PDA

View Full Version : Fitnes



GUZ
07-17-2005, 01:10
Abe zna4i pravq koremni presi i imam 2 reda plo4ki na korema nqkoi moje li da mi kaje kak da stanat tri?
Abe az ne sum slab ama iskam da ponadebeleq 6toto s tova tempo ot 300 koremni presi na den i drugite gluposti za ima nqma 2 meseca 6te se stopq suvsem.Taka 45e kajete kakvo da qm i mi kajete kak da si napravq 3 red plo4ki

MilanFen
07-17-2005, 02:57
за плочките заставаш по нависоко между два предмета... хващаш се за тях и почваш да си вдигаш високо кратака... а за да натрупаш маса... просто яж по едно пиле на ядене и за месец си готов... нп трябва да ходиш на фитнес или поне всяка сутрин и вечер да тичаш:)

07-17-2005, 09:18
plo4ki moje i da oformi6, ama ako iska6 da trupa6 muskuli trqbva da pravi6 malko presi, ama da si sloji6 tejast na gyrdite. kato pravi6 po mnogo povtoreniq muskula se zahabqva i ne moje da raste. 6to se otnasq do tova za krakata - to e pravilno. samo 5e 6te go pravi6 po sledniq na4in: vdiga6 si krakata rqzko nagore i posle gi spuska6 mnogo bavno. taka 6te se natovari6 i ot 15-20 povtoreniq. osven tova naistina hodi na fitnes za da moje6 da natrupa6 masa po cqloto tqlo, a i da q oformi6

GUZ
07-17-2005, 09:37
Emi da az si hodq na fitnes ama tam ni6to ne praq za korema.A ina4e za qdeneto po4vam da qm pove4ko 4e mnogo mi se nasubra naposleduk fitnes sled tova v ku6ti koremni presi i nai nakraq po tri 4asa futbol a az oniknoveno ne spiram da bqgam

Da_go_duha_skapaniq_svqt
07-17-2005, 09:39
Глей сега пич, да правиш по 300 коремни преси - браво, но многото повторения са за оформяне на мускула.За да има какво да оформяш трябва първо да натрупаш маса.Ти се знаеш колко маса имаш и колко от нея е мускул.Но трябва да си прецениш.Абе общо взето лесно няма.Ако единствената ти цел са плочки - има различни упражнения за различните дялове на коремната мускулатура.Долните дялове(предполагам там искаш да си доразвиеш плочките) се натоварват при преси при който си повдигаш краката - примерно лягаш на пода, с ръце отстрани на тялото и си повдигаш краката изпънати, докато застанат перпендикулярно на пода.Същото можеш да правиш, но във вертикално положение, за което трябва да има къде да се хванеш,но да висиш на ръце е неудобно, по-добре да си се подпрял на лакти някъде.Прави ги на серии, тъй като от тях няма да можеш да правиш суперсерии по 300.Колкото до това което правиш в момента, то е ентусиазма на начинаещия.300 преи на ден е излишно.Прави ги максимум 2 пъти седмично.Повее няма да ти даде по-бързи резултати.Какзваш, че правиш и "други глупости" което е неясно и трябва да изясниш и тях.Просто си поставяш цел за определен период, примерно 6 месеца или година.През този период ти или трупаш маса или правиш релеф, това е.Ако наистина на ти мине мерака след 1 месец ей ти едно място където има кво да се прочете: http://bb-team.org[/url]

Da_go_duha_skapaniq_svqt
07-17-2005, 09:41
Чакай че осрах линка http://bb-team.org

Fitnes
07-17-2005, 18:44
Hmmmm...taka kato popro4itam tova onova v taq tema mi stava qsno 4e ste pulni invalidi v oblastta na fitnesa. Otnosno korema...ima razli4ni na4ini i metodi za postigane na opredeleni celi. Korema nqma nujda ot dopulnitelna masa! Tova go zapomnete dobre. Kato trenira6 s tejest na gurdite koremnite ti muskuli 6te nabubnat sled vreme. 6te zaprili4a seedno4e ima6 6kembe dori tova da ne e taka. Na4ina za oformqne na redovete plo4ki (te sa 4) e sledniq: Tova e muskul koito iska po-osobeno trenirane i pri nego ima malka vazmojnost za pretrenirane (e zavisi kvo pravi6 vse pak). Moqt suvet e da go trenira6 vseki den po edin put na den. Pravi primerno 3 serii ot po 20 povtoreniq. Vqrno e 4e 6te ti otneme vreme no tova ne e zaduljitelno da go pravi6 vav fitnes zalata. Moje i vav vas. Toq muskul trqbva da go scepva6 vseki den s taq doza koremni presi. Za oformqneto na nai-trudniq i nezabelejim red - nai-dolniq pravi slednoto...Ot sedej s izpunati kraka po4va6 da gi povdiga6 nagore. Puskai gi po4ti do dolu. Demek trqbva da sa postoqnno vav vuzduha. Ot men tova e...

07-17-2005, 18:57
Ami az kato gledam 2 reda plo4ki si gi imam i sa dobtre oformeni.Ami ina4e kvo da kaja digam su6to ponqkoga giri po 8 kila,no glavno sum se zapalil da napravq plo4ki.Emi nqkude ot 6 sedmici pravq koremni presi ama sprqh za malko 6toto baq se umorih i su6to nqmah vreme.Edno golqmo 10x za vsi4ki 10x za site abe 10x za vsi4kite vi suveti ot utre po4vam da treniram kakto vie mi kazahte

Fitnes
07-18-2005, 23:03
Ako me poslu6a6 men nqma da sgre6i6.

GUZ
07-19-2005, 15:00
ei tova s krakata naistina deistva dneska imah qka muskulna treska,daje use6tam 4e i muskulite na krakata mi se natovarvat qko.Golqm kef hem si treniram krakata hem korema .Mnogo trudno napravih 25 sled tova si po4inah i posle o6te 25.Predpolagam 4e sa dostatu4ni 6toto sled 50 mnogo trudno gi pravq.Su6to vi poslu6ah sega pravq po 200 koremni i dokraq na sedmicata 6te gi svalq na 150 na den.Toq site mnogo qk http://bb-team.org/ .A fitnes i na teb blagodarq abe na vsi4ki vi blagodarq.Predlagam v taq tema da pi6em vsi4ko svurzano s fitnes vmesto da pravite novi i novi.Ei hora pak vi pitam zna4i tqe dni bukvalno se tup4a kato svinq 6toto ina4e 6te se stopq taka da mi kajete nqkoi po kaloriini i polezni hrani

07-19-2005, 15:06
ei tova s krakata naistina deistva dneska imah qka muskulna treska,daje use6tam 4e i muskulite na krakata mi se natovarvat qko.Golqm kef hem si treniram krakata hem korema .Mnogo trudno napravih 25 sled tova si po4inah i posle o6te 25.Predpolagam 4e sa dostatu4ni 6toto sled 50 mnogo trudno gi pravq.Su6to vi poslu6ah sega pravq po 200 koremni i dokraq na sedmicata 6te gi svalq na 150 na den.Toq site mnogo qk http://bb-team.org/ .A fitnes i na teb blagodarq abe na vsi4ki vi blagodarq.Predlagam v taq tema da pi6em vsi4ko svurzano s fitnes vmesto da pravite novi i novi.Ei hora pak vi pitam zna4i tqe dni bukvalno se tup4a kato svinq 6toto ina4e 6te se stopq taka da mi kajete nqkoi po kaloriini i polezni hrani


opa zabravih da kaja 4e ne ot 6 sedmici a 6 meseca haha 6 sedmici kvo pi6a i az6 meseca ama sprqh za dva taka 4e 4.Abe az si digam 8 kila giri i mislih da po4na po 10 ama edin priqtel mi vika 4e ne trqbvalo 6toto sum 6tql da spra da rasta ako vdigam mnogo tejko.Az sum 1.78 sega ama ne iskam da ostana tolkova abe kakto i da e tova vqrno li e 4e ne trqbva da vdigam tolkova tejko

Fitnes
07-21-2005, 11:51
Значи мога да се похваля, че разбирам от тия работи и може да ме питате за много неща. Според мен и още много фитнес инструктури и прочие не трябва да слушаш този и онзи защото могат да ти кажат някои неверни и напълно погрешни работи в следствие на които да се повредиш или да не постигнеш това към което се целиш. Ако търсиш отговор на някой въпрос внимавай към кой се обръщаш и също така внимавай кого слушаш. Търси професионално мнение или съвет. Конкретно да отговоря на въпросът ти... Когато питаш нещо гледай да даваш повечко информация. Сега тия гири по 8 кг. ако ги вдигаш за бицепс е просто абсурдно да си помислиш, че ще ти спрат растежа. Друг въпрос е, че 8 кг. въобще не е много, без да се обиждаш и притесняваш. Блъскай си редовно и може тия 8 кг. някой ден да станат 20-30 :) Ръстът ти не е малък. И да се спре няма страшно. При трениране на трапеца с по-голяма тежест с цел трупане на мускулна маса може да се спре растежът. При тренирането на която и да е друга мускулна група няма такава опасност.

aBeP4eTo
07-21-2005, 15:07
1ва точка от правилника!!!
Modareted by aBeP4eTo

Fitnes
07-26-2005, 17:58
Няма ли други въпроси?

07-27-2005, 15:07
Awe pi4 koremnite presi se pravqt s dieta
ti pravi6 koremni hubavo ama trqq da podbira6 hranata si i sled 5 6 4asa ve4erta da ne qde6 ni6to za6toto metabolizma ti se zabavq i si4ko koeto poglu6ta6 se prevru6ta v razni zahari i t.n
ima i nqkoi hranitelni dobavki koito mogat da ti pomognat v slu4aq L karletin i razni takiva ..... poprincip men ne me kefqt plo4kite i nikoga nqma da gi pravq no tova e druga tema are
By NoNoV

Sportexz
07-27-2005, 17:54
Awe pi4 koremnite presi se pravqt s dieta
ti pravi6 koremni hubavo ama trqq da podbira6 hranata si i sled 5 6 4asa ve4erta da ne qde6 ni6to za6toto metabolizma ti se zabavq i si4ko koeto poglu6ta6 se prevru6ta v razni zahari i t.n
ima i nqkoi hranitelni dobavki koito mogat da ti pomognat v slu4aq L karletin i razni takiva ..... poprincip men ne me kefqt plo4kite i nikoga nqma da gi pravq no tova e druga tema are
By NoNoV
Счупих се от смях пич:-)
Коремните преси се правят като легнеш, а не с диета.
Сигурно искаш да кажеш преса, а?
Ако не ядеш след 5 и си лягаш в 12 к'во ще стане?
и не е L karletin, а е L-Carnitine
И за плочките дето не те кефят...нали знаеш приказката за лисицата и гроздето...
Аре По-здрави:-) и без подобни изказвания по нататък ако може, а?
А по темата за по-компетентни отговори www.bb-team.org!

snEjk0
07-28-2005, 07:16
Awe pi4 koremnite presi se pravqt s dieta
ti pravi6 koremni hubavo ama trqq da podbira6 hranata si i sled 5 6 4asa ve4erta da ne qde6 ni6to za6toto metabolizma ti se zabavq i si4ko koeto poglu6ta6 se prevru6ta v razni zahari i t.n
ima i nqkoi hranitelni dobavki koito mogat da ti pomognat v slu4aq L karletin i razni takiva ..... poprincip men ne me kefqt plo4kite i nikoga nqma da gi pravq no tova e druga tema are
By NoNoV
Счупих се от смях пич:-)
Коремните преси се правят като легнеш, а не с диета.
Сигурно искаш да кажеш преса, а?
Ако не ядеш след 5 и си лягаш в 12 к'во ще стане?
и не е L karletin, а е L-Carnitine
И за плочките дето не те кефят...нали знаеш приказката за лисицата и гроздето...
Аре По-здрави:-) и без подобни изказвания по нататък ако може, а?
А по темата за по-компетентни отговори www.bb-team.org!
Добре им го каза. Нека да добавя и аз нещичко за коремните преси, има много видове коремни преси от вис, от наклон, от равна повърхност, с тежести и т.н . Кой се изцепи че не трябва да се яде след 5 часа ей това просто ме прати в тъч. Просто преди лягане примерно 1 2 часа преди лягане, ако не искаш да се омазняваш не е хубаво да се приемат въглехидрати от сорта на кисело мляко и т.н.
по-здрави

kellybundy
07-28-2005, 09:00
abe tva za qdeneto sled 5 vuob6te ne sa gluposti ot mn mesta znam 4e bilo mn polezno i az go praktikuvam vupreki 4e naposleduk si lqgam kum 12 1 4asa ne mi pre4i
principno ne trqbva 3 4asa predi lqgane no iska6 da svali6 kila po-dobre ne qj sled 17 4asa

snEjk0
07-28-2005, 09:15
abe tva za qdeneto sled 5 vuob6te ne sa gluposti ot mn mesta znam 4e bilo mn polezno i az go praktikuvam vupreki 4e naposleduk si lqgam kum 12 1 4asa ne mi pre4i
principno ne trqbva 3 4asa predi lqgane no iska6 da svali6 kila po-dobre ne qj sled 17 4asa
първо всичко зависи до отделния организъм и най-важното метаболизмът му аз съм с много бърз метаболизъм и нямам проблем да ям каквото си поискам и когато си поискам естествено се придържам към ВВД понеже бавно качвам. Но при свалянето на килограми е много вредно да се гладува просто трябва да се кара на отрицателен калориен баланс и няма проблем да се яде след 5 часа това ти го казвам като човек който се занимава с ББ. Просто зависи кога си лягаш. А това за след 5 часа е просто абсолютна глупост.

snEjk0
07-28-2005, 09:19
Abe zna4i pravq koremni presi i imam 2 reda plo4ki na korema nqkoi moje li da mi kaje kak da stanat tri?
Abe az ne sum slab ama iskam da ponadebeleq 6toto s tova tempo ot 300 koremni presi na den i drugite gluposti za ima nqma 2 meseca 6te se stopq suvsem.Taka 45e kajete kakvo da qm i mi kajete kak da si napravq 3 red plo4ki

а ако искаш да понапълнееш си направи едно адекватно ВВД или влез в сайта по точно в форума който е в подписа ми там в секцията за хранителни режими си пусни тема за да можем аз и колегите от форума да ти помогнем за направата на съответното ВВД

Fitnes
07-28-2005, 18:03
Значи, искам и аз да се изкажа относно онова за яденето след 5 часа. Не знам от каде сушате такива работи, но ще бъде по-добре да спрете. Метаболизмът не може да се забавя и ускорява. Дори да бъде забавен това няма да повлияе кой знае колко много. Метаболизмът е обменът на веществата. Да речем, че едно момче със бърз метаболисъм трябва да изяде 500 грама свинско месо. Веществата които ще постъпят в тялото му са едни и същи. Разликата е скоростта с която те навлизат в тялото. Така, че не трябва да мислите повече кога ядете от това какво ядете. Аз ям по 6-7 пъти на ден в периода от 8-9 сутринта до 9 вечерта. За сега е това. Въпроси?

snEjk0
07-28-2005, 20:49
искаш да ми кажеш че не разбирам ли?! от доста години се занимавам с боди билдинг и хранителни режими....

Fitnes
07-29-2005, 09:27
Awe pi4 koremnite presi se pravqt s dieta
ti pravi6 koremni hubavo ama trqq da podbira6 hranata si i sled 5 6 4asa ve4erta da ne qde6 ni6to za6toto metabolizma ti se zabavq i si4ko koeto poglu6ta6 se prevru6ta v razni zahari i t.n
ima i nqkoi hranitelni dobavki koito mogat da ti pomognat v slu4aq L karletin i razni takiva ..... poprincip men ne me kefqt plo4kite i nikoga nqma da gi pravq no tova e druga tema are
By NoNoV
Счупих се от смях пич:-)
Коремните преси се правят като легнеш, а не с диета.
Сигурно искаш да кажеш преса, а?
Ако не ядеш след 5 и си лягаш в 12 к'во ще стане?
и не е L karletin, а е L-Carnitine
И за плочките дето не те кефят...нали знаеш приказката за лисицата и гроздето...
Аре По-здрави:-) и без подобни изказвания по нататък ако може, а?
А по темата за по-компетентни отговори www.bb-team.org!
Добре им го каза. Нека да добавя и аз нещичко за коремните преси, има много видове коремни преси от вис, от наклон, от равна повърхност, с тежести и т.н . Кой се изцепи че не трябва да се яде след 5 часа ей това просто ме прати в тъч. Просто преди лягане примерно 1 2 часа преди лягане, ако не искаш да се омазняваш не е хубаво да се приемат въглехидрати от сорта на кисело мляко и т.н.
по-здрави

Демек съм на това мнение, ако не си ме разбрал какво имам впредвид. Не ме интересува от колко години се занимаваш с това. Познавам хора които се "занимават" с това повече време от теб и пак нищо си не разбират. Не искам да обръщаме темата в личен спор, така че това е последния ми пост насочен към теб.

02-23-2006, 21:46
Abe zna4i pravq koremni presi i imam 2 reda plo4ki na korema nqkoi moje li da mi kaje kak da stanat tri?
Abe az ne sum slab ama iskam da ponadebeleq 6toto s tova tempo ot 300 koremni presi na den i drugite gluposti za ima nqma 2 meseca 6te se stopq suvsem.Taka 45e kajete kakvo da qm i mi kajete kak da si napravq 3 red plo4ki

02-25-2006, 23:30
smeshni hora -> smeshni komentari
kat ne razbirate ne pishete
bb-team.org
muskulibg.com

07-24-2006, 09:47
Abe zna4i pravq koremni presi i imam 2 reda plo4ki na korema nqkoi moje li da mi kaje kak da stanat tri?
Abe az ne sum slab ama iskam da ponadebeleq 6toto s tova tempo ot 300 koremni presi na den i drugite gluposti za ima nqma 2 meseca 6te se stopq suvsem.Taka 45e kajete kakvo da qm i mi kajete kak da si napravq 3 red plo4ki neka da ti obesnya ne6to.predi trenorofki si vzimai hranitelni dobafki na junior as byah 47 i stanah 65 hranitelnite dobafki se piat predi i sled trenirofka i namali s koremnite presi 6toto 6te si natovari6 muskulite pri tova leglo i pii birena maya prodava se v aptekite

ProstoAz
07-24-2006, 09:49
Темата е стара!