.com/color/azis/6589698.gif

DiEsEl_GiRl4eTo
07-16-2005, 23:14
от http://gsm.bulport.com/color/azis/6589698.gif
Ауу...мене ме е гнус от него. Не ме е страх :lol:

devil4e
07-16-2005, 23:18
Ами аз се страхувам от паяци и карам баща ми да ги трепе наред :lol:

Иначе колкото до твоя проблем, aBeP4eTo, мисля че най-добре е да лягаш и да се опитваш да заспиш, а ако е ден... Да ползваш тапи за уши например :lol:

Immortality_
07-16-2005, 23:29
az imkam fobia.... naravo moga da pukna ot stres strah sred mnogo hora...
po praznici... po karnavali gledam da ne zilizam mnogo, za6toto naistina se 4uvstvam otvratitelno...samo se oglejdam i ne moga naprao :S ...
ina4e drugi strahiove nqmam...samo ot mnozinstva, sta4ki, ma4ove i takia raoti :?

sherry
07-16-2005, 23:41
Мен ме е страх от самотата,от смъртта...Много ме е страх от смъртта,защото не мога да си представя как в един момент,ще загубя всички на които държа,дори спомените ми ще изчезнат...всичко :shock:
Също така скоро открих,че малко се страхувам от високото и от тъмното понякога

Immortality_,наистина твоя случай е малко по-особен...Незнам на какво би могло да се дължи...Представям си ако беше дошла с мен на църква на великден,щеше да се побъркаш с тази тъпла от хора,които те блъскат :x

De_mikke
07-17-2005, 01:14
Men pyk adski mnogo me e strah ot vsqkakvi gadinki...ot paqci,gushteri,brumbari,hlebarki,zmii,mishki,cherv ei,stonojki i vsqkakvi takia jivotinki
az oshte ot malka gi mrazq,no napylno se otvratih kogato minalata godina(neznaino kak,shtot jiveq vyv kyshta)na vtoriq etaj v banqta,az vlizam da se kypq i tykmo si slojih shampoan i syziram edin gushter v/u kosh4eto...umrqh ot strah...pishtqh...edva si poizmih kosata i zvynah na bashta mi i tui...ama bqh otkachila toq den...puk onq den skoknah,shtot edna mravka me lazeshe.Ot mravki ne me e strah,prosto se stresnah che neshto me lazi

devil4e
07-17-2005, 01:45
А какво ще кажете за страха като израз на самозаблуда? Така е, например, когато гледаш страшен филм и после само си представяш какво има зад теб. За мен това е най-гадното. Страхът от самия страх.

Elitooooo
07-17-2005, 10:18
Men me e strah ot samotata i ti6inata :roll: .Strah me e ot niakoi hora,zaradi tiahnoto otno6enie,strah me e ot paiaci.No nai-me e strah ot samata sebe si...

Aver4e,emi kakvo da kaja,pusni si muzika,opitvai se da ne im obra6ta6 vnimanie,opitvai se da zaspi6 se po-barzo :wink:

LP_girl_14
07-17-2005, 13:03
страх ме е от самотата и от неизвесното.
иначе от паяци,а от жабите ме е гнус.
Човек наистина трябва да преодолява страховете си.Когато се сблъскаш със страха си и след това го преодолееш ти ставаш по-силен духовно.

Exilia
07-17-2005, 14:05
Много ме е страх от тъмното (в такъв случай просто оставям лампата или телевизора пуснати)иии
умирам като видя паяк (най-често бягам или пищя) :wink:

Little_Black_Dress*again
07-17-2005, 14:49
aBeP4e не само теб те е страх от светкавици и гръмотевици. :( Мен също много ме е страх от тях и изобщо много ме е страх,когато има буря.В такива случаи си пускам романтична музика и се опитвам да се успокоя,а ако е нощ си лягам,завивам се и се опитвам да заспя. :wink:
Имам и други страхове разбира се.Страх ме е много от паяци,комари,хлебарки и въобще от всякакви буболечки и насекоми. :( Страх ме е също така от старостта,от самотата,но се опитвам да преодолея страховете си. :roll:

SixSense
07-17-2005, 14:52
също ме е страх от смъртта, или т.е. от очакването на смъртта. глеах 'война на световете' и си зададох въпроса : защо там всеки бяга от неизбежното? така и така ще умрат или ако оцелеят, едва ли психиката им би могла да се възтанови след случилото се..
за тфа пак казвам, аз бих си теглила ножа сама отколкото някой друг да го направи :roll:

Iliqn4eto
07-17-2005, 16:00
Ами мен ме е страх от много неща,но най-вече от голями скакалци ,незнам дали такива е имало във вашият град,ама наистина са ужасни,при нас имаше 2 поредни лета.. ами от тях глас не ми е оставал.. бяха голями 8-10 см...и на всеки см ги имаше,та дори и по домовете,по блоковете и дори ги имаше при най-високите етажи;)много гнусни,страховити..само приятелите ми как ми са се ебавали от този ми страх...(ама като си спомня верно съм си била за смях..)ама ако ги има па ще си е така;)
страх ме е и от смъртта,незнам какво има след нея,страх ме е да изгубя някой близъК човек..не искам да си отиват,ама за съжаление понякога става и така..Във форума имаше 2-3 статии как някое момиче изгубва любимия си от катастрофа,а друго как е болно от рак или нещо от сорта.. и колко много такива истории,как на много деца родителите им умират и прочей..
ами от какво друго ,има и още неща ,ама от тези най-много :) а да и от болестта(неизлечимата),щот след нея иде и смъртта :cry:

morsmordre
07-17-2005, 16:07
http://teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=1582&highlight=%F1%F2%F0%E0%F5

Тук също има такава тема :wink:

Но поне мога да добавя, че вече не ме е страх от тъмното :P Преодолях го този страх, както и страхът от песовете :P Сега се страхувам само и единствено за здравето на близките ми!

monka
07-17-2005, 16:47
men adski mnogo me e strah ot ptici :? ...ne znam za6to, ama o6te ot malka me e strah ot sqkakvi ptici...4esto mi se e slu4valo da synuvam koko6ki( :x ) i posle ne moga da zaspq, i kakvoto me dokosne i iztrypvam napravo...mnogo e kofti[b]

Booo
07-17-2005, 18:48
Moite strahove gi preodolqvam mn lesno... Nai-lenso se preodolqva strah kato si go obqsni6 nau4no s tvoi dumi (e zavisi dali tova e vasmojno da se napravi s konkretniq strah). I az imah strah ot tumnoto no kato si kaja 4e tam nqma ni6to i prosto ne ogrqva svetlina kvo tolko moje da me opla6i ? Ima i drug variant. Predstavete si se ot strani. Ponqkoga situaciqta e mn sme6na :) koeto o6te pove4e pomaga.

Cur{S}ed
07-17-2005, 19:34
Az imam mnogo strahove,no samo ot edno ne6to se strahuvam naistina mnogo.Tova e samotata,strah me e da ne sam sama,strah me e da ne umra sama.Iskam 4ovek do sebe si,togava ne me e strah ot ni6to.Drugite po-malki strahove sa visokoto,i ne me e strah,a me e gnus ot jabi paqci i takiva gadini.

amy lee
07-17-2005, 20:24
страх ме е от огромни зли кучета :cry: че ще загубя мой близък
още по зле- човека който обичам :cry:

miloto_girl_4e
07-17-2005, 20:35
po princip uj ne sam strahliva :?
strah me e ot smurtta :? po to4no me e strah
az ili nqkoi moi rodnina ili friend da ne e bolen ot rak :shock: strah me e,4e ujasa,kogato razbere6
novinata e OGROMEN :!:
leko me e 6ube ot tumnoto,ako sam sama(dori v nas)
to ne e tolkoz strah,kolkoto mi e gadno,4e ne
vijdam okolo men kvo stava(ako stava ne6to de..)
i mi e nekvo .. nekomfortno :?
a i me e gnus ot paqci,ne me e strah :!:

WwanAdoO
07-17-2005, 20:55
Еми май нямам страхове...и от смъртта вече не ме е страх

help_f
07-17-2005, 23:14
strah me e ot zmii i ku4eta,gnus me e ot vsqkakvi nasekomi.
strah me e kogato trqbva da napravq ne6to i ne znam kak 6te se prieme ot akolnite moqta postapka.

07-18-2005, 01:39
От природни бедстивя не ме е страх , от животни и други насекоми също по точно ме е малко гнус.Всъщност като се замисля не знам от какво ме е страх може би от неизвестноста но пък дали щеше нещо да е толкова интересно ако го знаеш как ще стане.

Cradle of Death
07-18-2005, 08:47
Беше ме страх като малък от тъмното но го преодолях и сега го обичам.
Имах и фобия от високото ама вече и нея я преодолях и се рзхождам по парапета на терасата на 4-тия етаж от блока ми
А паяците са ми някак гадни затова се запознават с най големия си враг-моят чехал :twisted:

SineOkata_P
07-18-2005, 10:17
mi men me e strah ot nasekomi(paqci,brambati...)e ne ba6 vsi4ki nasekomi ma ot pove4eto me e strah , a i malko ot tamnoto

Da_go_duha_skapaniq_svqt
07-18-2005, 17:54
Моя страх е самотата.Просто се изправяш пред страха си.Няма хора без страхове.Смел е не този който не се страхува, а който преодолява страховете си, другият е просто глупав.Страха е съвсем естествен инструмент за оцеляване, имам предвид страхове от влечуги, насекоми, високо, тъмно.Другите фобии са плод на отвратителната и неестествена среда, в която живеем.Тя води до влошаване на здравето и изкривяване на психиката.Но ако наистина искаш да се справиш със страха си изправи се срещу него.Може не изведнъж,а постепено, по малко. :wink:

morsmordre
07-18-2005, 18:44
Ето, намерих си страх - страх да не ме изпреварят :evil: За жалост, вече стана и сега има да му мисля как да се справя с гнева и болката, да му....

air_wisp
07-21-2005, 19:25
Кефят ме паяците,но същевременно са ми гнусни и се страхувам от тях...само като си помисля какви твари са паяците!!! Хем мнооого ме кефят,хем се страхувам !!! Кво да направя! Момче сам ама НА! Срааам! :oops: :oops: :oops:

Breakaway``
07-21-2005, 20:02
Страх ме е от това да умра, страх ме е от умрели хора, страх ме е от тъмното ... страх ме е от крадци :lol:
Но интересното е, че обичам да се страхувам :lol: :oops:

^FaiNt^F
07-21-2005, 20:12
Az se strahuvam ot...mmm kato se zamisih nqmam nqkakvi golemi strahove no kato 4e li nai mn se strahuvam ot tymninata i ot tova da sym sama(ne govorim za vky6ti a za nepoznato mqsto)...tova e...a kak se bora sys straha ot tymninata-ami svetvam :idea:

Tedka-Medka
07-24-2005, 13:56
Men me e strah samo ot visokoto..
predi me beshe strah ot tumnoto no edni fr. me
zatvoriha na edin kupon f edna tumna staq
i vidiah che nqma nishty strashno...

Грахче
07-25-2005, 09:43
zatvoriha na edin kupon f edna tumna staq i vidiah che nqma nishty strashno...


Просто се изправяш пред страха си.

ето това е решението за всеки страх :wink: малко мазохистично но, ...
:arrow: този, който го е страх от гръмотевици, светкавици и такива - при буря да не се крие в ъгъла на стаята/под завивките/да си слага тапи за уши , а да се доближи до прозореца и да гледа навън, да наблюдава какво става, за да види, че няма нищо страшно.
:arrow:този, който го е страх от насекоми, като види някоя буболечка вместо да пищи истерично, бавно да се доближи до насекомото, да запази пълно спокойствие, да го огледа хубавичко и да види, че то няма голяма зейнала паст, с която да го погълне! хубаво е например като види някоя калинка да я сложи на ръката си, да свикне с усещането как нещо го лази и като види някоя буба по себе си просто да замахне с ръка към нея, а не да почне да вика : "Махнете я! Махнете я! Умирам!"
:arrow: тези, които се страхуват от самотата, трябва да свикнат да са по-самостоятелни, трябва да добият увереност, че дори и някой ден да останат сами, да няма никой до тях, който да ги подкрепи /а всеки човек си има такива моменти/, той ще се справи и сам. той ще може. ще знае как. защото сам си е достатъчен. защото е независим. защото е силен.

CRaZy_IKT
07-26-2005, 15:30
Men pyk adski mnogo me e strah ot vsqkakvi gadinki...ot paqci,gushteri,brumbari,hlebarki,zmii,mishki,cherv ei,stonojki i vsqkakvi takia jivotinki
az oshte ot malka gi mrazq,no napylno se otvratih kogato minalata godina(neznaino kak,shtot jiveq vyv kyshta)na vtoriq etaj v banqta,az vlizam da se kypq i tykmo si slojih shampoan i syziram edin gushter v/u kosh4eto...umrqh ot strah...pishtqh...edva si poizmih kosata i zvynah na bashta mi i tui...ama bqh otkachila toq den...puk onq den skoknah,shtot edna mravka me lazeshe.Ot mravki ne me e strah,prosto se stresnah che neshto me lazi
I az sym taka-vsichki mi se chudat,ama az taka pi6tq kat vidq skakalec da rechem che horaTA si vikat "Golqmo momi4e,ala bala..."Ama vseki se strahuva ot neshto v kraina smetka